IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.capital.bg/politika_i_iko...estiavaniiata/

    Същевременно гледам реклами като едно време, че инфлацията изяжда спестяванията, придружени с информация за постигната историческа висока доходност за 2016... Историята обикновено се повтаря под една или друга форма...

    Коментар


    • Споко, всички чакаме приватизацията. Затова и все още нямам BSO. По принцип не ме влече нещо да влагам пари в държавни предприятия, където съм НИКОЙ. Достатъчно е дето им плащам данъци. Предпочитам да съм "никой" (неслучайно с малка буква), но в частни... и то пак не в какви да е "частни"...
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
        КОГАТО ЧИСЛАТА ГОВОРЯТ - БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!!!
        63 хил. лв. печалба на родната борса е резултатът за 2016! толкова печели дружеството, но колко печелят, назначените от мажоритарния акционер, т.е. МФ директори? Това е интересен въпрос! Ето и отговорът
        Асен Ягодин 24 000
        Иван Такев 89 554
        Васил Големански 84 000
        Любомир Бояджиев 24 000
        Георги Български 79 021
        Информацията е от последния доклад на борсата и КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА!!!!
        Важно е да се отбележи, че фонд работни заплати на ПУБЛИЧНОТО дружество е 1 мил., разпределено в 30% на 5 безценни човека и 30 други не толкова ценни! Изобщо не подлежи на коментар въпросът как една публична, държавна, губеща компания изплаща стотици хиляди на няколко човека за несвършена работа?!?!?
        ++
        Това не е нещо необичайно. Картинката с числата и фактите е подобна, откакто изобщо тази ценна книга е влязла в публичност! Още се чудя, как изобщо има борсови участници, които я оценяват в пъти над номинала. Да - по времето на Дянков се увеличи капитала в полза на държавата, което беше направено пак не на пазарен принцип. Целта и очакванията бяха хипотетична продажба на друга борса-оператор, но в края на краищата и това отмина. Според мен продължава да се вижда, че няма подходяща база за оценките на сегашната цена))) И това не го тълкувайте като препоръка разбира се!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
          КОГАТО ЧИСЛАТА ГОВОРЯТ - БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!!!
          63 хил. лв. печалба на родната борса е резултатът за 2016! толкова печели дружеството, но колко печелят, назначените от мажоритарния акционер, т.е. МФ директори? Това е интересен въпрос! Ето и отговорът
          Асен Ягодин 24 000
          Иван Такев 89 554
          Васил Големански 84 000
          Любомир Бояджиев 24 000
          Георги Български 79 021
          Информацията е от последния доклад на борсата и КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА!!!!
          Важно е да се отбележи, че фонд работни заплати на ПУБЛИЧНОТО дружество е 1 мил., разпределено в 30% на 5 безценни човека и 30 други не толкова ценни! Изобщо не подлежи на коментар въпросът как една публична, държавна, губеща компания изплаща стотици хиляди на няколко човека за несвършена работа?!?!?
          Уникално БФБ, уникално развитие, уникален пазар ..Наздраве и да илядат безценните членове хахахахааххха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
            КОГАТО ЧИСЛАТА ГОВОРЯТ - БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!!!
            63 хил. лв. печалба на родната борса е резултатът за 2016! толкова печели дружеството, но колко печелят, назначените от мажоритарния акционер, т.е. МФ директори? Това е интересен въпрос! Ето и отговорът
            Асен Ягодин 24 000
            Иван Такев 89 554
            Васил Големански 84 000
            Любомир Бояджиев 24 000
            Георги Български 79 021
            Информацията е от последния доклад на борсата и КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА!!!!
            Важно е да се отбележи, че фонд работни заплати на ПУБЛИЧНОТО дружество е 1 мил., разпределено в 30% на 5 безценни човека и 30 други не толкова ценни! Изобщо не подлежи на коментар въпросът как една публична, държавна, губеща компания изплаща стотици хиляди на няколко човека за несвършена работа?!?!?
            да чакаме ли печалба и след това дивиденти???

            Коментар


            • КОГАТО ЧИСЛАТА ГОВОРЯТ - БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!!!
              63 хил. лв. печалба на родната борса е резултатът за 2016! толкова печели дружеството, но колко печелят, назначените от мажоритарния акционер, т.е. МФ директори? Това е интересен въпрос! Ето и отговорът
              Асен Ягодин 24 000
              Иван Такев 89 554
              Васил Големански 84 000
              Любомир Бояджиев 24 000
              Георги Български 79 021
              Информацията е от последния доклад на борсата и КАТЕГОРИЧНО НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА!!!!
              Важно е да се отбележи, че фонд работни заплати на ПУБЛИЧНОТО дружество е 1 мил., разпределено в 30% на 5 безценни човека и 30 други не толкова ценни! Изобщо не подлежи на коментар въпросът как една публична, държавна, губеща компания изплаща стотици хиляди на няколко човека за несвършена работа?!?!?
              Last edited by buyvalue; 25.02.2017, 00:12.
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                http://baud.bg/
                1.001 млрд. лв. Нетни активи под управление към 24.02.2017 г.

                БАУД членовете да почерпят по този повод с включване на БФБ - не го стискайте този кеш толкова, че после скъпо ще купувате
                По много позиции са се появили повече от обикновеното оферти купува..все акции с потенциал То е ясно, ще сме нагоре през Март

                Коментар


                • Софикс, кажи на баба меца да се натисни малко на фармата. Иска ми се да имам още бройки)))) Не че бързам, все пак от значение и цената))) Ако ги докара баба меца до едни 10-15% няма да й се разсърдя)))) Та това са едни никакви малки проценти)))) Ти си мечкадаря подкарай ги меците ))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Monti
                    В днешно време как беше ,ако много избираш може да останеш на сухо даже и в трети ешалон...... Моят трети ешалон/ товарната ми теснолинейка/ спарки направи 70%....
                    Мисля, че времената са други и няма да има игра на 2 и 3 ешелони))) Може да греша разбира се, не казвам че виждам с кристалната топка, нито пък го искам да е така или не,. но мисля, че погрешно прехвърляте ешелонната игра от преди 2007 към сегашно време. Тогава всичко каквото хвърчеше се ядеше, но вече не бих заложило на 3 ти ешелон изобщо и дори на 2ри (само тук там с по-малка част) Просто с узряването на борсата се развиват и критериите за избушенячество и не всеки ще има честта да представлява интерес...нито за мечки нито за бици и нито за кибици и др.)))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Не вярвам това пакетче от Холдинг Варна да го е купил Софикс фонда....
                      Според мен е от ДФ на Хим....
                      Бъдещето ще покаже..?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Ами Монти незнам какво кой как "пази" и какво точно разбираш като "пази", въпреки че се досещам, но специално при Алкомет (защото стана дума за него) бих предпочело да няма кой да "пази". Кеш имам и не бързам, мога да вляза в положение, да изчакам учтиво. Винаги имам резервен кеш))))) Но не е предвиден за всеки "избушеняк" а само за отбрани...))))
                        В днешно време как беше ,ако много избираш може да останеш на сухо даже и в трети ешалон......
                        Моят трети ешалон/ товарната ми теснолинейка/ спарки направи 70%....
                        В понеделник и вторник Ша има интересни покупки....

                        Коментар


                        • Ами Монти незнам какво кой как "пази" и какво точно разбираш като "пази", въпреки че се досещам, но специално при Алкомет (защото стана дума за него) бих предпочело да няма кой да "пази". Кеш имам и не бързам, мога да вляза в положение, да изчакам учтиво. Винаги имам резервен кеш))))) Но не е предвиден за всеки "избушеняк" а само за отбрани...))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Помня че в миналото той държеше алкомет, но явно го е махнал недалновидно!?)) A e голямо борсово удоволствие да гледаш как портфейла ти е нагоре, когато индекса се случва да е надоле в дневна сесия )))) Та за това става дума, че мечките са плачевни )))) (буквално и преносно) Има и друго - някои не знаят как къде защо т.н. да застанат с кеша когато индекса се стабилизира и намали темпа. Някои си сядат на ръцете да не пипат кеша. (Момента обаче за мен не е такъв) ))) Други се ушиват с репа, но каква е файдата и от репата !?!?))) По принцип според мен е хиляди пъти по-разумно да изчислиш къде да държиш кеша, отколкото да се ушиеш с репа (например) а да ги набуташ неадекватно насам-натам и да чакаш после голяма полза от репата!?!? )))) Но борсата затова е интересна и шарена - защото има от всичко. А за Алкомет днес (и не само дори днес) има толкова напляскани мецанчета, че немат сила да си изплачат мъката и у форумо))))))
                            Алкомет според мен няма да влезе в Софикс но пък е подкрепен от два ПФ ...
                            А ситуацията ,днес вършеят поне два Хим посредника и си купуват техните книжа...
                            В понеделник и вторник по график ще продължат да пазят цените...
                            Не е препоръка...
                            А при мен ,аз се моля някой да ми подари малко акции на Гагарин ,Хика и БТХ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака
                              Имах преди време
                              Преди 100 г (при тебе часовника бързо тиктака май)!?!?! ))) То колко вода изтече оттогава, няма да се учудя ако си забравил и бройките и кога си ги кеширал ))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                                Вероятно нямаш Алкомет.
                                Имах преди време
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X