IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
    дойде поканата за оса
    При нечетен брой акции, надолу или нагоре се закръгля? Предполагам надолу, но все пак да попитам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
      дойде поканата за оса
      Екстра, компанията все така само с добри новини да ни радва !

      Коментар


      • Разпределение на новите акции: Изключително между акционерите на Дружеството пропорционално на участието им в основния капитал на Дружеството при съотношение 2:1 (издаване и разпределяне на всеки от акционерите на Дружеството на 1 нова акция за всеки 2 негови акции, притежавани към датата, определена съгласно чл. 112б, ал. 2 от ЗППЦК)
        дойде поканата за оса

        Коментар


        • [quotep_trade]Казвах ви аз ...[/quote] Вярно твърдение - потвърждавам)))) Но не вярвах много на чехите (и все още не вярвам принципно, достатъчно, но нека все така ме опровергават тези ) )) ...и затова купувах на дребно))))) Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • [p_trade]Казвах ви аз ...[/quote] Вярно твърдение - потвърждавам)))) Но не вярвах много на чехите (и все още не вярвам достатъчно, принципно дано все така ме опровергават тези ) )) ...и купувах на дребно))))) Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Спекуланта няма акции, но има интерес и опитва да спекулира. Само едно сравнение: каква е печалбата на Зрънчо и каква е капитализацията му. Освен това какви са перспективите пред двете компании и доверието в мажоритарите. Не на последно място и дивидента. Единствения проблем е ликвидността,но и той е на път да се реши. Нямам препоръки.
              Last edited by realista; 23.06.2017, 13:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Може би си прав,оглеждам се от известно време тук но все още обмислям нещата.Ако се изключат безплатните акции си е малко надценена хартията,а нали уж търсим подценени такива
                В никакъв случай не мога да кажа че е подценена. Средната ми е 4,47, като ако взема да купувам сега, ще се вдигне съществено, точно затова изчакам. Ако този евентуален спад от 30% се случи, ще напълня доволно. Все пак досега съм супер доволен - 100% ръст в цената, стабилна и добра дивидентна доходност, възходящ бизнес и най-вече коректен мажоритар (което за мен е едно от най-важните предпоставки).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Много е вероятно да има някакъв спад, но не мисля че той ще е 30%. Ако компанията се развива с подобни темпове, запази дивидентна политика и реализира печалба, очаквам търсенето да остане високо, и цената да остане стабилна, а защо не и възходяща. Проблем може да последва при спад на инвестициите в строителството и някаква нова финансова криза, но ако такава последва, спада едва ли ще бъде само при Корадо... За момента смятам акцията за дългосрочна, и за мен евентуални безплатни акции са идеален вариант. Всеки сам си преценява разбива се...
                  Може би си прав,оглеждам се от известно време тук но все още обмислям нещата.Ако се изключат безплатните акции си е малко надценена хартията,а нали уж търсим подценени такива
                  Last edited by спекуланта; 23.06.2017, 00:20.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Кака Дечка Разгледай мнение

                    Миро, ти ли го прокълна днес
                    Не,напротив даже подпирам отляво


                    Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Хубаво звучат безплатни акции,само че след като ги раздадат(ако ги гласуват) ,какво ще се случи с цената на бройката?Ако се запази същата означава че пазарната капитализация ще нарастне с 30 процента(не съм сигурен колко точно бяха) без да са налети пари отвън или подобрени толкова резултатите.Напротив мултипълите ще се влошат като стойности,чудя се как ще реагират собствениците на акции.Аз ако съм на тяхно място ще бързам да капитализирам този си доход,няма ли тогава цената да слезе с 30 процента и да няма голямо значение това,освен разбира се подобряване ликвидността ?
                      Много е вероятно да има някакъв спад, но не мисля че той ще е 30%. Ако компанията се развива с подобни темпове, запази дивидентна политика и реализира печалба, очаквам търсенето да остане високо, и цената да остане стабилна, а защо не и възходяща. Проблем може да последва при спад на инвестициите в строителството и някаква нова финансова криза, но ако такава последва, спада едва ли ще бъде само при Корадо... За момента смятам акцията за дългосрочна, и за мен евентуални безплатни акции са идеален вариант. Всеки сам си преценява разбива се...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        Реинвестирах дивидента аз, макар и на по-висока цена. Безплатните акции са доста голям стимул.
                        Хубаво звучат безплатни акции,само че след като ги раздадат(ако ги гласуват) ,какво ще се случи с цената на бройката?Ако се запази същата означава че пазарната капитализация ще нарастне с 30 процента(не съм сигурен колко точно бяха) без да са налети пари отвън или подобрени толкова резултатите.Напротив мултипълите ще се влошат като стойности,чудя се как ще реагират собствениците на акции.Аз ако съм на тяхно място ще бързам да капитализирам този си доход,няма ли тогава цената да слезе с 30 процента и да няма голямо значение това,освен разбира се подобряване ликвидността ?

                        Коментар


                        • Реинвестирах дивидента аз, макар и на по-висока цена. Безплатните акции са доста голям стимул.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                            Резултатите тук са обвързани с темпа на развитие на строителния бранш, основно в Европа, където са основните им пазари и по-малко у нас. Строителството в последните години е във възход и затова аз съм оптимист за бъдещите резултати на дружеството. Не е препоръка за ПП на ЦК.
                            Не знам, но с тези резултати и ръста в цената акцията ми стана номер едно в портфейла и то не с малко пред другите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                              Резултатите тук са обвързани с темпа на развитие на строителния бранш, основно в Европа, където са основните им пазари и по-малко у нас. Строителството в последните години е във възход и затова аз съм оптимист за бъдещите резултати на дружеството. Не е препоръка за ПП на ЦК.
                              Има и друга тенденция на прехвърляне на производство от CHE към BG .. ако направят и бояджийския цех ще спестяват по 1 евро разход на радиатор .За мен повишаването на ликвидността и free float ще го направи доста сериозен кандидат за SOFIX .

                              Коментар


                              • Резултатите тук са обвързани с темпа на развитие на строителния бранш, основно в Европа, където са основните им пазари и по-малко у нас. Строителството в последните години е във възход и затова аз съм оптимист за бъдещите резултати на дружеството. Не е препоръка за ПП на ЦК.
                                Vanitas vanitatum...

                                Коментар

                                Working...
                                X