IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Една кака ми каза в кварталната бакалия , че вероятно имащите възможност (гоУлемите пенсии) са в комбина с имащите потребност (разбирай мажо) ...
    В страната на Алиса всичко е възможно ....
    Няма коурупция нито продадени мачове
    една пружина се разпъва до едно време, после се къса
    Този абсурд не може да продължи вечно, вече 10 милиарда гният без да носят доходност, а % се събират за управление и услуга. Услуга няма, комисионни има - къде го има това?
    Bulls on BSE

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
      Как е гейзери
      Знам, че чакате анализа ми, който не съм писал скоро, но да ви попитам - защо оборотеца е 100 хиляди за почти цял ден търговия
      Чета от време на време небивалици (от оня платение Тонката) да се пеняви, че Пенсионните били инвестирали на БФБето - абе Алнколо, какъв ти е цвета на паспорта да не е жълт
      Отговора на въпроса, защо оборота е толкова нисък съм го давал много пъти.
      Причината е, че Институционалните инвеститори - Пенсионни и Договорни, бидейки корумпирани и некомпентни купуват винаги скъпо и почти никога в интерес на вложителите в тях, както и незаконни и неморално отказват да инвестират на БФБ. Сега когато активите им са 5 пъти повече спрямо 2007 г. например близо 10 милиарда, е абсурно те да не инвестират на БФБ - иначе каква е ползвата от тях - да вземат само едни % за управление на акции, а да държат депозит и ДЦК на нулева доходност.
      Поради тяхното отсъствие цените придобиват ненормални стойсти - от БГ40, 30 компании се разпродаха до цени, които са толкова ниски, че търговия е невъзможна, а останалите 10 т..н. дивиденти шитове със спадаща дивидентна доходност - АТЕРА, СПийди, СФИ, Планианта подобни шитове се надуха като цена до невъзможност и абдусрност - което също убива търговоията и тя става безпредметна на тези цени, НО всеки стиска шита, щото само там има дивидент - димек някаква ликвидност.
      Всичко това води до един тотално изкривен пазар на ненормални цени - свръхвисоки цени на шитове като Спийди, СФИ, Атера и т.н. до 10 , бягайте ги докато рам е вълната високо, и останалите 30 акции които са на ненормално ниски цени на 5-10-дори 15 г. дъна!!! Там е истината и хляба - но там входа не е толкова лесен и когато почне да се влиза, там ще е голямата игра х2, х3, х4 и 5 някъде
      Така, че си опичайте акъла и правете обратното на това, което троловете - форти, осло, пипбел дддд, бдтрайдър ви казват да правите - те искат да ви вземат кеше като се набутата на балонните цени Внимавайте много, не случайно все едни и същи надценени шита ви рекламират - Спийди, АТЕРА, Агороредит, Сърма, да не забравим шита Свилоза, дето го давали да ставал дивидентна акция след 3 г. Хахах, те затова няма търговия на БФБ
      Нормализация, нормализация и пак нормализация - това е единствения път на БФБ напред Нормализиране на цените, нормализиране на ниват акспозиця в акции на БФБ на фондовете, които в момента са прекалено ниски, исторически ниски
      Една кака ми каза в кварталната бакалия , че вероятно имащите възможност (гоУлемите пенсии) са в комбина с имащите потребност (разбирай мажо) ...
      В страната на Алиса всичко е възможно ....
      Няма коурупция нито продадени мачове
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Как е гейзери
        Знам, че чакате анализа ми, който не съм писал скоро, но да ви попитам - защо оборотеца е 100 хиляди за почти цял ден търговия
        Чета от време на време небивалици (от оня платение Тонката) да се пеняви, че Пенсионните били инвестирали на БФБето - абе Алнколо, какъв ти е цвета на паспорта да не е жълт
        Отговора на въпроса, защо оборота е толкова нисък съм го давал много пъти.
        Причината е, че Институционалните инвеститори - Пенсионни и Договорни, бидейки корумпирани и некомпентни купуват винаги скъпо и почти никога в интерес на вложителите в тях, както и незаконни и неморално отказват да инвестират на БФБ. Сега когато активите им са 5 пъти повече спрямо 2007 г. например близо 10 милиарда, е абсурно те да не инвестират на БФБ - иначе каква е ползвата от тях - да вземат само едни % за управление на акции, а да държат депозит и ДЦК на нулева доходност.
        Поради тяхното отсъствие цените придобиват ненормални стойсти - от БГ40, 30 компании се разпродаха до цени, които са толкова ниски, че търговия е невъзможна, а останалите 10 т..н. дивиденти шитове със спадаща дивидентна доходност - АТЕРА, СПийди, СФИ, Планианта подобни шитове се надуха като цена до невъзможност и абдусрност - което също убива търговоията и тя става безпредметна на тези цени, НО всеки стиска шита, щото само там има дивидент - димек някаква ликвидност.
        Всичко това води до един тотално изкривен пазар на ненормални цени - свръхвисоки цени на шитове като Спийди, СФИ, Атера и т.н. до 10 , бягайте ги докато рам е вълната високо, и останалите 30 акции които са на ненормално ниски цени на 5-10-дори 15 г. дъна!!! Там е истината и хляба - но там входа не е толкова лесен и когато почне да се влиза, там ще е голямата игра х2, х3, х4 и 5 някъде
        Така, че си опичайте акъла и правете обратното на това, което троловете - форти, осло, пипбел дддд, бдтрайдър ви казват да правите - те искат да ви вземат кеше като се набутата на балонните цени Внимавайте много, не случайно все едни и същи надценени шита ви рекламират - Спийди, АТЕРА, Агороредит, Сърма, да не забравим шита Свилоза, дето го давали да ставал дивидентна акция след 3 г. Хахах, те затова няма търговия на БФБ
        Нормализация, нормализация и пак нормализация - това е единствения път на БФБ напред Нормализиране на цените, нормализиране на ниват акспозиця в акции на БФБ на фондовете, които в момента са прекалено ниски, исторически ниски
        Bulls on BSE

        Коментар


        • ко става бе?! биете ли ги?

          Коментар


          • Уорън Бъфет и анализът на финансови отчети
            Мери Бъфет, Дейвид Кларк
            Изток - Запад
            Цена: 16.00 лв.ПоръчайТази книга е представена със сканирани страници!

            "Някой хора четат "Плейбой", аз - финансови отчети". Уорън Бъфет ..

            Препоръчвам я..
            Last edited by Kiro; 15.09.2016, 10:16.

            Коментар


            • Ще яде Асан баница
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Булгартабак нещо взеха да го купуват, доста бройки се завъртяха в последно време.
                След добрите данни от НСИ за тютюневия сектор, а и сигурен съм че не само заради това
                На мен лично Гагарин ми е по-интересен. Веднага ще се усети и там ако БТХ работи
                И двете дедо попе и двете и то нагоре.......яко нагоре..
                само да се разбере продавача дали е свършил....

                Коментар


                • Към 25хил акции се завъртяха там за последните 20 дни някъде, едва ли е случайно.

                  Коментар


                  • Булгартабак нещо взеха да го купуват, доста бройки се завъртяха в последно време.
                    След добрите данни от НСИ за тютюневия сектор, а и сигурен съм че не само заради това
                    На мен лично Гагарин ми е по-интересен. Веднага ще се усети и там ако БТХ работи

                    Коментар


                    • Прекаленият оптимизъм ни вкарва в дългове

                      В. Стандарт

                      Причината българите да сме първи по неплащане на задълженията си трудно може да бъде открита в лошата икономическа ситуация, защото икономиката се подобрява. Това казва в интервю за „Стандарт“ Райна Миткова-Тодорова, управител на ЕОС Матрикс, една от компаниите за събиране на дългове.

                      „Ключът за нас е в твърде големия оптимизъм на българския бизнес. Очаквайки едно по-добро бъдеще и подобряване на собственото си положение, бизнесът свали фокуса от събиране на вземанията си. И просрочията нараснаха. Фирмите в момента са фокусирани върху основната си дейност – да произвеждат, и събирането на дълговете остава на по-задно място. А несъбрани вземания стават все по-големи. И въпреки схващането, че търговията е най-рисковият отрасъл, там забавените плащания са все по-малко в сравнение с предходните години“, заявява тя.


                      Кога този оптимизъм ще дойде и с покупки на БФБ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от stat counter Разгледай мнение
                        Тук търсенето в последните дни дали може да е от фонда на Никиту? Не знам колко капитал имат, но то и не трябва много да се повлияе на нашия пазар.
                        Коментари
                        ДФ Златен Леф стават номер 1 !

                        инжекция от 47 м
                        като за 9-Септември

                        наздраве!
                        [ Jose Cuervo - ".... зареден със седем години мексиканско слънце..." ]
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Тук търсенето в последните дни дали може да е от фонда на Никиту? Не знам колко капитал имат, но то и не трябва много да се повлияе на нашия пазар.
                          Коментари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            върви ли играта?
                            Върви

                            Коментар


                            • върви ли играта?

                              Коментар

                              Working...
                              X