IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не нямах възможност да отида. Но да се върнем на темата. Считам че Радев правилно е казал само с борд, поне това подкрепя моята теза за надценения лев. Очаквах да коментираш идеята, която ми се прокрадва да не чакаме три последователни години...
    Last edited by pepe1234; 07.12.2017, 14:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

      Хахахаха, наистина ме разсмя тук. )
      Ех, Пепе!
      Че ти не знаеш ли, че разликата в мненията във форума е напълно достатъчно и валидно основание да се пролее кръв. Поне кило! Добре, че поне е вируална!
      Все се каня да питам Импето, на срещите с какви оръжия се ходи.
      Ти май беше кандидат за последната, аме не разбрах - беше или не?
      Чия глава отрязахте

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Не искам да те обиждам ...ама това , което си писал досега е било ... на по-високо ниво ....
        Как мислиш защо натъртва и свива устни ???
        Ти как мислиш ?
        Според мен защото половината дружинка в БНБ ще остане излишна, когато приемем еврото - откъм функции и броййййки... Отделно , че ЕЦБ ще им дишат във врата. А никой него обича това, нали.?
        п.с. Корекция - като се замисля, май за последното не съм прав


        Ами като не искаш, н еме обиждай!
        Първо мимиката беше насочена към използването на понятието "чакалня" Прекалено е никакво едно такова, звучи по ЖеПейски, не иде за една сериозна институция да си служи с уличен жаргон. Сякаш Радев деликатно подметна на Хекимян: Моето момче, виждам, че искаш да демонстрирашколко си навътре в темата и си отворен, но това не значи, че и аз трябва да дойда на твоето ниво.

        Вече обясних, че с натъртеното твърдение за влизане "заедно с борда", той заяви своето професионално убеждение, от което няма да отстъпи. Субективна спекула е това, разбираш.

        Виж, относно другото ти твърдение от поста сигурно доста може да се спори. Не че ще тръгна да го правя.
        Ккаква дружинка (ако ползвам твоята символика) е необходима на БНБ в условия на страна в борд.
        Ккаква дружинка (ако ползвам твоята символика) ще е необходима на БНБ в условия на Бг приела евро.
        Ккаква дружинка (ако ползвам твоята символика) ще е необходима на БНБ в условия на Бг излязла от борд, запазила лева и изпълняваща ролята ан емисионна банка, с пълна парична политика и кредитор от последна инстанция.
        Да няма изненади откъм бройки, задачи и функции?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Пепе, мислим доста различно, но това не е никакъв проблем, оставаме си приятели!
          Хахахаха, наистина ме разсмя тук. Просто си коментираме темата, няма нищо общо с приятелството Знам че стават грешки, когато общуването е през нета, нито ти критикувам мнението, нито се опитвам да наложа моето. Моля да извиниш болда, сложих го защото ми се струва важно поне да се има едно на ум за всички които четат. Поздрави, дай малко по нашироко за разликите във вижданията ни, може и на лични ще ми е интересна и твоята гледна точка
          Last edited by pepe1234; 07.12.2017, 14:10.

          Коментар


          • Да не би да предлагаш отрицателен ръст , за да няма инфлация..Извикай пак Дянков да направи нова Постна пица..
            Я ни припомни при какъв растеж бяха върховете на БФБ..
            Last edited by Kiro; 07.12.2017, 13:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Е точно Черешко го видяхме какво може...Предложи някой друг по- добре..
              Не случайно съм написал "дори и Черешко"... Но ако сложим нЕкой Професор може и 20% да видим ...
              За Румен Гечев нищо няма да казвам ...
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Да, звученето е позитивно.
                Това ма накара да си спомня за интервюто по бТв с гуверньора Радев вчера. Странно, но споменавам за него вече във втора тема, пък на пръв поглед човекът не каза нищо, което да е особено запомнящо се.
                Та, Радев натъртено каза, че когато Бг влезе в т.н. чакалня (при произнасянето на тази дума той леко сви устни и подчерта, че те в банката не я използват) това ще се случи при фиксирания курс на лева. Стори ми се толкова акцентирано защото аз наострям уши в такива моменти.
                .
                Не искам да те обиждам ...ама това , което си писал досега е било ... на по-високо ниво ....
                Как мислиш защо натъртва и свива устни ???
                Ти как мислиш ?
                Според мен защото половината дружинка в БНБ ще остане излишна, когато приемем еврото - откъм функции и броййййки... Отделно , че ЕЦБ ще им дишат във врата. А никой него обича това, нали.?
                п.с. Корекция - като се замисля, май за последното не съм прав



                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                  Айде и аз да се включа:
                  1. не сме длъжни да приемаме еврото по никакъв начин, да казали сме че ще го приемем,но това кога ще кандидатстваме за чакалнята си е изцяло наша работа. Нищо не ни задължава да го сторим.
                  2. Съгласен съм, че идеята е да се освободят парите от борда, тъй като приемем ли еврото няма да имаме нужда от него и ще ги използваме за други неща "по целесъобразност".
                  3. След като имаме фиксиран курс към еврото ние директно изпълняваме критериите да следваме еврото в какъвто и да е диапазон, мисля че имаше изключение в такива случаи и ЕК могат да решат да ни спестят 3те години в чакалнята.
                  4. Ако все пак сме в чакалнята и махнем борда докато сме там, критериите трудно ще покрием, най-малко защото лева е толкова надценен, че свят ще ни се завие.... та махнем ли борда без да сме въвели еврото, очаквам сериозна инфлация!!!
                  Пепе, мислим доста различно, но това не е никакъв проблем, оставаме си приятели!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                    В последните 27 години сме опитали какво ли не. ......
                    Всичко, за което говориш, следва да се съобразява при решенията.
                    Начинът, по който Радев съобщи, че единствената възможност е да идем в ерм2 е заедно с борда, аз субективно интерпретирах така: има някакви гласове и в друга посока, но забравете за нещо такова, поне докато аз съм начело на БНБ. Разчитам на посочения от Мрежата прецедент, иначе като нищо ще се намерят "отговорни" кръгове, които за времето на престоя без колебание биха ни спретнали една нова 97-ма и после ще офейкат.
                    Може и да звучи крайно, но стигането до Борд покрай всички останали неща значи, че за съжаление страната няма качествен и националноотговорен елит. Оттам се пораждат едни обществени дефицити, който водят до неприемливи рискове в хипотезата на съшествуване на истинска и пълноразмерна национална банка.
                    Следователно - спасението е намордник.

                    По отношение на курсове и надцененост вече не водя диспути.
                    През годините е имало достатъчно безплодни такива.
                    Само за сведение, аз не смятам, че левът е надценен, но има безкрай условности. Дотук и поздрави

                    Коментар


                    • https://trud.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D...3%D0%B0%D1%80/

                      Едно силен материал на А.Семов за Европа..

                      Коментар


                      • Е точно Черешко го видяхме какво може...Предложи някой друг по- добре..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Проф. Дуранкев- "Ако се сравняваме с другите страни в ЕС е добре, че постигаме средни темпове на икономически растеж 3-6 процента. Но сме далеч от 8 процента - растеж, който сме имали в предишни периоди. Темпове под 5 процента реално отдалечават страната ни от средноевропейския БВП". Финансистът проф. Боян Дуранкев коментира по БНР данните за икономически растеж от 3,9% за третото тримесечие на годината в сравнение със същия период на
                          За какви периоди говори Профисораааа , а ? Няколко поредни години , няколко периода ??? Със или без инфлация ???
                          Дори и Черешко може да подкара икономиката към 10% растеж и толкова инфлация ...
                          Щото 2008 май беше 12% инфлация при 7-8% растеж
                          Айде , няма нужда
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                            Има вече прецедент с прибалтийските държави, които влязоха в чакалнята и после в еврозоната без да отменят бордовете си.
                            Аз лично само на това се надявам, че иначе има много хищници, които бързат "да усвояват", в интерес на страната, де.

                            Коментар


                            • Да Пепе и за мен лева е Надценен, колкото и да се отрича и не оценява това..
                              Last edited by Kiro; 07.12.2017, 13:22.

                              Коментар


                              • Управляващите по-добре да се концентрират върху ефекта от намалените евросредства за БГ след излизането на Великобритания от ЕС.За прибалтийските републики спада ще е между 10 и 40% (прогноза).
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X