IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Медиен комфорт му викат. Плащаш за реклама - не те барат, спираш да плащаш и изведнъж се сещат, че са журналисти!

    Коментар


    • Хората спряха да мислят и лесно се манипулират . Имам чувство , че медиите се ползват предимно за това . Не доставят новинарски продукт а работят само в две насоки:
      • Осребряват кеш от рекламни продукти
      • Осребряват кеш от антирекламни кампании
      Второто е и по-добре платено. Пресен пример : как в течността за чистачки на повечето продукти на пазара се съдържало изключително опасния матанол !!!
      Къде в случая е уловката ?
      1. Думичката „повечето“ – което ни насочва , че има и „добросъвестни “ търговци
      2. Подобни продукти с метанол не са забранени в други страни от EU. Ако бяха толкова опасни щяха да ги сложат в забранителния списък преди кривите краставици …
      3. Не се пояснява, че става въпрос за метилов спирт , който понякога се открива и в предлаганите по магазините твърди алкохоли , макар и в малки количества
      4. Метиловия спирт дори в големи концентрации е опасен на практика само ако се пие . По същата логика – много по опасни и по-достъпни за деца са перилните препарати и битовата химия ….
      Както се пее в една песен - нямам нерви ...
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Тоа сЛафчо ми се струва, че е фанат от улицата и излага фирмата!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Прочетох го веднъж ... прочетох го втори път. Потърсих някаква препратка или продължение. Не открих такива Боже колко мъка има по света! Тони чудя се защо си си правил труда да го постваш това (не мога да го нарека статия).
          На базата на 12 работни дни той наблюдава тенденция и коментира приключването на финансовата 2017 на БФБ?!!
          Last edited by kc_3011; 19.01.2017, 10:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            Абе кой ги измисля тия неща , .. аз съм аматьор ама в тая инвеститорска общност имало и по зле от мен ....
            Индекса върнал 1-2% и какво се случва - мечи пазар
            "Дали това просто не е момент на трезва оценка от страна на пазарните участници на мечия пазар през последния един месец? "
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Всички се радваме, че акциите се качват, но оправдано ли е такова поскъпване? Има акции които поскъпнаха 50-100% само за няколко месеца. Колко още искате да поскъпнат? Какво стои зад този ръст? Според мен само очаквания. А къде е фундамента? С колко трябва да се увеличат продажбите и печалбите на тези дружества, за да оправдаят ръста на акциите си?

              Мнението не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
              Last edited by Бик в атака; 19.01.2017, 08:14.
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Изчерпа ли SOFIX потенциала си?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                  малко да разведрим обстановката
                  Добре!! https://www.youtube.com/watch?v=0mjuz_0A44s

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    На тези като мен, които стоят тук още от 2009-2010, може би повечето компании започват да изглеждат скъпички.....продължавам да се оглеждам за недооценени бижута.
                    Поздрави и успех на всички - най-хубавото предстои!
                    Привет, Тони, за мен поне, най-готиното на бичия тренд е да се прехвърляш от бурно препускали и запенени коне, изпреварили останалите с много, но имащи нужда от малко почивка, към други кончета, също с потенциал, но недооценени в началото. После пак обратно, след като първите коне са починали или пък в трета посока, ако първите вече не могат да тичат, особено напред. Има и такива кончета, които гледам почти да не сменям, колкото и да са препускали, държа си ги при мен. Разбира се винаги съществува рискът, при това голям, да се прехвърлиш от силния, породист кон към някое краставо магаре. Според мен това е провалило немалко участници на пазара (възможно е и мен да ме провали някой ден, макар грешни стъпки да е имал всеки, въпросът е в тяхното количество). Случвало се е на всеки, предполагам, но на някои много често и сега се сещам за онази тема със заглавието за набабанването в избушените акции .

                    Не възприемам борсата като рулетка. Склонен съм да смятам, че човек може и да има късмет, но дългосрочно успехите не са само късмет. След години, когато навъртя моето дългосрочно (не знам колко още ще съм на БФБ пазара – дни, месеци, години), ще знам с по-голяма сигурност какъв съм – късметлия или познавач на „коне“. Всъщност за мен много важен е сентимента на пазара, после е всичко останало, а това е нещо съвсем различно, но нека не задълбавам и в това... че пак няма да ми стигне страницата.
                    Притежавам акции на БФБ. Не знам накъде ще се движи пазарът. Изминали движения на пазара, а и постижения на участниците не са гаранция за бъдещи такива. Не препоръчвам собствените си представи и стратегии за търгуване, възможно е да са напълно погрешни. Препоръки нямам никакви.
                    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                    Коментар


                    • малко да разведрим обстановката
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        На тези като мен, които стоят тук още от 2009-2010, може би повечето компании започват да изглеждат скъпички.....продължавам да се оглеждам за недооценени бижута.
                        Поздрави и успех на всички - най-хубавото предстои!
                        Тони, пазара се промени и вече имаме заложени и някакви очаквания. Да видим отчетите през тази година да видим кой къде е. При положение че се очаква силен ръст на БВП, доходи, и износ ти как мислиш че това ще се отрази на печалбите и коефициентите. Скъпо и евтино зависи както знаеш от доходите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          А тук си вали тихо един хубав снежец и трупа ли трупа ... явно на берекет ще да е таз година
                          не е препоръка за покупка или продажба ,всяко съвпадение с реални лица,факти и събитя е случайна !!!

                          Коментар


                          • Кредитирането допълнително ще дръпне икономиката нагоре. Това прогнозира Петър Андронов, главен изпълнителен директор на Сибанк и председател на УС на Асоциацията на банките в България, по време на годишната среща на бизнеса с правителството, организирана от "Капитал".

                            http://www.capital.bg/politika_i_iko...e_ikonomikata/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                              Не забравяйте, има и хиени!

                              Споко тези хиени са по едни други пазари

                              Коментар


                              • Не забравяйте, има и хиени!

                                Коментар

                                Working...
                                X