IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Доста литературно се изразяваш и рязко контрастира на фона на останалите мнения... имаш дарба Гледам го и аз и ми прави впечатление колко професионално стои. На мен ми е много симпатичен, но на мен и германския финансов министър Шойбле ми е симпатичен Явно имам афинитет към ковчезници, които трябва да играят ролята на стиснати хора и да носят обществената ненавист от това... със сигурност не му е лесно

    Що се отнася до връзките му с Пеевски за мен нещата са "ходи доказвай, че нямаш сестра" до доказване на противното. Тайни срещи, конспирации... ако някой може да напише нещо подкрепено с факти ще ми е интересно, но при правенето на политика ако предположим, че Пеевски е ключът към ДПС и тяхните гласове, то не виждам лошо да се водят някакви разговори.

    Приятен уикенд от мен

    P.S. какво е БХ?
    Аз ще започна отговора си с виц:

    "Идва Мечо Пух при Прасчо, отваря вратата и го лъхва неприятна миризма...
    - Какво правиш? - пита Мечо Пух.
    - Ям портокал - отговаря Прасчо.
    - А защо така лошо мирише?
    - Защото го ям за трети път..."

    Та и БХ така, за трети път прави правителство.......
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Като се замисля, този разрез на нещата досега ми се е изплъзвал.
      В чисто експертен план настоящата коалиция изглежда брутално нефотогенично.
      В противоречие на изречените дотук оценки, в този аспект Горанов стои по-скоро добре.
      Като го натисне Боко с указанието "Виж там, залъжи ги нещо." и министра се оказва на Капалъ чарши. Дано има ориенталска закалка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение


        P.S. какво е БХ?
        Питай Радан Кънев

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          И на теб да ти увиснат патриотаре с преувеличени искания и ти ще изглеждаш така. Едните болни от бомбастизъм, другият от фискализъм и в резултат произлиза едно голямо усреднено...... никакво. Откъде да дойде нормалното стопанско развитие.
          Като се замисля, този разрез на нещата досега ми се е изплъзвал.
          В чисто експертен план настоящата коалиция изглежда брутално нефотогенично.
          В противоречие на изречените дотук оценки, в този аспект Горанов стои по-скоро добре.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

            БХ=? Т.е. обвиняваш го, че държи на финансова стабилност и искаш да не реже харчове и да задлъжняваме все повече на фона на демографската криза и да се откажем може би от единствения начин да обърнем посоката на нещата в средносрочен и дългосрочен план?

            финансова стабилност->намаляване на разходите по дълга->повишение на кредитния рейтинг->повече инвестиции->мощен ръст->повече деца, повече мигранти и повече българи които се връщат
            Ти вярваш ли си, че е възможен траен мощен ръст? България - балканско тигърче за половин век? Трябва си поставяме реалистични цели да решаваме демографските затруднения сега. Преди десетина години имах такива спорове с госин министра кога беше още експерт. Може пък най-после да му е увряла главата, но сега ще трябва да изпълнява програмата на Фалерката. Почти му съчувствам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

              Доста литературно се изразяваш и рязко контрастира на фона на останалите мнения... имаш дарба Гледам го и аз и ми прави впечатление колко професионално стои. На мен ми е много симпатичен, но на мен и германския финансов министър Шойбле ми е симпатичен Явно имам афинитет към ковчезници, които трябва да играят ролята на стиснати хора и да носят обществената ненавист от това... със сигурност не му е лесно

              Що се отнася до връзките му с Пеевски за мен нещата са "ходи доказвай, че нямаш сестра" до доказване на противното. Тайни срещи, конспирации... ако някой може да напише нещо подкрепено с факти ще ми е интересно, но при правенето на политика ако предположим, че Пеевски е ключът към ДПС и тяхните гласове, то не виждам лошо да се водят някакви разговори.

              Приятен уикенд от мен

              P.S. какво е БХ?
              Срам ме е да ти отговоря, но пък имам една идея.
              Можеш да питаш Радан, който прилепи това прозвище на Бойко ))
              Той го изръси в национален ефир и няма причина да не ти го каже в оригинал.
              Тук сме сериозни хора и на сериозно място, та не ни приляга да използваме пейористичен език.
              Last edited by nachev; 12.05.2017, 19:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                БХ=? Т.е. обвиняваш го, че държи на финансова стабилност и искаш да не реже харчове и да задлъжняваме все повече на фона на демографската криза и да се откажем може би от единствения начин да обърнем посоката на нещата в средносрочен и дългосрочен план?

                финансова стабилност->намаляване на разходите по дълга->повишение на кредитния рейтинг->повече инвестиции->мощен ръст->повече деца, повече мигранти и повече българи които се връщат
                Съгласен съм че трябва да сме внимателни с дълга но той е много малък и при очакван ръст на БВП от около 4% мисля че дефицит до 2% е добър ход. Процентно дълга спрямо БВП ще намаля! И аз да съм министър бих увеличил ударно минималната заплата всяка година както плануват от министерството, увеличаване на пенсии и държавни заплати също. Тези пари ще се завъртят предимно в местната икономиката и ще подкрепят бизнеса. Това ще стимулира и увеличаване на заплати в частният сектор. Заплатите в България са ниски дори спрямо съседни държави и няма да се съглася с бизнеса че увеличаване на заплатите е опасно.

                Демографията е основният проблем който влияе и на чуждестранните инвестиции. Ако няма и повишаване на стандарта част от бизнеса не вижда смисъл да инвестира в нови проекти в България. Тук говоря за бизнес насочен към местният пазар.




                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                  Лицето му се промени на Горанов, изражението, очите.
                  Уморен изглежда, подпухнал!
                  Говори тежко и сякаш погледът му се е вперил в някакъв въображаем, нетленен респондент. Очите са студени, неподвижни, речта е бавна, устните едва се движат.
                  Цялото му излъчване е отбутващо, отхвърлящо.
                  Надменност и неприязън към всичко наоколо, особено забележими при изяви като член на политическо ръководство, не само като експерт.
                  Стига!
                  Доста литературно се изразяваш и рязко контрастира на фона на останалите мнения... имаш дарба Гледам го и аз и ми прави впечатление колко професионално стои. На мен ми е много симпатичен, но на мен и германския финансов министър Шойбле ми е симпатичен Явно имам афинитет към ковчезници, които трябва да играят ролята на стиснати хора и да носят обществената ненавист от това... със сигурност не му е лесно

                  Що се отнася до връзките му с Пеевски за мен нещата са "ходи доказвай, че нямаш сестра" до доказване на противното. Тайни срещи, конспирации... ако някой може да напише нещо подкрепено с факти ще ми е интересно, но при правенето на политика ако предположим, че Пеевски е ключът към ДПС и тяхните гласове, то не виждам лошо да се водят някакви разговори.

                  Приятен уикенд от мен

                  P.S. какво е БХ?
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    не знам какво правя криво, но вечно ми заминават постовете недовършени. Обиктовено като натисна спейса, дали пък не закачам и АЛТ клавиша??
                    Само да довърша.
                    Лицето му се промени на Горанов, изражението, очите.
                    Уморен изглежда, подпухнал!
                    Говори тежко и сякаш погледът му се е вперил в някакъв въображаем, нетленен респондент. Очите са студени, неподвижни, речта е бавна, устните едва се движат.
                    Цялото му излъчване е отбутващо, отхвърлящо.
                    Надменност и неприязън към всичко наоколо, особено забележими при изяви като член на политическо ръководство, не само като експерт.
                    Стига!
                    И на теб да ти увиснат патриотаре с преувеличени искания и ти ще изглеждаш така. Едните болни от бомбастизъм, другият от фискализъм и в резултат произлиза едно голямо усреднено...... никакво. Откъде да дойде нормалното стопанско развитие.

                    Коментар


                    • Аз много уважавам икономическия Екип Горанов- Пеевски.Такива са слуховете, а има и снимки на тайните им срещи..Само не мога да се сетя за друг финансов министър от САЩ или ЕС , който да се отнася с такова презрение и насмешка за собствената си борса..В цял свят успеха на Борсите се смятат за добър атестат за управление.Приветствахме и гениалният ход вместо да приватизират да национализират БФБ..Тази мярка съизмери и определи дясната политика на министъра.Отличен ход беше и продажбата на БТХ- непрозрачно и без да се знае купувача.- на цена равна по стойност само на продадените марки..Харесвам този екип на Черешко - Шиши и заради успешната ликвидация на КТБ- без активи и виновни..Голям успех е и, че Румъния ни изпревари по икономически ръст и ще ги приемат в Шенген преди нас..Прекрасен екип, да очакваме новите им успехи..
                      Last edited by Kiro; 12.05.2017, 18:29.

                      Коментар


                      • не знам какво правя криво, но вечно ми заминават постовете недовършени. Обиктовено като натисна спейса, дали пък не закачам и АЛТ клавиша??
                        Само да довърша.
                        Лицето му се промени на Горанов, изражението, очите.
                        Уморен изглежда, подпухнал!
                        Говори тежко и сякаш погледът му се е вперил в някакъв въображаем, нетленен респондент. Очите са студени, неподвижни, речта е бавна, устните едва се движат.
                        Цялото му излъчване е отбутващо, отхвърлящо.
                        Надменност и неприязън към всичко наоколо, особено забележими при изяви като член на политическо ръководство, не само като експерт.
                        Стига!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          Няма причини да поднасяш извинения Просто търся и искам да видя различни гледни точки, но подкрепени с факти. ... и се чудя откъде такава разлика между това, което виждам аз и това, което виждат другите... и искам помощ от приятелите във форума.
                          Хубава и човешка приказка, нещо доста различно от това, коет осе чува най-често из форума, та направо се чувствам изкушен и задължен да споделя нещичко.
                          Нали знаеш, че в Бг всички си падаме малко браТчеди, та и при мен се случи случайно запознаване с информация през много ръце. Оказа се, че той е някакъв роднина на приятели, но поради разминаване на поколенията контактът бил по-скоро повърхностен. И така, в един неформален разговор ми беше обърнато внимание (случката е преди първото бб правителство), че герб събира много силен икономически екип и специално да обърна внимание на едно младо момче - В. Горанов, момче за чудо и приказ, както се казва. Погледнах леко снизходително, че до този момент герб показваха само Ст. Мавродиев, за когото се въздържам да давам оценки.
                          Да, определено бяха интересни персонажи и Горанов и Дянков, който се появи малко по-късно, всеки по свой начин носеше нещо ново. Горанов - представително и възпитано момче, което се отнася с уважение към събеседниците и говори като експерт, макар и по-скоро в популярен стил. Беше симпатичен, дори в непохватния си опит да общува с камерите.
                          Към онзи момент (2009 г. вероятно) той е бил около 30 -годишен и в следващия период от 8-9 години се превърна в едно нагледно доказателство, какво прави властта с хората.
                          Онези неща, които ти предложих за четене по-долу, можеш директно да ги забравиш. В края на крайщата когато упражняваш власт и правиш политика, предполага се, че трябва да можеш да виеш като вълците в гората.
                          Около историята с новия държавен дълг и особено пък с напъна относно опитите за прехвърляне на партиди в НОИ започнах да забелязвам чертите на един нов човек, които открито си позволяваше да говори неща, кои подсказваха, че по смущаващ начин не уважава аудиторията.
                          Цялата бюджетна дейност на герб за мен е скучна, безидейна, с някои съмнителни мотиви. Е, хайда да приемем, че просто там цялата им партия не може да излезе изпод тежката сянка на БХ.
                          Но, нека не се разпростираме

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Да, официалната версия звучи повече от прекрасно. Практиката им и маниера им на управление обаче се различават от думите им, което генерира постоянно недоверие и отлив на инвеститори.
                            Колко инвестиции и на каква стойност са излезнали и колко са влезнали имаш ли представа? Аз си признавам, че не съм ги смятал, но се сещам за доста, които дойдоха.

                            Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Това видяхме ние пред двата им мандата. Извъртане, отмятане, безрезултатност, манипулиране на резултатите от постиженията, ако изобщо има такива.. Безкрайни поредици от антирешения, нулева защита на интереса на бизнеса, безброй случаи на опити за присвояване на бизнеси..
                            Част от написаното си е напълно нормално за водене на политики. За защита на бизнеса какво видях аз - не допуснаха падането на борда, намалиха лихвите с воденето на разумна фискална политика и това в средата на световна финансова криза и вътрешна банкова криза с КТБ. Еврофондовете работиха. За случаите за присвояване на знам. Може ли малко по-подробно и конкретни примери ако е възможно.

                            Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                            Определено не си бил тук. Не може, да не знаеш за тези неща, бяха ежедневие. Борсата ги отразяваше перфектно, индексите изпаднаха в ступор с години. "Това, което мога да ти обещая, никой не може, да ти го даде!" Трябва да се радваме, да направим някой лев от моментната инерция, защото БФБ би дърпала в случая въпреки тях, а не благодарение на тях, тоест Горанов е човека с ръчната спирачка за нашата кола.
                            По време на световна финансова криза и после и вътрешна банкова криза предполагам е ясно, че няма как да летят индексите? Казваш, че е ръчната спирачка, а след неговото провокативно мнение за БФБ и черешовата борса в Кюстендил продължаваме да вървим напред и виждаме как се случват редица положителни неща едно след друго и наистина не знам доколко той има роля в това, както съм описал по-долу.

                            Дискусията, която водя е следствие на задълбочен анализ на това, което беше постнал чичо Манчо и искам да видя къде може да бъркам като вкарам данни от ваши мнения подкрепени с факти.
                            Last edited by Mr.Profit; 12.05.2017, 17:49.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                              БХ=? Т.е. обвиняваш го, че държи на финансова стабилност и искаш да не реже харчове и да задлъжняваме все повече на фона на демографската криза и да се откажем може би от единствения начин да обърнем посоката на нещата в средносрочен и дългосрочен план?

                              финансова стабилност->намаляване на разходите по дълга->повишение на кредитния рейтинг->повече инвестиции->мощен ръст->повече деца, повече мигранти и повече българи които се връщат
                              Да, официалната версия звучи повече от прекрасно. Практиката им и маниера им на управление обаче се различават от думите им, което генерира постоянно недоверие и отлив на инвеститори. Това видяхме ние пред двата им мандата. Извъртане, отмятане, безрезултатност, манипулиране на резултатите от постиженията, ако изобщо има такива.. Безкрайни поредици от антирешения, нулева защита на интереса на бизнеса, безброй случаи на опити за присвояване на бизнеси.. Определено не си бил тук. Не може, да не знаеш за тези неща, бяха ежедневие. Борсата ги отразяваше перфектно, индексите изпаднаха в ступор с години. "Това, което мога да ти обещая, никой не може, да ти го даде!" Трябва да се радваме, да направим някой лев от моментната инерция, защото БФБ би дърпала в случая въпреки тях, а не благодарение на тях, тоест Горанов е човека с ръчната спирачка за нашата кола.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                                Mr.Profit, когато счетоводителя (Горанов) започне, да командва фирмата (държавен бюджет и министерство), на фирмата лошо и се пише.
                                Щом мениджъра(БХ) е кух, то от счетоводител просперитет не чакаме. Счетоводителя е резач на разходи, нищо повече.
                                Той за рязането ги реже,но все пак някъде отиват тези пари.Кой прибира и складира това е въпросът?
                                Дългът беше 16 милиярда а в момента е почти 50.
                                Last edited by Grosss; 12.05.2017, 16:56.

                                Коментар

                                Working...
                                X