IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...а възможно ли е ИХЛБЛ да не е покрило критериите за участие в 30-те компании, от които селектират 15-те за софикс, заради по-малък брой сделки и обеми например?....

    Коментар


    • може и да са направили грешка и друг път се е случвало, по-дразнещото за мен е, че не пускат съобщение с което да обосноват избора или да обяснят грешката, явно представата за работещ капиталов пазар е свързана само с правене на роуд шоута и стратегии
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

        БФБ, wtf???

        Възможно ли е тези идиоти да са взели при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции оня ден, а да са смятали фф кап. вече с новите акции?
        Като се замисля възможно е, бяха вкарали Х. Нов век преди време по грешка..
        Предполагам, че взимат при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции на Еврохолд оня ден, но в сайта за емитентите в БГ 40 - http://www.bse-sofia.bg/?page=IndexP...t=Constituents имаше грешка с броя книжа на Еврохолд, вместо 127345000 бр. там пишеше май 212240666 бр.

        Умножават 212240666 * 0.77 ст * 0.1994 фф = 32587007 кап на фф и го вкарват

        Да, ама не!
        Правилната сметка е:
        127345000 * 0.77 ст. * 0.1994= 19552296 кап на фф
        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          Имаш право. Всички наши индекси сменят по 10% от състава си. Не седи добре. Все едно S&P500 да смени 50 компании. За последното тримесечие щатският индекс е подменил 6 компании, макар че там правят промените по-често, по-динамично.

          Минусът на дългия период (година, вместо 6 месеца) е, че ще се заклещват задълго измамниците в широките ни индекси, нашите "пени стокс" от типа на Кремиковци, Енергони, Петрол ако щеш...
          Тамън участието на такива ще е за поука и аларма. Да се напомня в каква среда се инвестира и че са възможни следващи издънки. Първо от такива се пазя, пък после ако падне нещо отгоре. Колко инвеститори въобще се отказаха заради масовката убитляци. Нема станем нормална борса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Малко в страни от актуалната тема за новия Софикс, но от известно време едно нещо ми прави силно впечатление. Говоря за огромните задръствания по улиците. За последно такива бях виждал в годините 2007-8 и това при положение, че в районите, в които шофирам, нямаше изградено метро. За добро или зло, не съм бил на борсата тогава и не познавам тогавашното поведение на участниците, но ако се съди по трафика и недвижимите имоти /които в момента се държат по същия начин както през 2007-8 г./, нещата за БФБ изглеждат ясни. Само че как човек да купи нещо за 2 лв., като преди година са му го предлагали на 1 и се е чудел?
            въпреки че карам колело из софия съм съгласен. цените на дивидентните акции са опасно високи, няколко минаха p/e 20. Разбира се обяснение има - ниските лихви и евентуална инфлация от влизане в еврозоната. Но то е нормално след толкова години ръстове на пазарите " далаверите " занапред да намалеят осезеамо То ако всеки печелеше ежегодно по толкова много на борсата всеки щеше да си цъка от вкъщи . Аз следя играта отстрани и като гледам скоро няма да има възможности за покупки, това състояние вероятно ще продължи години. Поздрави на всички устискали с акции до този момент и умната занапред

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
              ALUM е с по - голяма пазарна капитализацишия на фф от TRACE и влиза, но IHLBL е с по голяма капитализация на фф от EUBG.
              Тогава, по какъв критерий изваждат IHLBL?
              БФБ, wtf???

              Възможно ли е тези идиоти да са взели при изчислението ФФ преди регистрирането на новите акции оня ден, а да са смятали фф кап. вече с новите акции?
              Като се замисля възможно е, бяха вкарали Х. Нов век преди време по грешка..
              Last edited by dex; 11.03.2017, 11:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                Погледнах критериите - отчитат шестмесечния оборот, което прави състава на индекса нестабилен. Може би това е целта, не знам. Но при нисък оборот в криза на борсата трябва поне годишен срок да се сложи. Отпадането на Нефта или Чайкафармата и влизане на Билборда ми се струват твърде несистемни. Не съм проследил ликвидността им, явно има колебания, но затова по-дългия срок ми се струва по уместен за по-значителна стабилност на индекса.
                Имаш право. Всички наши индекси сменят по 10% от състава си. Не седи добре. Все едно S&P500 да смени 50 компании. За последното тримесечие щатският индекс е подменил 6 компании, макар че там правят промените по-често, по-динамично.

                Минусът на дългия период (година, вместо 6 месеца) е, че ще се заклещват задълго измамниците в широките ни индекси, нашите "пени стокс" от типа на Кремиковци, Енергони, Петрол ако щеш...

                Коментар


                • А КОЙ Е СЕГА..Данета Ангелова Желева, Главен Изпълнителен директор- това не е ли жена му..

                  Коментар


                  • Желев вече не е шеф на холдинга Алианц

                    Коментар


                    • Независимо от незавидното си положение в момента IHLBL си остава един от най- големите холдинги в България..Това изваждане за мен е временно и след време пак ще се върне в индекса..Учудващо е пасивното поведение на Алианц Банк през последните година - две..

                      Коментар


                      • ALUM е с по - голяма пазарна капитализацишия на фф от TRACE и влиза, но IHLBL е с по голяма капитализация на фф от EUBG.
                        Тогава, по какъв критерий изваждат IHLBL?
                        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          Какво те смущава?
                          Аз повече се учудих от отпадането на Агрия от БГ30... Тъкмо я заглеждах...
                          Погледнах критериите - отчитат шестмесечния оборот, което прави състава на индекса нестабилен. Може би това е целта, не знам. Но при нисък оборот в криза на борсата трябва поне годишен срок да се сложи. Отпадането на Нефта или Чайкафармата и влизане на Билборда ми се струват твърде несистемни. Не съм проследил ликвидността им, явно има колебания, но затова по-дългия срок ми се струва по уместен за по-значителна стабилност на индекса.

                          Коментар


                          • Е ти смяташ че тези дето са избрали за топ 15 не заслужват да са в индекса (и мисля че имаш право да критикуваш), а в същото време говориш за 20/30/50 компании в индекса Там вече трябва да им разкажеш игрите от критики като видиш какви биха влезли в една такава голяма бройка. А че така биха олеснили живота на ЕТФ-а, няма спор.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                              Има си правила, има си критерии - щом пазарната стойност на фри флоута е над 10млн ставаш, 2014 БТХ беше в Софикс с ФФ 9.73%, така че не е прецедент.
                              Такъв ни е пазара ...
                              Точно за правилата си въобразявах, че е назрял моментът да бъдат променени особено след публичната дискусия, която появата на ETF-a предизвика. А и нали ще ходим по Лондон да се промотираме и ще връщаме чужбинските капитали на БФБ. Защо да се връщат - да търгуват псевдо-публични компании. То не, че 15, 20, че дори и 30, или каквото и да било под 50 е идеално, но някъде трябва да се сложи смислена граница, особено за водещия индекс.

                              Абе, все едно! Мои си разсъждения някакви...
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                                На проведено заседание на Съвета на директорите на БФБ-София АД по Протокол № 35/17.09.2016 г. бе взето следното решение:
                                Във връзка с Решение на КФН № 653-Е от 15.09.2016 г. относно вписване на последваща емисия от акции, издадени от Инвестор.БГ АД-София, в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от КФН, Съветът на директорите на БФБ-София АД, на основание чл. 31, ал. 8, във връзка с чл. 18 от част III Правила за допускане до търговия, допуска до търговия на Основен пазар BSE, Сегмент акции „Standard" последваща емисия акции, както следва:
                                - Емитент: Инвестор.БГ АД-София;
                                - ISIN код на емисията: BG1100019048;
                                - Размер на емисията преди увеличението: 1 438 695 лв.;
                                - Размер на увеличението: 1 749 547 лв.;
                                - Размер на емисията след увеличението: 3 188 242 лв.;
                                - Брой акции след увеличението: 3 188 242;
                                - Номинална стойност на една акция: 1.00 /един/ лв.
                                - Вид акции: обикновени поименни, безналични с право на глас;
                                - Дата на въвеждане за търговия: 19.09.2016 г. /понеделник/.
                                Верно публични били. Или са станали отново. Губят ми се вече.
                                Както и да е....
                                Остава и да се търгуват.

                                Коментар

                                Working...
                                X