IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Ако стане спада ,твоя ник ще бъде сложен в игнорето от 90% от форумциите , а ти ще имащ нов ник и ще чакаш следващия момент да събираш аплаузи от следващите кандидат милионери и най важното ще ме чакаш пак в гърба и пак по време на бичи маркет да събираш точки на моЙ гръб...

    Някога аналгин и корк беше ми казал Излизаш много рано от позиции след месеци чакане .....
    Да много рано ,но никога късно......
    Та дали ще има оптимизъм, да за оптизМа съм ,нали трЕбва да продам...
    Интересно някой да говори в кой позиции ще влиза и защото са много подценени , ...ами чакате друг да влезе ...
    Е излизат ,става това време....
    Не е препоръка.
    Та за землянката , ами ако след Два часа за президент на Франция останат Меланшон и Льо Пен ,ти от Айфеловата кула ли ще правиш скок....
    Монти ако върнеш на зад и за Тръмп така говореха,ама не съм чувал да скачат от статуята на свободата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

      Виждам че Ти очакваш този ден и си започнал да копаеш землянка и вариш консерви и буркани
      Ако стане спада ,твоя ник ще бъде сложен в игнорето от 90% от форумциите , а ти ще имащ нов ник и ще чакаш следващия момент да събираш аплаузи от следващите кандидат милионери и най важното ще ме чакаш пак в гърба и пак по време на бичи маркет да събираш точки на моЙ гръб...

      Някога аналгин и корк беше ми казал Излизаш много рано от позиции след месеци чакане .....
      Да много рано ,но никога късно......
      Та дали ще има оптимизъм, да за оптизМа съм ,нали трЕбва да продам...
      Интересно някой да говори в кой позиции ще влиза и защото са много подценени , ...ами чакате друг да влезе ...
      Е излизат ,става това време....
      Не е препоръка.
      Та за землянката , ами ако след Два часа за президент на Франция останат Меланшон и Льо Пен ,ти от Айфеловата кула ли ще правиш скок....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


        Поста на Равновесие е от 20 април..
        Не ми съвпадат вижданията нито за банките ,нито за глобалната полиитика ,но мнението ни се доближава за ставащото...

        Някой спомня ли си че ДАУ е вече 21К а качванията почнаха към 7,8К..
        ДАХ вече две години се върти на 12К .....

        SoHo, ние не сме велика глобална икономика а малка васална икономика подчинена на силните за деня....който за нашия краИ са Трима....
        Ситуацията се променя от ден,за ден към по лошо....
        Никой не смята деня когато ПФ ще почнат да плащат , какво ли не се мъчат за да отдалечат този ден в бъдещето щото дупката ще е голяма там....
        Първо 60 г ,после 63 а сега 65 г....
        На теб не ти ли минава мисълта за срив на ЕС и финансовата система....и ако Да ,какво правиш по този въпрос....
        ?????????
        Виждам че Ти очакваш този ден и си започнал да копаеш землянка и вариш консерви и буркани

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Съгласен съм че излизането е също толкова важно и трудно колкото влизането в най точният момент..
          Преди време Равновесие беше писал че при по силен ръст на икономиката и силни данни от компаниите може да видим Софикс на около 20% под върха от 2007-ма. Румънският индекс BET в момента е на 8,200 при връх от 10,800 от 2007-ма. Но много от сегашните бикове са толкова бити че едва ли ще имат търпението и затова казвам че ще дойдат новите и безстрашни които нямат бремето от миналият спад.

          Успех!!! Не е препоръка а лично мнение!

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

          Софикс е от доста време прекалено скъп за мен към момента търся само моменти за изход при отделни позиции не купувам нищо.
          Поста на Равновесие е от 20 април..
          Не ми съвпадат вижданията нито за банките ,нито за глобалната полиитика ,но мнението ни се доближава за ставащото...

          Някой спомня ли си че ДАУ е вече 21К а качванията почнаха към 7,8К..
          ДАХ вече две години се върти на 12К .....

          SoHo, ние не сме велика глобална икономика а малка васална икономика подчинена на силните за деня....който за нашия краИ са Трима....
          Ситуацията се променя от ден,за ден към по лошо....
          Никой не смята деня когато ПФ ще почнат да плащат , какво ли не се мъчат за да отдалечат този ден в бъдещето щото дупката ще е голяма там....
          Първо 60 г ,после 63 а сега 65 г....
          На теб не ти ли минава мисълта за срив на ЕС и финансовата система....и ако Да ,какво правиш по този въпрос....
          ?????????

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

            Предполагам ,че не мислиш ,че дадена банка ще направи продукт за спестяване с чужди фондове .
            ДСК , ПИБ , ЦКБ ,ОББ и другите си имат фондове ,които накриват различни интереси , но повечето имат експозиция и към БФБ.

            Така е! Още преди година време, кога Булсон прелиташе и пускаше позивни за разни пенсионни фРонтове и тяхното безразличие , нейде между редовете му пуснах , че е по важен момента кога се включат банките , а то ще дойде при тия изпилени лихвени нива - що друго им остава???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
              Аз в статията никъде не прочетах БФБ
              Предполагам ,че не мислиш ,че дадена банка ще направи продукт за спестяване с чужди фондове .
              ДСК , ПИБ , ЦКБ ,ОББ и другите си имат фондове ,които накриват различни интереси , но повечето имат експозиция и към БФБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                Тези продукти са идеални за депозантите! От една страна са спокойни примерно за 80% от парите си а с други 20% могат да поемат някакъв риск и да спечелят по висока доходност. Повечето хора ги е страх да инвестират а и нямат време и не искат да мислят за инвестиции. Тези продукти са добър пример как могат да влязат на БФБ пари от депозанти които не са чували за акции.
                Tочно така .
                Тези продукти са насочени към хора ,които са пасивни и консеравативни при управление на парите си. Те винаги ще търсят повече сигурност.
                Затова се надявам ДФ към банките да не се окъкат и да ги отблъснат.
                Няма глупави хора ,които да разполагат с пари за инвестиране

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                  Тези продукти са идеални за депозантите! От една страна са спокойни примерно за 80% от парите си а с други 20% могат да поемат някакъв риск и да спечелят по висока доходност. Повечето хора ги е страх да инвестират а и нямат време и не искат да мислят за инвестиции. Тези продукти са добър пример как могат да влязат на БФБ пари от депозанти които не са чували за акции.
                  Аз в статията никъде не прочетах БФБ
                  Last edited by спекуланта; 23.04.2017, 11:25.

                  Коментар


                  • Last edited by спекуланта; 23.04.2017, 11:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Още нещо оптимистично - Банките излизат на пазара с нов продукт, който търси по-висока доходност от стандартния влог, залагайки на капиталовите пазари

                      http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...i_i_depozirai/

                      Тези продукти са идеални за депозантите! От една страна са спокойни примерно за 80% от парите си а с други 20% могат да поемат някакъв риск и да спечелят по висока доходност. Повечето хора ги е страх да инвестират а и нямат време и не искат да мислят за инвестиции. Тези продукти са добър пример как могат да влязат на БФБ пари от депозанти които не са чували за акции.

                      Коментар


                      • Не се шегувам! Хората около мен се интересуват и когато разбираш нещата можеш да ги обясниш и с прости думи.
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          Напълно съм съгласен! Тук е работата на всеки един от нас да образова финансово хората около себе си и да им помага с каквото може.
                          Ти сигурно се шегуваш. Те 90% а може и повече от българите не знаят че въобще имаме борса ти искаш да ги образоваш! Ти представяш ли си как ще те гледа човек който няма финансова подготовка ако му говориш за EBITDA, марж на печалбата, дивидентна доходност, коефициенти за рентабилност и т.н.
                          Last edited by Бик в атака; 22.04.2017, 23:40.
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                            Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

                            Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
                            Съгласен съм че излизането е също толкова важно и трудно колкото влизането в най точният момент. Но за мен ние сме много далеч от потенциала който имаме. Имаме десетки милиарди евра които спят само в България а за чуждите фондове става дума за трилиони които трябва да търсят доходност. Нашият пазар е смешен и толкова малък че каквото и да стане в момента няма да има голямо отражение на икономиката. Фрий флоута на целият Софикс е официално около 500 милиона евро а реално сигурно към 300. Това е пълен смях и ако видиш дори в централна Европа за какъв обем става дума ще ти стане ясно къде сме в развитието си в момента.

                            Много малко са инвестиралите на БФБ от 2012 насам а и много от старите пушки изобщо не са влезли в играта и това казвам защото приказвам с хора от сектора. Дори много от брокерите не могат да повярват че са изтървали този ръст гледайки само западните пазари. Нещо винаги може да се прецака и да обърне лодката но това са рискове извън страната.

                            За нас в момента ако влязат едни нови 30 милиона от чужбина в Софикс ЕТФ-а ще забързат още процеса а след това ще е нормално и местните фондове да подкрепят (а не да продават както казва Монти) с нови средства и така да тръгнем на по високи обороти. Първо тези пари са семки и второ нашите фондове ги натиснаха да свалят таксите и сега им трябва ръст та да запазят някаква прилична доходност. Та който си мисли че играта е свършила за мен това си беше трейлър а филма тепърва предстои.

                            Преди време Равновесие беше писал че при по силен ръст на икономиката и силни данни от компаниите може да видим Софикс на около 20% под върха от 2007-ма. Румънският индекс BET в момента е на 8,200 при връх от 10,800 от 2007-ма. Но много от сегашните бикове са толкова бити че едва ли ще имат търпението и затова казвам че ще дойдат новите и безстрашни които нямат бремето от миналият спад.

                            Успех!!! Не е препоръка а лично мнение!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Изобщо не съм фен на тези фондове аз. Такси навсякъде, при входа, при изхода, управление и т.н. Четох статия на Бъфет наскоро, как се е обзаложил че нито един инвестиционен професионалист не може да направи селекция от поне пет хедж фонда - които за дълъг период да спечелят колко пасивния фонд по индекса S&P 500, който събира символични такси. Само един човек е приел облога, и го е загубил. Факт е че фондовете са печеливши най-вече за мениджърите и работещите в него, но не и за инвеститорите. Не виждам какво толкова има да се почете финансова информация седмица две, и да си вложиш сам парите някъде. Е ако имаш много милиони може и да е проблем, но да ти имам проблемите тогава...
                              Напълно съм съгласен! Тук е работата на всеки един от нас да образова финансово хората около себе си и да им помага с каквото може.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                                Още нещо оптимистично - Банките излизат на пазара с нов продукт, който търси по-висока доходност от стандартния влог, залагайки на капиталовите пазари

                                http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...i_i_depozirai/
                                Изобщо не съм фен на тези фондове аз. Такси навсякъде, при входа, при изхода, управление и т.н. Четох статия на Бъфет наскоро, как се е обзаложил че нито един инвестиционен професионалист не може да направи селекция от поне пет хедж фонда - които за дълъг период да спечелят колко пасивния фонд по индекса S&P 500, който събира символични такси. Само един човек е приел облога, и го е загубил. Факт е че фондовете са печеливши най-вече за мениджърите и работещите в него, но не и за инвеститорите. Не виждам какво толкова има да се почете финансова информация седмица две, и да си вложиш сам парите някъде. Е ако имаш много милиони може и да е проблем, но да ти имам проблемите тогава...

                                Коментар

                                Working...
                                X