IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

    Около 2/3 от продажбите им за 2016 г. са към Корадо Груп.
    ок

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      Не следя компанията отблизо, въпроса ми към колегите е следния: Все още ли продукцията на Корадо България се продава на компанията майка на 100% ?
      Около 2/3 от продажбите им за 2016 г. са към Корадо Груп.
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Не следя компанията отблизо, въпроса ми към колегите е следния: Все още ли продукцията на Корадо България се продава на компанията майка на 100% ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
          да не бъркаш за free float-a?
          Не бърка. Такива са поне очакванията... Не е задължително, че ще се случи, но има логика. Повече на брой акции, на по-ниска цена -> повече кандидати да се качат на лодката. Всичко това при условие, че (най-малкото) задържат темпото от последните 2 години.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Да, но проблема е че жената иска и българска роза, за кое по напред да огреят паричките!? ))) (шегувам се)
            ми за жената РОЗА, за мен КОРАДО, къде е дилемата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Аз за привилегировани акции не съм чул. Виж емитирането на нови акции, които да бъдат дадени на сегашните акционери при съотношение 2 към 1 ( по една нова акция на всеки две стари) е дадена доста информация. Ще се увеличи фрий-флоута, и се надявам да се отрази и ползотворно на цената.

              от един друг сайт:
              ""Повечето инвестиции се осъществяват със собствени средства, а големите проекти трябва да се финансират през капиталовия пазар. Не вярвам в дълга", каза още Чамек като уточни, че философията на компанията е всяка следваща година да дължи все по-малко. "Не обичам дълга, а и в повечето случаи не можеш да си го позволиш", допълни той.

              Заради високото търсене на акциите на компанията на Българска фондова борса (бел. ред. отчетен е ръст от 47% през 2016 г. и нови над 17 на сто от началото на 2017 г), компанията ще предложи емисия привилегировани акции."

              п.п. с тези резултати и при една 7г. емисия на 7% например, бих се замислил
              Last edited by tony1975; 25.07.2017, 05:51.

              Коментар


              • да не бъркаш за free float-a?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tony
                  Интересна компания, коректен мажо(за сега)!
                  Да, но проблема е че жената иска и българска роза, за кое по напред да огреят паричките!? ))) (шегувам се)
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Интересна компания, коректен мажо(за сега)!
                    Имате ли инфо за тези привилегировани акции, които искат да пуснат?
                    Аз за привилегировани акции не съм чул. Виж емитирането на нови акции, които да бъдат дадени на сегашните акционери при съотношение 2 към 1 ( по една нова акция на всеки две стари) е дадена доста информация. Ще се увеличи фрий-флоута, и се надявам да се отрази и ползотворно на цената.

                    Коментар


                    • Интересна компания, коректен мажо(за сега)!
                      Имате ли инфо за тези привилегировани акции, които искат да пуснат?

                      Коментар


                      • за отчета - още растеж, за цената - също - къмто 11 лв, ))) като пример казано)))) Е разбира се, може да е след емитирането на нов капитал като следва съответната редукция върху примерните 11 лв,)))) а След първата седмица на август мисля беше общо събрание и ще разберем какво ще е приетото решение за новия капитал
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Здравейте,
                          Очаквания за отчета и цената?

                          Коментар


                          • Някои започнаха да е усещат,...

                            Коментар


                            • Според мен твърде много се вторачваме в предстоящата чисто техническа корекция на цената. Пазарната капитализация и цената на акция са такава каквито са. Те са следствие от постигнатите от предприятието резултати и от очакванията за неговото бъдещо развитие. Предстоящата корекция в цената ще е логично следствие от промяната на уставния капитал със собствени средства. И както някой по-долу бе отбелязал за нас е без значение дали имаме 2 акции по 9 лв или 3 по 6. Т.е. това не е сериозен стимул (мотив) за покупка или продажба към днешна дата, без да са ясни данните за ІІ тримесечие. Важното е да се постигне целта, която си е поставило ръководството - повишаване на ликвидността и увеличаване на ФФ. А това мисля, че постепено ще бъде постигнато, още повече ако чехите продължават да развиват предприятието с темповете от последните 2 години. Това е най-важното. Нека си пожелаем развитието на "Корадо" да продължи! Добър бизнес, в добри ръце неминуемо ще донесе добри плодове. Дори борсата в един момент да тръгне надолу, а това неминуемо ще стане рано или късно. Всички знаете как се отразява това на едни и как на други. Добрите компании "страдат" сравнително по-малко в такива дни. Макар мнението ми не е препоръка, продължавам да съм оптимист!
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение

                                Които имаме акции и не ги продадем няма да загубим, със сигурност. Но продалите може сметките да им излезнат криви. Само можем да предполагаме каква ще бъде цената. Моята прогниза е , че за кратко може да отиде до 6.2, но до края на деня ще е около 6,8 - 7 лв. При хубав отчет може да има изненади. Нямам препоръка за нищо.
                                Ако пазарът,като цяло върви нагоре, почти сигурно е,че ще се случи описания от теб вариант....Ако тръгне надолу(да се на дяваме,че това няма да се случи поне до края на годината),цената може да стане и 5.6 и 5.3 и т.н....Преживял съм ги и двата варианта,при други дружества,естествено.....

                                Коментар

                                Working...
                                X