IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да минахме и 600 ! Без обем ! Ако се развъртят парите ! Аз помогнах с 5-6 хилки . Повече нема .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      10.01.2017 Sofix над 600 ...
      600 го отнесохме да!

      Коментар


      • 10.01.2017 Sofix над 600 ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          днес ще ги бием ли?
          Като мече у дерек.

          Коментар


          • днес ще ги бием ли?
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
              Ние с Интата не сме сърдити на бефебето, нале наборе? Виж, ако визираш Иванчев докторът за сърдито старче -> по-може

              Това за "кой до гроб" не му бе тука мястото , ама просто да му е -младо момче- има да се учи още!
              Виж за SMSF (Self-managed Super Fund) , не му давам и да приближи къде мен друг такъв юнак ,- Камо ли пък да му го поверя!
              Да ходят и да учат практика на собствени разноски , пък ако оцелеят - да заповядат и разкажат/покажат/ .
              Право думаш дядо Матьо ! Все тъй бавно да върви, щот ний по бавно и стъпяме , ама юздата дърпаме!
              Сполай ти , със Здраве и Късмет напред !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                писачите тук ще си останат до гроб тук. вече ясно се е очертала сърдитито-старческата група
                Ние с Интата не сме сърдити на бефебето, нале наборе? Виж, ако визираш Иванчев докторът за сърдито старче -> по-може

                Коментар


                • Отчет на УПФ ДСК Родина
                  към края на предходната година . към 30.09.2016 г към 31.12.2016 г.
                  Относителен дял
                  дялови ценни книжа (акции, права, дялове) 350,166 32.72% 306,178 24.71% 433,303 32.77%
                  Банкови депозити 47,249 4.42% 52,637 4.25% 0 0.00%
                  Парични средства 51,705 4.83% 195,303 15.76% 116,352 8.80%
                  ОБЩО АКТИВИ 1,070,064 100.00% 1,239,146 100.00 1,322,176 100.00%
                  Прехвърлят активи от банкови депозити в акции и имат още много кеш.

                  Естествено далеч не всички инвестиции са на БФБ.
                  Ефекта Експат ???
                  Това е 1 от 4-те инвестирали в ЕТФ-а ,който им се отблагодари с избирателно инвестиране дружества от техните порфейли.
                  Last edited by vale1; 09.01.2017, 16:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                    а защо само в/у бфб е акцента!? тук няма никаква ликвидност от 2008, с изкл. на договорени сделки. всяка една друга борса е по-добра за солидна доходност при краткосрочно инвестиране(и правилна преценка къде, да не споменавам и дивидентите). писачите тук ще си останат до гроб тук. вече ясно се е очертала сърдитито-старческата група
                    Е, как защо БФБ, защото сме в България, операраме с български лева, позлваме услугите или стоките на много от компаниите, щото комисионните са по-ниски, щото езика е български, щото няма данък печалба и много други причини А защо е ниска ликвидността, ами като никой не инвестира, явно чакаме водещата овца да се впусне първа и останалите да последват, нали сте виждали какво нещо е стадния инстинкт

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                      Да съгласен съм, че трябва да има "лимити" за депозитари решили да инвестират на БФБ за по-голяма доходност. Красотата е, че тази евентуална по-голяма доходност няма как да огрее всеки, така, че то и няма вариант всички депозити да са на БФБ, няма как да ги поеме. Но предусещам, че гъдел за по-голяма доходност ще е водещ при една част и това ще е стимул за БФБ какъвто и да е през 2017, че и 2018, просто нивото на депозити е високо много, а на БФБ все още на другия полюс
                      а защо само в/у бфб е акцента!? тук няма никаква ликвидност от 2008, с изкл. на договорени сделки. всяка една друга борса е по-добра за солидна доходност при краткосрочно инвестиране(и правилна преценка къде, да не споменавам и дивидентите). писачите тук ще си останат до гроб тук. вече ясно се е очертала сърдитито-старческата група

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        ми ако са толко богати и ги е страх и искат сигурност да вкарат по 40к в отделните ИП и да се кефят на 5-6-7-8-9%

                        или пък да си седят по влоговете... всеки има глава на раменете и си преценява.. но за борсата, за компаниите, за нас че и за тях като че ли е по-добре да се престрашат и да участват на БФБ
                        Да съгласен съм, че трябва да има "лимити" за депозитари решили да инвестират на БФБ за по-голяма доходност. Красотата е, че тази евентуална по-голяма доходност няма как да огрее всеки, така, че то и няма вариант всички депозити да са на БФБ, няма как да ги поеме. Но предусещам, че гъдел за по-голяма доходност ще е водещ при една част и това ще е стимул за БФБ какъвто и да е през 2017, че и 2018, просто нивото на депозити е високо много, а на БФБ все още на другия полюс

                        Коментар


                        • ми ако са толко богати и ги е страх и искат сигурност да вкарат по 40к в отделните ИП и да се кефят на 5-6-7-8-9%

                          или пък да си седят по влоговете... всеки има глава на раменете и си преценява.. но за борсата, за компаниите, за нас че и за тях като че ли е по-добре да се престрашат и да участват на БФБ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                            Викаш доходността не била важна, че откога? Аз не познавам, някой за който доходността не е важна. А, за каква сигурност говорим - сигурно за сигурност при покупателната способност? Че като имаш 100 лв. днес, някой ти гарантира, че и след 10 г. ще има същата покупателна способност?
                            Живота с лихви от депозити е от близкото ни минало. Не знам, но сегашните лихви по депозити ще накарат много хора да се намръщят и да търсят нещо по сгодно като алтернатива (сигурен съм, че има хора които разчитат на доход от спестяванията си, за да живеят или плащат някоя друга сметка, а сега това го няма), и такива не липсват, има доста Договорни Фондове са с по 10% за миналата година и "почти сигурна" такава доходност за тази година и че и следващите няколко. Има всякакви хора и нужди, не слагайте всички под общ знаменател, както казва доктора на науките, който цитирах, това са 50% от БВП е спестен в депозити - не е шега работа.
                            Дано ти си "прав" ,а аз "крив" ,всички това искаме......просто за момента не виждам никакъв ентусиазъм за прехвърляне от влог на БФБ,поне от общата статистика и разговорите с познати имащи спестявания!

                            Коментар


                            • Имам чувството, че някой хора не помнят, че само преди 3 г. имаше един данък въведен върху дохода от лихви по депозити - мисля разчета беше върху 300 милиона лева, които се получават като доход и решиха, че трябва да бъдат обложени като всеки друг доход - какво стана с този данък и по интересното дохода къде отиде? Отговор, вече такъв доход няма, а това е променена ситуация, естествено не всеки ще реагира мигновено или веднага на тази ситуация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Може да се разхвърлят на няколко банки със суми под 200хил които са гарантирани от държавата,нищо че е малка лихвата!На БФБ гаранциония фонд признава до 40хил и евенуално може да се спечели по гол доходност ,но може и да се загуби много капиталово.......е кое е по сигурно........така разсъждават хората със спестявания!Доходноста не е водеща-водеща е сигурността!
                                Викаш доходността не била важна, че откога? Аз не познавам, някой за който доходността не е важна. А, за каква сигурност говорим - сигурно за сигурност при покупателната способност? Че като имаш 100 лв. днес, някой ти гарантира, че и след 10 г. ще има същата покупателна способност?
                                Живота с лихви от депозити е от близкото ни минало. Не знам, но сегашните лихви по депозити ще накарат много хора да се намръщят и да търсят нещо по сгодно като алтернатива (сигурен съм, че има хора които разчитат на доход от спестяванията си, за да живеят или плащат някоя друга сметка, а сега това го няма), и такива не липсват, има доста Договорни Фондове са с по 10% за миналата година и "почти сигурна" такава доходност за тази година и че и следващите няколко. Има всякакви хора и нужди, не слагайте всички под общ знаменател, както казва доктора на науките, който цитирах, това са 50% от БВП е спестен в депозити - не е шега работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X