IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Ами ако смятам да държа определена позиция 5+ години какъв таргет да и сложа
    забравяш я, само вземаш дивидента всяка година

    Коментар


    • попълних и вдигам най-отгоре!

      Коментар


      • Ставам тази сутрин и какво да видя и на запад и на изток - всичко е червено! Е има и такива дни и седмици!
        Но нека се върнем при нас - записванията в ЕТФ-а не спират, Софикс проби ключово ниво(предходен връх), което ще накара още спекуланти и техничари да се включат. Очаквам чудесни отчети при доста сини чипове и се надявам бичия пазар да устои поне още 2-3годинки!!!

        Коментар



        • Инвecтициoннитe пpoeĸти, ĸoитo щe пpoмeнят бългapcĸaтa иĸoнoмиĸa пpeз 2017-a

          Hoви 400 милиoнa лeвa мoгaт дa влязaт в иĸoнoмиĸaтa нa cтpaнaтa пpeз cлeдвaщитe 12 мeceцa, ĸaтo щe бъдe cъздaдeтнa възмoжнocт зa oтвapянeтo нa нoви 6000 paбoтни мecтa. Toвa пpoгнoзиpaxa oт Бългapcĸaтa aгeнция зa инвecтиции (БAИ).

          https://money.bg/investments/investi...ez-2017-a.html
          Last edited by Innocent; 21.03.2017, 19:37.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Ами ако смятам да държа определена позиция 5+ години какъв таргет да и сложа
            За мен ситуация на активиран стоп при дългите позиции възниква при липса на причината поради която съм влязъл в дадена позиция. Ако съм купил растяща компания - причината е липса на растеж, ако съм купил компания с дивидентска политика - стопът на дивидентите е и стоп на акцията. При краткосрочните стратегии, които по идея трябва да се развият преди публикуването на следващите фундаментални данни / тоест не повече от 3 месеца /, стопът дефинитивно трябва да е в поне три пъти по - близо от таргета за печалба, като печалбата може да не се взима, а да се пази с плаващ стоп на 2.5 - 3 пъти среднодневното колебание на акцията - ATR*
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
              аз винаги си слагам таргети. Те се променят с времето, защото все пак всеки ден може да има ново развитие. Ако не си слагам таргети, явно не зная защо участвам. Знам каква ми е алтернативата и търгета ми е свързан с т нар изисквана норма за възвращаемост. Ако нямам таргет, все едно се возя на такси без да знам къде отивам и колко ще платя на края. Успех на всички!
              Ами ако смятам да държа определена позиция 5+ години какъв таргет да и сложа
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • аз винаги си слагам таргети. Те се променят с времето, защото все пак всеки ден може да има ново развитие. Ако не си слагам таргети, явно не зная защо участвам. Знам каква ми е алтернативата и търгета ми е свързан с т нар изисквана норма за възвращаемост. Ако нямам таргет, все едно се возя на такси без да знам къде отивам и колко ще платя на края. Успех на всички!

                Коментар


                • Днес успях да си върна акции, които бях продал преди време. Върнах си ги на цена с около 15% по-ниска. Това го казвам във връзка с таргетите, а не за да се хваля.

                  Мнението не е препоръка за търговия.
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Батя, поради високата рентабилност гледах, че ефективен годишен лихвен процент по времето на обосновката на Биовет излизаше 3.25%... В момента Софарма ни показва финансиране на 1.8% и предполагам, че и при Биовет ще толкова и от там правя предположение, че финансирането ще е със заем. Наистина е рискова инвестицията и казах, че купих малко акции... за 0.5% от порфейла ми.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                      Попълних анкетите и прегледах временните резултати. Общо взето нормални отговори - хора разни, разни мнения. Но едно нещо ме изуми истински - кои са тия 25% оптимисти, които очакват Еврохолд да даде дивидент????
                      Две години дава вече - вярно маааааалък ама въпросът е ще даде или не...

                      ПП - късно видях че е отговорено. Преплитат се темите.

                      Last edited by BigBear; 21.03.2017, 16:24.
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        Липсата на дивидент си я обяснявам с нуждата от средства за инвестиции, а отношението му може би от факта за самозабравянето в един момент. Има ясен метод по изчисляване на справедливата цена на акцията и отделно човекът вкарва нови 150 млн лв инвестици. Много ясно, че ще иска да събере максимален брой акции преди да я направи... т.е. тук и тезата за пренебрежителното отношение си мисля, че пада.
                        А как става наливането на инвестиции в една компания - или чрез заеми или чрез внасяне на доп. капитал. Много е вероятно според мен да има увеличение на капитала под условие. И като ти издаде мажо 100 млн. акции по 1 лв. с условието че си ги записва само той (щото е непублично), смяташ ли какво разводняване на капитала се получава!?
                        То и аз съм рисков играч, но да скачаш в непулбично дружество с такъв мажоритар си е вече хазарт!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          1 . За БФБ към 10-15% ми е стопа, ...
                          Благодаря за отговорите! На мен също ми беше любопитно какво ще отговориш. Да си сверя часовника

                          Коментар


                          • 1 . За БФБ към 10-15% ми е стопа, като се съобразявам с важни нива, новини и стандартни отклонения на цената.

                            2. За БФБ втори и трети вход същите или по-малки и влизам ако намеря нещо ново, което не съм открил досега и да влияе според мен. Важно е да изчакам движение в моята посока, което да потвърди до някаква степен очакванията ми.

                            3. Когато тръгне в моята посока гледам нови входове по т.1 и ако паднат 2 последователни стопа, редуцирам или излизам от позицията в зависимост от по-голямата картина.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • DONE

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                ...Моята стратегия е да слагам стоп на всяка позиция, в която вляза. Удари ли се стопа преосмислям защо е така и ако намеря причина - мога да опитам още 2 пъти. Случи ли се така 3 пъти да ми се удари стоп значи има нещо, което не е в радара ми и приключвам с позицията. Закача ли се обаче без да ми се удари стоп, то започвам да добавям към нея и вярвам, че пазарът ще ми покаже кога да изляза.
                                Би ли споделил веднага след покупка ли слагаш стоп и на какъв процент от средната цена отстои този стоп? За БФБ сегмент акции питам.

                                Втори и трети стоп на същите проценти ли е и какво те кара пак да влезеш? Веднага ли влизаш обратно или чакаш движение в цената?

                                И най-маловажният въпрос: А ако пазарът тръгне в твоята посока, стопът ти плава ли с него нагоре, за да запази същия процент, но вече срещу текущата цена?



                                Коментар

                                Working...
                                X