IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
    Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
    Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

    БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
    Това е глобален феномен държавните дългове на всички държави нараснаха след голямата криза от 2008 година. На някои повече на други по по малко. На някои по рано на други по късно. Да видим и Китайците до къде ще го докарат , като изгърми и тяхната икономика. Пътят е ясен.
    Last edited by Todor Sabev; 04.05.2018, 18:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
      Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
      Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

      БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
      Дали е само 25.4%?

      Коментар


      • Не ви ли омръзна да пишете глупости?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
          Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
          Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

          БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
          Дългът му е най-малкия проблем, всъщност само там май е адекватен. Истинските проблеми в политиката на ГЕРБ са качеството на институциите и структурата на държавните разходи..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
            Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
            Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

            БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..
            Като добавиш и наследения резерв... и резултата става... от прекрасен, по-прекрасен за.... - бокаса...

            Коментар


            • Борисов стана премиер през 2009 при външен дълг 13.7% от БВП.
              Към края на 2017 е 25.4% от БВП.
              Макар че нивото наистина е третото най-ниско в ЕС, ръстът на външния ни дълг за периода 2009-2017 е почти двоен и сравним само с ръста на Хърватска и Кипър. Дори кризисни държави като Гърция и Испания имат по-бавен ръст на външния си дълг.

              БРАВО..ПРЕКРАСНО УПРАВЛЕНИЕ..

              Коментар


              • А ти ми кажи с колко процента е нарастнал дълга при Борисов

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Ралица Велизарова
                  Теглиш 16 милиарда заем, погасяваш 2 милиарда и си отличник в ЕС…
                  Това само Бог и Бойко го могат!

                  ААА..И ШИШИ ГО МОЖЕ..
                  Покажи ми един източник, който доказва фактическото изтегляне на 16 млрд. лева дълг. Последното покачване на външния дълг в сектор държавно управление е 2014 година с 2.6 млрд евро основно покрай КТБ. След това намалява в номинална стойност.
                  Last edited by coder; 04.05.2018, 16:50.

                  Коментар


                  • Ралица Велизарова
                    Теглиш 16 милиарда заем, погасяваш 2 милиарда и си отличник в ЕС…
                    Това само Бог и Бойко го могат!

                    ААА..И ШИШИ ГО МОЖЕ..

                    Коментар


                    • супер груба синдичка!!! обадете се и само попитайте нещо !!!
                      https://www.investor.bg/specialni-pr...to-si-259865/#

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Според мен е добра, прогнозата на чичо Манчо.
                        Костолани беше казал, че от потрошен капитал на борсата можело да се научи повече от прочетено в някои университетски книги (да не се разбира или обобщава като 'всички' университетски книги) ))
                        чичо Манчо, дядо Коста - все мъдри личности цитираш - хау !!!

                        Коментар


                        • Отново в десятката !!! Много ми хареса графиката ти от фасебук за демографията. Реално сам пишеш за по нисък таргет, но тъй като няма къси на БФБ, всеки се "надява" на поне още малко нагоре.. Няма такова нещо!! На мен ми е отчасти забавно, защото и аз повтарям все едни и същи грешки ... Казвам го не за да се заяждам, а за да може всеки да се замисли !!
                          Ами Кирето като го казваше това още преди половин година, (че и не само той, всъщност и други под друга форма), ръмжахте, недоволствахте, анатемосвахте а се бутахте в хидропневмонещото, пишейки се оптимисти)) Сега по-добре да кажете едно тенкю, вместо да се пишете върли песимисти. )) Дано сте и с кинг кеш подръка )) Щото сегашната хикономика не е вече старото "пари-стока-пари прим", а директното "пари-пари прим" ПарИ, ПАри, )) (да запари кеша после леша) (шегувам се,) Няма страшно, Според мен е добра, прогнозата на чичо Манчо. Моята беше маалко по-оптимистична, що касаеше периодиката. Но след нова година числата чертите и цялата дивотия на "бясната" реалност събра разликата с безкрайно малкото делта-те. В един момент на пазара май имаше прекален оптимизъм, който не чуваше много песимизЪма. Не се упреквай прекалено, понякога зло за добро! Костолани беше казал, че от потрошен капитал на борсата можело да се научи повече от прочетено в някои университетски книги (да не се разбира или обобщава като 'всички' университетски книги) ))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Виждам го 690-710 в случай, че не подадем молба за ЕРМ2 . Ако се случи последното – над 20% up
                            Разбира се, ако не се заформи бичи пазар на западните борси …
                            Със или без документи, слабият играч си остава слаб.. Първите 3-4 месеца на всеки спад са разтърсващи: 20 до 40% !!! който си мисли, че ще се опази и то на неликвидна борса като българската - му пожелавам успех!!1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              кономиката и публичните дружества се развиват въпреки , а не благодарение на тях..
                              Знаете на кого трябва да благодарим за стабилната държава и борса..
                              Отново в десятката !!! Много ми хареса графиката ти от фасебук за демографията. Реално сам пишеш за по нисък таргет, но тъй като няма къси на БФБ, всеки се "надява" на поне още малко нагоре.. Няма такова нещо!!
                              На мен ми е отчасти забавно, защото и аз повтарям все едни и същи грешки ... Казвам го не за да се заяждам, а за да може всеки да се замисли !!

                              Коментар


                              • Dr.Justice, това което пишеш донякъде съвпада с песимистичният ми варинт за БФБ..Все повече се влошава инвестиционният ни имидж..Заехме всички последни места в класациите на ЕС и даже в световните- демография и свобода на медиите..Едва ли някой ще иска да си хвърля парите в корупционната клоака на ЕС..Нито се мислят , нито се правят реформи..Доклада на ДП на САЩ сложи поантата на лъжите на милиционеркомунистическата мафия..Икономиката и публичните дружества се развиват въпреки , а не благодарение на тях..
                                Знаете на кого трябва да благодарим за стабилната държава и борса..

                                Коментар

                                Working...
                                X