IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От БФБ нищо все още за Еврохолда и Холдинг България поне да кажат нещо че търговията върви та да няма прецакани!

    Коментар


    • Пълни безхаберници !

      Коментар


      • Баба Мецо, разбий ги!
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
          Вие представяте ли си колко е пропаднала борсата, че дава на стажант да свърши работата за смятането на индексите и теглата на компаниите. Пълна некадърност и безхаберие. Последния път като направиха грешка така се оправдаха и мисля, че Инвестор.бг откри грешката. Пълно малоумие и излагация за пореден път. Сега пак ако открият грешка - не знам. Пак няма да има наказани. Простаци...
          Лош пророк съм... ето пак грешка... сега кой стажант е виновен? Станаха за смях вече...
          Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

          Коментар


          • Очевидна е грешката на БФБ- трябва да я признаят и корегират..Браво на Мариян за бързата реакция..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              На 6 март, съм им писал, че 212 млн. акции е грешна бройка, но ми беше отговорено, че така трябва да е...

              Вероятно на Запад е правилно, защото там увеличенията са overnight с поемател и са заключени предварително, затова там може да се броят предварително за успешни и да се взима максималния брой. Но при нас не е така. Повечето увеличения не са на макс, а много се и провалят.
              Това е смешно обяснение. Капиталът е бил вписан още февруари в ТР. Те са знаели реалната бройка на акциите, да не говорим че и фрий-флоута е грешен в случая.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                На 6 март, съм им писал, че 212 млн. акции е грешна бройка, но ми беше отговорено, че така трябва да е...

                Вероятно на Запад е правилно, защото там увеличенията са overnight с поемател и са заключени предварително, затова там може да се броят предварително за успешни и да се взима максималния брой. Но при нас не е така. Повечето увеличения не са на макс, а много се и провалят.
                Поздравления и от мен за написаната статия. Надявам се БФБ да предприемат необходимите мерки и да публикуват официална информация по темата в най-кратък срок.
                Last edited by Innocent; 13.03.2017, 09:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  На 6 март, съм им писал, че 212 млн. акции е грешна бройка, но ми беше отговорено, че така трябва да е...

                  Вероятно на Запад е правилно, защото там увеличенията са overnight с поемател и са заключени предварително, затова там може да се броят предварително за успешни и да се взима максималния брой. Но при нас не е така. Повечето увеличения не са на макс, а много се и провалят.
                  Поздравления и от мен, Марияне!
                  Много добре написана статия. А това нещо да вземат тази бройка като капитал на базата на който да смятат пазарна ст-ст на ФФ - пълно недоразумение си е. Това е една пожелателна бройка за бъдещето.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    Марияне, много меко си се изразил. Издънката на БФБ е поради чиста некадърност или корупция. Средно положение няма.

                    Ти звъня ли им да се коригират, че да не се налага ние да се жалваме в КФН.


                    Как Еврохолд се промуши неправилно в SOFIX?

                    Това се е случило поради странно правило на БФБ и ползване на грешни данни, като към днешна дата дружеството вече би трябвало да излезе от индекса

                    http://www.investor.bg/novini-i-anal...-sofix-235501/
                    На 6 март, съм им писал, че 212 млн. акции е грешна бройка, но ми беше отговорено, че така трябва да е...

                    Вероятно на Запад е правилно, защото там увеличенията са overnight с поемател и са заключени предварително, затова там може да се броят предварително за успешни и да се взима максималния брой. Но при нас не е така. Повечето увеличения не са на макс, а много се и провалят.

                    Коментар


                    • Как Еврохолд се промуши неправилно в SOFIX?

                      Това се е случило поради странно правило на БФБ и ползване на грешни данни, като към днешна дата дружеството вече би трябвало да излезе от индекса

                      http://www.investor.bg/novini-i-anal...-sofix-235501/

                      Много добре написана статия ... в следващите 7 дни очакваме развитие по темата.

                      п.п Големите въпроси сега са дали Expat SOFIX ETF ще продава акциите си в ИХ България, дали ще купува акции от Еврохолд, и дали БФБ-София ще коригира фактическата си грешка, че ползва бройката от 212 241 666 акции за Еврохолд при ребалансирането на SOFIX.
                      Last edited by Innocent; 13.03.2017, 09:25.

                      Коментар


                      • Марияне, много меко си се изразил. Издънката на БФБ е поради чиста некадърност или корупция. Средно положение няма.

                        Ти звъня ли им да се коригират, че да не се налага ние да се жалваме в КФН.


                        Как Еврохолд се промуши неправилно в SOFIX?

                        Това се е случило поради странно правило на БФБ и ползване на грешни данни, като към днешна дата дружеството вече би трябвало да излезе от индекса

                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...-sofix-235501/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                          Нямат си и хабер от компанията. Типични трейдъри, които знаят цената но не и стойността. Не са си направили труда да направят елементарни проучвания за компанията. То затова масовката я проспа. В общи линии имат институциите и шепа индивидуални инвеститори. Интересно на какви нива ще е откриващият аукцион утре.
                          Не мога да се съглася, че беше проспана. Считам, че цената калкулира до голяма степен очакването за промоция. Не твърдя, че няма още много мегдан за капиталова доходност, коефициентите са доста прилични в сравнение с други компании, но и не вярвам някой да е останал в ступор след анонса на БФБ.

                          Както е видно, ALUM не предизвиква никакви полемики и емоции, за ралика от другия промотиран член на SOFIX. Очаквам зеленият процент на Еврохолд в понеделник да бъде по-висок от този на Алкомет. Освен ако, разбира се, БФБ не пусне някой друг анонс някъде из деня

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Нямам нито от ЕУБГ ,нито от Трейсгруп , нито от Капачките , нито от ИХБГ , нито от холдинг варнанито Доверие ....
                            Нямам и за това мога да пиша за нещо свързано с реалността а не свързано с конюктурни ситуации или от субективна гледна точка...
                            Най малкото е свързано с ликвидността....
                            Колко се продаваха Треисгруп последните 3 месеца и колко се крепеха ИХБГ ,те и трябваха да останат ....
                            Предишният спекулант в мен щеше да купи и ДОВ и Капачки и ЕУБГ и ЧЕЗ още преди да сте си помислили за нов Софикс.... и утре щях да ви ги продавам или вече щях да съм ги продал ....
                            Личи си че ме няма в предлагане в позициите който са моИ ,нямаме отгоре ...в предлагането , ням и сделки много ...
                            Гледам мача....Нали така ме посъветва Инта а аз взимам всеки добронамерен съвет.....
                            само че за да пълни капачки фонда требва да продаде ИХБГ.... и да допълни ХИКА -щото май там тече договорката ....а капачките ще Увиснат като холдинг Варна ,щото ще се пълни ЕУБГ.....там колкото си искаш шит.....
                            така че Интусиазма нещо не трябва да бъде много голям ...., щото Алианц/хика ,ихбг ,капачките / , ще е донор или кредитор...играта ще е интересна ..
                            Ами ако капачките излезнат другия сезон щото всички ще продадат на новия фонд и най малкото ще паднат тези 750 човека ....що ще прави ,Василев не е глупав...
                            Не е препоръка...
                            Монти ти какво точно харесваш на БФБ ? Знам за Петрол, Елтос, Табака, Гагарин, Хика (чакаш фонда да вдигне цената ) 4Д ти беше казал преди време че си добър в кратките врътки но ти липсва добър дългосрочен портфейл и това ми се вижда на място казано.

                            Играта е такава каквато е с всичките й недостатъци но с времето се вижда кой е направил правилните избори. Алкомет е в Софикс и това има значение в момента и от това ще спечелят само тези които са инвестирали а коментаторите само гледаме мача без лев печалба

                            И аз нямам Алкомет но следващата възможност ни чака играта продължава и да сме живи и здрави следващите 3/4 години всички ще направим добри пари.



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                              Нямат си и хабер от компанията. Типични трейдъри, които знаят цената но не и стойността. Не са си направили труда да направят елементарни проучвания за компанията. То затова масовката я проспа. В общи линии имат институциите и шепа индивидуални инвеститори. Интересно на какви нива ще е откриващият аукцион утре.

                              Браво за добре отиграната инвестиция в Алкомет !!! Успех и за напред !


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                За кви капачки сте се разприказвали днес бре, капачки правеше едно Херти доколкото помня?
                                Нямат си и хабер от компанията. Типични трейдъри, които знаят цената но не и стойността. Не са си направили труда да направят елементарни проучвания за компанията. То затова масовката я проспа. В общи линии имат институциите и шепа индивидуални инвеститори. Интересно на какви нива ще е откриващият аукцион утре.

                                Коментар

                                Working...
                                X