IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

    Айде и аз да се включа:
    1. не сме длъжни да приемаме еврото по никакъв начин, да казали сме че ще го приемем,но това кога ще кандидатстваме за чакалнята си е изцяло наша работа. Нищо не ни задължава да го сторим.
    2. Съгласен съм, че идеята е да се освободят парите от борда, тъй като приемем ли еврото няма да имаме нужда от него и ще ги използваме за други неща "по целесъобразност".
    3. След като имаме фиксиран курс към еврото ние директно изпълняваме критериите да следваме еврото в какъвто и да е диапазон, мисля че имаше изключение в такива случаи и ЕК могат да решат да ни спестят 3те години в чакалнята.
    4. Ако все пак сме в чакалнята и махнем борда докато сме там, критериите трудно ще покрием, най-малко защото лева е толкова надценен, че свят ще ни се завие.... та махнем ли борда без да сме въвели еврото, очаквам сериозна инфлация!!!
    Пепе, мислим доста различно, но това не е никакъв проблем, оставаме си приятели!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

      В последните 27 години сме опитали какво ли не. ......
      Всичко, за което говориш, следва да се съобразява при решенията.
      Начинът, по който Радев съобщи, че единствената възможност е да идем в ерм2 е заедно с борда, аз субективно интерпретирах така: има някакви гласове и в друга посока, но забравете за нещо такова, поне докато аз съм начело на БНБ. Разчитам на посочения от Мрежата прецедент, иначе като нищо ще се намерят "отговорни" кръгове, които за времето на престоя без колебание биха ни спретнали една нова 97-ма и после ще офейкат.
      Може и да звучи крайно, но стигането до Борд покрай всички останали неща значи, че за съжаление страната няма качествен и националноотговорен елит. Оттам се пораждат едни обществени дефицити, който водят до неприемливи рискове в хипотезата на съшествуване на истинска и пълноразмерна национална банка.
      Следователно - спасението е намордник.

      По отношение на курсове и надцененост вече не водя диспути.
      През годините е имало достатъчно безплодни такива.
      Само за сведение, аз не смятам, че левът е надценен, но има безкрай условности. Дотук и поздрави

      Коментар


      • https://trud.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D...3%D0%B0%D1%80/

        Едно силен материал на А.Семов за Европа..

        Коментар


        • Е точно Черешко го видяхме какво може...Предложи някой друг по- добре..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Проф. Дуранкев- "Ако се сравняваме с другите страни в ЕС е добре, че постигаме средни темпове на икономически растеж 3-6 процента. Но сме далеч от 8 процента - растеж, който сме имали в предишни периоди. Темпове под 5 процента реално отдалечават страната ни от средноевропейския БВП". Финансистът проф. Боян Дуранкев коментира по БНР данните за икономически растеж от 3,9% за третото тримесечие на годината в сравнение със същия период на
            За какви периоди говори Профисораааа , а ? Няколко поредни години , няколко периода ??? Със или без инфлация ???
            Дори и Черешко може да подкара икономиката към 10% растеж и толкова инфлация ...
            Щото 2008 май беше 12% инфлация при 7-8% растеж
            Айде , няма нужда
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

              Има вече прецедент с прибалтийските държави, които влязоха в чакалнята и после в еврозоната без да отменят бордовете си.
              Аз лично само на това се надявам, че иначе има много хищници, които бързат "да усвояват", в интерес на страната, де.

              Коментар


              • Да Пепе и за мен лева е Надценен, колкото и да се отрича и не оценява това..
                Last edited by Kiro; 07.12.2017, 14:22.

                Коментар


                • Управляващите по-добре да се концентрират върху ефекта от намалените евросредства за БГ след излизането на Великобритания от ЕС.За прибалтийските републики спада ще е между 10 и 40% (прогноза).
                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Да, звученето е позитивно.
                    Това ма накара да си спомня за интервюто по бТв с гуверньора Радев вчера. Странно, но споменавам за него вече във втора тема, пък на пръв поглед човекът не каза нищо, което да е особено запомнящо се.
                    Та, Радев натъртено каза, че когато Бг влезе в т.н. чакалня (при произнасянето на тази дума той леко сви устни и подчерта, че те в банката не я използват) това ще се случи при фиксирания курс на лева. Стори ми се толкова акцентирано защото аз наострям уши в такива моменти.

                    Сега, тук има един деликатен момент. Доколко е по правилата и доколко въобще е смислено една държава да демонстрира и доказва стабилността на своята валута и парична система, при положение че тя по закон е във валутен борд. Аз примерно мога субективно да твърдя, че истинското доказателство за качество и кондиция е - да бъде пусната съответната валута свободно и пазарно да си плува, пък да видим какво ще излезе. Радев обаче особено натърти, че това няма да го бъде. Ще идем в чакалнята барабар с борда.
                    Можем да сме напълно сигурни, че в нашата страна има една прослойка хора, които с огромен ентусиазъм ще посрещнат една ситуация, при която резервите на паричния съвет ще бъдат "освободени". Има много голяма друга група от субекти, които настояват, че това не трябва да се случва по никакъв повод.
                    Важно е да се подчертае, че с договора за приемане, Бг практически е поела ангажимент в един момент да приеме еврото и докато и доколкото европейците кажат: Хайде, ние не можем да откажем. Евентуално може ад се шикалкави на основание формални критерии и условия.
                    На този етап не съм чул ни едно ангажирано и отговорно изказване на европейските фактори, при какви условия ще ни "вкарат" в чакалнята.
                    Айде и аз да се включа:
                    1. не сме длъжни да приемаме еврото по никакъв начин, да казали сме че ще го приемем,но това кога ще кандидатстваме за чакалнята си е изцяло наша работа. Нищо не ни задължава да го сторим.
                    2. Съгласен съм, че идеята е да се освободят парите от борда, тъй като приемем ли еврото няма да имаме нужда от него и ще ги използваме за други неща "по целесъобразност".
                    3. След като имаме фиксиран курс към еврото ние директно изпълняваме критериите да следваме еврото в какъвто и да е диапазон, мисля че имаше изключение в такива случаи и ЕК могат да решат да ни спестят 3те години в чакалнята.
                    4. Ако все пак сме в чакалнята и махнем борда докато сме там, критериите трудно ще покрием, най-малко защото лева е толкова надценен, че свят ще ни се завие.... та махнем ли борда без да сме въвели еврото, очаквам сериозна инфлация!!!
                    Last edited by pepe1234; 07.12.2017, 14:17.

                    Коментар


                    • Ами проблема е, че минаха 10г. в ЕС и ние още не сме нито в Еврозоната нито в Шенген..Само празни обещания и лъжи за Стабилна държава..Оставаме си с най ниски доходи в ЕС и най бедни с най лоша демография..Сега пак обещание за Еврозоната след 4-5 години..Тука да чакаме Пенко и 4Д да ни обяснят защо е така..Ето един материал на Дуранкев за растежа и икономиката.


                      Проф. Дуранкев- "Ако се сравняваме с другите страни в ЕС е добре, че постигаме средни темпове на икономически растеж 3-6 процента. Но сме далеч от 8 процента - растеж, който сме имали в предишни периоди. Темпове под 5 процента реално отдалечават страната ни от средноевропейския БВП". Финансистът проф. Боян Дуранкев коментира по БНР данните за икономически растеж от 3,9% за третото тримесечие на годината в сравнение със същия период на

                      "Все пак данните, че има някакъв растеж и то среден, показват, че лека-полека страната ни се отлепва от ниското ниво, но е далеч от това да напусне последното място да измести Румъния", обясни експертът.

                      "Проблемът за доходите е второто нещо, което трябва да се дискутира. Имаме най-ниското минимално възнаграждение. Македония има по-висока минимална заплата, в Турция тя е със 120 евро по-висока", отбеляза проф. Дуранкев

                      "Преминаваме психологическата граница от 510 лева минимална работна заплата. 410 хиляди души се водят на минимална работна заплата. Частният бизнес много обича да дава минимални заплати и да доплаща по един или друг начин. Има инфлация и всички знаят какво става дума", каза финансисът и добави: "Работните заплати трябва да нарастват, иначе българите лесно ще напускат".

                      "Основният проблем е как да остават гражданите у нас и второ, как да се увеличи раждаемостта. Без раждаемост не можем да говорим за икономика, информира pik.bg. Неравенствата се изострят и трябва да се помисли за семейно-подоходно облагане и т.н. Може да се предложи на завършващите студенти 5 години да работят без данъци. Правителствените политики могат да повлияят много благотворно върху демографското развитие", подчерта проф. Дуранкев.


                      Моля 4дД за коментар- нещо не стигали многото според тях 4% ръст..


                      Last edited by Kiro; 07.12.2017, 14:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Да, звученето е позитивно.
                        Това ма накара да си спомня за интервюто по бТв с гуверньора Радев вчера. Странно, но споменавам за него вече във втора тема, пък на пръв поглед човекът не каза нищо, което да е особено запомнящо се.
                        Та, Радев натъртено каза, че когато Бг влезе в т.н. чакалня (при произнасянето на тази дума той леко сви устни и подчерта, че те в банката не я използват) това ще се случи при фиксирания курс на лева. Стори ми се толкова акцентирано защото аз наострям уши в такива моменти.

                        Сега, тук има един деликатен момент. Доколко е по правилата и доколко въобще е смислено една държава да демонстрира и доказва стабилността на своята валута и парична система, при положение че тя по закон е във валутен борд. Аз примерно мога субективно да твърдя, че истинското доказателство за качество и кондиция е - да бъде пусната съответната валута свободно и пазарно да си плува, пък да видим какво ще излезе. Радев обаче особено натърти, че това няма да го бъде. Ще идем в чакалнята барабар с борда.
                        Можем да сме напълно сигурни, че в нашата страна има една прослойка хора, които с огромен ентусиазъм ще посрещнат една ситуация, при която резервите на паричния съвет ще бъдат "освободени". Има много голяма друга група от субекти, които настояват, че това не трябва да се случва по никакъв повод.
                        Важно е да се подчертае, че с договора за приемане, Бг практически е поела ангажимент в един момент да приеме еврото и докато и доколкото европейците кажат: Хайде, ние не можем да откажем. Евентуално може ад се шикалкави на основание формални критерии и условия.
                        На този етап не съм чул ни едно ангажирано и отговорно изказване на европейските фактори, при какви условия ще ни "вкарат" в чакалнята.
                        В последните 27 години сме опитали какво ли не. След 90-те сме си играли на демокрация, левът не е бил вързан, но в крайна сметка се стига до 97-98-ма година. От тогава, до сега, сме във валутен борд и някак си нещата работят. За мен България винаги е била по средата между Европа и Русия. Имало е моменти, когато сме били про-руски и моменти, когато сме били про-европейски. Очевидно сме заели "златната среда", от която сме се опитвали до сега да извадим максималното. Проблемът е там, че ние не сме развита държава и тази "златна среда" може да ни изиграе много лоша шега. България все някога трябва да реши с кого да бъде. Винаги управляващите са се опитвали уж да бранят нашите интереси, но реално когато по-силния диктува какво ще стане - било то ЕС, САЩ или Русия, в крайна сметка ние мълчим и приемаме каквото кажат - нямаме твърда национална позиция. След като сме се вързали към Еврото, влезли сме в ЕС, донякъде сме решили. Но до момента, в който не сме приети в Еврозоната и Шенген, нашето решение няма да е категорично и няма да сме напълно интегрирани. Според мен, след като сме работили в тази посока, най-доброто решение би било да проявим твърдост и да влезем в съюза изцяло - това включва и валутата. Не казвам, че ЕС е цвете за мирисане, но е по-добрата алтернатива от това да сме сами и да се лутаме между "Великите сили". България е най-бедната държава в Съюза - реално от там можем само да извадим ползи. Ако еврото и левът се развържат, дори да има % граници, в които да се лутат курсовете, то левът ще се обезцени - по мое мнение нашата валута е леко надценена в момента. Относно тези милиарди евро - все някога ще трябва да се извадят от там - дали ще е за всеобщо благо или да си ги прибере ЕС обратно...
                        Edit: А относно обещанията - така е, не ги дават. Има и някои държави, които не искат ние да сме там. Точно затова според мен не се дават конкретни обещания. Но малко по малко нещата трябва да станат. Ако покажем, че го искаме и си държим твърдата позиция.
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Да, звученето е позитивно.
                          Това ма накара да си спомня за интервюто по бТв с гуверньора Радев вчера. Странно, но споменавам за него вече във втора тема, пък на пръв поглед човекът не каза нищо, което да е особено запомнящо се.
                          Та, Радев натъртено каза, че когато Бг влезе в т.н. чакалня (при произнасянето на тази дума той леко сви устни и подчерта, че те в банката не я използват) това ще се случи при фиксирания курс на лева. Стори ми се толкова акцентирано защото аз наострям уши в такива моменти.

                          Сега, тук има един деликатен момент. Доколко е по правилата и доколко въобще е смислено една държава да демонстрира и доказва стабилността на своята валута и парична система, при положение че тя по закон е във валутен борд. Аз примерно мога субективно да твърдя, че истинското доказателство за качество и кондиция е - да бъде пусната съответната валута свободно и пазарно да си плува, пък да видим какво ще излезе. Радев обаче особено натърти, че това няма да го бъде. Ще идем в чакалнята барабар с борда.
                          Можем да сме напълно сигурни, че в нашата страна има една прослойка хора, които с огромен ентусиазъм ще посрещнат една ситуация, при която резервите на паричния съвет ще бъдат "освободени". Има много голяма друга група от субекти, които настояват, че това не трябва да се случва по никакъв повод.
                          Важно е да се подчертае, че с договора за приемане, Бг практически е поела ангажимент в един момент да приеме еврото и докато и доколкото европейците кажат: Хайде, ние не можем да откажем. Евентуално може ад се шикалкави на основание формални критерии и условия.
                          На този етап не съм чул ни едно ангажирано и отговорно изказване на европейските фактори, при какви условия ще ни "вкарат" в чакалнята.
                          Има вече прецедент с прибалтийските държави, които влязоха в чакалнята и после в еврозоната без да отменят бордовете си.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            Ето малко оптимизъм от мен за днес: https://www.investor.bg/ikonomika-i-...2018-g-251689/
                            Да, звученето е позитивно.
                            Това ма накара да си спомня за интервюто по бТв с гуверньора Радев вчера. Странно, но споменавам за него вече във втора тема, пък на пръв поглед човекът не каза нищо, което да е особено запомнящо се.
                            Та, Радев натъртено каза, че когато Бг влезе в т.н. чакалня (при произнасянето на тази дума той леко сви устни и подчерта, че те в банката не я използват) това ще се случи при фиксирания курс на лева. Стори ми се толкова акцентирано защото аз наострям уши в такива моменти.

                            Сега, тук има един деликатен момент. Доколко е по правилата и доколко въобще е смислено една държава да демонстрира и доказва стабилността на своята валута и парична система, при положение че тя по закон е във валутен борд. Аз примерно мога субективно да твърдя, че истинското доказателство за качество и кондиция е - да бъде пусната съответната валута свободно и пазарно да си плува, пък да видим какво ще излезе. Радев обаче особено натърти, че това няма да го бъде. Ще идем в чакалнята барабар с борда.
                            Можем да сме напълно сигурни, че в нашата страна има една прослойка хора, които с огромен ентусиазъм ще посрещнат една ситуация, при която резервите на паричния съвет ще бъдат "освободени". Има много голяма друга група от субекти, които настояват, че това не трябва да се случва по никакъв повод.
                            Важно е да се подчертае, че с договора за приемане, Бг практически е поела ангажимент в един момент да приеме еврото и докато и доколкото европейците кажат: Хайде, ние не можем да откажем. Евентуално може ад се шикалкави на основание формални критерии и условия.
                            На този етап не съм чул ни едно ангажирано и отговорно изказване на европейските фактори, при какви условия ще ни "вкарат" в чакалнята.

                            Коментар


                            • Ето малко оптимизъм от мен за днес: https://www.investor.bg/ikonomika-i-...2018-g-251689/
                              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                              Коментар


                              • Днес Софарма а утре и останалите, няма как иначе

                                Коментар

                                Working...
                                X