IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Минаха три месеца и аз дa кача пак моята табличка с класирани дружествата по EV/EBITDA с данните от първо тримесечие. Може да не е идеален този коефициент, винаги е по-добре да гледаш повече коефициенти, но за мен си остава най-добрия (определено по-важен от P/E). И разбира се с отбелязването че сравняване на дружества от различни отрасли крие рискове. Делът на компаниите с показател под 10 намалява, като остават предимно по-ниско ликвидни дружества (бих казал с малки изключения).
    Компания EV/EBITDA
    PETHL 38.52
    SFTRD 26.56
    TOPL 17.98
    ODES 17.26
    A4L 16.21
    0SP 15.65
    LACH 15.63
    MCH 15.31
    HES 14.03
    ALB 14.00
    AGR 13.60
    ROZA 12.89
    MONBAT 12.90
    ELHIM 11.68
    IHLBL 11.48
    FZLES 11.41
    SFARM 10.61
    ALUM 10.22
    ZAHZA 10.19
    GAZ 10.13
    EMKA 8.56
    SVIL 8.31
    BTH 7.93
    AROMA 7.33
    LOMSKO 6.79
    BOARD 6.56
    SKK 6.33
    HIDPN 6.16
    3CZ 4.71
    NEOH 4.24
    GAGBT 3.66
    ZLP 2.93
    п.п.Ако видите че съм сбъркал нещо - казвайте да смятам отново.
    Интересно... определено съм съгласен за EV/EBITDA, че е по-добър от P/E, но първият не се ли ползва основно за оценка при сливания и придобивания, т.е. за покупка на всички акции + задължения (особено когато ти е различна капиталовата структура)?

    Коментар


    • както гледам ,доста от форумците от мнозинството на пуснатите портфеили имат по някоя бройка на Гагарин и БТХ а може и повече от някоя бройка.... ,но в темите е пусто и има повече отрицателни коментари ..
      Или не е престижно или момента е за попълване на портфейла с тях....
      Не е препоръка...

      Коментар


      • Минаха три месеца и аз дa кача пак моята табличка с класирани дружествата по EV/EBITDA с данните от първо тримесечие. Може да не е идеален този коефициент, винаги е по-добре да гледаш повече коефициенти, но за мен си остава най-добрия (определено по-важен от P/E). И разбира се с отбелязването че сравняване на дружества от различни отрасли крие рискове. Делът на компаниите с показател под 10 намалява, като остават предимно по-ниско ликвидни дружества (бих казал с малки изключения).
        Компания EV/EBITDA
        PETHL 38.52
        SFTRD 26.56
        TOPL 17.98
        ODES 17.26
        A4L 16.21
        0SP 15.65
        LACH 15.63
        MCH 15.31
        HES 14.03
        ALB 14.00
        AGR 13.60
        ROZA 12.89
        MONBAT 12.90
        ELHIM 11.68
        IHLBL 11.48
        FZLES 11.41
        SFARM 10.61
        ALUM 10.22
        ZAHZA 10.19
        GAZ 10.13
        EMKA 8.56
        SVIL 8.31
        BTH 7.93
        AROMA 7.33
        LOMSKO 6.79
        BOARD 6.56
        SKK 6.33
        HIDPN 6.16
        3CZ 4.71
        NEOH 4.24
        GAGBT 3.66
        ZLP 2.93

        п.п.Ако видите че съм сбъркал нещо - казвайте да смятам отново.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение

          Както винаги си безпогрешен .

          Респект !
          Безгрешни хора няма. Разбира се, че съм допускал грешки и най-вероятно ще продължа да допускам. Конкретния случай обаче не мога да го отчета като грешка. Просто цифрите не показват такова нещо.
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Батка, въобще не съжалявам за акциите, които продадох, защото това се оказа много правилен ход. Сега съм почти 100% в акции и имам доста добра доходност.
            Както винаги си безпогрешен .

            Респект !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Пич, забелязвам че последните няколко месеца нещо ти бъркат отзад моите постове.. Мисля че откакто реши че ще има сериозна корекция, дори спад и разпродаде. Кофти се спъна тогава, но не знам защо реши че аз и другите бикове на БФБ сме ти виновни!?
              Батка, въобще не съжалявам за акциите, които продадох, защото това се оказа много правилен ход. Сега съм почти 100% в акции и имам доста добра доходност.
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                Ма то е хубаво да има и оптимисти като теб Вие бяхте оптимисти и когато Софикс беше на 1900 а някои дори и с репа се хвалеха
                Пич, забелязвам че последните няколко месеца нещо ти бъркат отзад моите постове.. Мисля че откакто реши че ще има сериозна корекция, дори спад и разпродаде. Кофти се спъна тогава, но не знам защо реши че аз и другите бикове на БФБ сме ти виновни!?

                Коментар


                • Ма то е хубаво да има и оптимисти като теб Вие бяхте оптимисти и когато Софикс беше на 1900 а някои дори и с репа се хвалеха
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    На практика пазарът навлиза в традиционната лятна стагфлация иначе приказки и вариянти много.
                    Хубаво е да има скептици като теб.. Както беше хубаво че ви имаше и на 400 и на 500 пункта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Някой чакаха корекция при 700 пункта, а то може да се окаже че ще ускорим след тях
                      На практика пазарът навлиза в традиционната лятна стагфлация иначе приказки и вариянти много.
                      Last edited by Grosss; 04.07.2017, 19:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                        ами пише нещо че са го прокарали кат предложение или знам ли си и аз какво... остава само мажовците да се навият, то един ако тръгне да го прави и се раздвижи позицията ще го последват и други, сигурен съм
                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...-pazar-242106/ даже е гласувано в парламента вече. Обсъждахме го някъде по-надолу в темата.
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • Някой чакаха корекция при 700 пункта, а то може да се окаже че ще ускорим след тях

                          Коментар


                          • ами пише нещо че са го прокарали кат предложение или знам ли си и аз какво... остава само мажовците да се навият, то един ако тръгне да го прави и се раздвижи позицията ще го последват и други, сигурен съм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                              http://www.elana.net/bg/trading-news...shtaemost.html

                              айде дано стане туй на 6 месеца див, ще е доста раздвижено и интересно на борсата
                              това го гледах вчера на сайта на инвестор тази мацка като говори за покачващи се пазари ... Това с дивидентите на 6 месеца ми звучи малко сложно да се случи но би помогнало на пазара поне виж какво раздвижване става някой като раздаде дивидент.
                              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                              Коментар


                              • http://www.elana.net/bg/trading-news...shtaemost.html

                                айде дано стане туй на 6 месеца див, ще е доста раздвижено и интересно на борсата

                                Коментар

                                Working...
                                X