IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
    Типично за БФБ няма нито един загубил от по-долу изброените компании. Аз пък още си имам 200 Енемонки. Тях май никой не ги спомена, а в ЦД се водят хиляда и нещо акционера.
    Имам от всичките но те са по скоро като колекционерски...
    Лекс ,ПЧБ ,Хранков ,неколко пирамиди, Корп ,Химко , Енемона , ,енергони но всичките са купени за стотинки.....и бройките са единички...
    Интересно защо включвате Петрол в тази група ,като нещата са 50 на 50 ...

    Коментар


    • Според мен 90 процента от оцелелите през срива от 2008 година и останали на пазара ще минат успешно и през следващата криза, но 90 процента от новите играчи започнали след 2009 няма да успеят. За съжаление никой не знае кой от кои ще бъде. Сигурен съм, че тези от новите, които се справят добре през следващата криза ще считат че заниманието с борсова търговия е било най-доброто професионално решение в техният живот. Според мен броя на разбитите съдби и животи в следствие на борсата няма да е чак толкова много. За голямата част от отпадналите от пазара това ще е било просто неуспешно отклонение от техният път в живота. Нямам самочувствието да давам акъл на хората дали да се занимават с борса или не. Единствената ми препоръка би била никога да не допускат на теория вариант който би им разбил живота. Този риск е недопустим. В дългосрочен план пазарите са само нагоре. След 30 години никой не е съжалявал, за борсовите си инвестиции.

      Коментар


      • Типично за БФБ няма нито един загубил от по-долу изброените компании. Аз пък още си имам 200 Енемонки. Тях май никой не ги спомена, а в ЦД се водят хиляда и нещо акционера.
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

          Пътища, Мостове, Петрол, за цвят Хим от 15 на 1.2, като остатъка мушнеш в Енергьони и Мекома и работата отече.
          Даже сега като се замисля от всичко изброено съм имал.
          Със сигурност изпускам една камара "възможности" за зануляване.
          Абе - къде е Пепи?
          Според мен по-добре обсъдете пред аудиторията кои дружества в момента са застрашени от съдбата на горните и има вероятност да я последват.....Елтоса например доста му се "клатят краката"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

            Пътища, Мостове, Петрол, за цвят Хим от 15 на 1.2, като остатъка мушнеш в Енергьони и Мекома и работата отече.
            Даже сега като се замисля от всичко изброено съм имал.
            Със сигурност изпускам една камара "възможности" за зануляване.
            Абе - къде е Пепи?
            От всички изброени съм имал, и от всички тях съм излязъл на печалба, само за моста не съм сигурен. Извода е че не се женим за акциите и трябва да се приберат печалбите. А дори да приемем че са купувани на върха то по-добре да продадеш на малка загуба, отколкото да чакаш 10 години да се възстанови. Всичко това го пиша за млади колеги, които сега се включат, трябва да се чете и да се следи историята на мажоритаря.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

              Пътища, Мостове, Петрол, за цвят Хим от 15 на 1.2, като остатъка мушнеш в Енергьони и Мекома и работата отече.
              Даже сега като се замисля от всичко изброено съм имал.
              Със сигурност изпускам една камара "възможности" за зануляване.
              Абе - къде е Пепи?
              .....да добавя и Фанд Имоти бившите Бенчмарк фонд имоти май бяха....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение
                Много ми е интересно как може да се изгуби всичко на борсата, ако играеш със собствени средства и не носиш всички яйца в една кошница, а отделно всеки си има праг на търпимост на загуба т.н. стопове, така че много груби грешки трябва да се допуснат за да се омаже така
                Пътища, Мостове, Петрол, за цвят Хим от 15 на 1.2, като остатъка мушнеш в Енергьони и Мекома и работата отече.
                Даже сега като се замисля от всичко изброено съм имал.
                Със сигурност изпускам една камара "възможности" за зануляване.
                Абе - къде е Пепи?

                Коментар


                • Много ми е интересно как може да се изгуби всичко на борсата, ако играеш със собствени средства и не носиш всички яйца в една кошница, а отделно всеки си има праг на търпимост на загуба т.н. стопове, така че много груби грешки трябва да се допуснат за да се омаже така

                  Коментар


                  • margen, явно ти си по-активен от мен със сделките

                    bota156, като погледнеш от позицията на времето не виждаш ли някаква вина и в самия теб? Ти направи ли някакви грешки? Осъзна ли какви?
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Аз лично загубих 30к евра 2008-9г, после следих изкъсо КТБ и си изтеглих парите още щом започнаха да се ритат по кокалчетата Бойко/Цв. василев/Пеевски - още щом свалиха орешко. Ей така превантивно - и се оказах прав (повече от страх лозе пази). Та този страх държи влага и 30к вече 10 години - пък и както виждаме НЯМА да има нито един осъден за 4млрд-а КРАЖБА. Е това цял живот страх ще ми пази от БФБ. И от тотото да спечеля не бих ги сложил на нашето изчадие наречено борса
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        Това е доказано работеща стратегия за дългосрочни инвеститори. Достатъчно е да намериш читав пенсионен фонд и да купуваш същите компании като него. На мен лично ми е скучна. Искам екшън и искам за единица време максимален резултат при възможно най-малък риск. Чисто човешкото желание да се опитваш да си все по-добър в това, което правиш. Давам си сметка, че е хубаво човек да си избере стратегия, която да пасва на характера му за да се чувства комфортно.
                        Прекалено буквално ги приемаш нещата. Това не означава, че не търгувам. От началото на годината има 95 сделки купува и 32 продава. Това е около 15-20 сделки на месец, което по спомен от анкетите на БигБеър е доста над средното за инвеститора на БФБ. Ако ще копирам фонд, просто ще инвестирам в него и ще си спестя усилията. Аз не инвестирам за да ми е интересно, въпреки че ми е. Инвестирам за да се пенсионирам на 45. Образно казано - да не го приемеш буквално, пак.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Ситуацията, когато всички таксиджии станаха играчори на БФБ, няма да се повтори. Вярно !
                          Затова ще разрешат посредници между брокера и таксиджията...
                          Ще започнат да чукат по къщите посредниците и да те омайват какви възможности има на БФБ . ( това си е вярно )
                          Като знаем как пускат по 20 - 30 К лв през балконите хорицата, нищо чудно да има кеш и за тук. Има съществена разлика с парите...Тогава банките даваха по 7- 9 % лихва по годишен депозит. Сега направо ти вземат за да държиш парите си при тях...Като мине 1 - 2 години и хората се озъбят от инвестициите в депозити, почти сигурно ще започнат да купуват и акции. В този смисъл посредника може да изиграе и положителна роля.
                          В кацата има хляб, масло и мед...Дано ла.ното не се появи, че може всичко пак да се обърка.

                          пп Трябва човек да не се увлича и да търгува според възможностите си.....Преди време участвах в търг за апартамент при ЧСИ - отличен и на много добро място...Цената много се вдигна и тогава не бях готов да дам толкова пари ( грешка голяма ).Разприказвахме се с човека и той спомена акции..Замълчах....
                          Пуснах името на собственика и излезна Инвестора ....
                          "Петкан Драганов" писал в тамата Х - "цената била паднала, но той щял да продължава да купува "....
                          Стана ми гадно...Печелил и губил съм...Важното е сега започващите да знаят, че могат всичко да загубят !
                          В този форум и в тази тема излишни фанфари и розови балони няма нужда да надуваме......
                          За да намалим трагедиите !

                          Коментар


                          • Разбира се, това не трябва да води до надуване на балон и в бъдеще да доведе до сериозни проблеми. Затова казвам, че цената на компаниите не е хубаво да надвишава продуктивността им с повече от някакви разумни граници.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                              При мен също има доста солидна сума от началото на годината от собствени средства. Реинвестирането на дивиденти изобщо не го коментирам, но както стана дума моята стратегия на този етап от живота ми е само да купувам (нетно). На практика, откакто инвестирам на БФБ от началото на 2008, никога не съм теглил пари от платформите си. Но също така познавам и чисто нови инвеститори, които влезнаха на борсата тази година за първи път, така че определено има и такива.
                              Това е доказано работеща стратегия за дългосрочни инвеститори. Достатъчно е да намериш читав пенсионен фонд и да купуваш същите компании като него. На мен лично ми е скучна. Искам екшън и искам за единица време максимален резултат при възможно най-малък риск. Чисто човешкото желание да се опитваш да си все по-добър в това, което правиш. Давам си сметка, че е хубаво човек да си избере стратегия, която да пасва на характера му за да се чувства комфортно.
                              Keep going ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                От професионалисти тези пари няма да дойдат!
                                масирано със свеж кеш?! (
                                С това съм напълно съгласен - "профитата" няма да вкарат и лев, но ще докарат "другите пари"...: Може и да се заблуждавам, но може и да ми е повлиял Варненския морския бриз... тия дни е доста ветровито .... и вятърът носи загадъчен шепот ...
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X