IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

    Кои спекуланти... тия от форума... са инвеститори... дългосрочни...!

    Външните... излязоха и излизат..., /консервите се надяват - залагат/.... никитУ... събра едни кинти... чужди... и сега... 1 месец с "франкфуртската гара" не може да се свърже, в 21 век..., / Лондон отдавна Утече... / по електронен път...., ама..., проблема не бил в България...не знам... имам едно... силно не добро усещане за "Продължаваме..."
    нека оставиме експат настрана. техническото време за решаване на проблеми с германците понякога е разтегливо понятие.
    тук трябва да се отчете и факта, че във ФФМ текат сериозни оптимизации - технически и административни, заедно с куп съдебни дела за стотици милиони - след провала на сливането на FSE c LSE.
    фонда на "Никиту" със сигурност никой го не бръсне за слива и го пускат по "каналният" ред за преглед, уточняване и регламентации за листване, което може да отнеме повече време от допустимото.

    а шепата кокошкари плещещи тук от години са всеизвестни.... те са достатъюно материално и ментално обременени, за да ги взима някой насериозно.

    по-лошото е, че след годините на пожар и разстрел на бфб, много от тях сега са се сдушили помежду си и с ИП-тата и действат задкулисно за да избият нещо от загробените вложния в тапети. (пример: участник "Батя")

    по честен начин тук добри пари НЯМА как да се направят.... няма да споменавам плачевната ликвидност, която е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ стопер за нормална търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

      Ако искаш вярвай... винаги има смисъл... да се продават... както и да се купува... ако има бид... (Y)
      Ами това какво е от пръдня боя лиhttp://www.investor.bg/evropa/334/a/...nomika-248733/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        Истината е ,че докато се разправяме някой позиции вече спаднаха до дъната си отпреди година и няма смисъл да се продават.
        Ако искаш вярвай... винаги има смисъл... да се продават... както и да се купува... ако има бид... (Y)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Кои спекуланти... тия от форума... са инвеститори... дългосрочни...!

          Външните... излязоха и излизат..., /консервите се надяват - залагат/.... никитУ... събра едни кинти... чужди... и сега... 1 месец с "франкфуртската гара" не може да се свърже, в 21 век..., / Лондон отдавна Утече... / по електронен път...., ама..., проблема не бил в България...не знам... имам едно... силно не добро усещане за "Продължаваме..."
          Истината е ,че докато се разправяме някой позиции вече спаднаха до дъната си отпреди година и няма смисъл да се продават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Не е нито полки, нито Ташунко. Факушка е. Липсваше. Липсва и хилядопутника Цар Симеон Велики. Голям колорит бяха .... Дет'се вика това днешните апокалитоси, апокалиптоси ли са ? Едно време какви апокалиптоси имаше ехеее........
            Ще уцелят ама малко избързват ми се струва .....
            Забравил си да добавиш и Форекс Мастъра, макар че той е от по-късните.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

              ....ще я лашкат тая борса само спекулантите и престъпните структури в бг-то
              Кои спекуланти... тия от форума... са инвеститори... дългосрочни...!

              Външните... излязоха и излизат..., /консервите се надяват - залагат/.... никитУ... събра едни кинти... чужди... и сега... 1 месец с "франкфуртската гара" не може да се свърже, в 21 век..., / Лондон отдавна Утече... / по електронен път...., ама..., проблема не бил в България...не знам... имам едно... силно не добро усещане за "Продължаваме..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                За мен първия сигнал беше простотията с индекса напролет, тогава излизнах частично, вторият- това, което стана със "Софарма"- отново започнах да излизам след обновяването на индекса. Ако трябва да съм по-конкретен- разкарах СФИ, Стара планина, Емка, Монбат, ИХЛБЛ, Доверие, Химимпорт, ЦКБ. Останах в Агрия, Атера, Елана Агрокредит, ХИКА, Неохим, Свилоза, Спиди, Трейс, БРЕФ, Гагарин. Основната причина обаче е, че съм песимист за развитието навън, а съм сигурен, че при спад на пазарите в Европа с над 20% БФБ ще ги последва.
                бфб не може да устиска спадовете отвън, а с толкова противоречиви данни и нестабилна политика на 3тото гьон-суратско правителство, разумните чужденци с пари се изнасят и ако щете ми вярвайте... но скоро чужди пари на бфб няма да дойдат. ще я лашкат тая борса само спекулантите и престъпните структури в бг-то

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  За мен първия сигнал беше простотията с индекса напролет, тогава излизнах частично, вторият- това, което стана със "Софарма"- отново започнах да излизам след обновяването на индекса. Ако трябва да съм по-конкретен- разкарах СФИ, Стара планина, Емка, Монбат, ИХЛБЛ, Доверие, Химимпорт, ЦКБ. Останах в Агрия, Атера, Елана Агрокредит, ХИКА, Неохим, Свилоза, Спиди, Трейс, БРЕФ, Гагарин. Основната причина обаче е, че съм песимист за развитието навън, а съм сигурен, че при спад на пазарите в Европа с над 20% БФБ ще ги последва.
                  Не думай..., че безкасовия още утре е първа мечка на пазарЯ.... ))))))))))))))))

                  п.п. този път няма да чакат "острова на оцелЕнието"...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                    Има доста позиции, които се надуха.Няма спор. Но и върнаха не малко. И без това са малко читавите компании и всички там искат. Аз гледам на инвестициите си като към проект.Харесам си някоя компания, следя си я, анализирам си и следя развитието на това което чакам. Получи ли се - излизам. Ако по някое време усетя че нямя да се случат нещата - излизам. А кой колко купува и на какви цени купува, междувремено не ме интересува. В момента имам акции в 3 компании, от които само една софиксова. И трите зависят от конкретни "случки" в обозримо бъдеще - 1-2-3 тримесечия. Колко струва днес или утре не ме интересува.Аз съм си взел на колкото съм смятал за изгодно.Ако се получи си взимам печалбата и ще мисля както да правя.Ако не се случи .... се надявам да излезна без загуба Следя и околния свят,де ...
                    Успех!

                    п.п. Никога не съм имал друг ник в този форум! Справка - всеки има как да си направи!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Нищо лично.Всеки има право на мнение Мина време, научихме уроци, помъдряхме .... Това което дразни новите колеги е промяната на никовете. Бик с един ник, мечка с друг .... те все още си мислят, че тук е някакво средище, каквото форума беше в началото ..... Иначе нищо лично както вече написах. Ние и с Монти колко се карахме особено на политическа тематка, но сега помъдряли чак пат обменяме мнения.
                      Аз лично считам, че омаме около година, през която ще има растеж на БФБ, особен ако се "уцелят" акциите, но чета с интерес аргументираните мнения против моята теза.Подчертавам на аргумеентираните. Иначе за пързалки и т.н. ..... нЕма смисъл ... та те така те ....
                      За мен първия сигнал беше простотията с индекса напролет, тогава излизнах частично, вторият- това, което стана със "Софарма"- отново започнах да излизам след обновяването на индекса. Ако трябва да съм по-конкретен- разкарах СФИ, Стара планина, Емка, Монбат, ИХЛБЛ, Доверие, Химимпорт, ЦКБ. Останах в Агрия, Атера, Елана Агрокредит, ХИКА, Неохим, Свилоза, Спиди, Трейс, БРЕФ, Гагарин. Основната причина обаче е, че съм песимист за развитието навън, а съм сигурен, че при спад на пазарите в Европа с над 20% БФБ ще ги последва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        Отдавна се научих да не приемам казаното от опонент лично... Много съм научил от вас... Много сте помогнали... и съм благодарен за това! Както ти каза - помъдряваме / който може де /. Много дълго време не бях влизал във форума... Ама надуването... последните месеци... не бе естествено... Не ми харесва, как един бивш мин. се прави на улав и не отговаря на един простичък въпрос, след като съм го запитал - директно с цитат...
                        Има доста позиции, които се надуха.Няма спор. Но и върнаха не малко. И без това са малко читавите компании и всички там искат. Аз гледам на инвестициите си като към проект.Харесам си някоя компания, следя си я, анализирам си и следя развитието на това което чакам. Получи ли се - излизам. Ако по някое време усетя че нямя да се случат нещата - излизам. А кой колко купува и на какви цени купува, междувремено не ме интересува. В момента имам акции в 3 компании, от които само една софиксова. И трите зависят от конкретни "случки" в обозримо бъдеще - 1-2-3 тримесечия. Колко струва днес или утре не ме интересува.Аз съм си взел на колкото съм смятал за изгодно.Ако се получи си взимам печалбата и ще мисля както да правя.Ако не се случи .... се надявам да излезна без загуба Следя и околния свят,де ...
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                          Нищо лично.Всеки има право на мнение Мина време, научихме уроци, помъдряхме .... Това което дразни новите колеги е промяната на никовете. Бик с един ник, мечка с друг .... те все още си мислят, че тук е някакво средище, каквото форума беше в началото ..... Иначе нищо лично както вече написах. Ние и с Монти колко се карахме особено на политическа тематка, но сега помъдряли чак пат обменяме мнения.
                          Аз лично считам, че омаме около година, през която ще има растеж на БФБ, особен ако се "уцелят" акциите, но чета с интерес аргументираните мнения против моята теза.Подчертавам на аргумеентираните. Иначе за пързалки и т.н. ..... нЕма смисъл ... та те така те ....
                          Отдавна се научих да не приемам казаното от опонент лично... Много съм научил от вас... Много сте помогнали... и съм благодарен за това! Както ти каза - помъдряваме / който може де /. Много дълго време не бях влизал във форума... Ама надуването... последните месеци... не бе естествено... Не ми харесва, как един бивш мин. се прави на улав и не отговаря на един простичък въпрос, след като съм го запитал - директно с цитат...

                          п.п. Как е Колето..., ама не Слепеца?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                            Значи..., би трябвало да си спомняш..., че тогава съм те подкрепял... Изводите сам си ги прави...
                            Нищо лично.Всеки има право на мнение Мина време, научихме уроци, помъдряхме .... Това което дразни новите колеги е промяната на никовете. Бик с един ник, мечка с друг .... те все още си мислят, че тук е някакво средище, каквото форума беше в началото ..... Иначе нищо лично както вече написах. Ние и с Монти колко се карахме особено на политическа тематка, но сега помъдряли чак пат обменяме мнения.
                            Аз лично считам, че омаме около година, през която ще има растеж на БФБ, особен ако се "уцелят" акциите, но чета с интерес аргументираните мнения против моята теза.Подчертавам на аргумеентираните. Иначе за пързалки и т.н. ..... нЕма смисъл ... та те така те ....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Спомням си .... леко ме бяха баннали а после и аз малко се побаннах .... Честно казано това ви се връзвах и се позаяждахме известно време. Сега съм по-зрял .... или поне така си мислЪ
                              Значи..., би трябвало да си спомняш..., че тогава съм те подкрепял... Изводите сам си ги прави...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                                И кво сега. maverik бил онова гнусно същество "факушка". Тоя не е толкова гнусен.
                                По улегнали сме всички ....
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X