IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    е явно съм, продал доста под стойността, която е определил пазара, щото след 1,46 на ЦКБ имаше още почти толкова ръст. Що да не съм къс, къс съм, но не по всички позиции, затова и си преструктурирам портфейла...
    Правиш ли разлика между стойност и себестойност...???

    п.п. Защо по всички позиции не си къс? Като си отговориш на този въпрос, ще имаш отговор и за реалните къси!
    Last edited by maverik; 05.10.2017, 15:00.

    Коментар


    • Е явно съм продал доста под стойността, която е определил пазара, щото след 1,46 на ЦКБ имаше още почти толкова ръст. Що да не съм къс, къс съм, но не по всички позиции, затова и си преструктурирам портфейла... Може би имаш педвид, че не можем да сме къси по позиции от които нямаме акции, т.е. че няма деривати. Аз лично мисля, че това само изкривява пазара и е от полза на една малка група 1-2% от спекулантите.

      Short selling is the sale of a security that is not owned by the seller, or that the seller has borrowed. Short selling is motivated by the belief that a security's price will decline, enabling it to be bought back at a lower price to make a profit.


      Сега ако ми кажеш, че това не можеш да го осъществиш и без деривати. Можеш просто трябва да имаш акциите и да ти се иска да хванеш 20% движение за което говорим, както го прави "техническия анализатор" или "монти" Т.е. късите си ги има. Просто нямаш леверидж на тях и трябва да притежаваш акциите
      Last edited by pepe1234; 05.10.2017, 15:03.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Що да нямат нищо общо, нали продавам ,начи съм къс. Реални ли са, ми да реални са, след като съм си осъществил сделката.
        Нямам проблем с формата на общуване, просто пишех в множествено число, защото явно повече хора сте на това мнение и исках да се обърна към всички
        Това, че продаваш... не означава, че си къс. Би ли продал под себестойност...??? Да си къс, означава друго....

        Коментар


        • Що да нямат нищо общо, нали продавам ,начи съм къс. Реални ли са, ми да реални са, след като съм си осъществил сделката.
          Нямам проблем с формата на общуване, просто пишех в множествено число, защото явно повече хора сте на това мнение и исках да се обърна към всички

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

            Е как да няма, са от какво паднахме според вас?!? Щото няма къси ли?!? Ми има си ги.

            BSEtrader, не ме разбра изглежда и аз ползвам късите и продавам (така например излязох на 1.46 от ЦКБ за да влезна на друго място и т.н. всеки си има стратегия), но когато реша, че искам да си преструктурирам портфейла... сега просто не визжам, защо да го правя По скоро имах предвид, наистина да се ловят движния от 20тина процента ми се вижда безсмислено...
            Реални къси и това, което правиш нямат нищо общо.

            п.п. Предпочитам на "ти" да се общува.

            Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

              Т.е., както dddd , каза необходимо е да си има и реални къси. Ама защо ги няма?
              Е как да няма, са от какво паднахме според вас?!? Щото няма къси ли?!? Ми има си ги.

              BSEtrader, не ме разбра изглежда и аз ползвам късите и продавам (така например излязох на 1.46 от ЦКБ за да влезна на друго място и т.н. всеки си има стратегия), но когато реша, че искам да си преструктурирам портфейла... сега просто не вижам, защо да го правя По-скоро имах предвид, наистина да се ловят движния от 20тина процента ми се вижда безсмислено...
              ето и логиката:
              1. спред =загуба х2
              2. количество (ликвидност понякога липсва) = загуба
              3. такси и комисонни = загуба

              и от тези 20 процента нямам идея колко реално ще си напред (Ако изобщо хванеш движението и наистина продадеш въха и купиш дъното) Вероятно има хора които го могат и печелят добре, но за мен лично не е опция
              Last edited by pepe1234; 05.10.2017, 14:22.

              Коментар


              • precakanoto ви каза за "най-много двойно връхче и после пак по шанцата", ама вие си мислите че троли... Гледайте..., може и да видите...

                http://www.investor.bg/novini-i-anal...a-iuni-247865/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  А бе хора има 100 човека търгуващи на пазара, ама седите и се хапете един друг. Колкото повече търгуващи има с различни стратегии - толкова по-добре е за всички. Нужни са колкото може повече хора да има склонни да слагат ордери и когато при дадена акция има търсене на 20 лева и предлагане на 30 лв да се намери някой който да слага бидове на 21 и аскове на 29, друг пък да търси по-малка доходност и да сложи бидове на 22 и аскове на 28 ... така става пазара по-дълбок, по-ликвиден и когато някой реши да купува или продава да може да го направи реално без да праща цената в небитието.

                  Разберете че пазар само с дългосрочни не става, трябват колкото може повече спекуланти, дейтредъри и т.н. за да има реално функциониращ пазар.
                  Т.е., както dddd , каза необходимо е да си има и реални къси. Ама защо ги няма?

                  Коментар


                  • А бе хора има 100 човека търгуващи на пазара, ама седите и се хапете един друг. Колкото повече търгуващи има с различни стратегии - толкова по-добре е за всички. Нужни са колкото може повече хора да има склонни да слагат ордери и когато при дадена акция има търсене на 20 лева и предлагане на 30 лв да се намери някой който да слага бидове на 21 и аскове на 29, друг пък да търси по-малка доходност и да сложи бидове на 22 и аскове на 28 ... така става пазара по-дълбок, по-ликвиден и когато някой реши да купува или продава да може да го направи реално без да праща цената в небитието.

                    Разберете че пазар само с дългосрочни не става, трябват колкото може повече спекуланти, дейтредъри и т.н. за да има реално функциониращ пазар.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                      Възможно е някой вече да е реализирал печалбите не само на хартия и да му се иска да купи с 20-30% по-евтино, ако му се получи ще е ефективен, ако ли не ще гони влака, различни инвеститори различни стратегии, различна поносимост към риска и цените на даден актив.
                      Разбира се, че може, и има и такива. Примера е Монти , той винаги купува в ниското и продава на високото за да изкара едни 50 кинта !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        Това е правилното мислене и за мен. Спад от 5,10 или 15 дори 20% не са ми проблем при положение, че нищо фундаментално не се е променило. Нормално е пазара да прави корекции от време на време. За колегата lobos да дам само един пример: от началото на годината компанията Корадо до днес е с ръст от 131%, а конкретно ръста на моя портфейл от началото на годината е 28%. Така, че мечките или тези които нямат , нека по малко да драскат тук щуротии, а повече да мислят !
                        Възможно е някой вече да е реализирал печалбите не само на хартия и да му се иска да купи с 20-30% по-евтино, ако му се получи ще е ефективен, ако ли не ще гони влака, различни инвеститори различни стратегии, различна поносимост към риска и цените на даден актив.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Така де, това имам предвид няма място да се оплакваме. Още повече като знаем какава е възвращаемостта по алтернативни инвестиции.... Аз поне съм си супер доволен и грам не ми дреме за тая корекция
                          Това е правилното мислене и за мен. Спад от 5,10 или 15 дори 20% не са ми проблем при положение, че нищо фундаментално не се е променило. Нормално е пазара да прави корекции от време на време. За колегата lobos да дам само един пример: от началото на годината компанията Корадо до днес е с ръст от 131%, а конкретно ръста на моя портфейл от началото на годината е 28%. Така, че мечките или тези които нямат , нека по малко да драскат тук щуротии, а повече да мислят !

                          Коментар


                          • Така де, това имам предвид няма място да се оплакваме. Още повече като знаем какава е възвращаемостта по алтернативни инвестиции.... Аз поне съм си супер доволен и грам не ми дреме за тая корекция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              620 и аз така мисля. Колкото до това кой как отиграва, има си различни стратегии. Аз не се опитвам много, много да ловя всички движения, за мен това не е рентабилно. Не занм какво толкова се оплаквате, ми нормално при този ръст който беше едва ли няма някой, който да не е удвоил портфела си (имагинерно). Корекции ми има нормало е да има ще почакаме, за некви мижави разлики акциите не смятам да си барам. Ще си продавам, когато реша да преструктурирам.
                              Аз едва докарвам 60% от миналото лято досега, сигурно трябва да се обеся

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                В крайна сметка една малко по дълбока корекция със силна подкрепа в диапазона 620-630 ми се вижда като много силна основа за бъдещ подем. Пазарът има нужда да привлече нови пари които търсят промоция а и да изчисти малко повече спекулантски печалби. Мисля че чуждите фондове които биха инвестирали в ЕТФа ще направят един бърз технически анализ на пазара и подобно тестване и последвал ръст ще е добър знак за тренда.


                                620 и аз така мисля. Колкото до това кой как отиграва, има си различни стратегии. Аз не се опитвам много, много да ловя всички движения, за мен това не е рентабилно. Не занм какво толкова се оплаквате, ми нормално при този ръст който беше едва ли няма някой, който да не е удвоил портфела си (имагинерно). Корекции ми има нормало е да има ще почакаме, за некви мижави разлики акциите не смятам да си барам. Ще си продавам, когато реша да преструктурирам.

                                Коментар

                                Working...
                                X