IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Дай да помислим от Новия софикс кое е най големото дърво...по качества....
    Доверие ,Сирма и Албена за мен са водещи....
    Иначе по ликвидност...
    Доверие , М+С,Албена , Неохим ,Стара планина....
    Не е препоръка...
    От тук веднага става ясно, кой компания ще направи най-много проценти. Благодарим ти.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Монти - виж от дужествата които си изброил кое се повтаря най-много по товите критерии - отговора вече ти е ясен)))) Е винаги може да се добави и холда например или нещо сходно. Да си правят компания, че сам да си е тежко и не за всеки))))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • всички корекции са временни разбира се, но нали затова има въпросници към някои ИП, в които се отговаря под форма на анкета - например "какъв риск бихте приели без да се стресирате" - и са изброени няколкото отговора. Мисля, обаче, че когато се отговаря в анкетата числото е едно, но когато се изпита на практика - числото може да е друго. все още се чудя, защо нямаше фундаментни критерии когато избраха новите за софикс !?!? Може би борсата е в по-голямата си част място за търговия на акции, а не толкова за поглъщане на цели дружества по фундаментални критерии!? А когато има търговия на нещо си, има още много фактори от фундм,
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Не виждам как фундаментално оцени обаче софарма през унифарма!?!?- грубо упование върху моментата техническа цена на унифарма (1месечна задна дата) беше причина да те закара до следващия погрешен извода - за "справедливата" цена на фармата )))
          Дай да помислим от Новия софикс кое е най големото дърво...по качества....
          Доверие ,Сирма и Албена за мен са водещи....
          Иначе по ликвидност...
          Доверие , М+С,Албена , Неохим ,Стара планина....
          Не е препоръка...

          Коментар


          • Не виждам как фундаментално оцени обаче софарма през унифарма!?!?- грубо упование върху моментата техническа цена на унифарма (1месечна задна дата) беше причина да те закара до следващия погрешен извода - за "справедливата" цена на фармата )))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Явно класическия спор -технически и/или фундаментален анализ. Аз съм привърженик на фундаменталния. Моята теза е, че на нашия пазар има толкова подценени спрямо критериите на световните пазари дружества, че просто няма как пазара да не реагира. Прав е анализатора на Елана Цачев, че българската борса към момента е една от много атрактивните за инвестиране. Дори и при ограничените пари на борсата, дружествата почват да си намират цената, мога да дам пример с ПИБ и движението на цената и през последните години (за съжаление не съм имал техни акции). Още доста дружества си чакат реда. Просто няма как да не стане, дори и да не с цялата борса, поне с отделни дружества.
              А за младите, няма смисъл да ги стресираме с апокалпични сценарии, те трябва да са оптимисти. Все пак те трябва да са наясно, че с тази корекция доста акции паднаха на цени, за които могат да мечтаят, така че да инвестират, а да не бягат по депозити с лихвен процент 0,001

              Коментар


              • Аз не очаквам спиране докато не видим доближаването на нивата Фибоначи. (както ги даде бик в атака, в случая не бяха за софикс.) Всички сме наясно, че борсата не е само бикове. Има и мечки. Стандартно някой тр. сега да допълни, че който го е срах от мечки да не ходи в гората))) Ще потвърдя че е прав !!!)))) Ако искате да объркате младите участници, като им представите, че само напред и нагоре - няма да се съглася- печалбите са по-големи, точно затова - защото има РИСК (от мечки например) въпреки розовите облаци)))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • При всички положения съм оптимист в перспектива 1-3 месеца.
                  Искам да се окажеш прав за случая, но по принцип 1-3 месеца не е някаква борсова "перспектива")) С корк ли имаме честта ..!?!?
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                    Не знам защо някои хора си мислят, че като пишат мнения по 100-200 реда ще впечатлят някого! Това със сигурност не е така и даже е доста дразнещо. Моля, пишете по-кратки постинги!
                    Явно е, че визираш мен или включително мен. Не съм на възраст, на която мотив ми е това дали впечатлявам някой. Имам доста професионален и жизнен опит, имам и приличен опит на борсата (не са само 2 месеца, преживял съм периода 2007-2008) и като преценя, че има какво и на кого, го казвам. Преди време не съм писал във форума, но сега прецених, че мога да си позволя да споделям мнения. Принципно, може би не трябва да са дълги постовете, съгласен, но и не става с едносричкови изречения.
                    Не измествайте безсмислено дискусията към големината на постовете и доходността. Аргументирано, точно и ясно казах в какъв срок очаквам спиране на корекцията и възстановяване.
                    Какви са Вашите аргументирани очаквания за корекцията и тенденциите близките месеци?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                      Забрави и "Много ми е гот!". Единственият ми проблем, е че когато ги цитирате, независимо от филтъра, пак се налага да ги виждам - все пак, драстично редуцирани.
                      Точно.
                      The strongest stand last.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                        Ако някой има какво да каже, може да напише и 60 страници ако иска и ще бъде четен. Няма да натежи. Най-полезните постинги със сигурност не са от един ред и със сигурност на са нещо от сорта на "Баба Мацо, бий ги", "Кума Лисо, яж ги". Някои очакват да научат нещо тук, а не да си початят с шаманите на горската фауна.
                        Забрави и "Много ми е гот!". Единственият ми проблем, е че когато ги цитирате, независимо от филтъра, пак се налага да ги виждам - все пак, драстично редуцирани.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • А тези дето пишат по 200 реда може ли да кажат каква доходност имат? Или те са големи всезнайковци, но доходността им гола вода Аз може да казвам малко, ама портфейлът ми показва много
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • тука е така - Лупкаштия Акций няма какво да каже , но за сметка на това държи да го казва по няколко пъти на ден....
                            "the trend is your friend until the end..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              Не знам защо някои хора си мислят, че като пишат мнения по 100-200 реда ще впечатлят някого! Това със сигурност не е така и даже е доста дразнещо. Моля, пишете по-кратки постинги!
                              Ако някой има какво да каже, може да напише и 60 страници ако иска и ще бъде четен. Няма да натежи. Най-полезните постинги със сигурност не са от един ред и със сигурност на са нещо от сорта на "Баба Мацо, бий ги", "Кума Лисо, яж ги". Някои очакват да научат нещо тук, а не да си початят с шаманите на горската фауна.

                              Коментар


                              • Германия не ни иска в Шенген

                                OFFNews | 14 септември 2017 в 19:53775412




                                Германия не иска нови страни да се присъединяват към Шенгенското пространство за свободно движение в близко бъдеще, заяви в Брюксел германският вътрешен министър Томас де Мезиер, реагирайки на предложението на председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер, предаде ДПА, цитирана от БТА.
                                Преди ден в рамките на годишната си реч за състоянието на Европейския съюз Юнкер заяви:
                                "Ако искаме да защитим външните си граници, да отворим Шенген незабавно за Румъния и България."
                                Де Мезиер уточни, че споделя визията на Юнкер.

                                Коментар

                                Working...
                                X