IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Момчета, нещо май ви е трудно да ме оборите и повече наблягате на заяжданията. Ама как няма да ви е трудно, като нямате аргументи! Абе я аз да ви питам - вие като сте се събрали тук толкова големи оптимисти, защо не купувате акции? Нали биковете са купувачите на пазара? А може би не сте бикове, а кандидат-мечки? Ето аз например разпродадох повечето си акции, защото не очаквам в близките няколко седмици и дори месеци да поскъпнат. Дето се вика - сам си върша работата. Времето ще покаже дали съм постъпил правилно, но смятам, че съм.

    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на акции.
    Last edited by Бик в атака; 12.02.2017, 11:09.
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от S0FIX Разгледай мнение
      Пак казвам, че за борсата са необходими здрави нерви. В понеделник започваме, да ги бием по дупетата
      Офффф, човееек, аман вече!
      М.... . ш..... ..й.о!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

        Разбира се, че е така. Биковете много обичат хората с пари, нали? Все пак съм бил в бичия отбор и познавам техния начин на мислене.
        Напълни се форума със ... циркаджии !!!!!

        Коментар


        • Стрес тестовете минаха, но стресът остава :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение

            +1
            резултатите от стрес тестовете при банките дадоха много силен бичи сигнал което в последствие рефлектира върху техните цени
            В такъв случай логически погледнато сега застрахователите трябва да са наред....

            Коментар


            • Пак казвам, че за борсата са необходими здрави нерви. В понеделник започваме, да ги бием по дупетата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Да добавя нещо , което за мен е фактор от първите три за сериозен растеж - минаха тестовете на банките и застрахователите. .....въпреки , че на някои им се иска да не е така и омаловажават фактите по всякакъв начин ...
                +1
                резултатите от стрес тестовете при банките дадоха много силен бичи сигнал което в последствие рефлектира върху техните цени
                "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  имах предвид силен бичи цикъл на БФБ поне до към 2020г. И 3.5%-4% консервативен годишен ръст на БВП май не съм много ясен както и да е:

                  една графика за размисъл:




                  Да добавя нещо , което за мен е фактор от първите три за сериозен растеж - минаха тестовете на банките и застрахователите. .....въпреки , че на някои им се иска да не е така и омаловажават фактите по всякакъв начин ...
                  Last edited by Protokol; 11.02.2017, 17:27.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

                    Какви ти 3/4 бе човек!?? Тук ще има 3 год. растеж (от 4)!!! Ние сме най-ниската борса у целия свят в момента като качество/цена. Вие дори като бикове сами не си вярвате какъв потенциал имате!!! Тепърва Ще го оценявате с развитието на времето!!!! Та тук каквото е оцелореяло е повече от жизнеспособно! Нищо грандоманско по западни борси не е минало такъв емпиричен тест към криза каквото сме минали ние!!! Влезте в час!!! Оттук насетне - само нагоре, с малки паузи колкото да се превъзнасят мечките "избушили " се спекулантьорски в ниското !!!!
                    Не е препоръкЪ ))))))
                    имах предвид силен бичи цикъл на БФБ поне до към 2020г. И 3.5%-4% консервативен годишен ръст на БВП май не съм много ясен както и да е:

                    една графика за размисъл:





                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Добре казано Кеша е МНОГО !!! а този кеш е много палав и в един момент като се разиграе не ми се мисли до къде може да отиде борсата. Вече виждаме имотният пазар в София - цените са силно нагоре и има множество грандомански проекти които нямам идея на кой ще се продават при положение че и в момента жилищният фонд е доста раздут. Вярвам че след това лудо строителство ще има много добри възможности за тези от нас които имат кеш когато този балон се спука.

                      За БФБ виждам поне 3/4 години силен бичи цикъл който ще направи много хора богати ако успеят да излязат на време рискове нещо да се прецака има но за мен са външни а не вътрешни. Въпреки корупцията и политическите конфигурации виждам един ръст от 3.5%-4% като дори консервативен.

                      ЕТФ Фонда в момента е като някаква спирачка за по голям спад а при положение че другите ПФ-ве не са се включили ще трябва да чакаме Лондон за нови кинти. А мисля че когато от там дойдат свежи пари и местните ще подкрепят стабилно с още лев все пак вноските в ПФ-ве се трупат и този кеш е прекалено много. Тук все още говорим за много силен ефект от десетки милиони или трохи за инвестиционната общност





                      Какви ти 3/4 бе човек!?? Тук ще има 3 год. растеж (от 4)!!! Ние сме най-ниската борса у целия свят в момента като качество/цена. Вие дори като бикове сами не си вярвате какъв потенциал имате!!! Тепърва Ще го оценявате с развитието на времето!!!! Та тук каквото е оцелореяло е повече от жизнеспособно! Нищо грандоманско по западни борси не е минало такъв емпиричен тест към криза каквото сме минали ние!!! Влезте в час!!! Оттук насетне - само нагоре, с малки паузи колкото да се превъзнасят мечките "избушили " се спекулантьорски в ниското !!!!
                      Не е препоръкЪ ))))))
                      търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                        МОнти, наистина и аз си мисля, че прекалено много писаници имате за софикс-фонда. Според мен трябва да се гледа на него като на един "омекотител" нещо като демпферен механизъм в момента, освен че няма и продавачи на избушения ни (да все още избушен) пазар, фонда има милионен кеш. Това ще отреже всяка бърза меча глава, но при възход, ще трябва мечката да купува., а който е продал от страх вече го е направил.
                        Нормално е някои игралци, преживели бруталния крах от 2007-8 да са неадекватни и сега 10 г по-късно все още да им държи "влага" като се "измечват" твърде рано, но при първите пролетни ветрове, като се размърда икономиката най-вероятното е да влеят разкешения си портфеЙл отново в акцЙте, а и няма кой да си продаде хартишките Си в момента, но кеша се трупа, и накрая натегната пружина избива в това, че може да видим нов скок с 20тина % а "измечения кеш" ще е навигатор на следващото рали )))
                        абе тука има стари играчи, които са влезнали в репа заради перспективите на пазара, а допускате 2-3 мечки да се "пърчат" вербално (взаимстван от импето термин) ь - не става така тази работа )) само на празни приказки никой не вярва, а кеша е цар и това е царското, че го има изобилно давай кешо - мечката те гони Къде ще иде кеша !?1 - в депозит, в набалончен имот, във виртуалка валута, в балониано злато или в дял от бизнес който може и да дава деведент над банковия!?! Който е подценен все още и т.н. - Помислете сами - и вижте реалността - дори зализания измекяр от биовет ще гради 150 милиона нов завод , въпреки че му позволиха да се махне от борсата - сами преценете какви са перспективите пред читавия бизнес, (което не ви показват по отчет) Ей хора - тука има милярди а не мижави мильони, влизайте в час докле е време и можете с жълти парета
                        Добре казано Кеша е МНОГО !!! а този кеш е много палав и в един момент като се разиграе не ми се мисли до къде може да отиде борсата. Вече виждаме имотният пазар в София - цените са силно нагоре и има множество грандомански проекти които нямам идея на кой ще се продават при положение че и в момента жилищният фонд е доста раздут. Вярвам че след това лудо строителство ще има много добри възможности за тези от нас които имат кеш когато този балон се спука.

                        За БФБ виждам поне 3/4 години силен бичи цикъл който ще направи много хора богати ако успеят да излязат на време рискове нещо да се прецака има но за мен са външни а не вътрешни. Въпреки корупцията и политическите конфигурации виждам един ръст от 3.5%-4% като дори консервативен.

                        ЕТФ Фонда в момента е като някаква спирачка за по голям спад а при положение че другите ПФ-ве не са се включили ще трябва да чакаме Лондон за нови кинти. А мисля че когато от там дойдат свежи пари и местните ще подкрепят стабилно с още лев все пак вноските в ПФ-ве се трупат и този кеш е прекалено много. Тук все още говорим за много силен ефект от десетки милиони или трохи за инвестиционната общност






                        Коментар


                        • Тю -да му се не види - забравих да кажа че не е препоръка

                          Коментар


                          • МОнти, наистина и аз си мисля, че прекалено много писаници имате за софикс-фонда. Според мен трябва да се гледа на него като на един "омекотител" нещо като демпферен механизъм в момента, освен че няма и продавачи на избушения ни (да все още избушен) пазар, фонда има милионен кеш. Това ще отреже всяка бърза меча глава, но при възход, ще трябва мечката да купува., а който е продал от страх вече го е направил.
                            Нормално е някои игралци, преживели бруталния крах от 2007-8 да са неадекватни и сега 10 г по-късно все още да им държи "влага" като се "измечват" твърде рано, но при първите пролетни ветрове, като се размърда икономиката най-вероятното е да влеят разкешения си портфеЙл отново в акцЙте, а и няма кой да си продаде хартишките Си в момента, но кеша се трупа, и накрая натегната пружина избива в това, че може да видим нов скок с 20тина % а "измечения кеш" ще е навигатор на следващото рали )))
                            абе тука има стари играчи, които са влезнали в репа заради перспективите на пазара, а допускате 2-3 мечки да се "пърчат" вербално (взаимстван от импето термин) ь - не става така тази работа )) само на празни приказки никой не вярва, а кеша е цар и това е царското, че го има изобилно давай кешо - мечката те гони Къде ще иде кеша !?1 - в депозит, в набалончен имот, във виртуалка валута, в балониано злато или в дял от бизнес който може и да дава деведент над банковия!?! Който е подценен все още и т.н. - Помислете сами - и вижте реалността - дори зализания измекяр от биовет ще гради 150 милиона нов завод , въпреки че му позволиха да се махне от борсата - сами преценете какви са перспективите пред читавия бизнес, (което не ви показват по отчет) Ей хора - тука има милярди а не мижави мильони, влизайте в час докле е време и можете с жълти парета

                            Коментар


                            • ПП
                              4д,
                              забравих най важното по маркета..
                              Някой се чудят защо отделям толкова внимание на Софикс фонда и неговите циганските игрички...
                              Ами той в момента е блокирал търговията на БФБ....
                              Ще балансира и къде ,няма предвидимост.....
                              Ще влиза ли нов кеш и кога ....няма предвидимост...
                              Ще продава и къде -няма предвидимост....
                              Покупките му и продажбите бият спекуланския ми нюх...
                              Като станат ясни тези въпроси ,ще знаем кратко срочно и средносрочно накъде...
                              Ако го нямаше в момента щеше да бъде рейндж с лек спад до 10%....,през март обратно ...
                              А той държи спреда и не се знае накъде....за това в момента няма сделки . Държа над 30 поръчки купува в интервала на 5% и от 10 дни нямам нито една сделка и то в твой позиции...притесни ли се....
                              Но скоро и това ще стане ясно....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Монти, с теб имаме различни възгледи. Ти си типичен дилър, който спекулира по спреда и взема парите на некадърните инвеститори. Аз си въобразявам, че зная кскво правя и хора като твб ми дават необходимата ликвидност. Един без друг не можем. На мен ми трябват спекуланти да ми застават насреща. За теб информиран инвеститор е бич божи. Трябват ти дългосрочни идиоти. В общи линии ме интересува стойността а теб цената. Много рядко сме на едно мнение и всеки път когато има съвпадение съм ял дърво. Нямаш си и представа какъв ужас изпитвам когато ме похвалиш. Добре, че нямам съвпадение със стокпикинга ти. Между другото една от илюзиите ти е, че при падащ пазар инвеститорите не могат да правят пари. Всичките ми приятели са между 40 и 100 процента над върха си от 2014 година. Не познавам нито един на загуба. Не може да ти се отрече, че понякога имаш добри попадения за посоката на пазара но това не е достатъчно. Оправи си стокпикинга. Успешна търговия.
                                4д,
                                Ние с теб нямаме толкова разлика по търговията с акции колкото по икономическата и политическа обстановка...
                                Ти дълги години беше твърд привърженик на икономиите и глупостта на Дянков и Горанов.....
                                Излизането ти от тези русла ,ни доближи в същността.....
                                Аз казвам важно е акцията а не индекса ....
                                Никъде не твърдя че може и да не спечелиш пари при падащ маркет, но това са единици....
                                Можеш и да загубиш и при бичи маркет и то при добри позиции....
                                За да има равновесие и шанс за повечето спекуланти трябва да има КЪСИ......
                                Аз търгувам по спреда ,но имам и поне 2 дългосрочни позиции за баланс и поне още 30% кеш и без репа... ....
                                В дадената ситуация са 4 съм по малко спекулант и повече средносрочен.....
                                Оправи си стокпикинга -.....Нали знаеш че един стар спекулант ,не казва и 50% от това което е истината....
                                Щото борсата е риболов и ние също сме риби....


                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X