IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
    15000 бр. може и да са от фонд, а може и да не са. При всички случаи, човекът който ги купува е със сериозни намерения.
    85 000 ... в инфосток се виждат 15000 ???

    Коментар


    • 15000 бр. може и да са от фонд, а може и да не са. При всички случаи, човекът който ги купува е със сериозни намерения.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • 14:41 ...85 000бр x 5.25лв ... ???
        Фонд може би ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

          Мдам. Прегледах отчетите доста по-внимателно. Селската им счетка не счита за счетоводо-съобразно да осчетоводява данък печалба в тримесечните отчети и аз направо взимам цифрата, бе за ми мине на акъл дали има и данък печалба. А то нема.

          Отделно ако гледаме 2015 като ориентир рентабилността през 4-то тримесечие пада. и то не малко. Иначе продажбите им са доста равномерно разпределени по месеци. Затова може и да се окажеш прав, че чистата печалба за 2016 ще е около и малко над 3 милиона. А не 4 както аз първоначално мислех.

          Затова за дивидентеца - нова ъпдейтната прогноза - брутен на акция - 23-25 стотинки
          Точно това имах предвид, като попитах за нетната Пч. По принцип в междинните отчети не се посочва данъка върху печалбата, защото тя се преобразува към 31.12. И моите очаквания първоначално бяха за дивидент около 25 ст., но след това интервю и заявеното от Големия Бос намерение да разпределят по-малък дял от печалбата леко ги редуцирах. Дано наистина не могат да насмогват на поръчките до края на годината и вие със Здравко да се окажете прави, а аз да греша. Ще се радвам да е така. Успех!
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

            Имат, но последното тримесечие винаги е по-слабо от останалите 3. Малко работни дни, раздават се бонуси, преобразува се ФР, правят се преоценки, обезценки и т.н. Съдя по резултатите на М+С например, но от друга страна бизнесът на Корадо изглежда е малко по-различно ориентиран в "сезонно отношение". Предполагам, че зимата тук ще е силен сезон по отношение на продажби. Вероятно се правят и повече отстъпки, което е логично да снижи маржа на печалбата. И аз ще се радвам ако е повече, но... имам едно наум.

            PS: Очакванията ми за дивидент са по-скромни от твоите. Може би около 20 ст.
            Мдам. Прегледах отчетите доста по-внимателно. Селската им счетка не счита за счетоводо-съобразно да осчетоводява данък печалба в тримесечните отчети и аз направо взимам цифрата, бе за ми мине на акъл дали има и данък печалба. А то нема.

            Отделно ако гледаме 2015 като ориентир рентабилността през 4-то тримесечие пада. и то не малко. Иначе продажбите им са доста равномерно разпределени по месеци. Затова може и да се окажеш прав, че чистата печалба за 2016 ще е около и малко над 3 милиона. А не 4 както аз първоначално мислех.

            Затова за дивидентеца - нова ъпдейтната прогноза - брутен на акция - 23-25 стотинки
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • 22-25 ст е моята прогноза.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                Имат, но последното тримесечие винаги е по-слабо от останалите 3. Малко работни дни, раздават се бонуси, преобразува се ФР, правят се преоценки, обезценки и т.н. Съдя по резултатите на М+С например, но от друга страна бизнесът на Корадо изглежда е малко по-различно ориентиран в "сезонно отношение". Предполагам, че зимата тук ще е силен сезон по отношение на продажби. Вероятно се правят и повече отстъпки, което е логично да снижи маржа на печалбата. И аз ще се радвам ако е повече, но... имам едно наум.

                PS: Очакванията ми за дивидент са по-скромни от твоите. Може би около 20 ст.
                Чичо, големия директор и в интервюто си го казва, че поръчките са три пъти повече и ако мама не помага не могат да ги изпълнят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                  Ми те 3те милки ги имат към деветмесечието бе чичо Манчо.
                  Освен ако не си бият камшика и не затворят кепенците за последното тримесечие би трябвало да направят още близо една милка.
                  Имат, но последното тримесечие винаги е по-слабо от останалите 3. Малко работни дни, раздават се бонуси, преобразува се ФР, правят се преоценки, обезценки и т.н. Съдя по резултатите на М+С например, но от друга страна бизнесът на Корадо изглежда е малко по-различно ориентиран в "сезонно отношение". Предполагам, че зимата тук ще е силен сезон по отношение на продажби. Вероятно се правят и повече отстъпки, което е логично да снижи маржа на печалбата. И аз ще се радвам ако е повече, но... имам едно наум.

                  PS: Очакванията ми за дивидент са по-скромни от твоите. Може би около 20 ст.
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Тук очакванията са ми за 25-30 стотинки дивидент на акция следващата година. Което си е просто супер.
                    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      Ми те 3те милки ги имат към деветмесечието бе чичо Манчо.
                      Освен ако не си бият камшика и не затворят кепенците за последното тримесечие би трябвало да направят още близо една милка.
                      А от интервюто се разбира че ще работят на пълен капацтет до края на годината...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Какви са очакванията ви относно нетната печалба за 2016 г. тук? Дали ще достигнат 3 млн. или... малко повече?
                        Ми те 3те милки ги имат към деветмесечието бе чичо Манчо.
                        Освен ако не си бият камшика и не затворят кепенците за последното тримесечие би трябвало да направят още близо една милка.
                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                        Коментар



                        • ВЪПРОС: Като публична компания, вие повишавате размера на дивидента, който резпределяте всяка година. Това ли ще бъде политиката на КОРАДО за 2016 и 2017 г.?

                          – Абсолютно, намерението ни е постепенно да се намали леко делът на плащанията (на дивидентите), за да се акумулират повече свободни средства за нови по-големи инвестиции, като в същото време се запази политиката на неизменно увеличаване на размера на изплащаните дивиденти за акция...
                          Какви са очакванията ви относно нетната печалба за 2016 г. тук? Дали ще достигнат 3 млн. или... малко повече?
                          Vanitas vanitatum...

                          Коментар


                          • 2016 г. - най-добрата в историята на КОРАДО - България

                            Г-н Войтех Чамек е главен изпълнителен директор на КОРАДО Груп, част от която е КОРАДО-България, произвеждаща широка гама от отоплителни уреди в предприятието си в гр. Стражица, с които присъства на пазарите в цял свят. Преди да навлезе в реалната икономика, г-н Чамек е работил за ЕБВР в Лондон и в чешката централна банка в Прага.

                            Г-н Чамек, в края сме на 2016 г. Каква бе тя за КОРАДО-България?
                            Първо, позволете ми да се спра на няколко факта. Вторичното предлагане на акции на КОРАДО-България на Българска фондова борса се състоя преди почти две години. През това време към нас имаше много въпроси, а също съмнения и критични бележки относно плановете ни.

                            В един момент ние не бяхме много доволни, защото интересът към нашите акции не беше толкова голям, колкото очаквахме. По-късно се оказа, че е точно обратното, предложеното увеличение е било изцяло в полза на инвеститорите. Всъщност бяхме продали акциите си твърде евтино.

                            Спомням си въпроса от страна на един инвестиционен фонд дали ще има друга възможност за закупуване на акции. Спомням си, че отговорът ми беше: "Сигурно, но на друга, по-висока цена". Радвам се, че динамиката на акцията след увеличението се разви точно по този начин и тези, които ни се довериха и закупиха тогава, вече получиха добра печалба. Няма толкова много възможности за инвестиции като нашата, а ако има, бих се радвал да ги чуя.

                            Естествено, цената на акциите отразява предствянето на бизнеса на КОРАДО-България, което, въпреки всички неприятни изненади на пазара, беше забележително. Само да напомня, че в този относително кратък период ние бяхме изправени пред следните събития – конфликт Украйна-Русия, Брекзит, "изненадващи” избори в САЩ и България, леко разтърсване на Deutsche Bank, митата на стоманата в ЕС, които покачиха цените й до тавана и т.н .

                            Нито едно от тези събития не беше прогнозирано от външни експерти и нито едно от тях не беше лесно да се преодолее. Всички те съдържаха отрицателен потенциал, достатъчен да наруши функционирането на бизнеса и пазарите.

                            Ние успяхме, защото бяхме готови в дългосрочна перспектива. Това означава, че дори разрушителни краткосрочни събития не могат да ни попречат да продължим да подобряваме нашите корпоративни достижения. С една дума, ние очакваме 2016 г. да бъде най-добрата година в историята на КОРАДО-България досега и една от най-добрите години за цялата КОРАДО Груп в над 20-годишната й история.

                            Какви са очакванията Ви за идната 2017 г.? Ще продължи ли ръстът, който наблюдаваме през последните години?

                            Очакванията ни за 2017 г. са ясни - да привлечем някои много интересни големи западноевропейски клиенти, с които в момента сме в преговори. Очаквам неприятни изненади, като нови шокове в търговията със стомана, възможна е дори още по-голяма дезинтеграция в рамките на Европейския съюз.

                            И все пак, вярвам, че в КОРАДО ще можем да преодолеем кризите в наша полза, така както стана със сътресенията в цените на стоманата през тази година.
                            Какво предвижда инвестиционната ви програма за следващите 12 месеца?

                            Освен „зелените” проекти, които ще трябва да приключим и чийто фокус е съхраняването на енергията и спестяването на разходите, ние в момента финализираме проучванията на различните начини за боядисване на произвежданите от нас продукти, така че да сме в състояние да изберем най-добрата алтернатива за КОРАДО-България.

                            В края на януари ще сме готови в детайли с инвестиционните си планове. Ако трябва да обобщя – тези планове ще бъдат насочени към намаляване на производствените разходи, а също и към технологиите за боядисване и опаковане на радиаторите за баня. Не мога да изключа и някои малки придобивания, ако се появят възможности в тази посока.

                            Като публична компания, вие повишавате размера на дивидента, който резпределяте всяка година. Това ли ще бъде политиката на КОРАДО за 2016 и 2017 г.?

                            Абсолютно, намерението ни е постепенно да се намали леко делът на плащанията (на дивидентите), за да се
                            акумулират повече свободни средства за нови по-големи инвестиции, като в същото време се запази политиката на неизменно увеличаване на размера на изплащаните дивиденти за акция.

                            Кои са новите пазари, на които изнасяте продукцията си? Очаквате ли ръст на дела на постъпленията от България през идните години?

                            Както вече бяхме съобщили, най-обещаващият нов пазар за КОРАДО-България тази година е Франция. Това е пазар, който едновременно е много взискателен, но поради мащаба си и предлагащ огромни възможности. Ние също така възнамеряваме да започнем доставки от България директно за Германия - третият по големина пазар за нашите продукти.

                            Тези огромни пазари обаче имат и големи клиенти, поради което КОРАДО Груп ще помогне на българската си компания, за да ги задоволи. В противен случай ще е необходимо едва ли не да увеличим три пъти капацитета на КОРАДО-България през предстоящите Коледни празници.

                            http://profit.bg/intervyuta/2016-g-n...ado-balgariya/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Ти пък къде видя да правя анализ бе приятел? Просто ми е весело... Не може ли? То пък човек да не се пошегува нещо.... бреййй.
                              E да де, и аз се веселя, определено, няма нищо лошо в казаното от теб.
                              Спомних си нещо от преди години.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                                Невероятен анализ: "Здравко купува, затова и аз!"
                                Фундаментално! Margin of safety- 1 (един) Здравко.
                                Ти пък къде видя да правя анализ бе приятел? Просто ми е весело... Не може ли? То пък човек да не се пошегува нещо.... бреййй.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X