IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Близо 40% ръст на активите отчитат инвестиционите фондове в края на юни 2017 г.

    http://www.infostock.bg/infostock/co...na-yuni-2017-g

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
      margen, явно ти си по-активен от мен със сделките

      bota156, като погледнеш от позицията на времето не виждаш ли някаква вина и в самия теб? Ти направи ли някакви грешки? Осъзна ли какви?
      Не съм изгубил всичко - влязох с 50к някъде, станаха 65к и излязох на 35+.
      А уж си се бях диверсифицирал - 2 фонда, 5-6 дружества сам. Основно че започнах да нямам ВРЕМЕ - повече работа/отговорност, малко лични проблеми, посмениха ми се задълженията/начина на живот, вече не всичко дето лети се е@е и си взех къща до София че беше надалавера, па и родителите да са ми наблизо да ги гледам, ремонти/майстори, ядове ....

      Сега съм само на имоти - 2 апарт в София - 1 ще разкарвам покрай тези невероятни цени, 1 в Сливен - 90% оженен, една стара къща за подаряване (10к лв), имам 1 в атина мисля да ги правя 2
      Last edited by bota156; 18.08.2017, 15:22.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • http://dnes.dir.bg/news/spjashti-aktzii-26252030?nt=4

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

          .....да добавя и Фанд Имоти бившите Бенчмарк фонд имоти май бяха....
          Е тях...зависи кога си заел позиция. Още има вътък.

          Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

          От всички изброени съм имал, и от всички тях съм излязъл на печалба, само за моста не съм сигурен. Извода е че не се женим за акциите и трябва да се приберат печалбите. А дори да приемем че са купувани на върха то по-добре да продадеш на малка загуба, отколкото да чакаш 10 години да се възстанови.
          И аз така, че и от Бенча, още даже го имам. Иначе приказката беше "По-добре ужасен край, отколкото ужас без край."

          Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
          Типично за БФБ няма нито един загубил от по-долу изброените компании. Аз пък още си имам 200 Енемонки. Тях май никой не ги спомена, а в ЦД се водят хиляда и нещо акционера.
          Е загубата като не е осчетоводена. Така се наложи Мекома да го прехвърля в другия регистър, че ИП му тряскаше счетоводна стойност от типа на около 1000 пъти над пазарната за оценка при месечната такса. Но след всичкото Buy/Sell не съм гонил къде му излезе края. Виж Енергьона някой отчиташе печалба от 2 кутии цигари, аз с двата бокса тогава реших да замълча. Мисля, че след гръка може би съм следващия по профит от него.

          Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Интересно защо включвате Петрол в тази група ,като нещата са 50 на 50 ...
          Понеже от 350 на 35 стинки както каза форумец се иска голям майсторлък от 100 % печалба да продадеш на загуба. Там няма ли да има старт най-накрая, наистина задминаха фризера на Патката, който за зла беда включи и отпадането от "Тракия"

          Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Той много енергично громеше зайювците (в други теми им викаха сривльовци) и опитваше да съхранява надеждата. Тогава ми изглеждаше леко странно, дори от един момент нататък леко дразнещо, сега е ... по-скоро симпатично.
          Както сега всички сме бая куул, вероятно би се чувствал добре.
          Не откривам сред сега пишещите неговия маниер и използвани думи.
          Вероятно не иска да пише под това име, а всъщност причина няма.
          Незабравим обаче си остава Слънчевия вятър.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

            За да купиш по евтино ли?
            Да, имам кеш, който гледам да наместя някъде
            Събитията не винаги отговарят на очакванията!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Няма никаква гаранция. За мен борсата е пъти по-лесна от правене на чстен бизнес. Изисква се само здрав разум и средна интелигентност. Освен това не трябва да се забравя, че риска от фалит е не недопустим. Видиш ли такъв на теория и вземаш мерки да не се случи. Не познавам човек задържал се над 15 години на борсата, който да съжалява за това, че е избрал този път. Всичко зависи от личните умения. Освен това в съвременното общество има само три възможни пътя за правене на богатство. Единият е да се включите в нов отрасъл, който по-рано не е съществувал. Бил Гейтс със софтуера през 80 те години, Гугъл с интернет рекламата, Фейса със социалните мрежи ..... Врорият вариант е да овладеете ресурсите на една държава и да я окрадете. Примера в Владимир Путин и приятели е доста показателен. Но да си диктатор е рисково. В Африка периодично застрелват предният диктатори и идва нов. Остава само сектора на финансите. Там парите не се изработват а се измислят. Виж Бъфет Сорос и компания. Почти всички от много богатите хора са минали по един от тези три пътя. В България държавните ресурси бяха раздадени в периода 1985 до 2000 година на хората от БКП и ДС. Сега вече не можете да се включите. Нов иновативен сектор по традиция става глобален лидер ако е тръгнал от САЩ и остават само финансите като възможен вариант. Има рискове, но си струва. Просто човек трябва да внимава и да не забравя, че риска от фалит е недопустим. Види ли на теория възможност да се случи трябва да го отстрани в зародиш. Накрая след доста години ще бъде богат. Но много хора ще поемат неразумни рискове. На едни ще им се размине и ще станат бързо богати а на други ще им се представи сметката и ще фалират. Трети бавно и системно ще си печелят и след доста време ще забогатеят. Естествено ще има и глупаци, които за нищо не стават, но не съм видял през живота си някой да каже, че е глупав, неук и мързелив и затова живее зле, получава малка заплата и проблема не е в политиците а в него самия. И понеже всички, които ще се вклюат няма да "глупави" остава само да се внимават да не се правят глупости.
              Лично аз не съжалявам, че съм тръгнал по този път и с тази професия. За мен е било едно от най-добрите възможни решения.
              МНОГО ТОЧНО КАЗАНО - САМАТА ИСТИНА !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Това което казваш се отнася за всякакви инвестиции а не само за борсата. Каква ти е гаранцията за успех в имоти или частен бизнес? Хората набутват луди пари в неликвидни имоти за които плащат данъци, подръжка ...... А който е пробвал собствен бизнес знае колко е трудно и рисковано. С много работа, топки, мисъл..... можеш да станеш финансово независим. Успех на всички които поне се пробват и поемат риск!!!
                Няма никаква гаранция. За мен борсата е пъти по-лесна от правене на чстен бизнес. Изисква се само здрав разум и средна интелигентност. Освен това не трябва да се забравя, че риска от фалит е не недопустим. Видиш ли такъв на теория и вземаш мерки да не се случи. Не познавам човек задържал се над 15 години на борсата, който да съжалява за това, че е избрал този път. Всичко зависи от личните умения. Освен това в съвременното общество има само три възможни пътя за правене на богатство. Единият е да се включите в нов отрасъл, който по-рано не е съществувал. Бил Гейтс със софтуера през 80 те години, Гугъл с интернет рекламата, Фейса със социалните мрежи ..... Врорият вариант е да овладеете ресурсите на една държава и да я окрадете. Примера в Владимир Путин и приятели е доста показателен. Но да си диктатор е рисково. В Африка периодично застрелват предният диктатори и идва нов. Остава само сектора на финансите. Там парите не се изработват а се измислят. Виж Бъфет Сорос и компания. Почти всички от много богатите хора са минали по един от тези три пътя. В България държавните ресурси бяха раздадени в периода 1985 до 2000 година на хората от БКП и ДС. Сега вече не можете да се включите. Нов иновативен сектор по традиция става глобален лидер ако е тръгнал от САЩ и остават само финансите като възможен вариант. Има рискове, но си струва. Просто човек трябва да внимава и да не забравя, че риска от фалит е недопустим. Види ли на теория възможност да се случи трябва да го отстрани в зародиш. Накрая след доста години ще бъде богат. Но много хора ще поемат неразумни рискове. На едни ще им се размине и ще станат бързо богати а на други ще им се представи сметката и ще фалират. Трети бавно и системно ще си печелят и след доста време ще забогатеят. Естествено ще има и глупаци, които за нищо не стават, но не съм видял през живота си някой да каже, че е глупав, неук и мързелив и затова живее зле, получава малка заплата и проблема не е в политиците а в него самия. И понеже всички, които ще се вклюат няма да "глупави" остава само да се внимават да не се правят глупости.
                Лично аз не съжалявам, че съм тръгнал по този път и с тази професия. За мен е било едно от най-добрите възможни решения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение


                  Абе - къде е Пепи?
                  Той много енергично громеше зайювците (в други теми им викаха сривльовци) и опитваше да съхранява надеждата. Тогава ми изглеждаше леко странно, дори от един момент нататък леко дразнещо, сега е ... по-скоро симпатично.
                  Както сега всички сме бая куул, вероятно би се чувствал добре.
                  Не откривам сред сега пишещите неговия маниер и използвани думи.
                  Вероятно не иска да пише под това име, а всъщност причина няма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Стана ми гадно...Печелил и губил съм...Важното е сега започващите да знаят, че могат всичко да загубят !
                    В този форум и в тази тема излишни фанфари и розови балони няма нужда да надуваме......
                    За да намалим трагедиите !
                    Това в оромна степен покрива и моето виждане и усещане по темата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      Много ми се иска днес да последваме големите борси
                      За да купиш по евтино ли?
                      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                      Коментар


                      • С годините мечтите и фантазиите съвсем избледняват.

                        Коментар


                        • Много ми се иска днес да последваме големите борси
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                            От всички изброени съм имал, и от всички тях съм излязъл на печалба, .......
                            Ееееестествено!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Според мен 90 процента от оцелелите през срива от 2008 година и останали на пазара ще минат успешно и през следващата криза, но 90 процента от новите играчи започнали след 2009 няма да успеят. За съжаление никой не знае кой от кои ще бъде. Сигурен съм, че тези от новите, които се справят добре през следващата криза ще считат че заниманието с борсова търговия е било най-доброто професионално решение в техният живот. Според мен броя на разбитите съдби и животи в следствие на борсата няма да е чак толкова много. За голямата част от отпадналите от пазара това ще е било просто неуспешно отклонение от техният път в живота. Нямам самочувствието да давам акъл на хората дали да се занимават с борса или не. Единствената ми препоръка би била никога да не допускат на теория вариант който би им разбил живота. Този риск е недопустим. В дългосрочен план пазарите са само нагоре. След 30 години никой не е съжалявал, за борсовите си инвестиции.
                              Това което казваш се отнася за всякакви инвестиции а не само за борсата. Каква ти е гаранцията за успех в имоти или частен бизнес? Хората набутват луди пари в неликвидни имоти за които плащат данъци, подръжка ...... А който е пробвал собствен бизнес знае колко е трудно и рисковано. С много работа, топки, мисъл..... можеш да станеш финансово независим. Успех на всички които поне се пробват и поемат риск!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Според мен 90 процента от оцелелите през срива от 2008 година и останали на пазара ще минат успешно и през следващата криза, но 90 процента от новите играчи започнали след 2009 няма да успеят. За съжаление никой не знае кой от кои ще бъде. Сигурен съм, че тези от новите, които се справят добре през следващата криза ще считат че заниманието с борсова търговия е било най-доброто професионално решение в техният живот. Според мен броя на разбитите съдби и животи в следствие на борсата няма да е чак толкова много. За голямата част от отпадналите от пазара това ще е било просто неуспешно отклонение от техният път в живота. Нямам самочувствието да давам акъл на хората дали да се занимават с борса или не. Единствената ми препоръка би била никога да не допускат на теория вариант който би им разбил живота. Този риск е недопустим. В дългосрочен план пазарите са само нагоре. След 30 години никой не е съжалявал, за борсовите си инвестиции.
                                За първи път лайквам пост на форумец....
                                Но истината е такава....
                                Даже искаралите кризата не могат да се похвалят с големи успехи и сериозно преставяне във "Висшето" общество....Вижте Уолстрийт....

                                Коментар

                                Working...
                                X