IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

    Които имаме акции и не ги продадем няма да загубим, със сигурност. Но продалите може сметките да им излезнат криви. Само можем да предполагаме каква ще бъде цената. Моята прогниза е , че за кратко може да отиде до 6.2, но до края на деня ще е около 6,8 - 7 лв. При хубав отчет може да има изненади. Нямам препоръка за нищо.
    Така е, при добре развиваща се компания няма защо да продаваме. Аз и не виждам много варианти, ако човек сега продаде тук къде другаде може да влезне.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от boogeyman Разгледай мнение
      аз не виждам разлика да притежаваш 2 акции по 9 лв. или 3 акции по 6 лв.. примерно.. а ако акцията действително стане по-ликвидна, ще е плюс..
      Които имаме акции и не ги продадем няма да загубим, със сигурност. Но продалите може сметките да им излезнат криви. Само можем да предполагаме каква ще бъде цената. Моята прогниза е , че за кратко може да отиде до 6.2, но до края на деня ще е около 6,8 - 7 лв. При хубав отчет може да има изненади. Нямам препоръка за нищо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от boogeyman Разгледай мнение
        аз не виждам разлика да притежаваш 2 акции по 9 лв. или 3 акции по 6 лв.. примерно.. а ако акцията действително стане по-ликвидна, ще е плюс..
        Естествено че че стане по ликвидна ...

        Коментар


        • 3 е винаги по-голямо от 2 ; зависи разбира се колко струва 1

          Коментар


          • аз не виждам разлика да притежаваш 2 акции по 9 лв. или 3 акции по 6 лв.. примерно.. а ако акцията действително стане по-ликвидна, ще е плюс..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
              Не е така защото капитала се увеличава и нормално капитализацията остава на същото ниво ...тоест 2 акции днес да струват 3 утре . Операцията е за имидж и повишаване на ликвидността което е било отбелязано като голям проблем от инвеститорите .
              Разбира се ,че ще падне цената .
              Въпроса е с колко 30% или с 25% например?
              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Защо задължително трябва да е с 30-33%? Нали увеличението се случва с натрупани резерви? Аз го разбирам като изплатен дивидент, под формата на акции. Тези резерви не са ли дошли от печалбата на дружеството? Аз лично не смятам да си продавам акциите, ако повечето акционери решат да направят същото, как точно ще се случи това падане на цената с "30-33%"? Не че ще съм много недоволен де, бих си допълнил на едни 6лв. за акция
                Не е така защото капитала се увеличава и нормално капитализацията остава на същото ниво ...тоест 2 акции днес да струват 3 утре . Операцията е за имидж и повишаване на ликвидността което е било отбелязано като голям проблем от инвеститорите .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение












                  Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
                  Защо задължително трябва да е с 30-33%? Нали увеличението се случва с натрупани резерви? Аз го разбирам като изплатен дивидент, под формата на акции. Тези резерви не са ли дошли от печалбата на дружеството? Аз лично не смятам да си продавам акциите, ако повечето акционери решат да направят същото, как точно ще се случи това падане на цената с "30-33%"? Не че ще съм много недоволен де, бих си допълнил на едни 6лв. за акция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение












                    Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
                    Що не ги оставиш да си вярват ...

                    Коментар



                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Хубаво звучат безплатни акции, само че след като ги раздадат (ако ги гласуват), какво ще се случи с цената на бройката? ...

                      Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Много е вероятно да има някакъв спад, но не мисля че той ще е 30%...

                      Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      В никакъв случай не мога да кажа че е подценена... Ако този евентуален спад от 30% се случи, ще напълня доволно...

                      Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      ...Сега ако се избуши едно 30% корективно))),(от последния скок а не абсолютно имам предвид) ще попълня някои празноти из порТфейла))))))

                      Не виждам какво има да се чудите? Съвсем естествено е цената да претърпи корекция с около 1/3... Това е почти толкова сигурно, колкото че слънцето ще изгрее утре сутрин. "Корадо" не е нито първата, нито ще е последната компания, която увеличава капитала си за сметка на натрупани с времето резерви. Въпросът не е дали ще има корекция, а от какви ценови нива ще се случи тази корекция. Сиреч, до къде може да стигне цената преди да извадим въпросните 30-33% свързани с увеличението на капитала.
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Аз влезнах при 5.80 лв тук, но с малко, за което много съжелявам предвид че се получи ръст над 50%. Ако малко спадне цената след раздаването на акциите след увеличението мога да увелича позицията.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                          Преди време, "прецаканото" ме нави за тази "папира" (както се изрази) и добре, че се навих овреме (макар и закъснително на 6,50)
                          На мен ми е 4,89 средната тук, като и аз не съм от най рано включилите се. Изчаквах да покажат резултати, добро отношение и откритост към акционерите. Всички тези неща мисля, че са налице и затова сме тук, а и затова цените са такива !

                          Коментар


                          • Преди време, "прецаканото" ме нави за тази "папира" (както се изрази) и добре, че се навих овреме (макар и закъснително на 6,50)

                            Коментар


                            • Не знам за нечетния брой, трябва да се прочетат подробно материалите, сигурно е казано. За мен обаче няма особено значение

                              Коментар


                              • Да! И дивидент дават в парично изражение, така че, какво повече да иска човек

                                Коментар

                                Working...
                                X