IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
    Колеги, аз предлагам да спрем спора и заяжданията и да си сверим часовниците след около месец
    И кое точно да сверим ?

    Коментар


    • отношенията между Тръмп и Русия рязко захладняха.. за съжаление..
      лично според мен, още малко надолу.. още 2-3 дена..
      имам акции.. няма да продавам..

      Коментар


      • Колеги, аз предлагам да спрем спора и заяжданията и да си сверим часовниците след около месец
        Last edited by Бик в атака; 14.02.2017, 20:49.
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
          тежко тежко вино дайте Подиграваш се на хората май. Не падат от небето, не се старай чак толкова. Твоят случай има няколко възможности, двете най-вероятни са - 1. толкова ти е струвал портфейла изобщо и като качество и като стойност щом като си продал на 620 и вече при индекс 600 отчиташ "доходността на портфейла ми щеше да е доста по-ниска"... Е колко по-ниска - 30 -40% ли !?!? Що за келяв портфейл е това !?!? 2. Просто си пускаш манипулацийките колкото да поизлъжеш още някой игралец - хубава работа ама циркаджийска )) Още един твой цитат - "НАПЪЛНИ СЕ ФОРУМА С ЦИРКАДЖИИ" можем само да потвърдим че си извадил от собствената си "камбанария".... всеки да си прави извода,
          Просто цъка на демото и това е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бик в батака
            Напълно съм съгласен с теб. Всеки гледа от своята камбанария. А аз от моята виждам, че ако не бях поразкарал някои позиции доходността на портфейла ми щеше да е доста по-ниска.
            тежко тежко вино дайте Подиграваш се на хората май. Не падат от небето, не се старай чак толкова. Твоят случай има няколко възможности, двете най-вероятни са - 1. толкова ти е струвал портфейла изобщо и като качество и като стойност щом като си продал на 620 и вече при индекс 600 отчиташ "доходността на портфейла ми щеше да е доста по-ниска"... Е колко по-ниска - 30 -40% ли !?!? Що за келяв портфейл е това !?!? 2. Просто си пускаш манипулацийките колкото да поизлъжеш още някой игралец - хубава работа ама циркаджийска )) Още един твой цитат - "НАПЪЛНИ СЕ ФОРУМА С ЦИРКАДЖИИ" можем само да потвърдим че си извадил от собствената си "камбанария".... всеки да си прави извода,
            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

              Напълно съм съгласен с теб. Всеки гледа от своята камбанария. А аз от моята виждам, че ако не бях поразкарал някои позиции доходността на портфейла ми щеше да е доста по-ниска.
              Други ще кажат, че ако си бяха разпродали Доверие на 1,19 Алкомет около 14 и Неохим около 60 доходността им щеше да е доста по-ниска. Всеки си има свой път. Успех.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                Имам приятели които не се разпродадоха и портфейла им е над нивата от преди месец. Те имаха основно ПИБ, Алкомет, Неохим, Агрия, Доверие... Не може ли ти да спечелиш пари като спекулант а те като инвеститори държащи акции? Защо едното трябва да противоречи на другото? Имам друг познат с доста Спиди. Не мисля, че се оплаква от нещо. Мога да дам пример и с Фортис и трейдинга му. Това са различни подходи търгуващи различни типове активи. Вероятно почти няма засечка в портфейлите. Да се стискат постоянно волатилни компании, с висока бета и без органичен растеж е лудост. Да се спекулира с компания, на която постоянно и се подобряват резултатите е почти невъзможно за големите портфейли. От къде ликвидност за това? Борсата ни е идеална за дребни спекуланти и всякакъв вид инвеститори. Посто няма място за средни или големи спекуланти. Надявам се някой ден и това да се случи. В повечето случаи става въпрос за безсмислени спорове между спекуланти и инвеститори. когато го осъзнах спрях а споря. Между другото от познатите ми няма нито един човек търгуващ на борсата чийто портфейл да е под нивата му от пролетта на 2014 година, когато СОФИКС беше 621. Всички до един са инвеститори а не спекуланти. Нито един от тях не е техничар. Всички са фундаменталисти. Явно имам късмета да се движа в добра среда.
                Написаното от теб ми изглежда нещо като критика от спекуланти към инвеститори. Спекулантите не виждат какво да правят на този пазар а инвеститорите не виждат защо да си ходят. И така започва скандала. Ще ми бъде интересно по-скоро разговора да е спор между дребни спекуланти, защото съм убеден, че големи такива при тази ликвидност няма.
                Всеки вижда това, което иска да види. В случай, че е поне средно интелигентен няма да има проблем да го докаже. В нашият случай нещата са по-прости. Гледа се портфейла и се преценява кой какви резултати има и кой колко е прав. Има доходност - добър е. Няма доходност - не става. Минал е цял цикъл и е оцелял - резултатите не са били случайни. Нещата са доста прости.
                Успех в търговията.
                Напълно съм съгласен с теб. Всеки гледа от своята камбанария. А аз от моята виждам, че ако не бях поразкарал някои позиции доходността на портфейла ми щеше да е доста по-ниска.
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                  Да нокаутираш опонентите ти с факти - безценно

                  Вече стана почти месец откакто обявих че съм разпродал почти всичко. През цялото това време 99% от хората изразили мнение за това мое решение казаха че съм сгрешил. Пазара обаче по категоричен начин показа, че съм постъпил правилно. Всички ни знаем, че няма по-голям от пазара и последния винаги е прав. Затова очаквам хората, които ме критикуваха поне да спрат да го правят, ако им е останало поне малко достойнство.

                  Мнението не е препоръка за търговия с акции.
                  Имам приятели които не се разпродадоха и портфейла им е над нивата от преди месец. Те имаха основно ПИБ, Алкомет, Неохим, Агрия, Доверие... Не може ли ти да спечелиш пари като спекулант а те като инвеститори държащи акции? Защо едното трябва да противоречи на другото? Имам друг познат с доста Спиди. Не мисля, че се оплаква от нещо. Мога да дам пример и с Фортис и трейдинга му. Това са различни подходи търгуващи различни типове активи. Вероятно почти няма засечка в портфейлите. Да се стискат постоянно волатилни компании, с висока бета и без органичен растеж е лудост. Да се спекулира с компания, на която постоянно и се подобряват резултатите е почти невъзможно за големите портфейли. От къде ликвидност за това? Борсата ни е идеална за дребни спекуланти и всякакъв вид инвеститори. Посто няма място за средни или големи спекуланти. Надявам се някой ден и това да се случи. В повечето случаи става въпрос за безсмислени спорове между спекуланти и инвеститори. когато го осъзнах спрях а споря. Между другото от познатите ми няма нито един човек търгуващ на борсата чийто портфейл да е под нивата му от пролетта на 2014 година, когато СОФИКС беше 621. Всички до един са инвеститори а не спекуланти. Нито един от тях не е техничар. Всички са фундаменталисти. Явно имам късмета да се движа в добра среда.
                  Написаното от теб ми изглежда нещо като критика от спекуланти към инвеститори. Спекулантите не виждат какво да правят на този пазар а инвеститорите не виждат защо да си ходят. И така започва скандала. Ще ми бъде интересно по-скоро разговора да е спор между дребни спекуланти, защото съм убеден, че големи такива при тази ликвидност няма.
                  Всеки вижда това, което иска да види. В случай, че е поне средно интелигентен няма да има проблем да го докаже. В нашият случай нещата са по-прости. Гледа се портфейла и се преценява кой какви резултати има и кой колко е прав. Има доходност - добър е. Няма доходност - не става. Минал е цял цикъл и е оцелял - резултатите не са били случайни. Нещата са доста прости.
                  Успех в търговията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                    Ако използваме ж.п.терминология може да се каже, че сме на гара разпределителна.
                    Влакчетата са поспрели за да позволят на пасажерите да направят избор:
                    - връщат билета и прибират левчета в очакване на по-добри времена
                    - сменят влака, ако преценят, че новоизбрания ще се движи по-бързо
                    - спокойно изчакват престоя, уверени в избора си

                    По перона се забелязват и нови кандидати и разни ренегати да се повозят, ама ако може с 5 - 6% отстъпка от настоящите цени на билетчето

                    Алпинистите биха казали, че сме достигнали базовия лагер и е необходимо време за адаптация - справка движението от лятото на 2012 до март 2014.Естествено и метеоусловията имат значение - доста облаци и ветрове от всички посоки, но някои разчитат на едни шерпи от ингилизко да им качат дисагите на по-височко
                    добре казано...

                    Да видим утре тези който ще наемат шерпи от саксите, какви ще ги вършат при този индекс ....
                    Ще интересно ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

                      Ако използваме ж.п.терминология може да се каже, че сме на гара разпределителна.
                      Влакчетата са поспрели за да позволят на пасажерите да направят избор:
                      - връщат билета и прибират левчета в очакване на по-добри времена
                      - сменят влака, ако преценят, че новоизбрания ще се движи по-бързо
                      - спокойно изчакват престоя, уверени в избора си
                      По перона се забелязват и нови кандидати и разни ренегати да се повозят, ама ако може с 5 - 6% отстъпка от настоящите цени на билетчето

                      Алпинистите биха казали, че сме достигнали базовия лагер и е необходимо време за адаптация - справка движението от лятото на 2012 до март 2014.Естествено и метеоусловията имат значение - доста облаци и ветрове от всички посоки, но някои разчитат на едни шерпи от ингилизко да им качат дисагите на по-височко
                      ха ха +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Иначе аз виждам пазара така - мнооого кеш и раздути цени. Нямам представа кое ще надделее , защото ми е за първи път да попадна в такава ситуация.
                        Ако използваме ж.п.терминология може да се каже, че сме на гара разпределителна.
                        Влакчетата са поспрели за да позволят на пасажерите да направят избор:
                        - връщат билета и прибират левчета в очакване на по-добри времена
                        - сменят влака, ако преценят, че новоизбрания ще се движи по-бързо
                        - спокойно изчакват престоя, уверени в избора си
                        По перона се забелязват и нови кандидати и разни ренегати да се повозят, ама ако може с 5 - 6% отстъпка от настоящите цени на билетчето

                        Алпинистите биха казали, че сме достигнали базовия лагер и е необходимо време за адаптация - справка движението от лятото на 2012 до март 2014.Естествено и метеоусловията имат значение - доста облаци и ветрове от всички посоки, но някои разчитат на едни шерпи от ингилизко да им качат дисагите на по-височко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                          Да, CCB я продадох над 1.60
                          Сега би ли ни казал, защо не продаваш хим-а?

                          Не си продавал Хим:
                          Защото не си имал..
                          Защото средната ти е висока?
                          Защото ще расте?
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            хим и цкб според мен
                            Да, CCB я продадох над 1.60
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Гледам, Дръвчо стана на атрактивни цени.
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                                Интересно ми е да споделиш, какво продаде толкова! Почти съм сигурен че цените не са паднали с повече от % от твоите "продажби"
                                хим и цкб според мен
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X