IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още нещо оптимистично - Банките излизат на пазара с нов продукт, който търси по-висока доходност от стандартния влог, залагайки на капиталовите пазари

    http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...i_i_depozirai/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

      Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

      Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
      Те излезнаха нагоре над 1300 около май 2007 г и под май 2008 -

      Коментар


      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

        Айде като продаваш, да си продаваш без да внушаваш с недомлъвки глупости в хората. "Едно птиченце" глупости на търкалета. Ако казваш, казвай право куме в очи, иначе изглеждаш долен манипулатор с това изказване. Защото по темата, аз знам друго и то е доста различно от твоите внушения.
        чакаш да кажа кое е птиЦенцето ли или за кой говори птиЦенцето.......
        Ако някаш глава на раменете и да ти кажа , кога ще направи трансакцията ,ти ще си купиш от него на еФтино....
        по старите кримки вече предупреждават /Бертрам ,равновесие,софикс не го смятам че той малмо фурнаджииска лопата/ , спекулантите са включили на ента степен Оптимизма,нема да ги цитирам ...
        След западните отчети ще има или яка корекция или криза....
        Ако нямаш глава на раменете и да ти кажа , кога ще направи трансакцията ,ти ще си купиш от него на еФтино....
        Ами всеки има глава на рамене да верва и да не верва ,за сега не вервате за птиценцето....
        То и през 2007 г не верваха....
        За това има на коИ да се продадат и си пиша спокойно ,но вече има и Усещащи се.........
        какво ще загуби ли ами нереализарани печалби ,а какво ще спечели ако послуша нова перспектива на ниски цени....
        Не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Ти ако си стара пушка и искаш да изгърмиш патроните какво ще направиш?
          Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

          Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
            не е препоръка..
            Айде като продаваш, да си продаваш без да внушаваш с недомлъвки глупости в хората. "Едно птиченце" глупости на търкалета. Ако казваш, казвай право куме в очи, иначе изглеждаш долен манипулатор с това изказване. Защото по темата, аз знам друго и то е доста различно от твоите внушения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


              Банки:
              Депозити в банки:
              2016 2006
              Общо брой 11 020 607 10 928 714
              хил. лв. 64 746 759 24 288 040
              Нефинансови предприятия брой 589 819 479 103
              хил. лв. 19 369 712 9 697 450
              Домакинства и НТООД брой 10 430 788 10 449 611
              хил. лв. 45 377 047 14 590 590

              Застрахователи:

              Активите на застрахователите достигнаха рекордните 6.6 млрд. лв. а са били около 2 млрд през 2007.

              http://www.capital.bg/biznes/finansi...rekordnite_66/


              Пенсионните фондове:
              Какво ми казват данните на пенсионните фондове: около 11 млрд лв в 2017 а през 2006-та са били около 1.5 млрд лв.

              http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...nnite_fondove/
              http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...016-g--234140/
              https://money.bg/archive/netnite-akt...z-2006-ta.html


              На база на всички числа които съм анализирал съм силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред. А който го е страх да гледа мача спокойно НО да не се заяжда и хейти ако изтърве ръста!


              Абе, SoHo, ти четеш ли въобще какво пиша?! Кое точно е заяждане?
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред.
                Абсолютно съгласен, но за целта ни е неогходимо и относително спокойствие навън, без някакви сериозни икономически и геополитически сътресения. Прекалено малки сме, и зависими, а и както виждаш от коментарите наоколо, психологията ни е такава, че само ни дай нещо да изшумоли навън и напускаме кораба като абсолютни мишоци.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Икономиката ще засили още повече - просто има много натрупани пари, нисък дълг, и отлагани разходи от 2009 насам. Инфлацията и ниските лихви ще засилят потреблението и инвестирането в имоти и акции. Знам че ги дъвчем някой тенденции често но трябва да си припомняме на къде сме тръгнали и по малко да се колебаем. Старите и бити бикове ще подадем постепенно щафетата на новите и безстрашни бикове но това с времето.

                  Някой предстоящи проекти да си припомним:

                  https://clubz.bg/47754-zavryshtaneto...lemite_proekti
                  http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...ch_na_lozenec/

                  И това са само примери за по големи проекти а какво се случва из страната може да видите при една разходка и проверка на разрешителните за строителство.

                  При акциите на БФБ се вижда че парите които влизат обират и малкото фрий флоут който е останал. Вярвам че компаниите ще покажат силни ръстове на приходи и печалби и това ще засили още повече пазара. Виждаме как популистите в Европа един по един ги отстраняват и че ЕС ще го бъде въпреки натиска от Изток.

                  Успех!!!



                  Банки:
                  Депозити в банки:
                  2016 2006
                  Общо брой 11 020 607 10 928 714
                  хил. лв. 64 746 759 24 288 040
                  Нефинансови предприятия брой 589 819 479 103
                  хил. лв. 19 369 712 9 697 450
                  Домакинства и НТООД брой 10 430 788 10 449 611
                  хил. лв. 45 377 047 14 590 590

                  Застрахователи:

                  Активите на застрахователите достигнаха рекордните 6.6 млрд. лв. а са били около 2 млрд през 2007.

                  http://www.capital.bg/biznes/finansi...rekordnite_66/


                  Пенсионните фондове:
                  Какво ми казват данните на пенсионните фондове: около 11 млрд лв в 2017 а през 2006-та са били около 1.5 млрд лв.

                  http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...nnite_fondove/
                  http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...016-g--234140/
                  https://money.bg/archive/netnite-akt...z-2006-ta.html


                  На база на всички числа които съм анализирал съм силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред. А който го е страх да гледа мача спокойно НО да не се заяжда и хейти ако изтърве ръста!



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Старите пушки ,млади пушки....
                    Един гърмян заек е по полезен от двадесет негърмяни.....
                    всичко е интуиция и знания....
                    Аз си казах мнението пред финансова ,икономическа , политическа криза сме ,и вън и вътре и т.н.

                    Времето в следващите дни трябва да се използва да се продадат акциите на дебелите англичани ако ги има....
                    Другата година ще е късно....
                    щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
                    не е препоръка..
                    Ами ако ги няма тогава какво?Ще пием една водичка с уран за по бърз ефект.
                    Last edited by Grosss; 22.04.2017, 16:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      Според мен заблуда №1 е че ''старите пушки'' ще успеят да разпродадат навреме. Това просто няма да стане като не стана и преди кризата.
                      Старите пушки ,млади пушки....
                      Един гърмян заек е по полезен от двадесет негърмяни.....
                      всичко е интуиция и знания....
                      Аз си казах мнението пред финансова ,икономическа , политическа криза сме ,и вън и вътре и т.н.

                      Времето в следващите дни трябва да се използва да се продадат акциите на дебелите англичани ако ги има....
                      Другата година ще е късно....
                      щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
                      не е препоръка..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                        Според мен заблуда №1 е че ''старите пушки'' ще успеят да разпродадат навреме. Това просто няма да стане като не стана и преди кризата.
                        Ти ако си стара пушка и искаш да изгърмиш патроните какво ще направиш?

                        Коментар


                        • Според мен заблуда №1 е че ''старите пушки'' ще успеят да разпродадат навреме. Това просто няма да стане като не стана и преди кризата.
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Абе SoHo, същите неща се пишеха и през 2007, но видяхме какво стана.
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Икономиката ще засили още повече - просто има много натрупани пари, нисък дълг, и отлагани разходи от 2009 насам. Инфлацията и ниските лихви ще засилят потреблението и инвестирането в имоти и акции. Знам че ги дъвчем някой тенденции често но трябва да си припомняме на къде сме тръгнали и по малко да се колебаем. Старите и бити бикове ще подадем постепенно щафетата на новите и безстрашни бикове но това с времето.

                              Някой предстоящи проекти да си припомним:

                              https://clubz.bg/47754-zavryshtaneto...lemite_proekti
                              http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...ch_na_lozenec/

                              И това са само примери за по големи проекти а какво се случва из страната може да видите при една разходка и проверка на разрешителните за строителство.

                              При акциите на БФБ се вижда че парите които влизат обират и малкото фрий флоут който е останал. Вярвам че компаниите ще покажат силни ръстове на приходи и печалби и това ще засили още повече пазара. Виждаме как популистите в Европа един по един ги отстраняват и че ЕС ще го бъде въпреки натиска от Изток.

                              Успех!!!



                              Коментар


                              • От много време се каня да сметна реалният фрии флоут на дадени компании, като от официалния извадя акциите, които се водят фрии флоут, а реално са заключени в портфейлите на пенсионни и договорни фондове. На някои съм го смятал, когато ме е интересувала дадена позиция, но за жалост не пазя данните. Много сравняват 2007 и сега, обаче има огромни разлики оттогава и сега. Броят акции сега по доста позиции, които реално се търгуват е много по-малък. Пенсионни фондове като Алианц, НН и донякъде Родина са изкупили почти целия фрии флоут от определени позиции. Това може да се сметне от портфейлите, които публикуват вече на тримесечие. Ако те мързи оттам да смяташ дял от емитента (защото това не фигурира в портфейлите които публикуват и трябва да се сметне) това може да се види от материалите от ОСА, но това са данни към по-стара дата.
                                Така, да видим дадени позиции:
                                Емка - Алианц държи над 10%, ХЕС - Алианц държи над 10%, ХИКА - Алианц държи над 10%, Стара -Алианц държи над 10%
                                Като имам малко повече време ще ги изчисля с точност колко е реалният фрии флоут. За жалост вече договорните фондове не си публикуват детайлните портфейли, а там също са потънали много акции, като например в ОББ Премиум - фондът е над 25 милиона в акции на БФБ.
                                Сега друго се замислих като гледам Алианц, псувахме ги когато си дръпнаха парите от дог. фондове, а те в продължение на години след това ни изкупиха акциите на ниски цени.

                                ПС. Сега проверих от ОСА 2016 на ЕМКА- Алианц държи 12,24% от дружеството, ОББ - 1.63% (7% от тези 12,24% не се водят фрии флоут, защото им е в УПФ, останалото 5,24% се води, ама реално не е)

                                ПС2: Алкомет - Фрии флоут приблизително 10%, Алианц към 31.03.2017 притежава акции за 16,81милиона, което прави 4,92%, НН имат за 2,418 милиона,което е към 0,7%, Родина -1,915 милиона или 0,56%. ОББ Премиум, алкомета им е топ позиция. Топ 5 позиции са им 29% от фонда, тоест Алкомет им е минимум 5-6%, което прави 0,5% от компанията (това е без ОББ балансиран). Тоест, ако извадим само Алианц, НН, Родина и ОББ Премиум, реалният фрии флоут е не повече от 3.3%
                                Last edited by johny-bravo; 22.04.2017, 11:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X