IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честно казано за мен целта е СОФИКС защото с 33% free float и 13 млн акции ...изглежда напълно постижимо .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

      Аз не виждам никакви набрани средства .. а просто раздаване на една допълнителна акция за 2 с цел увеличаване на ликвидността .
      Няма "раздаване" тука. Това да не е благотворително дружество? В смисъл как? Мажоритарят ще ни "подари" по 1 акция от неговите за всеки 2 наши ли? Ей така - щото е добра душа ли? Не приятелю! Съвсем ясно е казано, че ще се емитират нови акции, сиреч ще се увеличава капитала. При това положение или се използват собствени средства (резерви, неразпределена печалба) или се използват свеж ресурс предоставен от сегашните акционери при някаква (неизвестно каква) емисионна цена
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
        KОРАДО-България увеличава свободно търгуваните акции (free float)...

        Не разбрах как ще стане увеличението на капитала само. Като гледам към момента няма да имат достатъчно собствени средства за целта, което ще рече, че ще емитират права за новите акции (1:2). Право на една нова акция ще има притежателят на 2 стари. А за какво ще се използват набраните така средства? Да емитираш увеличение на капитала с 50% + обещание за увеличение на ФФ само и само за да стимулираш търговията с акциите не ми звучи много оправдано. При растящ пазар - да, но при сегашната ситуация? Някой с коментар?
        Аз не виждам никакви набрани средства .. а просто раздаване на една допълнителна акция за 2 с цел увеличаване на ликвидността .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          Освен да се стремят да влязат в индекс?
          как? физическите лица държат 1.51% и забележи как майката продава акции
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • В смисъл тя и сега си се търгува добре - според Инфосток за последната 1 година са завъртели над 900 хил.лв., което за БФБ акция, извън някой от индексите си е повече от добре. Пазарът също така я е оценил "повече от добре" и не би била изненадваща и една лека корекция в близките месеци. Та затова питам. При положение, че лично аз очаквам движение надолу не виждам смисъл точно сега да се увеличава капитала без да има основателна икономическа причина за това. Освен да се стремят да влязат в индекс?
            Vanitas vanitatum...

            Коментар


            • KОРАДО-България увеличава свободно търгуваните акции (free float)...

              Не разбрах как ще стане увеличението на капитала само. Като гледам към момента няма да имат достатъчно собствени средства за целта, което ще рече, че ще емитират права за новите акции (1:2). Право на една нова акция ще има притежателят на 2 стари. А за какво ще се използват набраните така средства? Да емитираш увеличение на капитала с 50% + обещание за увеличение на ФФ само и само за да стимулираш търговията с акциите не ми звучи много оправдано. При растящ пазар - да, но при сегашната ситуация? Някой с коментар?
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Кака Дечка Разгледай мнение
                Две седмици без коментар, някой нещо?
                Е няма какво толкова да коментираме, оставили сме ги да работят на спокойствие и да се умножават оборотите и печалбите

                Коментар


                • Две седмици без коментар, някой нещо?

                  Коментар


                  • С това темпо догодина двоен дивидент да пожелаем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                      постъпленията от Клиенти (ОПП, 6940) изостават с над 1/4 (по-малко са ) от приходи продукция - това нещо свързано с Румъния ли е ? или е типично за тоя бизнес ?
                      Предполагам е заради отсроченото плащане, от което се възползват клиентите им (плюс майката).
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • постъпленията от Клиенти (ОПП, 6940) изостават с над 1/4 (по-малко са ) от приходи продукция - това нещо свързано с Румъния ли е ? или е типично за тоя бизнес ?
                        Last edited by Longin; 27.04.2017, 11:30.
                        "the trend is your friend until the end..."

                        Коментар


                        • Майката продължава да продава и през тази година както на фондове така и на физически лица и вече са на 83.92% . Даже като гледам мисля че и сега продават .Това е доста добре за ликвидността и евентуалното влизане в индекс .

                          Коментар


                          • Вярно е, че няма какво да се каже, всякакви коментари са излишни ! Средната ми тук е 4,88лв. така че, няма от какво да съм недоволен !

                            Коментар


                            • Може ли да се каже нещо изобщо : + 70 % приходи и двойна печалба спрямо 2016 която обявиха за най добрата в историята им. Като прибавим дивидентите и отношението на чехите очакват ни нови висоти ..

                              Гледам че са взривили пазара в Румъния

                              Коментар


                              • Пак избиха рибата с отчет. Кога ли ще стигнем 10 лв?
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X