IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума
    И на мен Ареалбанк върна с едно евро .....

    Коментар


    • Между другото имам чувството ,че само аз реализирам загуби в форума

      Коментар


      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

        Не ги сравнявам. Може би не разбрах контекста, в който я спомена. Реших, че си реализирал загуби там, защото не си осребрил навреме. Това се случи при мен с Енемона. Това ми беше сравнението.

        Хайде със здраве.
        Ами няма как да осребриш след като затваря на 0,18 цента и отваря на 0,018
        Нещо такова беше
        Станало е гледам на пред
        Тук извода е човек да знае в какво инвестира и защо го прави ?
        Last edited by lobos; 07.04.2017, 21:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

          За съжаление, от професионален и от личен опит знам, че инвестиции в които не си много убеден и такива само да се реализира кеша не свършват добре. Особено, ако решаваш да купиш нещо, само защото е качило по-малко от останалите на пазара за даден период. В болшинството от случаите се набиваш в нещо, което си има основателни причини да се представя по-зле от останалите и или пада още или ундърпърформва пазара. От друга страна пък, при този бичи тренд да стоиш на кеш също не е вариант. Така, че няма май верен отговор загатката
          Адсица е за спокойните натури да правят по 3,4 % дивидент и да са доволни цяла година че парите не са им в банка..
          При бичи маркет не се качват сериозно....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            Това е смешно да сравняваш Абенгоа с Енемона
            Не ми се спами по темата всеки сам си решава
            Не ги сравнявам. Може би не разбрах контекста, в който я спомена. Реших, че си реализирал загуби там, защото не си осребрил навреме. Това се случи при мен с Енемона. Това ми беше сравнението.

            Хайде със здраве.
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Ето сега след продажбите на фиб , 3/4 доверие , 1/2 елтос и малко Гагарин и гледайки баланса ,си задавам въпроса и сега накъде....
              Кеша е много и какво правиме...
              Къде да се насочи...?
              Стигнах до там да гледам ДръФчо и газта и капачките...?


              За съжаление, от професионален и от личен опит знам, че инвестиции в които не си много убеден и такива само да се реализира кеша не свършват добре. Особено, ако решаваш да купиш нещо, само защото е качило по-малко от останалите на пазара за даден период. В болшинството от случаите се набиваш в нещо, което си има основателни причини да се представя по-зле от останалите и или пада още или ундърпърформва пазара. От друга страна пък, при този бичи тренд да стоиш на кеш също не е вариант. Така, че няма май верен отговор загатката

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                от много шаване пак ще се наденеш някъде на върха, а после ще вземеш да осредняваш до дъното .................... поне 10 пъти съм те наблюдавал как го правиш това упражнение, а урока не си го научил

                Полки ,в момента гледам акциите от групата на ХИМ и по точно самия хим.....
                там ли ще е наденването....
                Не се шегувам...
                Търся краткосрочна инвестиция за месец ,два....за 10- 15% ...
                Ако не открия ще прибера кеша пак в паундите......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  Ето сега след продажбите на фиб , 3/4 доверие , 1/2 елтос и малко Гагарин и гледайки баланса ,си задавам въпроса и сега накъде....
                  Кеша е много и какво правиме...
                  Къде да се насочи...?
                  Стигнах до там да гледам ДръФчо и газта и капачките...?
                  от много шаване пак ще се наденеш някъде на върха, а после ще вземеш да осредняваш до дъното .................... поне 10 пъти съм те наблюдавал как го правиш това упражнение, а урока не си го научил
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                    Ааа, и аз си имам Абенгоа. Моята се казва Енемона. Че и в подобни сектори... Хубавото е, че тогава прохождах и за сегашния ми мащаб сумата ми се вижда несъществена. Но и отдавна съм ги прежалил и гледам напред.
                    Това е смешно да сравняваш Абенгоа с Енемона
                    Не ми се спами по темата всеки сам си решава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                      Монти, тук ще се съглася с теб. При инвестиция с цел спекула, особено с шитове, влизаш и излизаш бързо, реализираш печалба и никога не се опитвай да хващаш дъна и върхове. Според мен добре си постъпил. Кеша в джоба е много по-ценен от виртуалния
                      Ето сега след продажбите на фиб , 3/4 доверие , 1/2 елтос и малко Гагарин и гледайки баланса ,си задавам въпроса и сега накъде....
                      Кеша е много и какво правиме...
                      Къде да се насочи...?
                      Стигнах до там да гледам ДръФчо и газта и капачките...?



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        Аз това виртуалното го знам но съм го коментирал в темата DAX случая Абенгоа не го пожелавам тук на никога но за мен си е обеца на ухото аз съм на реална ракия
                        Ааа, и аз си имам Абенгоа. Моята се казва Енемона. Че и в подобни сектори... Хубавото е, че тогава прохождах и за сегашния ми мащаб сумата ми се вижда несъществена. Но и отдавна съм ги прежалил и гледам напред.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                          Така де. Виртуален профит, затова виртуална бира.
                          Аз това виртуалното го знам но съм го коментирал в темата DAX случая Абенгоа не го пожелавам тук на никого но за мен си е обеца на ухото аз съм на реална ракия
                          Last edited by lobos; 07.04.2017, 21:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            До като не си затворил позиции нищо нямаш освен едни хартии
                            Да но ги затвориш с хубав профит
                            Така де. Виртуален профит, затова виртуална бира.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              Аз съм от вторите. Но пък иначе, да се похваля, че откакто съм на тая борса, за първи път отчитам петцифрен ръст....на финансовия отчет. Хайде по една виртуална бира на всички.
                              До като не си затворил позиции нищо нямаш освен едни хартии
                              Да но ги затвориш с хубав профит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Продадох още малко от Доверие и от Елтоса...

                                100 % плюс в Елтоса...
                                Само можеш да мечтаеш такъв удар .....
                                Ще дойде момент когато ще търсиш тази цена....
                                Спомняш ли си колко доволен беше преди месец на 1,98 и колко беше тъжен на 1,61 после а аз напълних в този интервал на 1,71 ...и даже продадох а ти чакаш ли Годо....?
                                Сега ще е същото , няма ли пламък, следва лед...
                                Ретро, да повече е ЕУБГ , но с една стинка.... а аз направих 13 ст на 5К и близо 30 % в Доверие и даже и там продадох без 1000 ......
                                не познах цената но направих пари ...
                                Или за теб няма значение тези 14 ст повече от ЕУБГ тогава на 5К или тези 31 ст на 3К. /1000 още непродадени/.....
                                Не е препоръка...
                                Както казва 4д аз съм по краткосрочните врътки и забравям акцията .........
                                Успех на всички с акции който правят чисти лефчета ...а не финансови отчети в платформата...
                                Монти, тук ще се съглася с теб. При инвестиция с цел спекула, особено с шитове, влизаш и излизаш бързо, реализираш печалба и никога не се опитвай да хващаш дъна и върхове. Според мен добре си постъпил. Кеша в джоба е много по-ценен от виртуалния

                                Коментар

                                Working...
                                X