IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Амин, Тонка, амин - вече все повече замирисва яко на 2007 с подобни изказвания.
    Груев, според мен БФБ 2023 и БФБ 2007 г. нямат нищо общо. Коя компания сега е надценена??? Спремо резултатите, които показват, дори и цената на Алтеркото изглежда приемлива. Е, аз не се възползвах от ралито, но хич и не ме е яд. Не пипам акции на компании, чиито бизнес модел не разбирам. В моите очи единтсвено Софармата изглежда понадута (и то доста). Но пък тука ДОнев яко натиска. Но всички други от Софикса са ОК.
    Пазара сега е много по-мъдър от преди 17 г. Също така е много по-тесен. С малко ресурс лесно могат да се държат нива. Все още има и огромен кеш, който си търси начин да се намести.... В макро рамката също всичко е ОК. Вече вскчи свикнахме дори и с огъня в Украйна, и така можем да откараме и 5, че и десет години (да не дава господ разбира се, че жалко за убитите хора и съсипаните животи).

    По-скоро бавното влачене на Софикса ще продълни още известно време (по инерция и в малки обеми). А към 9-месечието може и други компании да се включат в ралито. Моите фаворити са Доверието, ПИБ и Албена. Приятна изненада може да дойде и от Атера, че защо не и от твоя БРЕФ...
    А като наближи и зимата - ще му мислим за по-сериозна корекция.

    П.С. Аз също не се възползвах нито от ръста на Софарма, нито на Алтерко, но това не ме обезкуражава. Просто си чакам да дойде реда и на моите позиции...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Амин, Тонка, амин - вече все повече замирисва яко на 2007 с подобни изказвания..
      Ама кой месец на 2007 г.?
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Нов лидер по маркет кап в Софикс, на практика и на БФБ (като изключим фалшивите публични).

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Амин, Тонка, амин - вече все повече замирисва яко на 2007 с подобни изказвания. И тогава си викахме - баце, кво са 3 милирда капитализация за Флагмана, бре? Ми това само имотите им струват повече. Сега мрънкате същото за шменти-капели - ок, ще гледаме и ще видим какво ще стане - пауърът от припомпването на голямата акула рано или късно свършва, а с нея си отиват и мършоядите-чистачи, които се движат успоредно, като междувременно някои умират от глад. Природа, кво да я правиш - не си от вчера, знаеш къде живеем и пак едно такова розАво все ти се привижда. Ма нищо, дано ти да си прав, аз да съм хейтърът
          ами има разлика - сега имоти няма (активи нема, само вера)
          Last edited by petyob; 25.08.2023, 15:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Амин, Тонка, амин - вече все повече замирисва яко на 2007 с подобни изказвания. И тогава си викахме - баце, кво са 3 милирда капитализация за Флагмана, бре? Ми това само имотите им струват повече. Сега мрънкате същото за шменти-капели - ок, ще гледаме и ще видим какво ще стане - пауърът от припомпването на голямата акула рано или късно свършва, а с нея си отиват и мършоядите-чистачи, които се движат успоредно, като междувременно някои умират от глад. Природа, кво да я правиш - не си от вчера, знаеш къде живеем и пак едно такова розАво все ти се привижда. Ма нищо, дано ти да си прав, аз да съм хейтърът
            Ще замирише на 2007, когато и таксиджиите заговорят за БФБ. Я отвори приказка за нашенска борса във ФБ инв. групи и те гледат като натровени и с дебелашки хилежи. Тук си се радваме 50-100 човека. Най-хубавото предстои

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Сега мрънкате същото за шменти-капели - ок, ще гледаме и ще видим какво ще стане - пауърът от припомпването на голямата акула рано или късно свършва, а с нея си отиват и мършоядите-чистачи, които се движат успоредно, като междувременно някои умират от глад. Природа, кво да я правиш - не си от вчера, знаеш къде живеем и пак едно такова розАво все ти се привижда. Ма нищо, дано ти да си прав, аз да съм хейтърът
              Докато ти хейтиш, "мършоядите" направиха 800 процентови ексели.
              То е ясно, че имаш пушка над камината и очакваш зомби-апокалипсис. Дано не си прав...
              Last edited by X_Y; 25.08.2023, 14:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                Гру, аз пък се кефя!
                Няма значение дали съм на по-бързите кончета или не - просто се кефя за БФБ. Свидетели сме на нещо, което не се е случвало от 15 години - това ще привлече внимание към пазарчето ни. Може и нови листвания скоро да видим, възможности за печалби и преливане на кеша от реализиралите капиталова печалба към други компании с добри резултати... защо все така мрачно гледаме - не разбирам?!?!

                И най-вече видяхме, че когато се полагат усилия, когато си точен в прогнозите си и изпълняваш обещанията си, когато полагаш усилия, време и ресурс компанията ти да стане борсово бижу - то рано или късно става!!! Нека да е за урок и пример на всички които шикалкавят и не знаят какво правят на БФБ, след като вземат парите ни! Единия ми казва преди SPO-то "...на всеки 3 месеца ще се виждаме, ще репортвам...", а не си показа носа от декември миналата година - няма как да стават нещата като не си спазваш обещанията. "Развратът иде от малките компромиси" - както казваше Кристиян Таков.


                Нека растат и летят читавите бизнеси, а мошенниците и нечестивците - да гледат и да завиждат!
                Софикс 1000, ОЛЕ!!!
                ха ха. Преди 20 години бяхме НОВ пазар. И ентусиасти да се хвърлят в блатото се намираха. Вонята вече 20години се носи и никой и не мисли да се приближава, камо ли да плува
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Амин, Тонка, амин - вече все повече замирисва яко на 2007 с подобни изказвания. И тогава си викахме - баце, кво са 3 милирда капитализация за Флагмана, бре? Ми това само имотите им струват повече. Сега мрънкате същото за шменти-капели - ок, ще гледаме и ще видим какво ще стане - пауърът от припомпването на голямата акула рано или късно свършва, а с нея си отиват и мършоядите-чистачи, които се движат успоредно, като междувременно някои умират от глад. Природа, кво да я правиш - не си от вчера, знаеш къде живеем и пак едно такова розАво все ти се привижда. Ма нищо, дано ти да си прав, аз да съм хейтърът
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Време му е на индекса да отиде над 1000. Трябва да се извадят и още някои стари дами от него, за да се отразява новата реалност.

                    Коментар


                    • Тонка, ти си моят герой

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Sofix-стициран растеж
                        • Най-старият български борсов индекс достигна най-високата си стойност от 15 години.
                        • Това се дължи обаче основно на две компании в него - "Шелли груп" и "Софарма".
                        • Индикаторът все още е далеч от рекордните си нива от 2007 г., но според анализатори има потенциал.
                        Цялата статия от Капитал - https://www.capital.bg/moiat_capital...iciran_rastej/

                        Интерсно какво ли ще стане, когато чичикака спре да припомпва, а финансовият инженеринг на продавача на астропрогнози в "то просто се случи" стигне до логичния си завършек, като много други такива? Рев, сълзи, сополи и отказване и на тези шарани, които са успели да бъдат привлечни с обещания за бързи и лесни печалби - и този филм сме го гледали...
                        Гру, аз пък се кефя!
                        Няма значение дали съм на по-бързите кончета или не - просто се кефя за БФБ. Свидетели сме на нещо, което не се е случвало от 15 години - това ще привлече внимание към пазарчето ни. Може и нови листвания скоро да видим, възможности за печалби и преливане на кеша от реализиралите капиталова печалба към други компании с добри резултати... защо все така мрачно гледаме - не разбирам?!?!

                        И най-вече видяхме, че когато се полагат усилия, когато си точен в прогнозите си и изпълняваш обещанията си, когато полагаш усилия, време и ресурс компанията ти да стане борсово бижу - то рано или късно става!!! Нека да е за урок и пример на всички които шикалкавят и не знаят какво правят на БФБ, след като вземат парите ни! Единия ми казва преди SPO-то "...на всеки 3 месеца ще се виждаме, ще репортвам...", а не си показа носа от декември миналата година - няма как да стават нещата като не си спазваш обещанията. "Развратът иде от малките компромиси" - както казваше Кристиян Таков.


                        Нека растат и летят читавите бизнеси, а мошенниците и нечестивците - да гледат и да завиждат!
                        Софикс 1000, ОЛЕ!!!
                        Last edited by tony1975; 25.08.2023, 15:58.

                        Коментар


                        • Sofix-стициран растеж

                          • Най-старият български борсов индекс достигна най-високата си стойност от 15 години.
                          • Това се дължи обаче основно на две компании в него - "Шелли груп" и "Софарма".
                          • Индикаторът все още е далеч от рекордните си нива от 2007 г., но според анализатори има потенциал.
                          Цялата статия от Капитал - https://www.capital.bg/moiat_capital...iciran_rastej/

                          Интерсно какво ли ще стане, когато чичикака спре да припомпва, а финансовият инженеринг на продавача на астропрогнози в "то просто се случи" стигне до логичния си завършек, като много други такива? Рев, сълзи, сополи и отказване и на тези шарани, които са успели да бъдат привлечни с обещания за бързи и лесни печалби - и този филм сме го гледали...

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Тонка внимавай да не те изгонят от офиса !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                              Ако пробива е реален следващото важно ниво е върха от 2007 година.
                              Много бе! 1980!!!

                              Милионери ли ще ставаме??

                              Аз докъм 800 го виждам на този етап..
                              Last edited by X_Y; 25.08.2023, 11:43. Причина: Заяждане.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Здравко Разгледай мнение
                                Мдам... 738 Отнесохме съпротивата като куцо пиле домат... Докъде ли ще стигне нагоре?
                                Въпросът е, че Китай и целият развит свят кашлят и кихат. Данните, които идват хич не са розови. Тук всички зависят от експорта. Според мен краткосрочно ще расте, но може би в един момент в края на септември ще започне да пада, защото износът и резултатите ще спаднат. Цифри няма да давам, защото сигурно няма да ги уцеля така или иначе. Въпреки, че пазарът тук е изключително подценен в един момент сантиментите и резултатите на големите икономики ще натежат.

                                Коментар

                                Working...
                                X