IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Аз самият почнах да купувам дялове от ВФ 2007-2008г. и така научих за това чудо БФБ. Общо взето разбрах че като е зелено ми се вдигат дяловете, а като е червено губя . Почнах с 4К в ТиБиАй Динамик и ДСК Растеж, е бутна ги кризата на 2К, но тогава прозрях че имам уникална възможност да живея във време на уникална криза и 2009 си открих Кобос и почнах да купувам и да чета.

    Дори днес колега ме подпитва да го науча да "инвестира един вид" та май трябва да спра с покупките и да започна да се наслаждавам. Е още Благо Бекриев не е направил интервю за бизнесмен зарязал бизнеса си щото печели повече с Юг Маркет, но и това време ще дойде
    Доста добър тайминг...!

    Коментар


    • Аз самият почнах да купувам дялове от ВФ 2007-2008г. и така научих за това чудо БФБ. Общо взето разбрах че като е зелено ми се вдигат дяловете, а като е червено губя . Почнах с 4К в ТиБиАй Динамик и ДСК Растеж, е бутна ги кризата на 2К, но тогава прозрях че имам уникална възможност да живея във време на уникална криза и 2009 си открих Кобос и почнах да купувам и да чета.

      Дори днес колега ме подпитва да го науча да "инвестира един вид" та май трябва да спра с покупките и да започна да се наслаждавам. Е още Благо Бекриев не е направил интервю за бизнесмен зарязал бизнеса си щото печели повече с Юг Маркет, но и това време ще дойде

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        “If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite."

        Хане,
        Ние по-скоро не сме общували, но на няколко пъти (всъщност доста често) имаш прояви, които ме карат да мисля, че не си особено добронамерен персонаж. Стойността на подобно подозрение за всички, които са различни от мен, е равно на НУЛА.

        Нямам никава идея защо реши да постнеш точно този цитат и защо от целия мой пост избра точно тези думи.
        Така че, може да си избереш: и аз ти пращам емотикон или твоя жест.
        Поздрави!
        Last edited by nachev; 17.08.2017, 12:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
          Хубави думи, Начев. Ще добавя, че при боравенето с риска в даден момент се включва егото с голяма сила и ако човек не може да го удържи се случват случки като на въпросния човек. Много от инвестиращите се съсредоточават върху потенциалната печалба, а това според мен е грешен подход. Това, което гледа един риск мениджър е възможната загуба. Ако тя се държи под контрол всичко е наред. Просто понякога идва моментът, в който егото надделява и човек започва да си мисли, че е по-голям от Риска и тогава разбира се идва приземяването...
          Благодаря, Мистър!
          Гледах в друга посока при писането на предния пост и след като прочетох думите ти, дадох си сметка, че всъщност в процеса на инвестирането и като спазваме вече въведената символика ), сме заобиколени от доста чудовища. Рискът и егото са без никакво съмнение едни от тях, но има и доста други.

          А-ха да започна да изброявам и се сетих, че по-скоро няма особен смисъл. Много сходни са с чудовищата които обикалят и други житейски полета. Виж, алчността не може да не споменем, особено без дисциплина това е едно от най-кръвожадните чудовища.

          То сега да не излезе, че се водя от намерение да плаша някого.

          Не-не. За всичко си има колай. Но иска много работа, наистина много работа, иска и много други неща. Ей-така за между другото, не става!
          И всичко да си направил, понякога си трябва и малко късметец!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


            Повярвайте, нещата са сериозни.
            Без назидание, без стряскане, без препоръки.
            “If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite."

            Коментар


            • Хубави думи, Начев. Ще добавя, че при боравенето с риска в даден момент се включва егото с голяма сила и ако човек не може да го удържи се случват случки като на въпросния човек. Много от инвестиращите се съсредоточават върху потенциалната печалба, а това според мен е грешен подход. Това, което гледа един риск мениджър е възможната загуба. Ако тя се държи под контрол всичко е наред. Просто понякога идва моментът, в който егото надделява и човек започва да си мисли, че е по-голям от Риска и тогава разбира се идва приземяването...
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                хайде пак почна хваленето!
                а защо не кажете по колко губехте на ден, когато пазарът тръгна надолу???
                защо не кажете как се налапахте с репа, които после се чудехте как да плащате?
                защо не кажете как си ипотекирахте жилищата, а парите набивахте на борсата?
                ама нещо не ви отърва да говорите за тия неща, нали?
                Обичаш да предизвикваш ! Нека дам и аз един личен пример, преди големия спад стойността на портфейла ми беше над 500 000лв, а след това отиде на около 125 000лв. Като мен ме спаси това, че нямах никакви кредити и репа, така че преживяхме го и това !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                  хайде пак почна хваленето!
                  а защо не кажете по колко губехте на ден, когато пазарът тръгна надолу???
                  защо не кажете как се налапахте с репа, които после се чудехте как да плащате?
                  защо не кажете как си ипотекирахте жилищата, а парите набивахте на борсата?
                  ама нещо не ви отърва да говорите за тия неща, нали?
                  През 2008 г. прочетох тук една единствена изповед на един тежко катастрофирал на борсата колега. Употребявам думата изповед, но това беше тогава по-скоро моето субективно усещане за смисъла на думите му. Постът беше по-скоро кратък, но очевидно изпълнен с много голяма болка, вероятно и нещо още.
                  Иначе, човекът не беше от много изявяващите се, възможно е да не съм го чел въобще преди това - един от онези тихи и дискретни инвеститори, които не занимават публиката със своята личност.
                  Разбираше се от пестеливите думи, че в резултат на гръмване на репа е загубил всичко. Ставаше ясно, че е ползвал допълнително и някакъв банков кредит срещу ипотека.
                  Спомням си, че спонтанно в мен възникна въпрос, какво точно значи "всичко", но после малко ми стана дискомфортно, че се опитвам да "споря" индиректно с пострадал човек, след като житейският ми опит ме е научил, че животът може да е невъобразимо шарен и опитът да търсим обяснение без да познаваме подробно обстоятелствата, е обречен на провал.
                  Реакциите на този постинг бях доста малобройни и разнопосочни, от смутено мълчание, през вяла подкрепа, до откровена подигравка. Няма да кажа кой беше главният герой в последния сюжет.

                  Та така, колега, знайно е, че пишещите тук тогава при краха или вече са били продали или са били къси. Късият инвеститор на бфб и до ден днешен си остава една относително имагинерна фигура, но през онези смутни времена се случваха чудеса.

                  Почнах да пиша и се залових, че загубих малко и смисъл и мотив.
                  За да не трия, нека поне остане за прохождащите сега.
                  Вече знаете, че колчем стане дума за инвестиции, винаги сте били предупреждавани с едни студени и бездушни думи за някакво съществуващо, но крайно невероятно да ви споходи чудовище. Риск му било името.
                  Повярвайте, нещата са сериозни.
                  Без назидание, без стряскане, без препоръки.

                  Коментар


                  • И днес сме на зелено.Дано и успехи !

                    Коментар


                    • БВП расте с 3.6% през второто тримесечие на годината

                      http://www.capital.bg/politika_i_iko...a_ikonomikata/

                      Коментар


                      • отърва ми
                        октомври 2007-ма трябваше да карам едни курсове, нямах достъп до нет
                        продадох всичко и се отървах
                        трудно се разделих, но добре че се случи
                        после последва изсипването от Алианц и дойде отрезвяването

                        Коментар


                        • хайде пак почна хваленето!
                          а защо не кажете по колко губехте на ден, когато пазарът тръгна надолу???
                          защо не кажете как се налапахте с репа, които после се чудехте как да плащате?
                          защо не кажете как си ипотекирахте жилищата, а парите набивахте на борсата?
                          ама нещо не ви отърва да говорите за тия неща, нали?
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                            Минимум!
                            правех по 16к на ден...
                            златно време беше

                            Коментар


                            • Можете да гледате запис от проведения Онлайн семинар „Как да структурираме инвестиции на БФБ“ - отчети на компаниите за полугодието, ребалансирането на SOFIX и др.

                              Коментар


                              • Лека и успешна

                                Коментар

                                Working...
                                X