IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бай Хо.. пак ще мълчи заради приятеля си Златев и топлата връзка с Москва..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Това не знам дали е съвсем сигурно ,имам предвид че профила на българския кредитополучател е доста по-рисков.......дали....?
      Това е реплика на банковото лоби. Истината е, че профилът на българският кредитополучател е по-рисков именно заради слабия банков надзор и раздаването на кредити на калпак. Което рязко ще се промени, ако сме част от европейската финансова общност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
        Тука някакви лаици говорят за инфлация, ако въведем еврото... Уважеами, ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да се появи инфлация (която според вас даже би била хиперинфлация, щом пишете че цените стават двойни и тройни, т.е. над 100%), е да махнем борда, валутата ни да се развърже от еврото и преди приемането на еврото да имаме плаващ курс на валутните пазари и левът да се обецени там.

        Докато сме във валутен борд и приемем еврото при курс 1.95583 (както на 99% би станало), инфлация няма как да има. А до момента не чух нито един смислен аргумент против въвеждането на еврото... някой брал маслини в Гърция и видиш ли там нещата тотално се влошили като махнали драхмата. Айде по-сериозно, ако обичате. Нещо за по-добрия надзор на ЕЦБ, моменталният спад на лихвите (в момента предполагам знаете какви са кредитите в еврозоната, ако не проверете, няма да ви кажа), както и притока на капитали, който ще навлезе тук (помните какво се случи след 2007 г. след влизането ни в ЕС)? Нещо по тези въпроси?
        Това не знам дали е съвсем сигурно ,имам предвид че профила на българския кредитополучател е доста по-рисков.......дали....?

        Коментар


        • Тука някакви лаици говорят за инфлация, ако въведем еврото... Уважеами, ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да се появи инфлация (която според вас даже би била хиперинфлация, щом пишете че цените стават двойни и тройни, т.е. над 100%), е да махнем борда, валутата ни да се развърже от еврото и преди приемането на еврото да имаме плаващ курс на валутните пазари и левът да се обецени там.

          Докато сме във валутен борд и приемем еврото при курс 1.95583 (както на 99% би станало), инфлация няма как да има. А до момента не чух нито един смислен аргумент против въвеждането на еврото... някой брал маслини в Гърция и видиш ли там нещата тотално се влошили като махнали драхмата. Айде по-сериозно, ако обичате. Нещо за по-добрия надзор на ЕЦБ, моменталният спад на лихвите (в момента предполагам знаете какви са кредитите в еврозоната, ако не проверете, няма да ви кажа), както и притока на капитали, който ще навлезе тук (помните какво се случи след 2007 г. след влизането ни в ЕС)? Нещо по тези въпроси?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение

            Можеш ли да дадеш поне един аргумент? Защото в това няма никаква логика. Може нещо от 1.85 - 1.90 лева да го закръглят на 1€ , но чак двойно?

            П.С. Монти, днес точно ще си позволя да те призова да пишеш малко по-грамотно. Не сме на изпит по български език тук, но ума ми протестира всеки път като те чета. Според мен го правиш нарочно... Честит празник!
            Ами щом е станало нещо струващо 1000 драхми и вместо на 2,85 евро , да се продава на 5 евро ....
            А относно четенето на правилен български ,почваме от родовите традиции и православието и свършваме с пишенето на шльокавица и англииския език и боготворението на краварите и американската мечта ,където правосъдието се състоИ ,че правдата е на по силния и по нагъл и по богат и всички са втора класа ако не са от саксите ...
            Та така.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Бях при въвеждането на еврото в Гърция и цените се увеличиха спрямо драхмата в момента ,двойно, и станаха спрямо нашите ,двойни и не спаднаха и досега а продължават да се увеличават ....
              Така че ще бъде голям шок за мнозинството от населението и никой няма да си го сложи в приоритетите особено при това Слабо правителство....
              Можеш ли да дадеш поне един аргумент? Защото в това няма никаква логика. Може нещо от 1.85 - 1.90 лева да го закръглят на 1€ , но чак двойно?

              П.С. Монти, днес точно ще си позволя да те призова да пишеш малко по-грамотно. Не сме на изпит по български език тук, но ума ми протестира всеки път като те чета. Според мен го правиш нарочно... Честит празник!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Ние сме 20 години във валутен борд така че тези приказки колко ще е вредно еврото са пълни измислици. Но пък сигурно вярваш че рублата най ни приляга
                https://frognews.bg/news_96976/Valut...ka-koruptsiia/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Ние сме 20 години във валутен борд така че тези приказки колко ще е вредно еврото са пълни измислици. ...
                  +++++++++++++++++++ съчинения на свободна тема на финансово-престъпното лоби в тая клета държавица

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Манчев ,правото ти на отговор се приема ама от кое име.....
                    От името на международните вериги ,от името на гръцките производители или от името на гръцките пенсионери...
                    Това е доказана световна статистика и да влизам в спор е общо взето загубено време....
                    През 2010 г. до апартамента на родителите в ж.к. Света Трйца -София откриха първия Лидл ...
                    Та същия месец с дъщеря ми ходихме на екскурзия/ шопинг/ до Солун и главните важни неща за посещения бяха Лидл и Икеа,вместо магазини за обувки и дрехи за бала ...
                    В гръцкия Лидл цените бяха еднакви с българския само, че при нас беше Лев а там ,Евро....
                    В немския Лидл пък е с 30% по евтин от българския....
                    За Нашето правителство ..аз не искам да ми вярват ,просто да видят фактите от близкото минало....
                    както пазва един приятел , един човек да се ожени Три пъти ,ама за една и Съща жена ,Проблеми има или в него или в жената...
                    Ти на какво мнение си по този въпрос....?
                    Правителството не е на два месеца а на над 7 години....едни и същи мутри и олигарси ...
                    Ти не ми вярваш че е слабо така ли ...първата Тиква изкара 43 месеца и беше свалена с бунт ,Втората Тиква изкара 22 месеца и беше свалена от Тиквата заради липса на доверие ...
                    Третата Тиква се пука още от създаването си...ама требва да изкара на всяка цена ,че четвърта няма да има...
                    Та така ..
                    това че една прослойка от гроб общинари ,фирми дегенерати и техните работници и саниращи собственици на жилища без пари на наш гръб гласуват за него плюс още 50% платени избиратели не му дават право на управление...
                    Имаш пак право на отговор...
                    Ние сме 20 години във валутен борд така че тези приказки колко ще е вредно еврото са пълни измислици. Но пък сигурно вярваш че рублата най ни приляга

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Значи казваш че с въвеждането на еврото, някой решава да вдигне цените двойно? Айде стига, не сме канарчета. Може да има известно вдигане на цените в размките на 5-10%( не знам защо официалната статистика не отчита реалната инфлация), но то и в момента при някой стоки се наблюдава такова вдигане. Да твърдим че въвеждането на еврото би направило цените двойни, е равнозначно да хвърляме пари през позореца вярвайки че помагаме на полицията. Не знам как реши че новото правителство е слабо, при положение че то е работило по-малко от 2 месеца. Ясно ми е че каквото и правителство да направи ГЕРБ, то ще е слабо в твоите очи, но поне не очаквай всички да ти вярват... Нищо лично, просто право на отговор...
                      Манчев ,правото ти на отговор се приема ама от кое име.....
                      От името на международните вериги ,от името на гръцките производители или от името на гръцките пенсионери...
                      Това е доказана световна статистика и да влизам в спор е общо взето загубено време....
                      През 2010 г. до апартамента на родителите в ж.к. Света Трйца -София откриха първия Лидл ...
                      Та същия месец с дъщеря ми ходихме на екскурзия/ шопинг/ до Солун и главните важни неща за посещения бяха Лидл и Икеа,вместо магазини за обувки и дрехи за бала ...
                      В гръцкия Лидл цените бяха еднакви с българския само, че при нас беше Лев а там ,Евро....
                      В немския Лидл пък е с 30% по евтин от българския....
                      За Нашето правителство ..аз не искам да ми вярват ,просто да видят фактите от близкото минало....
                      както пазва един приятел , един човек да се ожени Три пъти ,ама за една и Съща жена ,Проблеми има или в него или в жената...
                      Ти на какво мнение си по този въпрос....?
                      Правителството не е на два месеца а на над 7 години....едни и същи мутри и олигарси ...
                      Ти не ми вярваш че е слабо така ли ...първата Тиква изкара 43 месеца и беше свалена с бунт ,Втората Тиква изкара 22 месеца и беше свалена от Тиквата заради липса на доверие ...
                      Третата Тиква се пука още от създаването си...ама требва да изкара на всяка цена ,че четвърта няма да има...
                      Та така ..
                      това че една прослойка от гроб общинари ,фирми дегенерати и техните работници и саниращи собственици на жилища без пари на наш гръб гласуват за него плюс още 50% платени избиратели не му дават право на управление...
                      Имаш пак право на отговор...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        От нищо не се притеснявам, правителството е прекрасно.Вече 9години управлява стабилно без оставки.Държавата е много стабилна, народа е богат и благоденства.Няма никаква корупция за разлика от Румъния..ЕС пише само положителни доклади за нас..Фондовата Борса е на рекордни нива..У нас няма никакви картели и не са фалирали никакви банки..Липсват ми само паметниците и филмите за управащите ни..
                        ХВАЛА ХВАЛА !!!!!!! ХВАЛА!?!?!?!??????
                        бутафорията се вихри повече от декада. като станат 2 декади, всенародно веселие с кетъринг от БФБ, ЦД и КФН, музикалното оформление от ГЕРБ и Веселин Маринов!

                        Коментар


                        • От нищо не се притеснявам, правителството е прекрасно.Вече 9години управлява стабилно без оставки.Държавата е много стабилна, народа е богат и благоденства.Няма никаква корупция за разлика от Румъния..ЕС пише само положителни доклади за нас..Фондовата Борса е на рекордни нива..У нас няма никакви картели и не са фалирали никакви банки..Липсват ми само паметниците и филмите за управащите ни..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                            Не съм сигурен дали Боко, Чоко, Черешарите и магаретарите ще се съгласят и така да "изтърват" далаверата от гръмването на борда за тарикатите - дългови милионери.
                            В това правителство има активни участници в събитията от зимата на 1997 г. Така да се каже, профилирани в превратни събития и провокационни въртели. Има да гледаме превъртания. Невидимото някъде отстрани на тях ще се случва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Бях при въвеждането на еврото в Гърция и цените се увеличиха спрямо драхмата в момента ,двойно, и станаха спрямо нашите ,двойни и не спаднаха и досега а продължават да се увеличават ....
                              Така че ще бъде голям шок за мнозинството от населението и никой няма да си го сложи в приоритетите особено при това Слабо правителство....
                              И аз се опасявам от demand shock, но за разлика от теб мисля, че правителството ни в лицето на финансовия имнистър е взело/ще вземе мерки при необходимост. Прочетох позицията на Симеон Дянков по въпроса (някой я беше пуснал тук), попитах и Огнян Донев за позицията на Криб по въпроса (не получих отговор). Ще се радвам да прочета мненията и на други колеги и експерти.

                              Какво си мисля аз... финансовата криза редуцира до много голяма степен спекулативния капитал и по този начин се ограничават рисковете от подобен сценарий. Правителството реално е заложило бюджетен дефицит, но както и преди очаквам да спести част от разходната част и да излезем на балансиран бюджет и по този начин да ограничи паричното предлагане в икономиката. Самата новина, че ще се предложи приемането на еврото едновременно за няколко страни ми говори, че ако има спекулативен външен капитал, то той ще се разпредели между страните и няма да има високо концентрирано такова само в една, но както вече отбелязах кризата го редуцира значително.

                              По отношение на вдигане на цените шоково supply shock си мисля, че е хубаво да говорим със самите производители, но не виждам обосновка в такова увеличаване освен някакво картелно споразумение. Мнението на Криб по въпроса си мисля, че е важно тук.

                              Това е, което ми идва на първо четене

                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Бях при въвеждането на еврото в Гърция и цените се увеличиха спрямо драхмата в момента ,двойно, и станаха спрямо нашите ,двойни и не спаднаха и досега а продължават да се увеличават ....
                                Така че ще бъде голям шок за мнозинството от населението и никой няма да си го сложи в приоритетите особено при това Слабо правителство....
                                Значи казваш че с въвеждането на еврото, някой решава да вдигне цените двойно? Айде стига, не сме канарчета. Може да има известно вдигане на цените в размките на 5-10%( не знам защо официалната статистика не отчита реалната инфлация), но то и в момента при някой стоки се наблюдава такова вдигане. Да твърдим че въвеждането на еврото би направило цените двойни, е равнозначно да хвърляме пари през позореца вярвайки че помагаме на полицията. Не знам как реши че новото правителство е слабо, при положение че то е работило по-малко от 2 месеца. Ясно ми е че каквото и правителство да направи ГЕРБ, то ще е слабо в твоите очи, но поне не очаквай всички да ти вярват... Нищо лично, просто право на отговор...

                                Коментар

                                Working...
                                X