IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Що тъй, като срамежлива мома, упорито отказваш да кажеш кои хора са алтернативата на "тези хора", за които говориш? Да не би случайно да са онези хора - кредитни милионери в лева - които биха дали мило и драго да съборят борда преди да влезем в ЕРМ2!? Защото само те имат интерес да обезценят лева, по този именно начин да вдигнат инфлацията и чак тогава да (не) си платят дълговете!
    Last edited by Спящият бик; 25.05.2017, 11:12.

    Коментар


    • Начев, аз уважавам и познавам проф.Петров, но от тогава минаха много години близо 20 и много неща се промениха и разместиха..Въпроса е сега какъв ще е курса на д. марка към еврото и дали ще е същия при падането на борда и приемането в ЕЗ..Разбира се има разлика между теоретичните сметки и обосновки и договорките в политиката с ЕС и ЕЦБ..В частни разговори с добри теоретици икономисти те предполагат различни курсове, от най доброто без промяна на курса до разлика с обезценка 10-15-20%..Пак казвам- тук един ден трябва нашите политици да защитят националният ни интерес..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

        А имаш ли нещо общо с тях !?
        Шивашки цех на отсрещния тротоар...
        The strongest stand last.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
          Покрай мен има 80-100 жени повечето на възраст между 20 и 40 години а вие ми разправяте че търся внимание в анономен форум?! Вие нещо не сте добре!

          Хайде успешна сесия и дано направите много пари!
          да не си излязъл на розобер нЕкъде? )))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Покрай мен има 80-100 жени повечето на възраст между 20 и 40 години а вие ми разправяте че търся внимание в анономен форум?! Вие нещо не сте добре!

            Хайде успешна сесия и дано направите много пари!
            А имаш ли нещо общо с тях !?

            Коментар


            • Покрай мен има 80-100 жени повечето на възраст между 20 и 40 години а вие ми разправяте че търся внимание в анономен форум?! Вие нещо не сте добре!

              Хайде успешна сесия и дано направите много пари!
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                обаче аз съм голям чешит хем съм 98% в акции, хем искам Мецата да танцува



                Просто ти е скучно и търсиш внимание. Една баба от четвъртия етаж и тя така прави...
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                  Струва ми се, че си просто нещастен човек, който има нужда от повече внимание!
                  Имам нужда от много неща, но със сигурност нямам нужда от вниманието на анонимки в някакъв си форум
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    обаче аз съм голям чешит хем съм 98% в акции, хем искам Мецата да танцува
                    Струва ми се, че си просто нещастен човек, който има нужда от повече внимание!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      обаче аз съм голям чешит хем съм 98% в акции, хем искам Мецата да танцува
                      може би наистина цъкаш демото

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Много икономисти говорят не за инфлацията след приемането на Еврото там е ясно, а за това колко инфлация е натрупана от приемането на Борда досега..Дали след преговорите за приемането на еврото ще се приеме сегашния курс или ще има корекция от 20-30%.Това е политически въпрос свързан както с ЕС така и решението на ЕЦБ.Някой наема ли се да каже , че няма промяна на съотношението евро - лев преизчислено през труда или стоковото покритие от приемането на Борда досега..Аз съм категорично за приемане на еврото при сегашния курс..
                        Ето тук споделяш нещо съществено, което ме кара да си спомня за една статия, която беше публикувана преди 20 години и към момента на въвеждане на борда.
                        Екип от икономисти (предлагам да не се взираме прекалено придирчиво в техните личности) беше работил по някакъв проект за дефиниране на икономически обоснован обменен курс на лева към марката, изчислен през ППП.
                        Резултатите бяха обобщени и съобщени в статията от проф. Петров (т.н. Голямата секира, за когото това има значение и значи нещо).
                        Напълно естествено подробностите ми се губят, но в главата ми буквално се е запечатало едно изречение:
                        "При определяне на обменния курс на бгн към германската марка за целите на въвеждане на системата на паричен съвет, българският лев е представен в съотношението с 32 % от стойността си."
                        Никой не се е целил умишлено в тези 32 %, това е ясно. Възприето е прегледното 1:1 за яснота и простота като форма и за разчетни цели, но в съдържателен план е търсено съотношение на подценен лев, което би помогнало на икономиката, а и дава широко поле за случване на естествената и очаквана catch-up инфлация, илюстрирана от 4д.
                        Интересно, но никога не съм чул за други алтернативни изследвания за изходното ниво, нито за нови такива, които представят актуалното състояние. Пък методологически и технически не е чак толкова трудно и обемисто изследване.
                        "Вътрешното" :-))) ми усещане е, че още не сме стигнали паритета.
                        Last edited by nachev; 25.05.2017, 10:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                          обаче аз съм голям чешит хем съм 98% в акции, хем искам Мецата да танцува
                          Начи послъгваш за 50% от твърдението си
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • обаче аз съм голям чешит хем съм 98% в акции, хем искам Мецата да танцува
                            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                            Коментар


                            • Успешна сесия, Мецо!
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар

                              Working...
                              X