IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    Монти здравей,
    ти винаги си бил цар на краткосрочните прогнози/кой продава, кой сега кое трябва да купи, кой ще ребалансира/ и продължаваш да обвързваш политиката и борсата. Не разбирам и не съм си позволявал да коментирам нито едната от двете ти слабости, но ми позволи да не се съглася с мнението ти.
    Моя скромен опит на БФБ ме научи, че не всичко се случва така както всички очакват. Ето цяла пролет и лято слушаме кой е разпродал и какво е накупил на запад, каква смешка е нашата борса и хоп точно тогава пазара тръгна. После всички обясняваха какъв смешник е Никиту и как нищо няма да стане с ЕТФ-а, а точно той направо подпали индекса, чак на водещите ИП им се ревеше, че не са направили това, което направи мъничкия Експат. Един представител на любимия ти ПФ обясняваше колко е малък етф-а и как не им е интересен и хоп, точно те вложиха яко милиони. Всички разправят политическа криза, няма правителство - борсата ще замръзне в очакване, ама не точно тогава тя ги опроверга и за моя радост ни заля с хиляди позитивни новини и очаквания за 2017!!! Ето защо къде какво и кой казал/написал тук е борса и винаги ще има изненадани и който не видя тренда когато трябваше, купува на Софикс 600.

    По коментара ти за позициите:

    1. Изброените от мен адсиц-и притежават отличен мениджмънт, отлични инвестиции(БРЕФ почти разкара спящите и сега има КЕШ за покупки на "работещи" сгради) и носят отлична за наше време доходност. Да може би бих продал адсиц на растящ пазар, но не и такъв с добри дивиденти/ подценен спрямо счетоводната а и са в СОФИКС - фактор за следващи покупки, а не продажби

    2. СОФАРМА премина отлично през кризата и тя й подейства оздравително. Всички виждаме намаляването на разходите и въпреки ниските продажби г-н Донев е закупил доста сланинки(като Иванчич), които да държат компанията на крака. Както се видя тук парите не бяха изпапкани от мениджмънта а бяха използвани за драстично намаляване на дълга, за което дори ЕП ахна. Да в държави които има война трудно се продава, но рано или късно и там нещата ще се върнат по местата. Аз не купувам СФАРМ заради следващото ребалансиране на ПФ след 3 месеца, а за следващите 3-5-10години, така че смятам че е евтина. Нека не забравяме, че и СФТРД стъпиха в Сърбия, а те са показали че се справят брилянтно. Какво те кара да мислиш, че СФТРД няма да успеят до 3-4 години да направят толкова продажби в Сърбия колкото в БГ, че това не само ще покрие намалелите пазари в Русия и Украйна, ами дори и ще повиши продажбите(СФТРД от миналата година не спират да регистрират лекарства на СФАРМ в Сърбия и скоро почват продажбите). А докато отвеят конкуренцията в Сърбия(за която г-н Димитров казва че е на светлинни години зад БГ пазара), просто мама ще си прибира супер мазни дивиденти.

    3. АЛБЕНА АД - ами не съм съгласен! Сега било слабо трим. - пак гледаш до 2 месеца, а не виждаш най-силната и голяма от години печалба. Да не говорим, че скоро трябва да видим стойноста на компанията след поглъщането на Албена ИХ и намаляване на дълговете, както обеща Станев. 2016 била супер силна година, а очакванията за ръст на туристите 2017 са още по-големи. Към всичко това, като добавя че в управлението се включи шеф на ПОК Доверие, а и г-н Донев все още държи немалък дял там, та скоро може да видим още позитивни новини, а защо не и по-големи дивиденти.

    Поздрави!
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

      сега и на теб ли трябва да обяснявам?!
      защо мислиш, че съм държал акциите през цялото време, а не съм ги купил около дъното?

      ей, ама верно в тоя форум всеки представя нещата не каквито са, а както на него му се иска и му е удобно.
      дай инфо, за да няма съмнения - кога какво е било - в общи линии

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Нищо не си купил просто половината форум ги е срам да кажат че пазара им взе парите
        за сметка на това другата половина на форума се хвали, че е взела парите на първата половина
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


          Ако се пише по учебниците , докато има рали на БФБ , адсиц няма да се вдига , албена -сега е слабия им период и като време и като отчети ,Софарма докато не си оправи дивиденската политика и положението с Русия, да стъпи политиката и фармацията на здрави основи ,
          15% постави няколко пъти въпроса за политичското положение ,никой не отговаря ,всички мислят както ние през 2007 г. навън финансова криза а ние ръстяхме с десетки проценти....през април ,май ще е началото на корекция а може и повече...
          По скоро трябва да развиваме въпроса защо 620-630 е нивото на чакането , качване и още отгоре и защо и докъде... март ще е преоценката и на ПФ и софикс фонда ,ако има още някой фонд ще е интересно но ако няма....
          Пак според книгите сме във втората вълна на ралито и то в края и следва третата ,която е краят и следва слалома и след него рейндж ..
          Монти здравей,
          ти винаги си бил цар на краткосрочните прогнози/кой продава, кой сега кое трябва да купи, кой ще ребалансира/ и продължаваш да обвързваш политиката и борсата. Не разбирам и не съм си позволявал да коментирам нито едната от двете ти слабости, но ми позволи да не се съглася с мнението ти.
          Моя скромен опит на БФБ ме научи, че не всичко се случва така както всички очакват. Ето цяла пролет и лято слушаме кой е разпродал и какво е накупил на запад, каква смешка е нашата борса и хоп точно тогава пазара тръгна. После всички обясняваха какъв смешник е Никиту и как нищо няма да стане с ЕТФ-а, а точно той направо подпали индекса, чак на водещите ИП им се ревеше, че не са направили това, което направи мъничкия Експат. Един представител на любимия ти ПФ обясняваше колко е малък етф-а и как не им е интересен и хоп, точно те вложиха яко милиони. Всички разправят политическа криза, няма правителство - борсата ще замръзне в очакване, ама не точно тогава тя ги опроверга и за моя радост ни заля с хиляди позитивни новини и очаквания за 2017!!! Ето защо къде какво и кой казал/написал тук е борса и винаги ще има изненадани и който не видя тренда когато трябваше, купува на Софикс 600.

          По коментара ти за позициите:

          1. Изброените от мен адсиц-и притежават отличен мениджмънт, отлични инвестиции(БРЕФ почти разкара спящите и сега има КЕШ за покупки на "работещи" сгради) и носят отлична за наше време доходност. Да може би бих продал адсиц на растящ пазар, но не и такъв с добри дивиденти/ подценен спрямо счетоводната а и са в СОФИКС - фактор за следващи покупки, а не продажби

          2. СОФАРМА премина отлично през кризата и тя й подейства оздравително. Всички виждаме намаляването на разходите и въпреки ниските продажби г-н Донев е закупил доста сланинки(като Иванчич), които да държат компанията на крака. Както се видя тук парите не бяха изпапкани от мениджмънта а бяха използвани за драстично намаляване на дълга, за което дори ЕП ахна. Да в държави които има война трудно се продава, но рано или късно и там нещата ще се върнат по местата. Аз не купувам СФАРМ заради следващото ребалансиране на ПФ след 3 месеца, а за следващите 3-5-10години, така че смятам че е евтина. Нека не забравяме, че и СФТРД стъпиха в Сърбия, а те са показали че се справят брилянтно. Какво те кара да мислиш, че СФТРД няма да успеят до 3-4 години да направят толкова продажби в Сърбия колкото в БГ, че това не само ще покрие намалелите пазари в Русия и Украйна, ами дори и ще повиши продажбите(СФТРД от миналата година не спират да регистрират лекарства на СФАРМ в Сърбия и скоро почват продажбите). А докато отвеят конкуренцията в Сърбия(за която г-н Димитров казва че е на светлинни години зад БГ пазара), просто мама ще си прибира супер мазни дивиденти.

          3. АЛБЕНА АД - ами не съм съгласен! Сега било слабо трим. - пак гледаш до 2 месеца, а не виждаш най-силната и голяма от години печалба. Да не говорим, че скоро трябва да видим стойноста на компанията след поглъщането на Албена ИХ и намаляване на дълговете, както обеща Станев. 2016 била супер силна година, а очакванията за ръст на туристите 2017 са още по-големи. Към всичко това, като добавя че в управлението се включи шеф на ПОК Доверие, а и г-н Донев все още държи немалък дял там, та скоро може да видим още позитивни новини, а защо не и по-големи дивиденти.

          Поздрави!


          п.п. и само да добавя - ти казваш, че се справяш добре на пазара и сигурно е така щом си изучил твоето момиче(да ти е жива и здрава!). Аз както знаеш съм малка мишка, което никога не съм крил. Портфейла ми стремглаво наближава шестте цифри и въпреки това във форума и по събрания се запознах с МНОГО богати момчета инвестиращи в акции. Между всички тях има едно свързващо звено - всички са направили парите си на БФБ, а не със акции на БМВ или ЕПЪЛ, ето защо никога не подценявайте нашата борса.
          Last edited by tony1975; 15.01.2017, 20:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            Ами квото стана MOST HDPAT
            Затова за да няма иненади, само "проверени" акции.... така, че държа само една позиция - минимум диверсификация, максимум профит
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Борсата е надоле и нагоре....
              А ти си винаги от правилната страна.....-
              Предполагам, че е така как иначе ще съм 15-16 години на нея
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                И какво стана с ОЦК.. и как ги водят тия активи на едно друго място Добре, че съм го виждал отблизо, че не ме е блазнило никога...
                Ами квото стана MOST HDPAT

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Мен лично бе при OTZK помня че продавах на загуба на 96 лева. мисля че я бях взел на 112 ех времена тогава продадох за 1 път на загуба
                  И какво стана с ОЦК.. и как ги водят тия активи на едно друго място Добре, че съм го виждал отблизо, че не ме е блазнило никога...
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    Всеки е продавал на загуба.Винаги когато съм усещал че пазара ще пада съм разпродавал дори и някъде да съм на загуба.
                    Предпочитам минимална загуба от колкото колосална

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                      Мен лично бе при OTZK помня че продавах на загуба на 96 лева. мисля че я бях взел на 112 ех времена тогава продадох за 1 път на загуба
                      Всеки е продавал на загуба.Винаги когато съм усещал че пазара ще пада съм разпродавал дори и някъде да съм на загуба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                        • защото разбирам от инвестиции на борсата.
                        • защото купувах акции докато вие пишехте глупости.
                        • защото не си продадох акциите на дъното и после да обвинявам всички, но не и себе си.
                        • защото не се нашибах в най-големите дървета на борсата.
                        • защото като прочетеш последното изречение на Монти и ти става ясно, че тоя човек хал-хабер си няма от борсови движения.
                        да продължавам ли?
                        В една от предишните теми ,вчера някой писа че Софикс и бик в атака са най агресивните и досадни участници във форума...
                        Разбираемо е та те са един и същи комплексиран човек...
                        Софикс кога си трезвен ,когато се извиняваш на другите за грубостта и арогантността си или когато нападаш всеки който ти обяснява че трябва да имаш становище или мнение а не пиянски лозунги....
                        Престани да спамиш......
                        Борсата е надоле и нагоре....
                        А ти си винаги от правилната страна.....-
                        Last edited by Монти; 15.01.2017, 19:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Аз си признавам - пазара ми взе всичките парички и сега са във вид на акции..... бая надценени спрямо цена покупка
                          Мен лично бе при OTZK помня че продавах на загуба на 96 лева. мисля че я бях взел на 112 ех времена тогава продадох за 1 път на загуба

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Нищо не си купил просто половината форум ги е срам да кажат че пазара им взе парите
                            Точно това е истината. Браво !!!

                            Коментар


                            • Аз си признавам - пазара ми взе всичките парички и сега са във вид на акции..... бая надценени спрямо цена покупка
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                                • защото разбирам от инвестиции на борсата.
                                • защото купувах акции докато вие пишехте глупости.
                                • защото не си продадох акциите на дъното и после да обвинявам всички, но не и себе си.
                                • защото не се нашибах в най-големите дървета на борсата.
                                • защото като прочетеш последното изречение на Монти и ти става ясно, че тоя човек хал-хабер си няма от борсови движения.
                                да продължавам ли?
                                Въх боже!! Жив да не бях.Ти не постна нито една снимка от сделка където си купил както аз го правих а уж се бяхме разбрали.

                                Коментар

                                Working...
                                X