IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не знам за тук ли е или за темата с паникьорите, но ще се пробвам:

    прави силно впечатление колко много качествени дружества си гласуваха отписване от борсичката! бОли ги шмайзера за миноритари, корпоративи, а за мизерната държава няма какво да се говори въобще.
    и си предтсавете само, какво може да се случи, АКО флагмани, бамки, големи застрахователи и мега-производствени структури решат да си бият камшика....
    те тогава какъв рев и вой по форуми и седянки ще настане.
    бОли ги клона фирмите със солидни дейности и за ваучери за листване и за шепата дедовци, дето по цял ден одумват дивидентните "гиганти" на бфб и си чакат зоба всяка година да усредняват.

    това НЕ може да се нарече развит капиталов пазар

    Коментар


    • Общество, което хули предприемачите си, няма шанс.
      http://www.banker.bg/upravlenie-i-bi...a-sreshtu-tiah

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

        Статистика си е това. Ще ти дам един пример в страната има 1000 работещи, 999 от тях получават точно по 1000 лв, един получава 1100, в този случай 99.9% от работещите ще получават под средната работна заплата.
        Не е съвсем така...
        Ако средната зяплата е 1000 лв
        3 получават по 800 а един 1600
        Интересно е че от 30- 40 % са на минимална заплата от 460 лв........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
          Това малко не мога да го разбера?!?Как така 78% получават по-малко от средната работна заплата?1На каква база се изчислява тая средна заплата...?!
          Статистика си е това. Ще ти дам един пример в страната има 1000 работещи, 999 от тях получават точно по 1000 лв, един получава 1100, в този случай 99.9% от работещите ще получават под средната работна заплата.

          Коментар


          • Oптимистичното е, че хартиите продължават да si поевтиняват. т.е. в един момент ще предоставят възможност да се купят по разменния курс, за да очакваме и някакъв (бил той и негарантиран) профит в бъдещето )))) _ не е препоръка!!!( - справка по-долу- мисълта на Костолани(y)
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Треперушки са на тези, които имат акции и гледат как да се "измъкнат" с по-малко загуба или мижав профит ...
              Другите с кеша ги наричам "потните ръце" ....щото докато държат сухото и преценявайки нивата за вход се потят от алчност ...
              Протокол,
              При една година бичи маркет и 4 месеца рейндж и огромен труд да излеза и то при бичи маркет от 4 позиции през април ,май ...
              Хич не можеш да ме прилъга да влеза пак на тези нива ....
              да му мислят Тези с тапетите и със заемите и репата....
              Аз съм сложил 10-15 поръчки на минус 15-20% да някой акции който смятам за свестни и съм затворил платформата ...
              Какво ще каже или види Люк от 5 К километра не ме касае ,щото Люк не е за мен фактор .....като и повечето от тези който са пълни с акции като Другаря Хайрсъзов който винаги няма когато пада акцията и винаги е купил на най ниските цени когато се качва.......
              Не ме интересува и Батя който подгрява новобранците да си правят Сепуку..... като влизат на тези нива....
              Така че спокойно спя и неММаМ притеснения в къщи да ме чака жената с точилката зад вратата , че съм похарчил Зестрата и....
              Щото монетата е със две страни и аз съм ги видял а сега в момента на БФБ видяхме от 16 месеца само едната страна и не държа да видя другата...
              А който иска не го спирам... даже ще му помогна в даден труден за него период да разтовари ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от PIMP Разгледай мнение

                Protokol, кой ще налива вода във воденицата за да се върти колелото, с други думи за да има ръст трябва кеш, кеша е готов да влезе на по-ниски цени 10-15%, ако види че няма шанс ще влезе и на по-високи, но към момента два месеца индекса коригира с 5-6% мечоците чакат поне още толкова, но ако бичетата покажат че имат рога ще настане веселба, което и го пожелавам, защото в БГ само от бичи тренд може да се изкарват пари.
                Който иска да налива нека заповяда.... не съм придирчив ....​​​​​, важното е, че такива да "отливат" липсват - поне за мен
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение



                  Това малко не мога да го разбера?!?Как така 78% получават по-малко от средната работна заплата?1На каква база се изчислява тая средна заплата...?!Малко ми звучи,като оня виц ,дето директорът обявил,че в в неговата фирма средната заплата била 5300 лв.Неговата 10 000 + 600 лв. на чистачката,делено на две - 5300.....

                  Това първо....Второ,с риск да се повторя и потретя ,ама в България масово се получават пари в плик,които са сериозен процент от това,което е "на книга",а доста често и в пъти....Следва армията от ,семейни ,малки та и средни бизнеси,в които отново на книга е едно ,на практика съвсем друго и т.н....
                  Статистиката показва това,което е на книга,но моите преки наблюдения,че реалността е много по-различна и то с положителен знак....

                  Не че няма и хора,дето наистина са доста зле,но пък те имам чувството ,че по-малко се оплакват....Казват - трудно ни е , но се справяме някак си...
                  В същото време ,сядаме на кафе с познат,един час ми надува главата ,колко е зле,как от тая държава нищо не става......и.....след две седмици се появява,за да ми се похвали с новата си кола,която е купил кеш/38 000Евро/ от Германия...Не мога да проумея ,що за форма на особена шизофрения е това, непрекъснато да повтаряш,колко - ти си зле,колко - държавата е зле и в същото време да се хвалиш с нови придобивки,екскурзии и почивки по света и т.н.А бе абсолютни световни шампиони сме си по мрънкане за щяло и нещяло....
                  Тоя пример за колата е много често срещан в БГ. Хората направят я някоя врътка/схема или продадат някой актив и купуват скъпи коли без покритие. След няколко години парите изчезват и пак света им е виновен. Колко пъти сме виждали кола за 100 хил евра спряна в калта, цигания до шия се шири. Колата да струва повече от къщата/апартамента примерно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение



                    .Не мога да проумея ,що за форма на особена шизофрения е това, непрекъснато да повтаряш,колко - ти си зле,колко - държавата е зле и в същото време да се хвалиш с нови придобивки,екскурзии и почивки по света и т.н.А бе абсолютни световни шампиони сме си по мрънкане за щяло и нещяло....
                    10x10+

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      78% от хората в България получават по-малко от средната заплата.

                      .................................................. .................................................. .................



                      Това малко не мога да го разбера?!?Как така 78% получават по-малко от средната работна заплата?1На каква база се изчислява тая средна заплата...?!Малко ми звучи,като оня виц ,дето директорът обявил,че в в неговата фирма средната заплата била 5300 лв.Неговата 10 000 + 600 лв. на чистачката,делено на две - 5300.....

                      Това първо....Второ,с риск да се повторя и потретя ,ама в България масово се получават пари в плик,които са сериозен процент от това,което е "на книга",а доста често и в пъти....Следва армията от ,семейни ,малки та и средни бизнеси,в които отново на книга е едно ,на практика съвсем друго и т.н....
                      Статистиката показва това,което е на книга,но моите преки наблюдения,че реалността е много по-различна и то с положителен знак....

                      Не че няма и хора,дето наистина са доста зле,но пък те имам чувството ,че по-малко се оплакват....Казват - трудно ни е , но се справяме някак си...
                      В същото време ,сядаме на кафе с познат,един час ми надува главата ,колко е зле,как от тая държава нищо не става......и.....след две седмици се появява,за да ми се похвали с новата си кола,която е купил кеш/38 000Евро/ от Германия...Не мога да проумея ,що за форма на особена шизофрения е това, непрекъснато да повтаряш,колко - ти си зле,колко - държавата е зле и в същото време да се хвалиш с нови придобивки,екскурзии и почивки по света и т.н.А бе абсолютни световни шампиони сме си по мрънкане за щяло и нещяло....

                      Коментар




                      • Нов лидер по ликвидност на Българска фондова борса

                        Адмиралтейството прави маньоври в рамките на армадата и начело се появява нов флагман. Субектите на терен са в пълно объркване,
                        но иначе всичко си е оптимистично

                        След 17 поредни тримесечия, в които неизменно бяха най-ликвидната емисия на Българска фондова борса, книжата на Химимпорт не са начело в това подреждане. Това става ясно от справка на Profit.bg на база тр...

                        Коментар


                        • Избраха заместник-председателите на КФН

                          но иначе всичко си е оптимистично

                          Коментар


                          • 6 хил лв оборот и 7 сделки на Софикс до момента

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Треперушки са на тези, които имат акции и гледат как да се "измъкнат" с по-малко загуба или мижав профит ...
                              Другите с кеша ги наричам "потните ръце" ....щото докато държат сухото и преценявайки нивата за вход се потят от алчност ...
                              Protokol, кой ще налива вода във воденицата за да се върти колелото, с други думи за да има ръст трябва кеш, кеша е готов да влезе на по-ниски цени 10-15%, ако види че няма шанс ще влезе и на по-високи, но към момента два месеца индекса коригира с 5-6% мечоците чакат поне още толкова, но ако бичетата покажат че имат рога ще настане веселба, което и го пожелавам, защото в БГ само от бичи тренд може да се изкарват пари.

                              Коментар


                              • 78% от хората в България получават по-малко от средната заплата. Това коментира Мика Зайкова пред БНТ. По думите ѝ бюджетът се представя в последния момент и няма време за дебати. Според Зайкова има хора, които получават високи заплати в администрацията, но това не обхваща всички служители.

                                „Не става въпрос за квалификация. Не говорим за хигиенистките в държавната администрация. Важни структури имат недостиг на персонал, но и получават ниски заплати“, заяви тя. Мика Зайкова уточни още, че процентът на работещите бедни в страната ни е висок. „Има страхотен дисбаланс“, коментира тя.


                                По повод заплащането в България проф. Христина Вучева заяви, че работещите в театри и в сферата на културата, както и тези, които обслужват гражданите, са изостанали. Според бившия министър на финансите за военни и полиция не може да се каже, че изостават в това отношение. „Не бива непрекъснато да се акцентира върху тези сфери на бюджета“, коментира тя. По думите ѝ много късно и формално се представя бюджетът и не се разполага с конкретна информация в момента.

                                „Ние растем, изоставайки от Европа“, допълни още по темата за възнагражденията у нас Мика Зайкова.




                                Коментар

                                Working...
                                X