IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

    Защото форума се напълни със заядливи и неблагодарни хора. Ти видя ли какво стана, след като споделих че очаквам корекция? Видя ли какви бяха реакциите на форумците? И защо да си причинявам подобни неща??? Затова по-добре да не споделям очакванията си за движението на пазара.
    Аз съмият, макар и на шега, те посъветвах да си смениш ника, за да не излагаш родата... Но отиграването на на корекцията не те прави мечка, напротив! Респект!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

      Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.
      10-11% за годината са малко. Аз в момента имам 24%, а въобще не смятам, че съм за пример. Имам много пропуски и съм сигурен, че много колеги са със значително по-добра доходност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

        . Според мен войната между Украйна и Русия е обречена да ескслира. Това може да окаже влияние на Софарма. .
        Това кво ще рече, че ще се търсят лекарства за фронта ли или за бомбардираните селища?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

          Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.
          4 Д,
          не те разбрах и вчера когато бях на няколко чаши мавруд , и днес на трезво не са еднозначни за мен думите ....?
          Иначе табаците се качват ,те са асансьори ,бързо се качват и бързо падат...без отчета на БТХ този месец е рисковано цялостно влизане...но да нямаш също не е приятно ..
          Да не купуваш е лошо ,да не продаваш още по лошо при дадени ситуации....
          Вярвам за сега на Софикс фонда ,мисля че той първо продава за да свали маркета а после ще купува в някой изнервени позиции.....

          Вярвам в неговата мисия Лондон....нищо че Василев се прави на "божа кравичка" че не е пробвал някои фонд или инв.банкер за вложение....
          Също прегледах малцинственото участие на Хиката ..грубо сметнато.
          7 милиона акции в Емка по 2,35 -около 17 м.
          М+С- 9 милиона по 6,4 - 58 м.
          5,6 милиона чист кеш...над 80 м при 15 и нещо милиона акции в Хиката
          ЗАИ и други дреболии не ги смятам
          Общо над 6- 650 лв за акция....а сега е 4,16 ...
          Софикс фонда не е попълвал ...
          Та не е препоръка....защо купувам тука и вярвам в индекса поне до 630 плюс... ....
          Last edited by Монти; 05.02.2017, 12:32.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

            Умерен оптимизъм. Растеж на икономиката около 4 процента и много бавно ускоряване, което след години ще завърши с балон. Борсата е обречена да расте, но стокпикинга ще е ключов. В момента много харесвам български банки и особено ПИБ. За мен това е инвестиция каквато беше земеделската земя преди 15 години. Недолюбвана, но перспективна. Прекалено дълго е за обяснение. Отделно при този хейт ще вляза в излишни спорове като зимата на 2014. Тогава беше очеизвадно как икономиката тръгва напред но всички се бяха вторачили в КТБ и говореха за срив. Харесвам Алкомет и Неохим. Според мен войната между Украйна и Русия е обречена да ескслира. Това може да окаже влияние на Софарма. Монбат са приемливи. На кратко толкова.
            Благодаря за мнението!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              дддд, отдавна не си писал
              кажи как виждаш нещата и какви коне подбираш, моля!
              Умерен оптимизъм. Растеж на икономиката около 4 процента и много бавно ускоряване, което след години ще завърши с балон. Борсата е обречена да расте, но стокпикинга ще е ключов. В момента много харесвам български банки и особено ПИБ. За мен това е инвестиция каквато беше земеделската земя преди 15 години. Недолюбвана, но перспективна. Прекалено дълго е за обяснение. Отделно при този хейт ще вляза в излишни спорове като зимата на 2014. Тогава беше очеизвадно как икономиката тръгва напред но всички се бяха вторачили в КТБ и говореха за срив. Харесвам Алкомет и Неохим. Според мен войната между Украйна и Русия е обречена да ескслира. Това може да окаже влияние на Софарма. Монбат са приемливи. На кратко толкова.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.
                При добро желание всеки може да спекулира с част от портфейла си. Да, наистина е трудно разцъкването на големи суми и пакети, но когато човек е упорит нещата се получават.
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                  Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.

                  Без да съм Монти, тъй като съм един от най подвижните макар и в групи , ще ти споделя , че ръст от 10% по цена на затваряне по позициите , при мен е с над 65% /върху 10те/ преминат.за тази. Аз си отчитам ръста консервативно,- а именно поне да бъдат посрещнати от пазара първите 2-3-5хил бр. акции от обслужваните позиции !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                    Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.
                    дддд, отдавна не си писал
                    кажи как виждаш нещата и какви коне подбираш, моля!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                      Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.
                      Само да вметна - моят опит показва, че малките корекции са трудни за отиграване дори с малък 5-цифрен портфейл. Да не говорим, че рискът при подобни отигравания е много голям, ако човек не е преценил правилно времето за вход или изход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                        Крайно време е да разберете, че на тая борса и трябват повече хора като мен. Ние спекулантите допринасяме за ликвидноста на пазара, а това просто няма как да го броим за нещо лошо.
                        Напълно съм съгласен с теб. Текущите ти писания ме радват, защото според мен сочат ръст. Малко ме плаши написаното от Монти. Иначе моите приятели са с 10-11% печалба за годината без да са отигравали корекцията. Интересно ми е каква е разликата. Освен това вярвам, че мини корекциите могат да се отиграват само с пет цифрен портфейл или по-малък. За шест цифрен няма ликвидност за спекула.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          абе много поскъпнаха, гледах ги преди време, но нямах парички, а сега вече са ехеее
                          Часто от кеша ми е точно от продажбата на 3CZ.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Може би 3CZ
                            абе много поскъпнаха, гледах ги преди време, но нямах парички, а сега вече са ехеее

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                              ти още ли си с тоя кеш???
                              И не намираш, хм онзи ден се чудех кое по-читаво все още не е полетяло много, ами така като помисля - СФАРМ(донякъде), Елхим, ДОХ, Алб, кое пропускам а и може би БФБ АД..
                              Може би 3CZ

                              Коментар


                              • Крайно време е да разберете, че на тая борса и трябват повече хора като мен. Ние спекулантите допринасяме за ликвидността на пазара, а това просто няма как да го броим за нещо лошо.
                                Last edited by Бик в атака; 04.02.2017, 20:22.
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X