IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В мега инвестиционното средище за шитове са обявени компании с реален бизнес, с реални продажби на реални продукти. Същите компании показаха и горе долу добро отношение към миноритарите и по време на бичи и по време на мечия пазар ..... обаче флагмани, занимаващи се в финансови врътки, на които не можеш да кажеш реалната собственост се възхваляват ...... Откровени крадци /от които и аз се опарих/ стават гурута от типа "щом той е там, значи ще има пачки" .......
    ..... та затова си стоя повечко в Кръчмата .... там поне никой не се мисли са инвестиционен гений по света и у нас .....
    P.S.Ако някой се е обидил от поста ми ....... абе изобщо не ми дреме.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
      Ако за теб шитове са акциите на Монбат, ХЕС, Стара планина (нямам за цел да изброявам изчерпателно поскъпващите последния месец), то значи говорим за различна борса, понеже аз лично ги смятам за качествени дружества, а движението на цените им напоследък би следвало да радва техните притежатели... не знам какво следва, разбира се. Аз тук съм съгласен с Тони, чета и се чудя какво не им харесва на хората в движението на борсата ни наоследък. Всъщност не се чудя. Ако пазарът тръгне, то ще се окаже като бавно потеглило влакче, на което ще сме се оказали качени малцина оптимисти. Тук-там някой песимист ще е хвърлил някоя чанта вътре, но като цяло повечето ще се окажат чакащи на гарата, непосмели да се качат. И докато влакчето се отдалечава, от перона ще се чуват подвиквания: „ Това не е тръгване, това са само маневри“, „Пак ще се върне“, „Ще спре след няколко метра, локомотивът е счупен“, а някои може би ще крещят „Нищо не е тръгнало, перонът се движи назад“... И колкото повече влакчето се отдалечава, толкова повече пресипнали невярващи ще се чуват. Неусетно техният брой ще започне да намалява, неусетно един по един догонили влака запъхтели пътници ще се качват в движение и тихомълком ще обърнат плочата. Някой ден вече оптимистите ще надделеят, почти всеки ще е хвърлил поне по една чанта във влака, пак ще наизскочат теми каква кола подхожда на инвеститора, ще се забрави всякаква предпазливост, коефициентите, ако и да са раздути, ще се възприемат като ново нормално и ще се чува, че „този път е различно“. В същото това време най-умните ще са съумели да скочат от влака, а дори и да го обяват, ще бъдат обявени за жалки страхливци, сривльовци и виновници за това влака да спира.

      С това не твърдя, че описвам нашия пазар. Пиша си една метафора, валидна за алчността и страха, владеещи всеки един пазар, за който се сещам (не че следя много пазари). Аз съм от оптимистите за пазара ни, сред най-големите оптимисти съм, но нямам кристална топка. Не твърдя, че пазарът ни е потеглил влак, не твърдя, че все така ще се отдалечава от гарата, не твърдя, че следва голям ентусиазъм, не твърдя, че скоро или по-натам ще дочакаме пак огромния ентусиазъм. Оптимизмът, ако не е реален, може да доведе до сериозни финансови загуби.

      Както многократно съм посочвал, пиша не за да кажа какво смятам, че ще се случи, а само гледна точка, целя да провокирам повече комнтари, за да науча нещо ново – аз самият съм лаик и никого на нищо не мога да науча.

      Притежавам акции на БФБ, включително споменатите Монбат и Стара планина холд. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Търговията с акции нови висок финансов риск. Препоръки нямам никакви.
      тате щърк, ти кашира свилозата в дъното и се набучи (както казва софикс - набабани) на макса в хес ли !?)))) (ако може по-сбитичко ще е по-четивно) )))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Абе... къде бяхте вие когато ние (оптимистите) купувахме евтини акции? Защо не видите с колко се качиха ALUM, HES, SFI, BREF, SFTRD и т.н. Защо не си отворите очите, за да ги видите тези неща? Или ги виждате, но се правите на луди

        Айде много ви здраве!
        taka e, така е, ние откога разправяхме, че хеса (примерно) е малка скрита ракета (това ни беше единственото разминаване с булсон)))) и виждаме какъв профит дадоха. А също разправяхм е с булсон, че спиди атера, елтос и тем подобни няма закъде да растат (знаете ги, да не повтаряме. че пак ще има ненужни разправии ) - еми да - някои растат, други пикират след набалончването )))))) Съвсем нормална борса, но понеже камилчетата са се понесли из чужди избушеняци - плюят яко тук, като за световно)) (нали са в Каширали и сега чакат евтинждосите да се занулят, за да се оправи загубеното. ) Хубаво ама всички чакаме и сме с някакъв подръчен кеш, а когато всички чакаха нещо се случваше наобратно, според изстраданите борсовите принципи))))
        Last edited by precakanoto; 17.09.2016, 13:38.
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Кое расте бе Тони,разни шитове дето с счетоводни хватки и чалъми гледат да покажат мускули?Всичко останало едвам крета на дъното и това заветно 480 да не стане пак
          440 другата седмица ,мен на такова ми прилича.
          Ако за теб шитове са акциите на Монбат, ХЕС, Стара планина (нямам за цел да изброявам изчерпателно поскъпващите последния месец), то значи говорим за различна борса, понеже аз лично ги смятам за качествени дружества, а движението на цените им напоследък би следвало да радва техните притежатели... не знам какво следва, разбира се. Аз тук съм съгласен с Тони, чета и се чудя какво не им харесва на хората в движението на борсата ни наоследък. Всъщност не се чудя. Ако пазарът тръгне, то ще се окаже като бавно потеглило влакче, на което ще сме се оказали качени малцина оптимисти. Тук-там някой песимист ще е хвърлил някоя чанта вътре, но като цяло повечето ще се окажат чакащи на гарата, непосмели да се качат. И докато влакчето се отдалечава, от перона ще се чуват подвиквания: „ Това не е тръгване, това са само маневри“, „Пак ще се върне“, „Ще спре след няколко метра, локомотивът е счупен“, а някои може би ще крещят „Нищо не е тръгнало, перонът се движи назад“... И колкото повече влакчето се отдалечава, толкова повече пресипнали невярващи ще се чуват. Неусетно техният брой ще започне да намалява, неусетно един по един догонили влака запъхтели пътници ще се качват в движение и тихомълком ще обърнат плочата. Някой ден вече оптимистите ще надделеят, почти всеки ще е хвърлил поне по една чанта във влака, пак ще наизскочат теми каква кола подхожда на инвеститора, ще се забрави всякаква предпазливост, коефициентите, ако и да са раздути, ще се възприемат като ново нормално и ще се чува, че „този път е различно“. В същото това време най-умните ще са съумели да скочат от влака, а дори и да го обяват, ще бъдат обявени за жалки страхливци, сривльовци и виновници за това влака да спира.

          С това не твърдя, че описвам нашия пазар. Пиша си една метафора, валидна за алчността и страха, владеещи всеки един пазар, за който се сещам (не че следя много пазари). Аз съм от оптимистите за пазара ни, сред най-големите оптимисти съм, но нямам кристална топка. Не твърдя, че пазарът ни е потеглил влак, не твърдя, че все така ще се отдалечава от гарата, не твърдя, че следва голям ентусиазъм, не твърдя, че скоро или по-натам ще дочакаме пак огромния ентусиазъм. Оптимизмът, ако не е реален, може да доведе до сериозни финансови загуби.

          Както многократно съм посочвал, пиша не за да кажа какво смятам, че ще се случи, а само гледна точка, целя да провокирам повече комнтари, за да науча нещо ново – аз самият съм лаик и никого на нищо не мога да науча.

          Притежавам акции на БФБ, включително споменатите Монбат и Стара планина холд. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Търговията с акции нови висок финансов риск. Препоръки нямам никакви.
          Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Абе никой не е спрял да пълни, ама трябва и средата да се подобри..Свършва 8мата година от кризата, а сме на СОФИКС 480, а някои пишат глупости, че всичко било цветущо..Аз на тези лъжи се дразня..
            е да ама имаше прогнози (ПК) за софикс=80. Докога ще го чакаме !?!? айде да ходи и да се приключва с избушването
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Въпроси към мечките и троловете

              Абе... къде бяхте вие когато ние (оптимистите) купувахме евтини акции? Защо не видите с колко се качиха ALUM, HES, SFI, BREF, SFTRD и т.н. Защо не си отворите очите, за да ги видите тези неща? Или ги виждате, но се правите на луди

              Айде много ви здраве!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                Къде сте се забързали?!?!?Пълнете си тихичко ако искате или продавайте без да се вайкате и да вдигате патърдия ...... От приказките полза няма. Минаха времената, в които форма влияеше на акциите. Сега е говорилня.
                P.S.Вече и аз почнах да се дразня, баси ..... вие с пари ли играете тука или с ваучери от Лафка?!?!?
                пуснах фиш за тото от "лафката" но понеже не играя такова нещо и нямам навика - съм си загубило някъде фиша и не мога да го проверя - ей така ще ми избягат милионите - от немарливост - в защита на ника (да се радва прасчо - ще има и за него)
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Не разбирам среднощния ви разговор.
                  Че ние от четири месеца не спираме да растем!!!
                  Какво трябва да стане три дни по +20%???
                  ....
                  Последната седмица на септември идват дивидентите на Мбат, октомври чакаме СФИ и ХИМ.....
                  А Мбат тръгна нагоре, ХЕС е на невиждани цени, СФАРМ и ХИМ дори не са тръгнали още.
                  потвърждавам казаното.) също и за хеса, че започна da балонира, а и дивидентите са си дивиденти )))) За сфарм се съмнявам изобщо да тръгне - и така е добре, поне да не пада )))) За хима е ясно че е подценен, може да се сетят покрай подцененосtта на ццб и
                  да го балонират (играчите, a не някой друг "трол" или "коснпиратор")
                  Last edited by precakanoto; 17.09.2016, 13:18.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Дано поне през 2018-2020 започне бавен непрестанен разтеж..Да се махат черешарите и тиквите- всичко скапаха..Това ми е оптимистичната прогназа 2018-20г. начало на разтежа.Дотогава още пълнеж
                    Toчно така, да се махат тия, че всичко съсъпват. Василев добре го описа в последното си интервю, ама кой ли му обърна внимание. Тиквата е по-зле и от Тръмп. Затова вече и не инвестирам тук.
                    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Много смела прогноза...Но не е това начина и едва ли..
                      Сега виждам, че си написал "всички" ... Е няма как всички.Ще има и такива, които ще станат чисти акции .... надявам се не и моите
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Много смела прогноза...Но не е това начина и едва ли..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          ..Представи си за 5-6 години всички акции да ти се покачат по 3-4-5 пъти..Това е било и това трябва да искаме..
                          Мисля, че ще се случи, но броенето ще е от тия дни напред. И то за определени компании.Другите може да намажат покрай тях.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Кое расте бе Тони,разни шитове дето с счетоводни хватки и чалъми гледат да покажат мускули?Всичко останало едвам крета на дъното и това заветно 480 да не стане пак
                            440 другата седмица ,мен на такова ми прилича.
                            ами мисля че БРЕФ, Ст. Планина, ХЕС, отскоро Албена и МОНБАТ са достатъчно авторитетни компании

                            Коментар


                            • Тук не си прав..С няколко компании и временно покачване не става.То и на мен за седмица ми се покачи порфейла с 12 хилки и какво от това..Говорим за сериозни ръстове , както преди - на годишна база по 15-20-30%.С участие на чужди инвеститори и банки .СОФИКС 1000-1500- 2000, всички достигнаха предкризисните си нива, а ние къде сме..Другото е кокошкарска работа..Представи си за 5-6 години всички акции да ти се покачат по 3-4-5 пъти..Това е било и това трябва да искаме..
                              Слабостите се знаят и сочат от ЕС и световните институции, но инвестиционната общност не е активна, а пък индустриалците са в партер..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                в този случай не е ли по-добре да купуваш добри акции с ок мажоритари и да разчиташ на развитието на компанията - колкото постигнат в рамките на 10-15-20 години?? не продаваш, не търгуваш, само допълваш
                                Нищо не е вечно. Когато лайното удари вентилатора всички стават в лайна.

                                Коментар

                                Working...
                                X