IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нищо чудно няма момци,лошото е,че не можах да натоваря достатъчно ПИБ поради смешната ликвидност.Това е нещото което накрая ще ме откаже от БФБ.Атера тук трябва да поспре 3.50-3.55 а най-добрата акция за купуване технически в момента е Доверие,не го казвам защото имам,а защото е така.Там ще видим движение като на Атера до върха но ще е по-голямо като % .Просто е като димящ и клокочещ вулкан пред изригване

    Last edited by petrg5s; 10.01.2023, 14:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      те май няма право сега да търгуват?(януари)
      Аз допускам, че става въпрос за незаконна изпреварваща вътрешна информация. Нямам предвид, че някой мажо или изп. директор е решил точно днес да надува цени с по 5-15% защото времето е много хубаво... например . Нищо, ние простосмъртните ще разберем след някой и друг ден какво става, но на различни цени, разбира се.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
        Днес ще го пишем денят на инсайдърите. Гледам при Атерата и при ПИБ се случват странни неща
        те май няма право сега да търгуват?(януари)

        Коментар


        • Днес ще го пишем денят на инсайдърите. Гледам при Атерата и при ПИБ се случват странни неща

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            БФБ не отразява правилно нито ТА,нито ФА,поради една основна причина,смешно ниска ликвидност.
            Казано по друг начин, участниците на пазара са много малко и съответно ТА не може добре да улови техните очаквания и настроения.
            Сигнала който улавят нашите ТА антени е много слаб
            Аз основно говоря за пазарите навън.
            Не че има голямо значение, но с това съм напълно съгласен! Щом още пишем тук, значи оцеляваме някак

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
              Според мен БФБ е заложило 100%, че нито едно от двете няма да се случи. Доказателството ще видиш ако/ когато някой от FDA сложи подпис върху Табекс и някой вземе та хареса едни 5-10000 м2 в Синерджи и сложи подпис за няколко секунди относно 5 г. наем.
              БФБ не отразява правилно нито ТА,нито ФА,поради една основна причина,смешно ниска ликвидност.
              Казано по друг начин, участниците на пазара са много малко и съответно ТА не може добре да улови техните очаквания и настроения.
              Сигнала който улавят нашите ТА антени е много слаб
              Аз основно говоря за пазарите навън.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                Няма как да е от днес за утре,камо ли за броени секунди

                Текущата цена включва вероятността това събитие да се случи.Пример с Тавекс,нали този продукт трябва първо да се създаде,после да се види дали е ефективен и дали има добри продажби.Ако са добри, ще почне да се мисли за износ,за него пък трябват лицензи и документи..И всичко това няма как да стане от днес за утре ,нали? И тези събития, пазара ще ги знае или предполага ,че ще се случат и вече са отразени в цената.
                Модерна комапнията виж.Примери хиляди
                Според мен БФБ е заложило 100%, че нито едно от двете няма да се случи. Доказателството ще видиш ако/ когато някой от FDA сложи подпис върху Табекс и някой вземе та хареса едни 5-10000 м2 в Синерджи и сложи подпис за няколко секунди относно 5 г. наем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                  Цената на компаниите се определя от бъдещите им резултати, тук поне се надявам да няма спор. В тази връзка нека хванем 2 случайни примера на БФБ /Софарма и Бреф/. Ако първите регистрират Табекса в САЩ, би имало ръст, вторите ако напълнят новата сграда също биха имали ръст. Та, как чертичките могат да предвидят тези 2 събития в бъдещето?
                  Има хора , които са много по информирани за табекс и заетостта на новата сграда от теб и от мен. Чертичките могат да ти покажат тяхната нагласа. Обаче няма 100% сигурност. ТА е успешен, когато се взема предвид с фундамента. И пак е въпрос на вероятност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                    Според мен ще стане точно от днес за утре. Даже смятам, че и двете събития ще се развият в броени секунди...
                    Няма как да е от днес за утре,камо ли за броени секунди

                    Текущата цена включва вероятността това събитие да се случи.Пример с Тавекс,нали този продукт трябва първо да се създаде,после да се види дали е ефективен и дали има добри продажби.Ако са добри, ще почне да се мисли за износ,за него пък трябват лицензи и документи..И всичко това няма как да стане от днес за утре ,нали? И тези събития, пазара ще ги знае или предполага ,че ще се случат и вече са отразени в цената.
                    Модерна комапнията виж.Примери хиляди
                    Last edited by petrg5s; 09.01.2023, 21:36.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Това събитие няма да е от днес за утре.
                      Има една схема "Купи слуха,продай новината"..точно тя е това което става,когато чертежите предсказват събитията.Атера е пресен пример от БФБ
                      Според мен ще стане точно от днес за утре. Даже смятам, че и двете събития ще се развият в броени секунди...
                      Както и да е, този спор е стар колкото борсите, няма да го решим. Въпросът е, че гледам как големите борси тихомълком пак се насочват към ол тайм хай. Дакса гони 15000, СП 4000... А аз от 3-4 месеца диря спад

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                        Цената на компаниите се определя от бъдещите им резултати, тук поне се надявам да няма спор. В тази връзка нека хванем 2 случайни примера на БФБ /Софарма и Бреф/. Ако първите регистрират Табекса в САЩ, би имало ръст, вторите ако напълнят новата сграда също биха имали ръст. Та, как чертичките могат да предвидят тези 2 събития в бъдещето?
                        Това събитие няма да е от днес за утре.
                        Има една схема "Купи слуха,продай новината"..точно тя е това което става,когато чертежите предсказват /или не/ събитията.Атера е пресен пример от БФБ
                        Така че чертичките както казах ,не предсказват нищо,а показват настроенията и очакванията на участниците на пазара
                        Last edited by petrg5s; 09.01.2023, 21:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                          Цената на компаниите се определя от бъдещите им резултати, тук поне се надявам да няма спор. В тази връзка нека хванем 2 случайни примера на БФБ /Софарма и Бреф/. Ако първите регистрират Табекса в САЩ, би имало ръст, вторите ако напълнят новата сграда също биха имали ръст. Та, как чертичките могат да предвидят тези 2 събития в бъдещето?
                          текущата цена зависи от миналите резултати и бъдещите прогнози(не резултати!? щото не са ни известни, ако не вярваме на чертички и боб)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                            А P/E, P/B, EV/EBITDA и т.н. ще ни свършат ли работа? На всички е ясно, че шокове /черни лебеди/ не може да се прогнозират.
                            Цената на компаниите се определя от бъдещите им резултати, тук поне се надявам да няма спор. В тази връзка нека хванем 2 случайни примера на БФБ /Софарма и Бреф/. Ако първите регистрират Табекса в САЩ, би имало ръст, вторите ако напълнят новата сграда също биха имали ръст. Та, как чертичките могат да предвидят тези 2 събития в бъдещето?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              естествено, че вършат до някаква степен
                              Точно тук е тънкия момент...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                                А P/E, P/B, EV/EBITDA и т.н. ще ни свършат ли работа? На всички е ясно, че шокове /черни лебеди/ не може да се прогнозират.
                                естествено, че вършат до някаква степен, показват дали е успешна и прави печалби(за разлика от чертичките). Има и доста други фактори - доколко може да се вярва в меринджеите, дали споделят печалбите, дали правят обратни изкупувания. Доколко са обаятелни и си говорят с дребосъка, дали черпят по едно кафе или дали има яхти с телефони ...

                                Коментар

                                Working...
                                X