IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро утро, колеги!
    Пожелавам ви един тъмнозелен ден на БФБ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

      Тези пожелания вече сме ги чували от коя година чакаш дъжда
      Има доста накиснати от последният дъжд 2007 ,квото и да говорите и мислите без свеж Кеш няма да стане нищо ,а той не се вижда под ясното небе на Черешарски , как може чуждите Инвеститори да не видят тази златна среда
      Забравих за аргументите ами пускаш заранта ТВ и почват пребити баба и дядо ,министър подал оставка заради корупция ,корупция в не знам си къде ,Гейтове от всякъде
      Не ме рисувай с розови очила , please
      Толкова много неща ме дразнят , смятам за недопустими или направо престъпни ... ама човек трябва да успява греда от различни гледни точки ...
      Всичко зависи от отправната точка на сравнение ...
      п.с. Конкретно за Софиксо – никога не съм си мислил, че някога може да стигне предишните си върхове. За да го направи ще му трябват нови патки и мостове …
      ….но 30-40 % up от текущите нива за следващите 2-3 г. е напълно реалистично. Проблем имат тези, които искат да ги направят тези % за месец-два ….
      Last edited by Protokol; 02.11.2017, 10:51.
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Кеширалите, слабичко тая вечер.
        Кажете нещо да се посмея от сърце.
        Last edited by Три без коз; 02.11.2017, 00:00.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Равен, според мен професионалните индивидуални спекуланти на БФБ са по-малко от 10 човека, да не кажа по-малко от 5. Тоест, това, че нищо не се движи не е проблем за 99% от пазара. А ако се случи както казваш и тези 10 човека примерно решат да спекуланстват навън, няма проблем - пазарът, който за 17 години е нарастнал 7 пъти ще им поеме бройките
          Аз не говоря за професионални спекуланти. А за нормалния ритейл. Гледай по този начин на нещата имаме да кажем 30 активно търгувани позиции, в момента са да кажем 1 милиард капитализация на фрийфлоута. За да се качи борсата с 100% устойчиво трябват да кажем 300 милиона нови пари. Може да стане и със 100 милиона, но с толкова както се е вдигнал така и ще падне. От къде ще дойдат тези пари, ако парите се насочват навън. А 100% са нищо, това ще е още почти 50% под върха от 2007. И ако човек трябва да чака 5-10 жодини за тях не изглежда ама никак привлекателно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

            Българския капиталов пазар е тотално блато, нищо не се движи. И съм силно скептичен че нещо ще се промени. Може да се набалончи пак и след това пак ще се срине. Просто няма инфраструктурата и като човешки капитал, и като въображение и дори като алчност на участниците за да се развива. По някое време алгопортфейлите ще станат достъпни за всеки и тогава и малкото спекуланти, които търгуват в България основно защото на запад само ядат бой, просто ще си свалят приложението на някой западен посредник, ще наредат парите натам и след това алгоритми ще им правят портфейла и край с тъпите загуби там, но и край с инвесттирането в България.
            Равен, според мен професионалните индивидуални спекуланти на БФБ са по-малко от 10 човека, да не кажа по-малко от 5. Тоест, това, че нищо не се движи не е проблем за 99% от пазара. А ако се случи както казваш и тези 10 човека примерно решат да спекуланстват навън, няма проблем - пазарът, който за 17 години е нарастнал 7 пъти ще им поеме бройките
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Преци, за съжаление пак се сбъдва моята прогноза - тъпчем на едно място при Черешко и БХ, а иначе големи успехи и стабилна държава..

              Коментар


              • И като гледам темповете с които настъпва AI на запад този момент е може би на 5 години от днес. Така че може дори да няма време да се набалончи пазара, преди да умре тотално в забвение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                  Днес..., за по-малко от час тук и в другата тема им "отваряш очите"...!

                  Дано има кой да види...
                  Българския капиталов пазар е тотално блато, нищо не се движи. И съм силно скептичен че нещо ще се промени. Може да се набалончи пак и след това пак ще се срине. Просто няма инфраструктурата и като човешки капитал, и като въображение и дори като алчност на участниците за да се развива. По някое време алгопортфейлите ще станат достъпни за всеки и тогава и малкото спекуланти, които търгуват в България основно защото на запад само ядат бой, просто ще си свалят приложението на някой западен посредник, ще наредат парите натам и след това алгоритми ще им правят портфейла и край с тъпите загуби там, но и край с инвесттирането в България.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    Борсата ни си има много кусури, но определено иновациите не са тяхна работа.
                    Днес..., за по-малко от час тук и в другата тема им "отваряш очите"...!

                    Дано има кой да види...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Равен, хваща ме яд че ще изтърваме възможността да развием борсата която би подкрепила и бизнеса и икономиката. БФБ нали е държавна е как да не са част от проблема. Да работят по бързо и ефективно иначе докато се наканят да измислят нещо ще духне някоя криза и пак ще сме в изходна точка. Маса хора имат пари и се чудят къде да ги инвестират а тук дневният оборот на Софикс е колкото едностаен апартамент
                      Борсата ни си има много кусури, но определено иновациите не са тяхна работа. Преди една седмица реших да прегледам отчети на български посреднници. Гледам и не мога да разбера защо изобщо съществуват като бизнес, реално никаква рентабилност. Само тези които са яко във форекс печелят, всички други или са под водата или са малко над нея. Гледам им тези ужасяващи резултати и още не мога да разбера защо не правят нещо. Това с СФД та например незнам защо не го правят. Има го в Европа, значи не е забранено. От СФД та се печели доста по-добре отколкото от супер ниските комисионни за борсова търговия. Но на никой посредник не му се занимава да купи по няколко хиляди акции от десетина компании и да издаде сфдата срещу тях да ги пусне поне на 50% ливъридж и да си прибира и лихвите и комисионните от тази търговия. Даже сделките няма да стават на борсата, така че тя няма нищо общо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        ...
                        помнете -няма вечно да вали
                        Че то..., още не заваляло...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Това не е толкова проблем на управляващите, колкото на посредниците. Иновациите не идват от държавата идват от пазара. А пазара е заспал. Едни СФД та върху български акции даже няма. А народа иска хазарт, не иска да държи акции до живот.
                          Равен, хваща ме яд че ще изтърваме възможността да развием борсата която би подкрепила и бизнеса и икономиката. БФБ нали е държавна е как да не са част от проблема. Да работят по бързо и ефективно иначе докато се наканят да измислят нещо ще духне някоя криза и пак ще сме в изходна точка. Маса хора имат пари и се чудят къде да ги инвестират а тук дневният оборот на Софикс е колкото едностаен апартамент

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Това е най оптимистичния пост при това аргументиран... просто няма как да стане по зле откъм меринджеи-корифеииии.... Съвсем скоро ще шурне водата от казанчето и ще отидат където им е мястото...
                            помнете -няма вечно да вали
                            Тези пожелания вече сме ги чували от коя година чакаш дъжда
                            Има доста накиснати от последният дъжд 2007 ,квото и да говорите и мислите без свеж Кеш няма да стане нищо ,а той не се вижда под ясното небе на Черешарски , как може чуждите Инвеститори да не видят тази златна среда
                            Забравих за аргументите ами пускаш заранта ТВ и почват пребити баба и дядо ,министър подал оставка заради корупция ,корупция в не знам си къде ,Гейтове от всякъде
                            Last edited by lobos; 01.11.2017, 22:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              Как може толкова години НИЩО ново в полза на БФБ да не измислят управляващите ? Сега след 20 години чак мечта го наричат пускат търгувия с ДЦК и се вижда от първия ден каква търговия ще падне. В момента когато доходноста на ДЦКтата клони към нула да пускат този продукт оптимист съм по природа но от 2012 съм на БФБ и НИЩО ново и смислено не се прави от управата на БФБ. Само някакви обещания но НИЩО реално. Колко компании вече напуснаха борсата и то в момент когато навън се бият рекорди всеки месец?


                              Това е най оптимистичния пост при това аргументиран... просто няма как да стане по зле откъм меринджеи-корифеииии.... Съвсем скоро ще шурне водата от казанчето и ще отидат където им е мястото...
                              помнете -няма вечно да вали
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Хаха от кога е тази Тепърва коя година вече ?
                                8-ма... клони към 9-та... )))))))))))))

                                Коментар

                                Working...
                                X