IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Два пъти по скъп, като цена на акция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Не знам как ще се променят нагласите, но преди кризата ХИМА беше почти двапъти по скъп от ЦКБ...Разбира се това не е нито препоръка, нито гаранция за нещо..
      Ами той и сега е над 2 пъти по-скъп 407 398 654 срещу 186 478 272

      Коментар


      • Не знам как ще се променят нагласите, но преди кризата ХИМА беше почти двапъти по скъп от ЦКБ...Разбира се това не е нито препоръка, нито гаранция за нещо..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Анкетата наистина е полезна и за пореден път комлимент към "Биг". Ще си позволя само да цитирам доцента ни по "Статистика", който казваше, че това е доста "вълнуваща" дисциплина и я сравняваше с монокините ...
          Понеже статистиката показвала много, но не всичко ....

          Та в този дух, със сигурност нагласите към Хим-а ще се променят, когато подмине 2-ката като малка гара и на 2,50 бързият влак ще е набрал скорост към 3-ката, но местата във вагоните ще са кът ...
          Успех на търпеливите !!!!!!!
          не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

          Коментар


          • Аз също смятам , че анкетите на Голямата Мечка са много полезни , за което му благодаря.
            Резултатите от тях всеки тълкува спрямо своите разбирания за различните компании и очакванията си за тях.Това го смятам за напълно нормално.
            Когато чета различно от моето мнение , то ми служи за коректив , а това е полезно за цялостното усещане за пазара, което е субективно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

              Забелязвам разни неща и ако се опираме на тая логика би следвало при рокадото което ми предлагаш да изляза с над 100 % обща доходност от мама и кака обаче честно да ти кажа предпочитам младото,защото със стари брантии нов клуб за отпускащи масажи не ми се прави Нали казах че имам едни съмнения и искам да поогледам нещата преди да съм решил каквото и да е
              Игри на спекулантите за по-голям профит,не че едното е закъсало,а другото е супер.Те са под една шапка и ако има проблем при
              майката,пробрема се прехвърля и при другите,най -вероятно е спекулативни игри.

              Коментар


              • Анкетите са много полезни и добри..Те очертават очакванията и нагласите на форума..Всяко измерване е по добро от липсата на ориентири и измервания..Досега БИГ върши много полезна дейност- резултатите са комплимент , както за него , така и за участниците във форума..
                ЦКБ е много по- предвидима прозрачна от ХИМА, това мисля е нагласата..Имам и от двете- успех на всички

                Коментар


                • Полки, анкетите са си много добре. Те измерват субективното усещане за стойност и доверие на участниците. То не винаги може да бъде обективно, но в някои случаи може да се превърне и в самосбъдващо се пророчество. Целта на анкетите е да оредели пазарните настроения и до голяма степен се справят перфектно със задачата. Дават се медианни стойности, които не са претеглени през портфейл. Това си има плюсове и минуси. Наличието на двете би дало допълнителна информация, но ми се струва практически невъзможно, защото размера на портфейла е чувствителна информация и няма да има желание за попълване.
                  Ти изпадаш в някакъв логически абсурд. Не си съгласен и не ти харесва мнението на хората. Затова твърдиш, че те не знаят какво мислят и усещат. Това е несериозно. Няма как да знаеш какво е в главата им.
                  Last edited by dddd; 17.01.2017, 07:50.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    polki и k.o.
                    На другите въпроси - напълно е възможно да има поне един от всички попълвали анкетата които да не са наясно, че двете компании имат един собственик. Друга възможност е реално някой да дава отговор не за доверието в мажоритарните собственици, а в мениджърите на дружеството, за което се гласува. Трети вариант е - сантиментът към компанията да надделява над смисъла на въпроса.
                    аз пък мисля, че много труд хвърляш за нищо

                    имам чуството, че повечето от тези които попълват анкетите го правят механично и не влагат никаква мисъл

                    дано греша, но и друг път ми е правило такова впечатление

                    не знам ................ дали:

                    - анкетите им идват дълги и не могат да се съобразят какво отговарят?
                    - не помнят какво са чекнали няколко реда по-горе ли?
                    - нарочно ли го правят?

                    или просто толкова си могат хората ................ и няма за какво да им се сърдим...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      В графата "високо доверие" са дадени 2 гласа за ЦКБ и 1 за Хим, общата оценка, която публикува BigBear е на база средно претеглено от всички гласували, не само тези, които са дали 5 точки и го калкулирах, както смятам, че и той прави крайната оценка, ако греша, нека ме поправи. Не гледай само последната графа, а всички, така е по - представителна извадката, защото в колконка 1 са три гласа, а в другите общо близо 90. Скоро ще затвори анкетата и ще видим крайните резултати, които може би ще останат близки.
                      ти посочи високото доверие, а сега имало само 3 гласа

                      ок ................. тогава да сравним там където има най-много гласове

                      "имам известно недоверие" --- 11 срещу 19 гласа

                      чакам да ми обясниш същото ................. защо се губят 8 гласа (около 40%) разлика които иценят едни и същи мажоритари по различен начин?

                      Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Блатото, наречено политика, не коментирам.
                      недей коментира политиката .................. коментирай как:

                      "по - голямото доверие в банката сигурно се дължи на по - строгите регулации в банковия сектор, които явно вдъхват по - голяма сигурност."

                      при положение, че на практика регулациите не се спазват на тази територия наречена България

                      а, сега, де...
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • polki и k.o.

                        Тази анкета за доверието в мажоритарните собственици обикновено събира към стотина гласа и тогава я затварям. Много би ми се искало да са примерно хиляда, за да са статистически по-значими данните, но това е положението... До голяма степен колко ще се попълва зависи дали се намира във видимата част на темата за оптимизма или моята тема и то най-вече в първите 5 - 6 най- горни поста. Благодарен съм на всеки, които цитира анкетите и ги качва най - отгоре.
                        Принципно гледам и публикувам средната притеглена величина, както казва k.o.. Обикновено на тази анкета в междинните данни я настройвам да ги публикува директно, но този път някой беше много бърз и я попълни преди да ги настроя и вече не ми даваше да покажа средните величини.

                        На другите въпроси - напълно е възможно да има поне един от всички попълвали анкетата които да не са наясно, че двете компании имат един собственик. Друга възможност е реално някой да дава отговор не за доверието в мажоритарните собственици, а в мениджърите на дружеството, за което се гласува. Трети вариант е - сантиментът към компанията да надделява над смисъла на въпроса.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          високо доверие - 4,65% срещу 2,27%

                          два пъти по-високо доверие при банката, а ти превърна числата в коефиценти за да докажеш, че 100-те% разлика всъщност са 10%
                          В графата "високо доверие" са дадени 2 гласа за ЦКБ и 1 за Хим, общата оценка, която публикува BigBear е на база средно претеглено от всички гласували, не само тези, които са дали 5 точки и го калкулирах, както смятам, че и той прави крайната оценка, ако греша, нека ме поправи. Не гледай само последната графа, а всички, така е по - представителна извадката, защото в колконка 1 са три гласа, а в другите общо близо 90. Скоро ще затвори анкетата и ще видим крайните резултати, които може би ще останат близки.

                          Блатото, наречено политика, не коментирам.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Ако смяташ да сменяш коня след като виждаш ,че едното е силно надценено,а другото подценено помисли каква тактика би избрал
                            и ще си отговориш сам на въпроса.
                            Забелязвам разни неща и ако се опираме на тая логика би следвало при рокадото което ми предлагаш да изляза с над 100 % обща доходност от мама и кака обаче честно да ти кажа предпочитам младото,защото със стари брантии нов клуб за отпускащи масажи не ми се прави Нали казах че имам едни съмнения и искам да поогледам нещата преди да съм решил каквото и да е

                            Коментар


                            • Макар и не пряко за "оптимизъм", а по повод на "Химимпорт".

                              Имате ли представа, дали някои ИП или друг консултант е правил досега анализ на цялостната дейност на "Химимпорт", каквито анализи за някои дружества са правили от Елана Трейдинг?

                              И една реплика - наричате го "Флагман", то си е ХОЛДИНГ, т.е. цяла ескадра като: самолетоносач, крейсери, разрушители, подводници, транспорти, танкери... и всякакви други "мандафошки" (морските знаят, че така наричат пучите въшки), която ескадра се движи бавно и не може да има скоростта на крейсера " Ц К Б". Холдингът е конгломерат от над 55 броя дъщерни, голяма част от които при сегашната конюнктура са мъртви активи (пристанища, корабни компании, консултанти, застрахователи и др.). Може би тук е заровено кучето, ако има такова ....

                              И една закачка към Тони - аз не съм сигурен, дали наличието на много дъщерни без печалба от повечето (както говорят за "Албена") е ПЛЮС или МИНУС за ескадрата "Албена"?

                              Написаното не е препоръка за търговия с акции на "Химимпорт" или "Албена", а само реплика към предишни мнения по въпроса.

                              От 5 месеца нямам акции на "Химимпорт", преди имах само привилегировани. Нямам на "Албена" от поне 10 - 12 год.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Защо си мислиш че всички инвеститори познават мажоритарите на акциите с които спекулират!
                                да, наистина мисля, че всички инвеститори знаят, че ЦКБ и ХИМ имат едни и същи мажоритари

                                точно затова не мога да си отговоря на въпроса който поставих
                                Last edited by polki; 16.01.2017, 21:04.
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X