IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    И на тях не им е лесно, оказа се, че нашия пазар е малък не само за ПФ, но и за ДФ... 400 млн. в акции/макар, че повечето сигурно са навън/ при тази ликвидност
    Има обща статистика по географска структура, няма само за акции, като делът на инвестциите в България даже намалява от преди година...
    Относителният дял на активите на инвестиционните фондове в ценни книжа, емитирани от резиденти, е 67.4% спрямо 71.4% към края на март 2016 г. и 69.5% към декември 2016 г

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Като гледам инвестициите на фондовете в акции за година се увеличават с 50%, колкото и Софикс, сиреч не са купувачи, или са купували нови акции минимално. Като цяло делът им се покачва от 33 на 36%.

      Депозитите остават 26% от активите, като нарастват нарастват със 79 млн. лева (37.5%) до 289.7 млн. лева и то при 0-е лихви

      Облигациите и те са 25% въпреки ниските лихви.

      Като цяло структурата на инвестициите си остава доста дефанзивна, като при мечи пазар



      По отношение на инструментите, включени в портфейлите на местните инвестиционни фондове, към март 2017 г. спрямо същия месец на 2016 г. инвестициите в акции и други форми на собственост се увеличават със 135.8 млн. лева (51.4%) до 400.2 млн. лева, депозитите нарастват със 79 млн. лева (37.5%) до 289.7 млн. лева, а средствата, вложени в ценни книжа, различни от акции, нарастват с 52.8 млн. лева (23.8%) до 274.5 млн. лева. В сравнение със декември 2016 г. инвестициите в акции и други форми на собственост се повишават с 26.5 млн. лв. (7.1%), депозитите се увеличават с 12 млн. лева (4.3%), а тези в ценни книжа, различни от акции, се увеличават с 12.8 млн. лева (4.9%). Към края на март 2017 г. най-големи относителни дялове в общата сума на активите имат акциите и другите форми на собственост – 36%, следвани от депозитите – 26% и ценните книжа, различни от акции – 24.7%, при съответно 33.1%, 26.3% и 27.7% към края на март 2016 г. Към декември 2016 г. най-големи относителни дялове в общата сума на активите имат отново акции и други форми на собственост – 35.9%, следвани от депозитите – 26.7% и ценни книжа, различни от акции – 25.1%.
      И на тях не им е лесно, оказа се, че нашия пазар е малък не само за ПФ, но и за ДФ... 400 млн. в акции/макар, че повечето сигурно са навън/ при тази ликвидност

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
        И като прибере държавата 185,69 лв. на 460,00 лв. минимална заплата - се решава демографският проблем!? То поне да отиваха за качествени публични услуги...
        Не се решава, но държавата и всички ние ставаме по-стабилни.
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

          Писахме и май има консенсус, че имаме сериозен демографски проблем. В такава ситуация е важно да видим къде е в момента работната сила като сектори и заплащане. Както казва и Горанов тук е ролята на държавата да насочва този процес. С повишаване на минималната работна заплата неефективните фирми е вероятно да фалират и ще позволят на хората да се насочат към по-ефективни дейности и по-високи заплати, които да носят повече добавена стойност. За мен това за България е добре.

          Това си мисля, че казва и тя:

          "Има и нещо друго – ако едно предприятие не може да си позволи да плаща заплати по-високи от 400-460 лв., какъв е смисълът е да съществуват подобни фирми“, попита Стоянова."
          И като прибере държавата 185,69 лв. на 460,00 лв. минимална заплата - се решава демографският проблем!? То поне да отиваха за качествени публични услуги...

          Коментар


          • Като гледам инвестициите на фондовете в акции за година се увеличават с 50%, колкото и Софикс, сиреч не са купувачи, или са купували нови акции минимално. Като цяло делът им се покачва от 33 на 36%.

            Депозитите остават 26% от активите, като нарастват нарастват със 79 млн. лева (37.5%) до 289.7 млн. лева и то при 0-е лихви

            Облигациите и те са 25% въпреки ниските лихви.

            Като цяло структурата на инвестициите си остава доста дефанзивна, като при мечи пазар



            По отношение на инструментите, включени в портфейлите на местните инвестиционни фондове, към март 2017 г. спрямо същия месец на 2016 г. инвестициите в акции и други форми на собственост се увеличават със 135.8 млн. лева (51.4%) до 400.2 млн. лева, депозитите нарастват със 79 млн. лева (37.5%) до 289.7 млн. лева, а средствата, вложени в ценни книжа, различни от акции, нарастват с 52.8 млн. лева (23.8%) до 274.5 млн. лева. В сравнение със декември 2016 г. инвестициите в акции и други форми на собственост се повишават с 26.5 млн. лв. (7.1%), депозитите се увеличават с 12 млн. лева (4.3%), а тези в ценни книжа, различни от акции, се увеличават с 12.8 млн. лева (4.9%). Към края на март 2017 г. най-големи относителни дялове в общата сума на активите имат акциите и другите форми на собственост – 36%, следвани от депозитите – 26% и ценните книжа, различни от акции – 24.7%, при съответно 33.1%, 26.3% и 27.7% към края на март 2016 г. Към декември 2016 г. най-големи относителни дялове в общата сума на активите имат отново акции и други форми на собственост – 35.9%, следвани от депозитите – 26.7% и ценни книжа, различни от акции – 25.1%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              "Тригодишната бюджетна прогноза предвижда ръст на минималното възнаграждение с около 10% на година за следващите следващите 3 години. Бюджетът го позволява, каза още тя."

              Председателят на бюджетната комисия би трябвало да знае, че МРЗ не се дава от бюджета, а от работодателите в реалния сектор. Напротив - както вече изяснихме по повод същата опорка, но изказана от Владислав Черешаров - от всяка минимална заплата в момента държавата прибира 185,69 лв. - 101,23 от работника и 84,46 от работодателя. След което ги пуска и двамата на "свободния" пазар, за да си купуват продукти от първа необходимост, за което ги облага допълнително с ДДС и акциз...
              Писахме и май има консенсус, че имаме сериозен демографски проблем. В такава ситуация е важно да видим къде е в момента работната сила като сектори и заплащане. Както казва и Горанов тук е ролята на държавата да насочва този процес. С повишаване на минималната работна заплата неефективните фирми е вероятно да фалират и ще позволят на хората да се насочат към по-ефективни дейности и по-високи заплати, които да носят повече добавена стойност. За мен това за България е добре.

              Това си мисля, че казва и тя:

              "Има и нещо друго – ако едно предприятие не може да си позволи да плаща заплати по-високи от 400-460 лв., какъв е смисълът е да съществуват подобни фирми“, попита Стоянова."

              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Не искам да ви се бъркам в спора но никъде не отричаш че си привърженик на Тиквата...
                И ако го повторите още няколко пъти, ще стане истина? Ето един мой коментар от тази сутрин, документиран е от инвестора, хората сами ще преценят:

                "Тригодишната бюджетна прогноза предвижда ръст на минималното възнаграждение с около 10% на година за следващите следващите 3 години. Бюджетът го позволява, каза още тя."

                Председателят на бюджетната комисия би трябвало да знае, че МРЗ не се дава от бюджета, а от работодателите в реалния сектор. Напротив - както вече изяснихме по повод същата опорка, но изказана от Владислав Черешаров - от всяка минимална заплата в момента държавата прибира 185,69 лв. - 101,23 от работника и 84,46 от работодателя. След което ги пуска и двамата на "свободния" пазар, за да си купуват продукти от първа необходимост, за което ги облага допълнително с ДДС и акциз...

                Така че много моля - ние вече на магия сме се научили да живеем и оцеляваме, но наглостта ви няма да можем да преживеем - ВНИМАВАЙТЕ!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  Аз те посъветвах приятелски, а ти пак се опитваш да хапеш... Чудя се да ти обръщам ли въобще внимание и как да ти отговоря, че да ме разбереш? Добре, ще пробвам още един път - с факти, както казваш - пункт по пункт:

                  1. Не съм и никога не съм бил комунист и едва ли друг, освен теб, се съмнява в това, напротив - името ми е сред основателите на СДС.
                  2. Никога не съм пускал клипове с Б. Борисов и Ц. Цачева. Това е чиста проба клевета от твоя страна.
                  3. Нямам снимка с вдигната ръка, защото освен антикомунист съм и антифашист - всички нормални хора са така.
                  4. SOFIX за:
                  - последната седмица: + 1,03%
                  - половин година: + 23,73%
                  - една година: + 51,09%.
                  5. Не 99, а 100% съм в акции и то само на БФБ, от които за последната година съм спечелил 43,80%. Тъй че не се притеснявам чак толкова за борсата...
                  6. През 1991 г. основах собствена фирма по Указ 56 за стопанската дейност и оттогава до днес - за добро или лошо - сам съм си господар.

                  No Comment, Кире - голи факти. Могат да се признаят или опровергаят, но нямат нужда от коментар.
                  Не искам да ви се бъркам в спора но никъде не отричаш че си привърженик на Тиквата , а единственото по лошо от комунистите са мутро-милиционерите комунисти....
                  А борсата се качва от подаването на оставка на тиквата след загубата на президенските избори....и сега след спечелването на изборите и борисоФ 3 почва старата игра на никаква търговия ......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Спящият бик, Факти пич..Факти..Ама Вие комунистите сте по забраните..Нищо де ти пускай клипове с Б.Борисов и Ц.Цачева..И това са факти..Ама да не сбъркаш да пуснеш и някоя снимка с вдигната ръка за поздрав... Но няма по- големи факти за правилното управление от растящите борсови индекси..Ти колко процента си в акции, а съм 99% и ми пука за Борсата ..Ти сигурно само си пишеш и цоцаш от държавната службичка..

                    Не само аз - Цял свят за бори за чужди инвестиции..

                    Пишете..Аз трябва да работя..
                    Аз те посъветвах приятелски, а ти пак се опитваш да хапеш... Чудя се да ти обръщам ли въобще внимание и как да ти отговоря, че да ме разбереш? Добре, ще пробвам още един път - с факти, както казваш - пункт по пункт:

                    1. Не съм и никога не съм бил комунист и едва ли друг, освен теб, се съмнява в това, напротив - името ми е сред основателите на СДС.
                    2. Никога не съм пускал клипове с Б. Борисов и Ц. Цачева. Това е чиста проба клевета от твоя страна.
                    3. Нямам снимка с вдигната ръка, защото освен антикомунист съм и антифашист - всички нормални хора са така.
                    4. SOFIX за:
                    - последната седмица: + 1,03%
                    - половин година: + 23,73%
                    - една година: + 51,09%.
                    5. Не 99, а 100% съм в акции и то само на БФБ, от които за последната година съм спечелил 43,80%. Тъй че не се притеснявам чак толкова за борсата...
                    6. През 1991 г. основах собствена фирма по Указ 56 за стопанската дейност и оттогава до днес - за добро или лошо - сам съм си господар.

                    No Comment, Кире - голи факти. Могат да се признаят или опровергаят, но нямат нужда от коментар.
                    Last edited by Спящият бик; 19.05.2017, 15:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Пишете..Аз трябва да работя..
                      Колкото и работиш докато пишеш, такива са ти и мненията докато работиш. Замислял ли си се да се съсредоточиш в едното само?
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Ти колко процента си в акции, аз съм 99% и ми пука за Борсата
                        Ще споделиш ли ако обичаш в кои български компании си инвестирал?
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Киро, от всичко написано от теб ми прави впечатление, че си зависим от инвестициите си и толкова много гледаш чуждите инвестиции защото искаш/надяваш се те да дойдат и да ти покачат акциите. Според мен ако си прецениш нещата, така че да не си зависим от тях по-добре ще направиш.
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Спящият бик, Факти пич..Факти..Ама Вие комунистите сте по забраните..Нищо де ти пускай клипове с Б.Борисов и Ц.Цачева..И това са факти..Ама да не сбъркаш да пуснеш и някоя снимка с вдигната ръка за поздрав... Но няма по- големи факти за правилното управление от растящите борсови индекси..Ти колко процента си в акции, аз съм 99% и ми пука за Борсата ..Ти сигурно само си пишеш и цоцаш от държавната службичка..

                            Не само аз - Цял свят за бори за чужди инвестиции..

                            Пишете..Аз трябва да работя..
                            Last edited by Kiro; 19.05.2017, 14:29.

                            Коментар


                            • Тънка е границата защото както Beauty is in the eye of the beholder, така и ние декодираме общата реалност през призмата на собствената си такава. Примерно от линка, който пусна Киро на мен ми направи впечатление следното:

                              "Данните на централната банка показват, че само през март е отчетен спад на вложенията от 206,2 млн. евро, при увеличение с 55,5 млн. евро за същия месец на миналата година.

                              От БНБ обясняват, че причината е в предоставен през март заем в размер на 222,6 млн. евро от българско дружество на компанията майка зад граница."

                              Това може да се разглежда и по начина, че тук се печели и вместо от други печеливши бизнеси да се инвестира у нас, почва от тук да се инвестира навън и това не води до проблеми. Примерно в Турция при подобни операции валутния курс се обезцени със сума ти проценти.

                              Киро отдава много значение на чуждестранните инвестиции, а за мен много по-важни са българските инвестиции. Какво по-хубаво от това, че чужди пари не вдигат цените на имотите и акциите за да мога аз да си купя?
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Парите бягат от България

                                https://trud.bg/%d0%bf%d0%b0%d1%80%d...0%d0%b8%d1%8f/

                                По данни на БНБ и покупките на имоти от чужденци намаляват
                                Кире, не прилича на интелигентно момче като теб да подбира новините избирателно и да дудне непрекъснато като чер(ве)на станция!

                                Коментар

                                Working...
                                X