IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

    Да се бие пазара не е много лесно, но не е и невъзможно. Аз лично съм го бил няколко години.
    Без да се заяжддам , Маркета в последните 10 години само две е бил на плюс ти си бил маркета когато е бил на загуба или на плюс....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Малко ни в клин, ни в ръкав е този пост, но миналата седмица гледах едно предаване по Блумбърг мисля беше, в което се говореше как огромния % от взаимните фондове и въобще доверителното управление не могат да бият пазара в дългосрочен план. Как е възможно това се питам и защо по дяволите в такъв случай тези хора управляват парите на масата от хората? Когато си се доказал като слаб играч, кой си залага парите на теб и защо? След това един познат с предостатъчно познания по темата ми сподели, че си е купил малко дялове от EXPAT ETF-а. Отначало ми се стори пълна лудост, тъй като мисля, че това е добър продукт, но за хора без никакъв поглед над пазара ни, но кой знае? Та, ясно е, че всички биха обявили как бият пазара, но това няма как да е вярно. Въпросът е дали на БФБ също е толкова трудно да се бие пазара, колкото навън от всякакви местни гурута?
      Да се бие пазара не е много лесно, но не е и невъзможно. Аз лично съм го бил няколко години.
      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

      Коментар


      • Монти, колкото амро са по-на-загуба толко са некои (iz bfb) на печлаба бре!!))) Какво ти пречи тебе амро- нека затварят, нека губят, некой требва да пИчели)))) Още Хрсито Стоичков е казал - който играе - пичели)))))))))))) а също и че от цървул трандафор не става ...))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

          За БФБ и по принцип.
          4д, само да ми обясниш защо затвориха 6 сертификата на Амро пуснати през 2007 г и през 2015 г 8 месеца се чудиха на кои да продадат на загуба.....

          С това 15 г. на акции си велик , дано не си участник през следващите 2 години на следващата финансова криза...защото на БФБ от 2008 г няма и 24 месеца бичи маркетт..
          Добре че има кой да те чете.....а да ти вярват , по скоро искат да си прав........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

            За БФБ и по принцип.
            Според мен чисто математически си прав, но въпреки това не съм съгласен. Кешът и таксите са пренебрежимо малки пречки на фона на контрастното представяне на компаниите. Тъй като на теб специално ти вярвам, какво би станало със средствата ти ако бе задължен да държиш 20% кеш и махнеш 1% такса? Дали би бил пазара? Ако един фонд-мениджър не е способен да преодолее тези пречки, то той не става и е редно да бъде отстранен. А ако дадена институция не може да се справи с това, то тя е редно да бъде изхвърлена от пазара. Просто няма смисъл от нея, всеки може да копира даден индекс, не се изискват никакви специфични знания и умения!? Защо обаче не се случва така?
            Last edited by 15%; 17.04.2017, 23:09.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Според менй се отнася само за БГ, пример фондовете на Бъфет

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Само да уточним - говориш за БФБ или по принцип?
                За БФБ и по принцип.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  15%, фондовете в дългосрочен план не могат да бият пазара защото държат кеш и имат такси. В дългосрочен план пазара е нагоре. Когато държиш средно 20-30% кеш просто е невъзможно да го биеш. Аз вярвам, че има смисъл да се излиза на кеш само веднъж на 10-15 години, когато имаме едновременно борсова и икономическа криза. В останалото време преструктурирам. При мен дава отлични резултати. Това обаче не означава, че ще даде и при друг. Всеки си има стил и вярвания.
                  Само да уточним - говориш за БФБ или по принцип?
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • 15%, фондовете в дългосрочен план не могат да бият пазара защото държат кеш и имат такси. В дългосрочен план пазара е нагоре. Когато държиш средно 20-30% кеш просто е невъзможно да го биеш. Аз вярвам, че има смисъл да се излиза на кеш само веднъж на 10-15 години, когато имаме едновременно борсова и икономическа криза. В останалото време преструктурирам. При мен дава отлични резултати. Това обаче не означава, че ще даде и при друг. Всеки си има стил и вярвания.

                    Коментар


                    • Малко ни в клин, ни в ръкав е този пост, но миналата седмица гледах едно предаване по Блумбърг мисля беше, в което се говореше как огромния % от взаимните фондове и въобще доверителното управление не могат да бият пазара в дългосрочен план. Как е възможно това се питам и защо по дяволите в такъв случай тези хора управляват парите на масата от хората? Когато си се доказал като слаб играч, кой си залага парите на теб и защо? След това един познат с предостатъчно познания по темата ми сподели, че си е купил малко дялове от EXPAT ETF-а. Отначало ми се стори пълна лудост, тъй като мисля, че това е добър продукт, но за хора без никакъв поглед над пазара ни, но кой знае? Та, ясно е, че всички биха обявили как бият пазара, но това няма как да е вярно. Въпросът е дали на БФБ също е толкова трудно да се бие пазара, колкото навън от всякакви местни гурута?
                      Last edited by 15%; 17.04.2017, 22:19.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Абе много тихо в тази тема. Забелязал съм че е така предимно когато много от играчите искат да купуват следващите дни и гледат да не се вдига много шум и да се подклажда "излишен" оптимизъм

                        Коментар


                        • Коментар


                          • Еуфория има само, когато се качва .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                              Прав си: "България Ер" отчита 25% годишен ръст на пътуванията през великденските празници

                              Най-предпочитаната дестинация зад граница е Амстердам, следвана от Мадрид и Лондон

                              http://www.investor.bg/specialni-pre...aznici-237564/
                              Гледам другите удвоиха а някой даже утроиха цените си .Ако дружествата не подкрепят сега пазара другите ще върнат и
                              800 няма да видим камо ли 1000.
                              Last edited by X_Y; 13.04.2017, 16:28.

                              Коментар




                              • Прав си: "България Ер" отчита 25% годишен ръст на пътуванията през великденските празници

                                Най-предпочитаната дестинация зад граница е Амстердам, следвана от Мадрид и Лондон

                                http://www.investor.bg/specialni-pre...aznici-237564/
                                Last edited by X_Y; 13.04.2017, 16:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X