IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Само по себе си купуването и продаването на 1 или 100 или 1000 акции не е проблем, до момента в който:


    Б. Показатели за манипулативно поведение във връзка с употребата на фиктивни средства или всякаква друга форма на измама или заблуда

    За целите на прилагането на член 12, параграф 1, буква б) от настоящия регламент и без да се засягат видовете поведение, посочени в параграф 2 от същия член, когато участниците на пазара и компетентните органи проучват сделки или нареждания, те взимат предвид следните характеристики (списъкът е неизчерпателен), които сами по себе си може и да не представляват манипулиране на пазара:
    а)
    дали дадените нареждания за търговия или предприетите от лицата сделки се предшестват или са последвани от разпространение на невярна или подвеждаща информация от същите лица или от свързани с тях лица; и
    б)
    дали нарежданията за търговия са дадени или сделките са предприети от лицата преди или след като същите лица или свързаните с тях лица са дали или разпространили препоръки за инвестиции, които са неверни, предубедени или явно са продиктувани от съществен интерес.


    Така че, не ми забранявайте да цъкам с по 1 акция пък било то и в 17:00


    А, като сте толкова ербаб, намерете кой има интерес от подобни сделки и му скъсайте задника с доказателства

    Защото, ако сега няма съществен проблем, то ще има голям такъв ако Никиту пусне ЕТФ.
    Да беше погледнал и точка А

    Аз не казвам че ще пускам че някой прави измами - просто че променя цената, а тъй като съм почти само в позиции в индекси, то променя и индекс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      ...Така че, не ми забранявайте да цъкам с по 1 акция пък било то и в 17:00...
      От всички емисии, които участват в изчисляването на борсов индекс ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Според мен това е сигнал към свойте хора ,че предстои спад и да продават.Най-вероятно тия позиции с по една 1 акция утре ще бъдат разпродавани.
        Защо да се прави по този конспиративен начин? Не може ли просто да се свържат и обсъдят ситуацията? Прави впечатление също, че когато пазарът падаше се правеха същите игри, но с купува.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Че има някаква манипулация се вижда от самолет,само че такива дребнавости не би трябвало да повлияят на нагласите на инвеститорите в смисъл ако тренда наистина обръща тези няколко акцийки не могат да дадат отражение!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не виждам за какво продължаваме този разговор. на мен в общи линии не ми пука дали този който ще го докладвам ще го глобят или не. Просто след като той ме нерви, ще му докарам прилични нерви и аз. А смятам че дори само вероятността за глоба от едини милион може доста да поизпоти доста хора
            Щом в платформата имам поръчка 1 лот значи мога е задам и не виждам къде е проблема да ме докладва някой .че ползвам нещо позволено .може искам да ида на ОСА .лека от мен

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...4R0596&from=BG


              РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 596/2014 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА

              от 16 април 2014 година

              относно пазарната злоупотреба (Регламент относно пазарната злоупотреба) и за отмяна на Директива 2003/6/ЕО на Европейския парламент и на Съвета и директиви 2003/124/ЕО, 2003/125/ЕО и 2004/72/ЕО на Комисията

              2. Следните видове поведение се смятат, наред с другото, за манипулиране на пазара:

              б)


              купуването или продаването на финансови инструменти в момента на отварянето или затварянето на пазара, което има или може да има за последица въвеждането в заблуждение на инвеститорите, които действат на основата на изложените цени, включително цените при отваряне или затваряне на пазара;


              Глобата по този член може да удари милион - да му са честити единичките
              Само по себе си купуването и продаването на 1 или 100 или 1000 акции не е проблем, до момента в който:


              Б. Показатели за манипулативно поведение във връзка с употребата на фиктивни средства или всякаква друга форма на измама или заблуда

              За целите на прилагането на член 12, параграф 1, буква б) от настоящия регламент и без да се засягат видовете поведение, посочени в параграф 2 от същия член, когато участниците на пазара и компетентните органи проучват сделки или нареждания, те взимат предвид следните характеристики (списъкът е неизчерпателен), които сами по себе си може и да не представляват манипулиране на пазара:
              а)
              дали дадените нареждания за търговия или предприетите от лицата сделки се предшестват или са последвани от разпространение на невярна или подвеждаща информация от същите лица или от свързани с тях лица; и
              б)
              дали нарежданията за търговия са дадени или сделките са предприети от лицата преди или след като същите лица или свързаните с тях лица са дали или разпространили препоръки за инвестиции, които са неверни, предубедени или явно са продиктувани от съществен интерес.


              Така че, не ми забранявайте да цъкам с по 1 акция пък било то и в 17:00


              А, като сте толкова ербаб, намерете кой има интерес от подобни сделки и му скъсайте задника с доказателства

              Защото, ако сега няма съществен проблем, то ще има голям такъв ако Никиту пусне ЕТФ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                Някой знае ли защо се правят реално тези единични покупки/ продажби? Аз съм се замислял и съм стигнал до няколко възможни варианти:
                1. Някой планира бъдещ вход/ изход от някой фонд, инвестиращ на БФБ и търси нива.
                2. Облог или залог за индекси.
                3. Търсене на отсрещната страна на пазара /кое ИП стои зад него/.
                Според мен това е сигнал към свойте хора ,че предстои спад и да продават.Най-вероятно тия позиции с по една 1 акция утре ще бъдат разпродавани.
                Last edited by Grosss; 08.09.2016, 21:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                  Без проблем толкова съм преценил че заслужава компанията
                  Не виждам за какво продължаваме този разговор. на мен в общи линии не ми пука дали този който ще го докладвам ще го глобят или не. Просто след като той ме нерви, ще му докарам прилични нерви и аз. А смятам че дори само вероятността за глоба от едини милион може доста да поизпоти доста хора

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ми добре - ако случайно се натъкнеш на моя оферта ще имаш възможност да го обясниш на КФН и тя да провери дали толкова ти е кеша
                    Без проблем толкова съм преценил че заслужава компанията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Двузначно е щом продаваш нормално е да има и купувач .просто толкова ми е кеша
                      Ми добре - ако случайно се натъкнеш на моя оферта ще имаш възможност да го обясниш на КФН и тя да провери дали толкова ти е кеша

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Що, аз даже съм си намислил по кой член да ги пускам

                        Член 12
                        Манипулиране на пазара
                        1. За целите на настоящия регламент манипулирането на пазара включва следните дейности:
                        а)сключване на сделка, даване на нареждане за търговия, както и друг тип поведение, което:
                        i)дава или е вероятно да даде неверни или подвеждащи сигнали по отношение на предлагането, търсенето или цената на финансов инструмент, свързан спот договор за стоки или продаван на търг продукт, основан на квоти за емиси

                        Както казах не е моя работа да преценявам има или не манипулация
                        Двузначно е щом продаваш нормално е да има и купувач .просто толкова ми е кеша

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Morqka Разгледай мнение
                          Пускай бе.
                          То на Бфбту се въртят манипулации за милиони и никой не го е еня ,кво остава .
                          Незнам за наложена глоба за манипулации от 2007 година насам, според сайта на КФНту
                          Това е в сила от юли тази година

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                            Нищо няма да докладваш .просто няма мотив за какво пазар си е продаваш аз купувам това кеф ми 1 лот кеф ми 2 лота
                            Що, аз даже съм си намислил по кой член да ги пускам

                            Член 12
                            Манипулиране на пазара
                            1. За целите на настоящия регламент манипулирането на пазара включва следните дейности:
                            а)сключване на сделка, даване на нареждане за търговия, както и друг тип поведение, което:
                            i)дава или е вероятно да даде неверни или подвеждащи сигнали по отношение на предлагането, търсенето или цената на финансов инструмент, свързан спот договор за стоки или продаван на търг продукт, основан на квоти за емиси

                            Както казах не е моя работа да преценявам има или не манипулация

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Що се правите че не разбирате бе да му еба мамата?! Според вас нормално ли е човек да купи или продаде по една акция от няколко емисии точно когато борсата затваря? По интересното обаче е че точно пък тези емисии са включени в изчисляването на борсов индекс
                              Да нормално след като цял ден се купуват по една акция .що да не се купува до край проблем няма нали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Слабо ме интересува несериозно или сериозно. Не е моя работа да преценявам има или не манипулация. Това си е работа на КФН, моята работа е да пусна сигнал ако някой ме изнерви.
                                Пускай бе.
                                То на Бфбту се въртят манипулации за милиони и никой не го е еня ,кво остава .
                                Незнам за наложена глоба за манипулации от 2007 година насам, според сайта на КФНту

                                Коментар

                                Working...
                                X