IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Само че за 1г. (валидността на статистиката) индекса се увеличи над 50%, и съответно вероятно се преоценени по текушите цени за периода, така че може би и Софикс има право като се съмнява в количеството на новоинвестираните папири Мисля, също че една слаба корекцийка до нива между 600-650 е нормална, (след 1г нон-стоп ръст), а някои може да я виждат и като "здравословна"))) "Не е препоръка"))
    Колега, аз цитирах днешните данни, които имат ръст от 33 млн. лева за седмица при падащ пазар в същото време. Това че не ви харесва статистиката и искате корекция е съвсем друг въпрос.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex
      Веднага ти отговарям с последната статистика на БНБ /ако си следил темата, даже бях поствал данни от нея/: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ress_a1_bg.pdf
      Само че за 1г. (валидността на статистиката) индекса се увеличи над 50%, и съответно вероятно се преоценени по текушите цени за периода, така че може би и Софикс има право като се съмнява в количеството на новоинвестираните папири Мисля, също че една слаба корекцийка до нива между 600-650 е нормална, (след 1г нон-стоп ръст), а някои може да я виждат и като "здравословна"))) "Не е препоръка"))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

        Не, не ми стана ясно. На теб понеже ти са много ясни нещата искам да ми обясниш следното:
        • колко от тези пари са инвестирани на бфб?
        • колко са инвестирани на чуждите пазари?
        • колко са в облигации?
        • колко са на паричен пазар?
        • колко седят във фондовете под формата на кеш?
        Веднага ти отговарям с последната статистика на БНБ /ако си следил темата, даже бях поствал данни от нея/:

        http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ress_a1_bg.pdf

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Има 33 млн. ръст от преди седмица, въпреки че софикс пада от тогава..по-ясно ли ти стана?
          Не, не ми стана ясно. На теб понеже ти са много ясни нещата искам да ми обясниш следното:
          • колко от тези пари са инвестирани на бфб?
          • колко са инвестирани на чуждите пазари?
          • колко са в облигации?
          • колко са на паричен пазар?
          • колко седят във фондовете под формата на кеш?
          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

            и какво мислиш че ще покажеш с това, като го друснеш тук?!
            Има 33 млн. ръст от преди седмица, въпреки че софикс пада от тогава..по-ясно ли ти стана?

            Коментар


            • http://www.investor.bg/novini/130/a/...n-vryh-245778/
              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                Абе ти да не си Zlata Lamia, която ми дължи 1000 лева от един бас тук във форума преди години? Изглежда въобще не си наясно с механизма за въвеждане на борда, респективно с механизма за неговата отмяна. Няма как да ни го сервират някоя неделя! Изглежда живееш още във времената на Бай Тошо, когато такива неща се случваха. Сега това е невъзможно.
                Не, не съм злата ламя. Въпреки, че имам една вкъщи.
                Но блажени са вярващите, че нещо изобщо не може да се случи в територията на шишитата! Без да давам примери, дори от последните дни.

                Коментар


                • Л.Дацов
                  преди 53 мин. ·








                  През второ тримесичие на 2006 г. заетите (20-64 г.)са били 3075.4 хил., коефициент на заетост 65.6%, няколко години по-късно, второ трим.2017 г., заетите са 3076.2 хил., но коефициента на заетост е 71.7% . По стечение на статистиката , това е точно толкова, като коефициент на заетост, колкото е най-високото ниво постигнато през трето тримесечие на 2008 г. , но с малката подробност, че заетите са "само" 250 хил. по-малко.

                  Коментар


                  • Монти, за парите се вижда, че му трябват и затова се прави историята с Дунарит.Някои говорят за тежки разговори в Дубай и срок за плащане на много пари..Да видим в следващата година ще има ли разместване на пластовете.Дано е от полза за БФБ..

                    Коментар


                    • Тук ще последва един леко странен текст, който отрязах от едно друго място преди публикуване. Първо мислех въобще да го хвърля в кошчето, че нещата са малко хлъзгави и странно нееднозначни, но после ми се прииска да го постна.
                      Във форума се ценят кратки и находчиви "къси пасове".
                      Това, което ще последва е от друга кройка.
                      Тези, които по принцип дразня, въобще да не го четат.
                      Тези, които се интересуват, ще разберат без затруднение повода за приказките ми.
                      Без никакви препоръки.

                      "Становището и участието в процеса на емитиране под някаква форма на един миноритар тук, но иначе много важен пазарен играч в бранша, е от много сериозно значение.



                      Отношението към дребните акционери и тук както и почти навсякъде у нас е негативно. Забелязал съм, че масово притежанието на акции не води до приемането ни за съсобственици, а далеч повече за някакви досадни буболечки, които са попаднали случайно по някаква прищевка на съдбата в списъка на акционерите и единственото, което може да се очаква от тях е да развалят рахатлъка на мажоритарите. Поради което биват недолюбвани, отблъсквани.



                      Все още сме далеч от излекуването на тази отколешна болест от периода на първоначалното натрупване. Смесването на две от функциите на капитала, а именно: собственост и управление. Когато собственик е и управител (респективно пряко контролира управителя), неизбежно се стига до състояние на остър вътрешен конфликт. Тук съм да управлявам в интерес на капитала (целия), но колко по-изгодно е да се управлява поне в някаква спепен в полза на само част от капитала, ей! А когато става дума за публична компания, това се превръща в грозна картина. Далеч не толкова брутална както се случва масово в непубличните компании, че все пак публичността изисква да се спазва някаква форма и да докараш тезите и действията си до "уж" фотогенично състояние.



                      Пречим им и не ни искат.
                      С какво им пречим?
                      Ако има колега, който ходи на ОС в далечния град и поставя неудобни въпроси, моля нека да сподели. А не като да няма неудобни въпроси! Вътрешното ми убеждение е, че тези неща са спестени на собственици&мениджъри.



                      И пак не ни щат.
                      Дори търговото беше поне по-директно и "честно" в отношението към нас: Пречите ни, махайте се, ей ви тук по някой лев.

                      Повдигайки тази тема, първоначално въобще не бях сигурен, че има някакви смислени причини да си говорим за очевидни неща.
                      Не се сещам за нищо повече освен пак да повторя, че има смисъл в това да реализираме правата си."


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Аз пък мисля , че при БХ и ШИШИ всичко е възможно- примери приватизацията на БФБ и Дунарит, продажбата на БТХ и грабежа на КТБ Да пази Господ Борда..
                        Според мен на Шиши му трябват пари за да напусне страната и заради тези пари....
                        Парите на БТХ са му малко....
                        Банките не вервам да му дадат...аму требва банка...
                        Тогава чакайте нов жокер..
                        Не е препоръка...

                        Коментар


                        • Аз пък мисля , че при БХ и ШИШИ всичко е възможно- примери приватизацията на БФБ и Дунарит, продажбата на БТХ и грабежа на КТБ Да пази Господ Борда..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                            То такова "стоварване" ще е цвете за мирисане.
                            Да не вземе само някоя неделя да ни се стовари "отмяна на Омразния борд", маааалко преди влизането в чакалнята на гарата, че тогава да видиш!
                            Абе ти да не си Zlata Lamia, която ми дължи 1000 лева от един бас тук във форума преди години? Изглежда въобще не си наясно с механизма за въвеждане на борда, респективно с механизма за неговата отмяна. Няма как да ни го сервират някоя неделя! Изглежда живееш още във времената на Бай Тошо, когато такива неща се случваха. Сега това е невъзможно.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              има ли оптимисти?
                              да

                              Коментар


                              • има ли оптимисти?
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X