IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корадо-България АД (KBG / LACH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честито, акциите от сплита са вече заредени (Бенч).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Аз съм един от тези засегнати Бях се настроил да закръглям надолу, но Корадо ме изненадаха приятно
      Очевадно за теб съм го постнал.
      Приятно харчене на разликата!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
        КОРАДО-България ще изпълни програмата си за премийно разпределение на акции до няколко дни

        31 Август 2017 09:40




        Акционерите на „КОРАДО-България" с брой акции преди увеличението на капитала, които не са четно число, ще бъдат компенсирани като броят на новите им акции ще бъде закръглян нагоре. Това се налага, тъй като според решението на Извънредното общо събрание от 9 август, акционерите вече притежаващи 2 акции, ще получават 1 нова.

        Така например, акционер с 39 акции би имал право на 19,5 нови акции. С помощта на мажоритарния акционер КОРАДО A.S., който ще добави за своя сметка общо 119 акции на засегнатите акционери, на практика, притежателят на 39 акции ще получи 20 нови.

        Последната дата за сключване на сделки с акции на "КОРАДО-България", в резултат на които приобретателят има право на участие в увеличението на капитала, беше 21.08.2017 г. Допълнителните акции ще бъдат получени до няколко дни с оглед на необходимото време за изпълението на всички процедурни стъпки.



        http://www.infostock.bg/infostock/co...-kompensatsiya
        Аз съм един от тези засегнати Бях се настроил да закръглям надолу, но Корадо ме изненадаха приятно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Пак не се уточнява за нечетните числа как ще се процедира. Моя случай е такъв...
          КОРАДО-България ще изпълни програмата си за премийно разпределение на акции до няколко дни

          31 Август 2017 09:40




          Акционерите на „КОРАДО-България" с брой акции преди увеличението на капитала, които не са четно число, ще бъдат компенсирани като броят на новите им акции ще бъде закръглян нагоре. Това се налага, тъй като според решението на Извънредното общо събрание от 9 август, акционерите вече притежаващи 2 акции, ще получават 1 нова.

          Така например, акционер с 39 акции би имал право на 19,5 нови акции. С помощта на мажоритарния акционер КОРАДО A.S., който ще добави за своя сметка общо 119 акции на засегнатите акционери, на практика, притежателят на 39 акции ще получи 20 нови.

          Последната дата за сключване на сделки с акции на "КОРАДО-България", в резултат на които приобретателят има право на участие в увеличението на капитала, беше 21.08.2017 г. Допълнителните акции ще бъдат получени до няколко дни с оглед на необходимото време за изпълението на всички процедурни стъпки.



          http://www.infostock.bg/infostock/co...-kompensatsiya

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tedi79 Разгледай мнение
            Ако някой знае тук кога да очакваме по платформите "новите" акции, моля да сподели?
            Вероятно около месец след Екс Див датата, всичко е свързано с административна дейност, те и затова не са публикували точна дата. 25 Септември може би. Примерно защото е понеделник а преди това празници.

            Коментар


            • Ако някой знае тук кога да очакваме по платформите "новите" акции, моля да сподели?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                p_trade, проспекта е едно, действителността друго. Имаше проспекти и проспекти - например зхбг, или жп-инфраструктура, иначе казано - игра, логика и вероятност. някои се наиграха и на други проспекти. Прогнозите не могат да се изчисляват точно, не може да се предвиди всичко, пише го и в проспекта раздел риск.
                Няма спор......... но действителността тук за момента е розова, исках все пак да кажа на колегата че спокойно могат да продължат с двуцифрения ръст на печалбата и през идните години ..имат капацитет , амбициозен мажо , стабилни инвестиции , огромен pay out ratio ...засега са 6 надявам се да продължат така ..

                Коментар


                • p_trade, проспекта е едно, действителността друго. Имаше проспекти и проспекти - например зхбг, или жп-инфраструктура, иначе казано - игра, логика и вероятност. някои се наиграха и на други проспекти. Прогнозите не могат да се изчисляват точно, не може да се предвиди всичко, пише го и в проспекта раздел риск.
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Някои се бутаха с лакти да продават на 7лв, после на 8 и 9лв, защото била скъпа, но акцията ги изненада неприятно и стигна 12.5 лв. Нека и сега да продават. Ще говорим след следващи отчет и когато дивидента стане двоен. Нямам препоръка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                      АВе господари на борсите....
                      Тук от 9 го закарахте на 18 лева това фабрика бе... .Нещо не ви ли мига , мига... или пред очите ви е само зелено и 'сек'ва сигнализация е изключена??? Да не стане некоя трудова авария без сигнализацията...
                      Кви 18 лева те гонят тебе ? И тук си има лимит разбира се но друг път ще кажа колко е според мен Искам само да видя какви са шансовете за СОФИКС по нататък , колко ще натоварят капацитета тази година, дивидента и дали ще започне да се прави бояджийския цех ( само оттам могат да спестят 2 млн разходи най малко ) . Разминаха се очевадно с прогнозите или поне закъсняха с изпълнението , но може да си направите труда да прочетете проспекта им за първото увеличение на капитала на 2.75 лв и колко печалба прогнозираха за 5 години напред . За мой късмет аз доста добре го прочетох навремето ....

                      Не е препоръка за покупка или продажба

                      Коментар


                      • [QUOTE=VNM;n3230719]ами например ще ли и догодина да могат така да удвоят печалбатЪ [/QUOT

                        догодина, ще ти отговоря на въпроса

                        Коментар


                        • ами например ще ли и догодина да могат така да удвоят печалбатЪ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                            АВе господари на борсите....
                            Тук от 9 го закарахте на 18 лева това фабрика бе... .Нещо не ви ли мига , мига... или пред очите ви е само зелено и 'сек'ва сигнализация е изключена??? Да не стане некоя трудова авария без сигнализацията...
                            Хайде сподели с нас моля те на теб какво точно ти мига и те притеснява ?

                            Коментар


                            • Дано да стигне 18 ,нямам нищо против.
                              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                              Коментар


                              • АВе господари на борсите....
                                Тук от 9 го закарахте на 18 лева това фабрика бе... .Нещо не ви ли мига , мига... или пред очите ви е само зелено и 'сек'ва сигнализация е изключена??? Да не стане некоя трудова авария без сигнализацията...

                                Коментар

                                Working...
                                X