IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Оптимизъмът за предстоящата седмица ми е, да прочета обявените предложения за разпределението на 2/3 от очакваните ~43Клв. дивиденти за 2016г. от 6те основни компании в/у които работих, както и същата да завърши с изненада - "Да България" с над 8 изборен% !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
      Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

      От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.
      Българският пазар има слаба корелация с политическата дейност. Това са поредните избори, а не фалитът на структуроопределяща банка. Дори и при "избори до дупка", SOFIX ще расте. Вече с какво темпо, това е друг въпрос.

      Апропо, то и развитите пазари не се интересуват кой знае колко от избори и референдуми. Виж, ако "Лемън Брадърс" и "Мерил Линч" фалират, ще се усети.

      Коментар


      • Не знам кои тъпаци ще са. Читавите няма да имат власт да управляват - дори РБ вече ме дразнят, тоя Божо Лукарски горкия толкова се е харесал и си вярва... Лично, макар и прогнозите да сочат че не влизат съм решил да подкрепя Да България и Влади Панев.

        Аз очаквам пък приятни цифри в отчетите на СОФАРМА, МОНБАТ, че дори и в БРЕФ, виж с Албена не знам какво да очаквам - те хронично са на загуба, ама няма ли да продадат някой от активите на холдинга?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

          От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.
          БСП , плюс Каракачанов , с подкрепата на ДПС в зала .....
          Ако БСП е първа.....
          Да гласуваш за РБ трябва да си дебил или да не те интересува политиката ....
          Същото и за Черешаря.....
          Те бяха готови на всичко за да са във властта и няма да минат 4 % според мен....нито Радан ,нито Христо Иванов ще минат и те 4% ..

          Което е лошо че на Борисоф ще се вдигне резултата ..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

            От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.
            Аз пък си мисля, че ще е ГЕРБ + Патриотите + Марешки + РъБъ-2. Тази твоя комбинация Патриотите с ДПС не я виждам като вероятност.
            За БФБ си мисля, че ще е в режим на изчакване с малко сделки и обеми освен ако покрай фонда не влезе нещо. После каквото и да стане на изборите ще има спекули и ще предруса за ден-два, а после пак нагоре. След това идва април и с него и Мисия Лондон

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

              От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.
              +1
              "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

                От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.
                и аз това виждам

                Коментар


                • Другата седмица имаме избори! Какви са ви очакванията за БФБ и за изборите?

                  От това което виждам засега май е по вероятно БСП да вземе властта в коалиция с ДПС и АБВ и евентуално подкрепа от ОП. Като десен човек вече съм казвал многократно моето мнение против левите но май това е най вероятният сценария в момента.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                    Много неща съм чел. Не съм съгласен, че алчността е по-силна от страха. По-скоро е обратното. Затова понякога на борсите има паника и масови разпродажби.
                    Алчноста и страха от загуба са едно и също нещо )) различни степени на оценка на пазара в случая ..... хаха

                    Коментар


                    • Здравейте, колеги. Ето една доста интересна статия в Капитал за Марешки и петроления бизнес в България, която бих искал да споделя с вас. http://www.capital.bg/biznes/kompani...t_na_mareshki/
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Един от най-добрите борсови анализатори!!! Абсолютно съм съгласен...
                        Ситуацията с грешното изчисление на водещия борсов индекс "SOFIX" е много подозрителна, заяви в интервю за "Хоризонт" журналистът от "Инвестор.бг" Мариян Йорданов. Той публикува материал, на базата на който Комисията за финансов наздор започна проверка на...

                        Коментар


                        • Кой друг актив ще ти даде ли за 5 месеца 40% процента, както стана тук..Какво пречеше да си в акции и да си растат и когато дойде време за ИПО да продадеш..Ами сложи ги в банка за да си по сигурен или ги закопай в градината.. Спирам да пиша , защото тук не е училище, а ти твърдиш, че всичко знаеш и много си чел..Да си жив и здрав , но гледай и малко в джоба да има, защото досега повече на приказки го докарваш и не си успешен с тези продажби..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            И ЗАЩО СЛЕД ПАНИКАТА ТЕЗИ СЪЩИТЕ ХОРА ПАК ЗАПОЧВАТ ДА КУПУВАТ И ДА НАДУВАТ БАЛОНА ДО НОВИ ВЪРХОВЕ..

                            Това , че си мислиш , че си чел много и знаеш всичко ще ти донесе само нещастия на Борсата..На такъв човек какво да кажеш освен да пожелаеш да е жив и здрав.. Сега да видим на колко след продажбата си ще можеш да купиш акциите , които продаде..Или пак ще лъжеш, че си много доволен и ги биеш..То себе си лъжеш накрая..
                            защо да купя акциите които съм продал? не може ли да купя други акции или някакъв друг актив? не мога ли с тези пари да участвам в някое IPO например?
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • И ЗАЩО СЛЕД ПАНИКАТА ТЕЗИ СЪЩИТЕ ХОРА ПАК ЗАПОЧВАТ ДА КУПУВАТ И ДА НАДУВАТ БАЛОНА ДО НОВИ ВЪРХОВЕ..

                              Това , че си мислиш , че си чел много и знаеш всичко ще ти донесе само нещастия на Борсата..На такъв човек какво да кажеш освен да пожелаеш да е жив и здрав.. Сега да видим на колко след продажбата си ще можеш да купиш акциите , които продаде..Или пак ще лъжеш, че си много доволен и ги биеш..То себе си лъжеш накрая..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Ами как да ти го обясня по просто..Никой не знае и колко време ще е жив и дали утре няма земята да се сблъска с метеорит или да стане катастрофа..Въпреки това всеки си прави някакви планове.Дългия опит на западните инвеститори е категоричен, че задължително се продава при загуба от 3-5%.За покачване таргетите са различни и нямат категорични правила..Иначе нямаше в историята да има периодично нови върхове на индексите на запад..Погледни историческите графики в САЩ и Европа..Разбира се има хора , които са доволни и на малки печалби, но алчността по принцип е по- силен инстинкт от страха, затова се възтановяват и пазарите и се правят нови рекорди...Не е лошо да прочетеш нещо за историята на борсите и някои биографии на богати хора и борсови играчи..
                                Много неща съм чел. Не съм съгласен, че алчността е по-силна от страха. По-скоро е обратното. Затова понякога на борсите има паника и масови разпродажби.
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X