IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сашко, не утре а на 16 март.
    Заяви гражданската си позиция и отхвърли Сатаната.

    Коментар


    • Заради тази простотия със Софикса, утре в деня без комисион продавам всички останали ми акции от Софикс, и никога повече няма да пипна акция в Софикс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
        Гено Тонев: Ако такива са правилата, колкото и глупаво да изглежда отстрани, не можем да променим нищо“

        Ама какво значи такива са правилата. Правилата са да бъде в Софикс този с по-високата оценка на free float-a. А тея от БФБ (нарочно или случайно) не могат да направят тази оценка правилно.....
        Явно не разбираме - всичко е точно за Експат и БФБ

        „След вчерашната публикация на Investor.bg, в която се повдигат въпроси относно новата структура на SOFIX, незабавно се обърнахме към БФБ – София за разяснения и информация по темата. Ръководството на борсата ни увери, че са следвали напълно утвърдената методология за определяне на компаниите в индекса и няма техническа грешка в изчисленията“, обясниха от Фонда пред Investor.bg.

        Ръководството на БФБ – София е декларирало пред дружеството, че няма да има преразглеждане на решението за новата структура на SOFIX.


        http://www.investor.bg/novini-i-anal...da-ima-235658/

        Коментар



        • Гено Тонев: Ако такива са правилата, колкото и глупаво да изглежда отстрани, не можем да променим нищо“

          Ама какво значи такива са правилата. Правилата са да бъде в Софикс този с по-високата оценка на free float-a. А тея от БФБ (нарочно или случайно) не могат да направят тази оценка правилно.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Гено Тонев: Казусът с Еврохолд е нелеп

            Печеливши от цялата ситуация няма, коментира портфолио мениджърът в Юг Маркет Фонд Мениджмънт

            http://www.investor.bg/novini-i-anal...nelep--235633/
            Не смятам, че мястото на Еврохолд е в индекса предвид обективни причини. Ако обаче приемем обясненията на БФБ за истински, колкото и да не искам да го казвам, нищо не можем да направим. Ако такива са правилата, колкото и глупаво да изглежда отстрани, не можем да променим нищо“, коментира Тонев

            Много точно казано - дано все пак разума в КФН и БФБ надделее, защото ако тази далавера мине ....ще се срине крехкото доверие, което се зароди преди 5-6 месеца и върна доста инвеститори на БФБ ... въпроса е, че те бързо могат пак да се изметат

            Коментар


            • Гено Тонев: Казусът с Еврохолд е нелеп

              Печеливши от цялата ситуация няма, коментира портфолио мениджърът в Юг Маркет Фонд Мениджмънт

              http://www.investor.bg/novini-i-anal...nelep--235633/
              Last edited by Innocent; 14.03.2017, 18:38.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                смея да добавя, че включване на индивид с има Николай Василев(ако е истинският бивш министър) някак си не приляга да се впуска да се обясбява на шепа пишман инвеститори и спекуланти по форуми и подобни. или няма какво да прави та се занимава с форумни кокошкари или доста е изпаднал .... знам ли. дореди да се обяснява на тоя и на оня друго беше
                Ако нямаше за какво да се обяснява ,щеше да е най добре а той направи темата за индексния като търговско право....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  В момента щом се изчисти индекса , доста хора ще съжаляват за покупки и продажбите си....
                  Днес не са нормални някоИ покупки и някой продажби...
                  Индексния фонд да се държи като пасивен фонд следващ индекса а не като спекулант на маркета...
                  Втори път няма да му го позволят да определя играта на борсата .... а и губи респект .
                  смея да добавя, че включване на индивид с има Николай Василев(ако е истинският бивш министър) някак си не приляга да се впуска да се обясбява на шепа пишман инвеститори и спекуланти по форуми и подобни. или няма какво да прави та се занимава с форумни кокошкари или доста е изпаднал .... знам ли. дореди да се обяснява на тоя и на оня друго беше

                  Коментар


                  • В момента щом се изчисти индекса , доста хора ще съжаляват за покупки и продажбите си....
                    Днес не са нормални някоИ покупки и някой продажби...
                    Индексния фонд да се държи като пасивен фонд следващ индекса а не като спекулант на маркета...
                    Втори път няма да му го позволят да определя играта на борсата .... а и губи респект .

                    Коментар


                    • Да оставят и двата холдинга в индекса, и да има мир и щастие

                      Коментар


                      • Аз също съм на мнение, че пазара "замръзна" заради казуса Софикс

                        ... и в Капитал: КФН ще проверява фондовата борса заради състава на SOFIX

                        Действието на регулатора все още не е официално обявено, като за него "Капитал" научи от свой източник. То идва след разследване на investor.bg, според което Българската фондова борса е използва грешни данни при ребалансирането на индекса. Така от него неправилно е отпаднал "Индустриален холдинг България" и е влязъл "Еврохолд България". От БФБ защитиха действията си с това, че са ползвали международната практика. Освен чисто имиджов ефект влизането в SOFIX носи и финансов - стартиралият миналата есен борсово търгуван фонд на "Експат асет мениджмънт" следва движенията на индекса и репликира портфейла му, което значи, че при излизане на компания трябва да продаде акциите си от нея и да купи от тези на влизащите. Към момента активите на Expat SOFIX UCITS ETF са над 27 млн. лв.

                        Очаквайте подробности
                        http://www.capital.bg/kakvo_stava/20...di_sustava_na/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Майната му на Еврохолда, аз си мисля, че с този цирк преебаха бичия тренд..
                          И аз това си мисля, но си мисля и че е крайно време, тия недоразумения и тях да ги преебат, като ония от София тех парк, дето заминаха...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                            Извинявай, не се заяждам, но ако редовно ще спамиш с този възглас, научи се да го пишеш без грешки. Правилно е да сложиш запетайка преди обръщението, а самото обръщение да е "Бабо Мецо", а не "Баб(а) Мецо".
                            Мен така си ме кефи
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              Удри Баба Мецо!
                              Извинявай, не се заяждам, но ако редовно ще спамиш с този възглас, научи се да го пишеш без грешки. Правилно е да сложиш запетайка преди обръщението, а самото обръщение да е "Бабо Мецо", а не "Баб(а) Мецо".

                              Коментар


                              • Удри Баба Мецо!
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X