IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе уж сте големи оптимисти пък SOFIX пак свети червено
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • Прогнозите на ЕЛАНА Трейдинг за 2017 г.: Акции, валути, петрол, злато
      http://www.elana.net/bg/news/1411/pr...ite-akcii.html

      Коментар


      • SOFIX ще добави още 20% през 2017г

        Възстановяването на европейската икономика ще се отрази както на европейските, така и на българските публични компании, които изнасят основно към ЕС, като това ще даде тласък на местните и европейските акциида компенсират през 2017 г. спрямо американските индекси - това посочват в своите прогнози за 2017 г. анализаторите от ЕЛАНА Трейдинг, публикувана на сайта на финансовия холдинг.

        Според експертите, тази година спестяванията ще потърсят по-висока доходност на българския капиталов пазар след забележителния близо 30% резултат за 2016 г., високите дивиденти и добрите изгледи за местната икономика. Цветослав Цачев, главен инвестиционен консултант в ЕЛАНА Трейдинг, прогнозира, че основният индекс SOFIX ще добави още 20% през 2017 г., а европейските акции ще поскъпнат с 15%. Според анализатора, в макроикономически план инфлацията е задаващата се нова тема за Европа и САЩ, като нейната поява във втората половина на годината ще накара централните банкери и в ЕС да заговорят за вдигане на лихвите. На фона на умерено поскъпващия щатски долар, цената на златото може да се придвижи с 10-20% нагоре, а петролът ще варира в диапазона от 50 до 60 долара за барел. При тези условия, анализаторите препоръчват инвеститорите да се възползват от ценовото движение на тези суровини чрез акциите на добивни компании или борсово търгувани фондове, свързани с тях, тъй като те исторически реагират с по-високи ръстове.

        България ще поддържа 3% ръст и през 2017 г.

        Анализаторите на ЕЛАНА Трейдинг смятат, че възстановяването на големите икономики в ЕС ще продължи да се усеща и в България. Икономиката ще успее да поддържа ръст от 3%, подкрепена от постепенно увеличаващото се кредитиране за бизнеса. Експортно ориентираните отрасли, особено износителите за ЕС, ще са водещият двигател за икономиката.

        Българска фондова борса ще продължи да расте, привличайки нови пари и компании

        Българската борса предложи значителна доходност от близо 30% през 2016 г., която се оказа сериозен конкурент на ръста на чуждестранните пазари. Икономическото подобрение в Европа ще се отрази положително и на финансовите резултати на българските публични компании. Анализаторите на ЕЛАНА Трейдинг смятат, приливът на нови пари, търсещи висока доходност, може да допринесе за 20% ръст на SOFIX през 2017 г. Инвеститорите, които не са склонни да поемат допълнителен риск, ще продължат да държат акции с дивиденти, които средно миналата година бяха 4% и тази година ще запазят добрите си нива. Големите пари на БФБ-София ще продължат да се придържат към водещите компании, въпреки че акциите извън SOFIX ще направят по-съществен ръст. В това отношение приликата с 2006 г. ще започне да става осезаема, когато спекулативните капитали се насочват към по-ниско ликвидните книжа в очакване на по-добро представяне спрямо акциите в SOFIX. Инвестиционната общност очаква и нови компании да се запътят към БФБ през 2017 г. Това ще добави интерес към местния капиталов пазар.

        Коментар


        • Mito mitoооо !?!?, къде ти е акъла бе момче, на стар краставичар ли краставица ще продаваш!?!?)))) днес съм над % нагоре е ти си приказвай дали кеша не ти гние у банката. Щяла да ме обере!?))) това да не е мандра бе Мито!?!?)))) По-добре парите на сирене и кашаквал и т.н. отколкото у банка. А най-добре у дялов капитал, ама какво ли съм седнало ти разправям, обран ходи - за обир говори, що е то!?!?))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Днес мечетата ровят да намерят белия байряк, защото и днес пак ги бият.)))) На някои са им малко артии и ръчичките треперят)))) А кеша подпарва отдолу мечата бърлога))) Кеша има на поразия из банките и се чуди къде да се крашне))) Имотите се плондираха и народа започва да се ослушва, ще видим какво ще измисли след изборите))) Както казваше Батя - нека се издрусат меките круши, за да е по-лесен после пътя нагоре))))
            Скоро ще вденеш колко кеш имали баММките))

            добре ще ви ошмулат такива като теб
            но прякора ти подхожда определено)

            Коментар


            • Днес мечетата ровят да намерят белия байряк, защото и днес пак ги бият.)))) На някои са им малко артии и ръчичките треперят)))) А кеша подпарва отдолу мечата бърлога))) Кеша има на поразия из банките и се чуди къде да се крашне))) Имотите се плондираха и народа започва да се ослушва, ще видим какво ще измисли след изборите))) Както казваше Батя - нека се издрусат меките круши, за да е по-лесен после пътя нагоре))))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                1. все още съм около 30% в акции.
                2. винаги мога да купя, защото кеша е в платформата ми, но засега не смятам да го правя.

                Успех на всички!
                Не е съвет , но аз бих теглил докато все още мога

                Коментар


                • 1. все още съм около 30% в акции.
                  2. винаги мога да купя, защото кеша е в платформата ми, но засега не смятам да го правя.

                  Успех на всички!
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ако има застой или спад- още по добре- още една година ще допълнем и ще сме малко по- богати, когато се върнат нивата от преди кризата..
                    Не ми се вярва де- аз не съм спрял да купувам по малко..
                    И аз така се радвам на застоя и спада, но кой гарантира, че ще доживеем нива от преди кризата!? Изгледите не са перспективни.
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • Ако има застой или спад- още по добре- още една година ще допълнем и ще сме малко по- богати, когато се върнат нивата от преди кризата..
                      Не ми се вярва де- аз не съм спрял да купувам по малко..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Няма сериозни продажби , но няма и сериозни покупки......
                        Изчаква се ..
                        А докога ,докато влезат пари или потрябва кеша.....
                        А дали ще влезат или излезат .....
                        Бъдещето ще покаже ...
                        Според мен БФБ има пари и желание за нов връх от 630 но нещо спира купувачите ,може би след отчетите или след назначаването на служебното правителство...или листването на Василев фонда в Лондон.......
                        Дано не се загуби сантимент с времето в рейндж, щото тогава Софикс ще е прав.....
                        Монти за дългосрочните на пазара безвремието и безветрието не са проблем. Чакаме, гледаме мача, компаниите си работят, ето и отчети взеха да излизат. Дори да няма някакви сериозни движения на пазара след няколко месеца се задават дивиденти. Та така

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Няма сериозни продажби , но няма и сериозни покупки......
                          Изчаква се ..
                          А докога ,докато влезат пари или потрябва кеша.....
                          А дали ще влезат или излезат .....
                          Бъдещето ще покаже ...
                          Според мен БФБ има пари и желание за нов връх от 630 но нещо спира купувачите ,може би след отчетите или след назначаването на служебното правителство...или листването на Василев фонда в Лондон.......
                          Дано не се загуби сантимент с времето в рейндж, щото тогава Софикс ще е прав.....
                          И мислиш , че листването в Лондон ще качи индекса само с 4-5% ....?
                          это не серьезно
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            +1
                            Много добре го каза ! Който е дългосрочно на пазара не виждам причини да продава сега. Крайно време беше акциите да отлепят от дъната си, дори и да има някаква корекция надолу не е проблем. Учудвам се, че оптимисти като Бик в атака са продали.
                            Няма сериозни продажби , но няма и сериозни покупки......
                            Изчаква се ..
                            А докога ,докато влезат пари или потрябва кеша.....
                            А дали ще влезат или излезат .....
                            Бъдещето ще покаже ...
                            Според мен БФБ има пари и желание за нов връх от 630 но нещо спира купувачите ,може би след отчетите или след назначаването на служебното правителство...или листването на Василев фонда в Лондон.......
                            Дано не се загуби сантимент с времето в рейндж, щото тогава Софикс ще е прав.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              нагоре-надолу - само купувам и никога не греша
                              минава времето и цените пак нарастват
                              даже не гледам мн мн котировките - те си знаят........
                              +1
                              Много добре го каза ! Който е дългосрочно на пазара не виждам причини да продава сега. Крайно време беше акциите да отлепят от дъната си, дори и да има някаква корекция надолу не е проблем. Учудвам се, че оптимисти като Бик в атака са продали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение



                                Това доказва, че трендът е НАГОРЕ!
                                незнам, но щом така ти се иска

                                Коментар

                                Working...
                                X