IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Защо е толкова тихо в тая тема??? Да не би да ви е посетила Баба Меца?!
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Отдавна си мисля да кача една табличка. Въпреки всички условности за мен най-важно остава дали компанията успява да генерира печалби от дейността си. Има редица показатели, които си струват гледането, на ако говорим за един - за мен си остава EV/EBITDA. Ясно е че не можеш с лека ръка да сравняваш различни индустрии и при различните компании има известни специфики, но все пак ето я моята табличка с актуалния показател.
      Не препоръчвам нищо разбира се, просто тема за размисъл и дискусия.

      п.п. Въпреки че доста компании не може да оценяваш посредством EV/EBITDA, не претендирам за изчерпателност - може да съм изпуснал нещо.
      Хубава илюстрация за излагане на ценна, систематизиране информация (може дори да се говори за познание), последвана и от резултати от целеносочено положен и полезен труд.
      Заради именно тези ценни късчета, които се намират трудно, си заслужава четенето на форума.

      Адмирации, колега!

      Доколкото тезата ти съвпада напълно с моята, заявявам горната си теза.
      Чудесно си се сетил да укажеш, че изборът на показател е направен при прилагане на условието - да е само един, а също и че това отговаря на твоето лично виждане по въпроса.
      Иначе, знаем си, щяха да завалят възражения и коментари от всякакъв характер.

      Мнението ми ще се появи във ворума с някакво неопределено забавяне, които може и да го направи излишно, но по тази тема не мога да направя нищо, тъй че се извинявам в аванс.

      Коментар


      • Отдавна си мисля да кача една табличка. Въпреки всички условности за мен най-важно остава дали компанията успява да генерира печалби от дейността си. Има редица показатели, които си струват гледането, на ако говорим за един - за мен си остава EV/EBITDA. Ясно е че не можеш с лека ръка да сравняваш различни индустрии и при различните компании има известни специфики, но все пак ето я моята табличка с актуалния показател. Няма да кажа че е евтино, не са много дружествата с EV/EBITDA под 9/10 Това показват моите сметки с цените от петък:
        Компания EV/EBITDA
        SFTRD 24.1445
        PETHL 18.9811
        A4L 15.3765
        ROZA 15.2816
        HES 14.6785
        MCH 14.3969
        TOPL 14.2120
        ALB 13.7046
        LACH 13.5071
        AGR 13.2340
        LESPL 13.1809
        UFM 12.9749
        IHLBL 12.8292
        ELHIM 12.6307
        0SP 12.1502
        MONBAT 11.9911
        FZLES 11.1412
        SFARM 10.7355
        ZAHZA 10.2872
        ODES 9.7514
        ALUM 9.5475
        GAZ 9.2014
        SVIL 8.6329
        SKK*** 7.2688
        EMKA 7.2104
        BOARD 6.9471
        UPAC 6.9112
        AROMA 6.5096
        HIDPN 5.8750
        3CZ 4.4383
        GAGBT 3.8296
        NEOH 3.5871
        ZLP 2.9056
        Е определено е по-важно какви ще са показателите в края на годината

        Не препоръчвам нищо разбира се, просто тема за размисъл и дискусия.

        п.п. Въпреки че доста компании не може да оценяваш посредством EV/EBITDA, не претендирам за изчерпателност - може да съм изпуснал нещо.

        Коментар


        • Имаше тема във форума за предлагане на акции на извън борсов пазар, някой би ли помогнал с линк към темата?

          Благодаря !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
            Какво става с компанията на Марешки, защо няма предлагане?
            ...то не че има и търсене?

            Коментар


            • Ето партньорите за събитието в Лондон. Приятната изненада е Шити банк... опс Citi . Някой знае ли дали това е лондонския им офис?
              Click image for larger version

Name:	IMG_1055.JPG
Views:	1
Size:	19.1 КБ
ID:	3186628

              Коментар


              • Какво става с компанията на Марешки, защо няма предлагане?

                Коментар


                • https://9gag.com/gag/amYm0P2?ref=ios.s.cp
                  Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума
                    само ти си казваш
                    като теглиш чертата след 10 години супер успешно управление на портфейла - тогава се вижда кой до къде е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                      Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума
                      Много е възможно. Не знам как успяваш. Сериозно ли си на загуба? И аз на всеки 10 сделки две са ми пълно лайно и въпреки това цялата кесия свети ярко зелено. Какви отровни гъби набра, Химовете ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение

                        Тази непоносимост към риск не подхожда на ника ти Иначе сме яли бахУра ина Софикс 1950 и на 250 след това, при спад от над 80 %....няма да е приятно, но гледайки философски ще го преживееем отново, ако се наложи разбира се Дали ще е Сирия, дали Крим, дали КТБ, дали ядрена война, дали покачване на нивото на моретата и океаните с 10 м., земетресения, вулкани и т.н., опасности колкото щеш.....
                        Ника ми, много е видял

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                          Само да не се объркат нещата покрай Сирия, че ..... аз съм 50 на 50 / акции ; кеш /
                          Тази непоносимост към риск не подхожда на ника ти Иначе сме яли бахУра ина Софикс 1950 и на 250 след това, при спад от над 80 %....няма да е приятно, но гледайки философски ще го преживееем отново, ако се наложи разбира се Дали ще е Сирия, дали Крим, дали КТБ, дали ядрена война, дали покачване на нивото на моретата и океаните с 10 м., земетресения, вулкани и т.н., опасности колкото щеш.....

                          Коментар


                          • http://baud.bg/
                            Когато парите във фондовете растат с по 35 милиона за по-малко от месец, няма какво да се обърка.
                            Все повече ще се търсят акции като ЗХБГ, ПЕТХЛ, за да се поддържа силна доходността във фондовете. И не само тези конкретно, а такива които изостават от пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
                              В момента сме в третата вълна, и таргетът е 1000 за Софикс до края на годината.... очаквам инвестирането в акции на БФБ да става все по-популярно и много от чудещите се да посетят офиси на инвестиционни посредници, което по мои наблюдения още не е факт....Тези продали по едно две апартаментчета също ги очаквам, както и чужденците....така беше 2005-2007 г. поне ... Много хубави компании отписаха и отписват, то не бе Девин, Оргахим, Каолин, ЕЛАРГ(ликвидация), ЕРП-тата....още какво ли не.....Ако няма хубаво ИПО, то чисто технически намалялото предлагане на акции и зараждащия се интерес ще отведат цените на акциите на невиждани дори нива!!! Върху такива неща си разсъждавам,..., та затова съм основно в акции( по БДС основно)..!
                              Само да не се объркат нещата покрай Сирия, че ..... аз съм 50 на 50 / акции ; кеш /

                              Коментар


                              • В момента сме в третата вълна, и таргетът е 1000 за Софикс до края на годината.... очаквам инвестирането в акции на БФБ да става все по-популярно и много от чудещите се да посетят офиси на инвестиционни посредници, което по мои наблюдения още не е факт....Тези продали по едно две апартаментчета също ги очаквам, както и чужденците....така беше 2005-2007 г. поне ... Много хубави компании отписаха и отписват, то не бе Девин, Оргахим, Каолин, ЕЛАРГ(ликвидация), ЕРП-тата....още какво ли не.....Ако няма хубаво ИПО, то чисто технически намалялото предлагане на акции и зараждащия се интерес ще отведат цените на акциите на невиждани дори нива!!! Върху такива неща си разсъждавам,..., та затова съм основно в акции( по БДС основно)..!

                                Коментар

                                Working...
                                X