IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как да се мисли на парче..Я вижте Борисов, Пеевски и Горанов колко глобално мислят и работят..
    Last edited by Kiro; 27.04.2018, 11:03.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      .......проблемът е, че се мисли на парче, прекалено много се мисли на парче. .....
      Точно това ми беше и идеята.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Глей ся, като изключим болдовете и разните шрифтове, то ми е малко тъпо да чета каква сме клоака и дъра-бъра, твърде много хейт има тук, у нас, Дори "българска работа" в България е синоним за нещо ултра некачествено, почти като "ромска работа". Супер нихилизъм, ама супер, а реално ен са чак толкова зле нещата, напротив, доста са си добри, просто трябва да се работи повече и да има по-голяма воля за решаване на проблемите, а не всеки да си гледа личната кражба и чаааак след като се накраде като за последно, евентуално да си мръдне газа за общото благо. И това си зависи от нас, а не от някакви имагинерни рептили, илюминати, масони и т.н.
        говориш като представител на стадото. явно това ти харесва. на мен не ми. никой не те кара да четеш. това е форум.

        пс: прав си за едно единствено нещо - тотален нихилизъм към тази уродлива пародия на държава, НЕ страна - държава. иска ми се да вярвам,че правиш разликата м/у двете значения.
        Last edited by Ferry; 27.04.2018, 10:43.

        Коментар


        • http://pik.bg/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%...ews745838.html

          ИНТЕРЕСНА , НО СПОРЕД МЕН ПРЕСИЛЕНА ПРОГНОЗА..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

            България трябваше да е „мила родина, ти си земен рай”, а не жалка европейска клоака и нещо като икономическа, социална и културно-духовна пустиня.
            Глей ся, като изключим болдовете и разните шрифтове, то ми е малко тъпо да чета каква сме клоака и дъра-бъра, твърде много хейт има тук, у нас, Дори "българска работа" в България е синоним за нещо ултра некачествено, почти като "ромска работа". Супер нихилизъм, ама супер, а реално ен са чак толкова зле нещата, напротив, доста са си добри, просто трябва да се работи повече и да има по-голяма воля за решаване на проблемите, а не всеки да си гледа личната кражба и чаааак след като се накраде като за последно, евентуално да си мръдне газа за общото благо. И това си зависи от нас, а не от някакви имагинерни рептили, илюминати, масони и т.н.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              ГРИГОР ЛИЛОВ

              ·








              Хвалбите на премиера:
              ЛЪЖИТЕ И ИСТИНИТЕ ЗА ВЪНШНИЯ ДЪЛГ
              **** Сумата му е 4.4 (четири и четири десети) пъти повече!!!!, отколкото обявяват БНБ и МФ в официалната си информация.
              .
              Показвам няколко картинки.
              .
              **** Едните данни от тях са са на БНБ, според която външният дълг на държавното управление в края на миналата година е 5.7192 млр. евро (5 милиарда 719 милиона и 200 хиляди)
              .
              **** Другите данни са от МФ, според което външният дълг е почти два пъти по-голям – стойността му 9.1899 млрд. евро (9 милиарда и 189 милиона и 900 хиляди)
              (бел. - явно трябва да се разберат за методиките си, т.е. за лъжите си.)
              .
              **** Третите данни са от Евростат, според които въшните държавни задължения са 4.4. пъти повече, отколкото тези, обявени от БНБ и 2.7 пъти повече, отколкото дава правителството.
              Стойността им е 25.0637 – ДВАДЕСЕТ И ПЕТ МИЛИАРДА И 63 МИЛИОНА И 700 ХИЛЯДИ.
              .
              (за информация давам още два скрийншота - за стойността на взетите заеми и за стойността на пуснатите облигации на международните пазари - респективно над 6 и 19 милиарда)
              .
              Давам и още картинка от Евростат – част от разбивката за така наречена международна инвестиционна позиция на България (съвкупната стойност на всички външни задължения от всички – държава, частници)
              .
              ___________________________________________
              Стойността е 133 милиарда лева 760 милиона и 900 хиляди лева.
              Те имат имат равностойността на 68 МИЛИАРДА И 390 МИЛИОНА и 862 ХИЛЯДИ ЕВРО.
              На всеки – от пенсионера до пеленчето, от българина през турчина до рома се падат по 10 000 евро – по 20 заплати при средна статистическа заплата от 500 евро (също фалшива стъкмистика)
              ____________________________________________
              .
              Давам още една картинка от Евростат със задълженията на частния сектор у нас – 110 милиарда лева в края на 2016, за 2017 още няма данни).
              Брутният вътрешен продукт (основен измерител на икономиката) на България е по-нисък от тази величина.
              .
              Само ще отбележа, че над половината от ценните книги (облигациите) по българския външен дълг е съсредоточен в ръцете на „резиденти” – т.е. родни юридически и физически лица, които се определят с този термин.
              .
              На този фон няма смисъл да се коментира подробно изказването на премиера Борисов.
              Знам и съм разследвал как от дълга през миналата година бяха задраскани близо милиард и двеста милиона евро формално, като реално бяха погасени по външния дълг само триста милиона и нещо. Но не виждам смисъл да го обяснявам – и така данните са показателни.
              .
              **************************************************
              Аз знам на коя статистика да вярвам – тя е потвърдена и от данните на Европейската централна банка и МВФ. На коя вие ще вярвате, си е ваш проблем, ваш наивинитет.
              *************************************************
              .
              От таблиците се вижда как са растели стремително тези суми от 2008-2009 насам.
              Простият факт, че така нар. „опозиция” – от БСП до ДПС мълчи за тези данни, трупали се години наред, подсказва наред с отговорността на ГЕРБ и общата отговорност на българския политически елит за случилото се и случващото се, демонстрира тяхната некомпетентност, демагогия и цинизъм!
              .
              С толкова пари България трябваше да е „мила родина, ти си земен рай”, а не жалка европейска клоака и нещо като икономическа, социална и културно-духовна пустиня.
              .
              Ситуацията у нас поразително заприлича на гръцката, преди да се катурне колата на съседите.
              И затова така устремно се затичахме – като на пожар към еврозоната. Само днес имаше две големи събития, посветени на тази цел.
              С тайната надежда, че според правилата й - дори да сме в чакалнята, Европейската централна банка трябва да поеме уреждането на задълженията, задължението да купува левове срещу валута, да спасява банките и т.н. Затова е натискането като на пожар.
              .
              ***
              .
              Винаги съм казвал на добре живеещите наши съграждани, че оранжерии в пустинята няма.
              Рано или късно самумът (унищожителна прашна пустинна буря) или шейтанът (това е наименованието й в Пакистан) попиляват всичко, вкл. и личната „оранжерийка”, през чиито стъкла на висока доходност спрямо стандарта у нас животът в България изглежда приветлив.
              Стойте си на спокойствие зад перденцетата ви. Но помнете - рано или късно самумът ще ги отвее заедно с вас!
              БРАВО КИРО!!! БЛАГОДАРЯ ЗА ГОРНОТО!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                Не знам дали е за тук ама ..... та така планира и изгражда държавата ..... и за БГ капиталовия пазар.
                България трябваше да е „мила родина, ти си земен рай”, а не жалка европейска клоака и нещо като икономическа, социална и културно-духовна пустиня.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                  Не знам дали е за тук ама ..... та така планира и изгражда държавата ..... и за БГ капиталовия пазар.
                  Абе не че нещо, сложих ти плюс, но това да ни е проблемът. Това е старият стадион на Атлетико Мадрид - Висенте Калдерон
                  Не само че под него върви булевард (под самите трибуни), ами и част от тях са директно в рЯката. Та може, стига да искаш - това на Спартак (отборът на Варна, винаги съм ги уважавал), е всичко друго, но не и стадион, така че пътят, който минава през част от сегашната трибуна е най-малкият проблем, проблемът е, че се мисли на парче, прекалено много се мисли на парче. Смеехме се някога на комунетата с панелките, но реално са на светлинни години напред в мащабното мислене, сравнени със сегашните! Да не говорим в паркостроенето - колкото и неподдържани да са старите апркове в София, най-грозен от всички е Възраждане - новото "бижу" на Пъдпъдъкова. От самолета, с който прелетяхме над София, парк Възраждане изглеждаше като някакъв полупустинен пейзаж на фона на зелена София, шото София си е зелена, колкото и да е неподдържана.

                  Оф, отплеснах се, може би защото много ми се иска нещата да се променят!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • ГРИГОР ЛИЛОВ

                    ·








                    Хвалбите на премиера:
                    ЛЪЖИТЕ И ИСТИНИТЕ ЗА ВЪНШНИЯ ДЪЛГ
                    **** Сумата му е 4.4 (четири и четири десети) пъти повече!!!!, отколкото обявяват БНБ и МФ в официалната си информация.
                    .
                    Показвам няколко картинки.
                    .
                    **** Едните данни от тях са са на БНБ, според която външният дълг на държавното управление в края на миналата година е 5.7192 млр. евро (5 милиарда 719 милиона и 200 хиляди)
                    .
                    **** Другите данни са от МФ, според което външният дълг е почти два пъти по-голям – стойността му 9.1899 млрд. евро (9 милиарда и 189 милиона и 900 хиляди)
                    (бел. - явно трябва да се разберат за методиките си, т.е. за лъжите си.)
                    .
                    **** Третите данни са от Евростат, според които въшните държавни задължения са 4.4. пъти повече, отколкото тези, обявени от БНБ и 2.7 пъти повече, отколкото дава правителството.
                    Стойността им е 25.0637 – ДВАДЕСЕТ И ПЕТ МИЛИАРДА И 63 МИЛИОНА И 700 ХИЛЯДИ.
                    .
                    (за информация давам още два скрийншота - за стойността на взетите заеми и за стойността на пуснатите облигации на международните пазари - респективно над 6 и 19 милиарда)
                    .
                    Давам и още картинка от Евростат – част от разбивката за така наречена международна инвестиционна позиция на България (съвкупната стойност на всички външни задължения от всички – държава, частници)
                    .
                    ___________________________________________
                    Стойността е 133 милиарда лева 760 милиона и 900 хиляди лева.
                    Те имат имат равностойността на 68 МИЛИАРДА И 390 МИЛИОНА и 862 ХИЛЯДИ ЕВРО.
                    На всеки – от пенсионера до пеленчето, от българина през турчина до рома се падат по 10 000 евро – по 20 заплати при средна статистическа заплата от 500 евро (също фалшива стъкмистика)
                    ____________________________________________
                    .
                    Давам още една картинка от Евростат със задълженията на частния сектор у нас – 110 милиарда лева в края на 2016, за 2017 още няма данни).
                    Брутният вътрешен продукт (основен измерител на икономиката) на България е по-нисък от тази величина.
                    .
                    Само ще отбележа, че над половината от ценните книги (облигациите) по българския външен дълг е съсредоточен в ръцете на „резиденти” – т.е. родни юридически и физически лица, които се определят с този термин.
                    .
                    На този фон няма смисъл да се коментира подробно изказването на премиера Борисов.
                    Знам и съм разследвал как от дълга през миналата година бяха задраскани близо милиард и двеста милиона евро формално, като реално бяха погасени по външния дълг само триста милиона и нещо. Но не виждам смисъл да го обяснявам – и така данните са показателни.
                    .
                    **************************************************
                    Аз знам на коя статистика да вярвам – тя е потвърдена и от данните на Европейската централна банка и МВФ. На коя вие ще вярвате, си е ваш проблем, ваш наивинитет.
                    *************************************************
                    .
                    От таблиците се вижда как са растели стремително тези суми от 2008-2009 насам.
                    Простият факт, че така нар. „опозиция” – от БСП до ДПС мълчи за тези данни, трупали се години наред, подсказва наред с отговорността на ГЕРБ и общата отговорност на българския политически елит за случилото се и случващото се, демонстрира тяхната некомпетентност, демагогия и цинизъм!
                    .
                    С толкова пари България трябваше да е „мила родина, ти си земен рай”, а не жалка европейска клоака и нещо като икономическа, социална и културно-духовна пустиня.
                    .
                    Ситуацията у нас поразително заприлича на гръцката, преди да се катурне колата на съседите.
                    И затова така устремно се затичахме – като на пожар към еврозоната. Само днес имаше две големи събития, посветени на тази цел.
                    С тайната надежда, че според правилата й - дори да сме в чакалнята, Европейската централна банка трябва да поеме уреждането на задълженията, задължението да купува левове срещу валута, да спасява банките и т.н. Затова е натискането като на пожар.
                    .
                    ***
                    .
                    Винаги съм казвал на добре живеещите наши съграждани, че оранжерии в пустинята няма.
                    Рано или късно самумът (унищожителна прашна пустинна буря) или шейтанът (това е наименованието й в Пакистан) попиляват всичко, вкл. и личната „оранжерийка”, през чиито стъкла на висока доходност спрямо стандарта у нас животът в България изглежда приветлив.
                    Стойте си на спокойствие зад перденцетата ви. Но помнете - рано или късно самумът ще ги отвее заедно с вас!

                    Коментар



                    • Не знам дали е за тук ама ..... та така планира и изгражда държавата ..... и за БГ капиталовия пазар.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Вече втора седмица не съм отварял платформата, ама като гледам нищо не съм изпуснал Ако така продължава може и още месец да не я отворя
                        Last edited by Агресивен бик; 26.04.2018, 18:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Ако това лято другите пазари бъдат ударени от много дълбока корекция това как ще се отрази на нашето измъчено пазарче?
                          Много по-добре е да има бързи движения надолу, отколкото продължително безвремие с по -10% годишно.

                          Коментар


                          • Положително разбира се

                            Коментар


                            • Ако това лято другите пазари бъдат ударени от много дълбока корекция това как ще се отрази на нашето измъчено пазарче?

                              Коментар


                              • скука, това 666 на софикса е като продължителната черта на екраните на дефибрилатор. Започва да ми изглежда, че не е останала ни една атрактивна компания вече на БфБ
                                Last edited by pepe1234; 26.04.2018, 14:29.

                                Коментар

                                Working...
                                X