IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 666 !??!? КАкво сте направили !? Вчера беше 673 ... но пък успокоителното е, че дори от окултна гледна точка е по-добро от другите три еднакви -555 (да не дава Господ) ))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

      30% за три години са по 10% на година. По добре човек да си купи SPY


      Moже дори за половината пари да си купи х 3 спай, прави се такъв профит за по малко от година.
      Поне може и да се кешира после, за разлика от нашия т.н. етф...

      https://www.finviz.com/quote.ashx?t=SPXL&ty=c&ta=1&p=d

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

        30% за три години са по 10% на година. По добре човек да си купи SPY
        По принцип си прав ... ама на тия нива за мен е по-рисково ...
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
          МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА В РУМЪНИЯ ОТ 1 ЯНУАРИ ЩЕ БЪДЕ 1900 ЛЕИ - 806.ЛВ В Б-Г 519 ЛВ
          Май ще е 510 лева.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • МИНИМАЛНАТА ЗАПЛАТА В РУМЪНИЯ ОТ 1 ЯНУАРИ ЩЕ БЪДЕ 1900 ЛЕИ - 806.ЛВ В Б-Г 519 ЛВ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Не ме рисувай с розови очила , please
              Толкова много неща ме дразнят , смятам за недопустими или направо престъпни ... ама човек трябва да успява греда от различни гледни точки ...
              Всичко зависи от отправната точка на сравнение ...
              п.с. Конкретно за Софиксо – никога не съм си мислил, че някога може да стигне предишните си върхове. За да го направи ще му трябват нови патки и мостове …
              ….но 30-40 % up от текущите нива за следващите 2-3 г. е напълно реалистично. Проблем имат тези, които искат да ги направят тези % за месец-два ….
              30% за три години са по 10% на година. По добре човек да си купи SPY

              Коментар


              • Добро утро, колеги!
                Пожелавам ви един тъмнозелен ден на БФБ!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                  Тези пожелания вече сме ги чували от коя година чакаш дъжда
                  Има доста накиснати от последният дъжд 2007 ,квото и да говорите и мислите без свеж Кеш няма да стане нищо ,а той не се вижда под ясното небе на Черешарски , как може чуждите Инвеститори да не видят тази златна среда
                  Забравих за аргументите ами пускаш заранта ТВ и почват пребити баба и дядо ,министър подал оставка заради корупция ,корупция в не знам си къде ,Гейтове от всякъде
                  Не ме рисувай с розови очила , please
                  Толкова много неща ме дразнят , смятам за недопустими или направо престъпни ... ама човек трябва да успява греда от различни гледни точки ...
                  Всичко зависи от отправната точка на сравнение ...
                  п.с. Конкретно за Софиксо – никога не съм си мислил, че някога може да стигне предишните си върхове. За да го направи ще му трябват нови патки и мостове …
                  ….но 30-40 % up от текущите нива за следващите 2-3 г. е напълно реалистично. Проблем имат тези, които искат да ги направят тези % за месец-два ….
                  Last edited by Protokol; 02.11.2017, 09:51.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Кеширалите, слабичко тая вечер.
                    Кажете нещо да се посмея от сърце.
                    Last edited by Три без коз; 01.11.2017, 23:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Равен, според мен професионалните индивидуални спекуланти на БФБ са по-малко от 10 човека, да не кажа по-малко от 5. Тоест, това, че нищо не се движи не е проблем за 99% от пазара. А ако се случи както казваш и тези 10 човека примерно решат да спекуланстват навън, няма проблем - пазарът, който за 17 години е нарастнал 7 пъти ще им поеме бройките
                      Аз не говоря за професионални спекуланти. А за нормалния ритейл. Гледай по този начин на нещата имаме да кажем 30 активно търгувани позиции, в момента са да кажем 1 милиард капитализация на фрийфлоута. За да се качи борсата с 100% устойчиво трябват да кажем 300 милиона нови пари. Може да стане и със 100 милиона, но с толкова както се е вдигнал така и ще падне. От къде ще дойдат тези пари, ако парите се насочват навън. А 100% са нищо, това ще е още почти 50% под върха от 2007. И ако човек трябва да чака 5-10 жодини за тях не изглежда ама никак привлекателно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        Българския капиталов пазар е тотално блато, нищо не се движи. И съм силно скептичен че нещо ще се промени. Може да се набалончи пак и след това пак ще се срине. Просто няма инфраструктурата и като човешки капитал, и като въображение и дори като алчност на участниците за да се развива. По някое време алгопортфейлите ще станат достъпни за всеки и тогава и малкото спекуланти, които търгуват в България основно защото на запад само ядат бой, просто ще си свалят приложението на някой западен посредник, ще наредат парите натам и след това алгоритми ще им правят портфейла и край с тъпите загуби там, но и край с инвесттирането в България.
                        Равен, според мен професионалните индивидуални спекуланти на БФБ са по-малко от 10 човека, да не кажа по-малко от 5. Тоест, това, че нищо не се движи не е проблем за 99% от пазара. А ако се случи както казваш и тези 10 човека примерно решат да спекуланстват навън, няма проблем - пазарът, който за 17 години е нарастнал 7 пъти ще им поеме бройките
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Преци, за съжаление пак се сбъдва моята прогноза - тъпчем на едно място при Черешко и БХ, а иначе големи успехи и стабилна държава..

                          Коментар


                          • И като гледам темповете с които настъпва AI на запад този момент е може би на 5 години от днес. Така че може дори да няма време да се набалончи пазара, преди да умре тотално в забвение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                              Днес..., за по-малко от час тук и в другата тема им "отваряш очите"...!

                              Дано има кой да види...
                              Българския капиталов пазар е тотално блато, нищо не се движи. И съм силно скептичен че нещо ще се промени. Може да се набалончи пак и след това пак ще се срине. Просто няма инфраструктурата и като човешки капитал, и като въображение и дори като алчност на участниците за да се развива. По някое време алгопортфейлите ще станат достъпни за всеки и тогава и малкото спекуланти, които търгуват в България основно защото на запад само ядат бой, просто ще си свалят приложението на някой западен посредник, ще наредат парите натам и след това алгоритми ще им правят портфейла и край с тъпите загуби там, но и край с инвесттирането в България.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Борсата ни си има много кусури, но определено иновациите не са тяхна работа.
                                Днес..., за по-малко от час тук и в другата тема им "отваряш очите"...!

                                Дано има кой да види...

                                Коментар

                                Working...
                                X