IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

    +1111
    Не знам какво да ти кажа......
    Днес имаше яко прехвърляна на акции от единия джоб в другия......това е версията за ИП на хим в края на годината....
    Знаеш за какво ги упрекват тези фондове за свързаност...
    Другия вариант е Ники Василев да си е купил холдинг Варна но не вярвам ....
    Всичко това ще даде насоки на търговията в следващата седмица....
    Нали не вярваш ако химаджиите прехвърлят на 33 лв акциите си да ги дадат на Василев под тази цена...а друг няма....
    В ХИМ минаха на 1,67 ...не е много оптимистично.....
    така че ...чакаме 29 декември...

    Коментар


    • Тоя голям дзвер наречен Химимпорт може още днес да разлая кучетата и да ги изкара от дупките им.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Ще расте Монти ,ще расте защото акциите са в ръцете на мажовците.Такива са правилата на играта,мажовците да събират пари
        от пазара за да си финансират евтино бизнеса.Ако бяха на кеш щеше да пада,но те направиха големи обратни изкупувания и са
        на акции,които ще гледат да обърнат в мангизи и колкото по-вече,толкова по-вече.Така ,че да яхваме бика докато сдаде багажа.
        +1111

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


          Свали си очилата и тогава ще кореспондирам с теб....
          На язвителните съм язвителен а на слепите им обяснявам какво виждам.....
          " Ето и тренда се потвърди току що по-долу, сега вече ръста е гарантиран."
          Ако някой ти каже че си лузър ти няма ли да реагираш.....особенно като лузър го казва....
          та така ...
          Чакам извинения....
          Ще расте Монти ,ще расте защото акциите са в ръцете на мажовците.Такива са правилата на играта,мажовците да събират пари
          от пазара за да си финансират евтино бизнеса.Ако бяха на кеш щеше да пада,но те направиха големи обратни изкупувания и са
          на акции,които ще гледат да обърнат в мангизи и колкото по-вече,толкова по-вече.Така ,че да яхваме бика докато сдаде багажа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


            Свали си очилата и тогава ще кореспондирам с теб....
            На язвителните съм язвителен а на слепите им обяснявам какво виждам.....
            " Ето и тренда се потвърди току що по-долу, сега вече ръста е гарантиран."
            Ако някой ти каже че си лузър ти няма ли да реагираш.....особенно като лузър го казва....
            та така ...
            Чакам извинения....


            Свал на очилата. Готово! Мед ти на устата за тренда. От твоите уста в божиите уши! Успех!

            Коментар


            • Моля не занимавайте форума с вашите глупости, пишете си на Лични, плийз

              Коментар


              • Няколкото милиона освободен кеш от търговото на Биовет къде ще ходи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                  Не бъди язвителен! Събираш негативите на целият форум! Дано да е само за да се забавляваш, а де не си такъв човек. Успех!

                  Свали си очилата и тогава ще кореспондирам с теб....
                  На язвителните съм язвителен а на слепите им обяснявам какво виждам.....
                  " Ето и тренда се потвърди току що по-долу, сега вече ръста е гарантиран."
                  Ако някой ти каже че си лузър ти няма ли да реагираш.....особенно като лузър го казва....
                  та така ...
                  Чакам извинения....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Я пак....
                    що стана с късите на ДАХ и ДАУ ..
                    Имаш хим и пак избра грешната позиция...
                    Дано е нагоре че и теб да мисля ...
                    Не бъди язвителен! Събираш негативите на целият форум! Дано да е само за да се забавляваш, а де не си такъв човек. Успех!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Монти, слуховете за смъртта на бичия пазар са силно преувеличени. Тренда е толкова силен, че даже и една корекция като хората не можахме да направим.
                      Съгласен!

                      Коментар


                      • Както винаги за едни чашата е наполовина пълна, за друга наполовина празна. Течността в чашата е такава, каквато е в съответния момент, но за един е повече пълна, отколкото би трябвало по неговите разбирания, за друг обратно. В темата пишат и оптимисти, и песимисти. По настроенията могат да се правят интересни наблюдения за това колко всъщност е пълна чашата.

                        Много хора са еднопосочни цял живот и отказват да се променят. Други не държат все да са прави. Колкото по-глупав е човек, толкова по-самоуверен е. И обратно. Незнаещият смята, че всичко знае. Знаещият знае колко много не знае. Едни грешат, други не. Ако всички са прави и имаха еднакви очаквания за движението на цената на дадена акция, как щеше да може някой да реализира печалба. Така че мен неединомислието ме вдъхновява. Понеже то означава огромна възможност за умните. Остава ми надеждата да съм един от тях. Без да твърдя, че съм умен. Но се надявам да съм, понеже при глупавия пари не се задържат. Не и задълго. Парите не са всичко, но ако губя, вероятно не мисля правилно, което е лошо. А и парите са от значение.

                        Аз се опитвам да бъда реалист. Не желая да съм краен оптимист или песимист, понеже както безнадеждните оптимисти, така и безнадеждните песимисти губят пари в един момент – било заради реализирани загуби, било заради пропуснати ползи. Макар, че ако съм истински реалист и очаквам ръст на един пазар, това изглежда като оптимизъм и не се вижда разиката лесно от такива, каквито бяха нацвъкаи форума 2007 г с ъп, ъп, ракета и т.н. Времето ще покаже какъв съм, не мога да съм сигурен какъв съм. Всеки се мисли за умен и за реалист, а с времето обикновено се оказва, че самооценката му е била погрешна.

                        До момента съм много доволен. Ръсовете последните месеци ме завариха догоре в акции, а и увеличавам вложените пари, когато имам възможност. Доволен съм от логиката, която следвах. За момента съм все така в акции. Възможно е днес, след седмица, месец или повече да мисля различно, да продавам портфейла си, обявявайки го или не във форума. Пиша обемно, но пък за сметка на това рядко. Ще споделя само, че често променям теглото на акциите си. Някои, за които съм писал, че ги имам, вече ги нямам, а други нови акции съм добавил. Последните месеци доведоха до това да държа повече акции в портфейла си. По-диверсифициран съм, отколкото преди. Времето ще покаже прав ли съм бил да направя тзи промяна.

                        Опитвам се да мисля за пазара глобално. А не да чакам някой да ми купи акциите и да се надлъгвам тук за семки и бонбонки. Ако се взирам в даден детайл, може да изтърва общия план. Тези, които се взираха в детайлите, пропуснаха да видят, че пазарът ни е надолу в сравнение с движенията като цяло в света последните години и че рано или късно това ще се промени, понеже ако има условия за промяна, тя ще се реализира с един или друг повод.

                        Всеки има своите очаквания и настроения. Не препоръчвам моите размисли никому. Ако пиша, то е за да си сверя часовника и да прочета критика, а не за да убеждавам някого в нещо. Обичам да чета хора, които не мислят като мен. Ежедневно подлагам на преоценка вижданията си и пиша, за да си сверя часовника.

                        Не твърдя, че ще се окажа прав в преценката си за пазара и за това да съм догоре в акции. Може и аз да се окажа, че сега съм бил просто един глупав и наивен оптимист, а не реалист. Никой не е застрахован от грешки. Аз съм един лаик, не го забравяйте. Възможно е да видим спадове и да се окажа неправ.

                        Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Възможно е да съм необективен, поради вътрешни мои заблуди и пристрастия. Мнението ми не е препоръка за каквото и да било.
                        Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Веселбата е че във всяка акция някой се намесва с подкрепа с малки стойности дали м.мейкър ,дали дф ,дали дребен спекулант,дали пф / ,в момента когато се разбере че подкрепата е нищожна и първия продавач печели ще стане интересно....
                          Надеждата на повече е в тези митични 100 милиона при Ники Василев/ако дойдат браво ще скочим поне до 650-700.../ ,в момента щоом се разбере че няма такива или няма да има такива ...
                          Като гледам нежеланието да купува в пет позиции и пази кеша ,ми дава направления на съжденията в тази посока....
                          До 7 януари ще се разбере....
                          Тия мелеони няма откъде да дойдат Сори. Поне да имаше доходност от БГ акциите, че да се натискат купувачи за тях - а то няма и няма и да има, индустрията я няма просто. Единственото което може да стане е да преточат парите на пенсионните, няма да се изненадам въобще.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от boys Разгледай мнение

                            Аз мисля , че ситуацията на нашата борса не може вече да се върне в предишното си състояние.
                            Нещата се промениха. Бавно и постепенно купувачите ще качват цените на акциите, защото продавачите няма да искат да продават на тези, и на по ниски нива. Възможно е да видим по - ниски цени но те ще бъдат изключение от правилото - възходящ тренд- и разбира се лоша информация за някоя отделна компания.Повечето компании, който останаха на пазара през периода 2008-2016 г. , под една или друга форма натрупаха резерви и това ще бъде оценено от пазара. При някои това вече частично се случи.Вече няма нужда някой да се намесва в подкрепа на дадена акция. Всеки прави сам своите разчети и носи отговорност за парите си.
                            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на акции.
                            Веселбата е че във всяка акция някой се намесва с подкрепа с малки стойности дали м.мейкър ,дали дф ,дали дребен спекулант,дали пф / ,в момента когато се разбере че подкрепата е нищожна и първия продавач печели ще стане интересно....
                            Надеждата на повече е в тези митични 100 милиона при Ники Василев/ако дойдат браво ще скочим поне до 650-700.../ ,в момента щоом се разбере че няма такива или няма да има такива ...
                            Като гледам нежеланието да купува в пет позиции и пази кеша ,ми дава направления на съжденията в тази посока....
                            До 7 януари ще се разбере....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Хайде малко да разлаем кучетата.....
                              Ситуацията на борсата се върна в предишното си русло , слаба ликвидности безтегловност...
                              Кеша пак почва да става предпочитан от купуването на акции....
                              Мисля че в близките дни ще има доста интересни цени ...
                              Нито НикитУ ,нито ПФ ще се намесят активно според мен...
                              Никиту нема пари достатъчно а ПФ май са доволнии от тези цени....
                              Е един ,два ПФ ще се намесят но не радикално...
                              Няколко акции ще бъдат сринати ,няколко качени нещо нормално....
                              Не си заслужава висенето пред компа....
                              Не е препоръка....
                              Аз мисля , че ситуацията на нашата борса не може вече да се върне в предишното си състояние.
                              Нещата се промениха. Бавно и постепенно купувачите ще качват цените на акциите, защото продавачите няма да искат да продават на тези, и на по ниски нива. Възможно е да видим по - ниски цени но те ще бъдат изключение от правилото - възходящ тренд- и разбира се лоша информация за някоя отделна компания.Повечето компании, който останаха на пазара през периода 2008-2016 г. , под една или друга форма натрупаха резерви и това ще бъде оценено от пазара. При някои това вече частично се случи.Вече няма нужда някой да се намесва в подкрепа на дадена акция. Всеки прави сам своите разчети и носи отговорност за парите си.
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Монти, слуховете за смъртта на бичия пазар са силно преувеличени. Тренда е толкова силен, че даже и една корекция като хората не можахме да направим.
                                Как да стане тая прилична корекция като няма желаещи да продават - изведнъж обемите спихнаха ...

                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X